Ξέκοψα με τον κολλητό χωρίς να το καταλάβω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    2

    Unhappy Ξέκοψα με τον κολλητό χωρίς να το καταλάβω

    Καλησπέρα, από τα χρόνια της εφηβείας (14-15) είχα μια τέρμα κολλητή φιλία μ' ένα παιδί που καταλήξαμε να αλληλοθεωρούμαστε αδέρφια και ειμαι 33 πλέον. Αλληλοστηριχθήκαμε σε πολύ άσχημες στιγμές οικογενειακά με απώλειες προσώπων και γενικά ο ένας ήταν πάντα παρών συνέχεια σε κάθε δυσκολία του άλλου και όχι μόνο στα καλά. Έπιασα όμως τον εαυτό μου να μην επιδιώκει να περνά χρόνο μαζί του εδώ και κάποιους μήνες και συγκεκριμένα εδώ και 3 μήνες δεν μιλάμε καν, έστω μέσω social media (π.χ. Messenger). Δεν έχει γίνει τίποτα απολύτως και να τσακωθήκαμε και ούτε επιδίωξα να επικοινωνήσω μαζί του, ούτε αυτός. Νιώθω περίεργα συνειδητοποιώντας ότι δεν με λείπει εντελώς ξαφνικά ένα άτομο με το οποίο ήμασταν/είμαστε (?) κολλητοί φίλοι και θεωρούμασταν αδέρφια. Δεν θα 'πρεπε να με λείπει ή έστω να θέλω να μιλήσω μαζί του, αντί να μη μ' απασχολεί και να προτιμώ να συναναστρέφομαι με άλλες παρέες; Δεν ξέρω πώς να το χειριστώ και να το επεξεργαστώ. Δεν θα 'πρεπε να μ' ενοχλεί που δεν μιλάμε χωρίς να έχει γίνει τίποτα και ειδικά που δεν μ' απασχολεί να στείλω να δω αν έγινε κάτι;

    Τώρα που το γράφω συγκεκριμένα συνειδητοποιώ ότι έχουμε να τα πούμε από την παραμονή Χριστούγεννων που είχαμε πάει για έναν κλασικό καφέ και δεν έγινε απολύτως τίποτα, ήμασταν κλασικά μες στα γέλια όπως είσαι μ' έναν κολλητό.
    Last edited by taokla007; 15-03-2023 at 22:01.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω που το παθα αυτο προτιμω να μη με ξερει ο αλλοσ κι εγω να μην τον ξερω για να αρκουμαστε στα τυπικα επιπλεον εχω προβληματα υγιειασ που προσπαθουσα να τη βγαλω μεχρι να βρω ακρη ακρη βρηκα αλλα ηταν ασχημα κι επαθα μελαγχολια

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    2
    Προσπαθώ λίγο μόνος να το αναλογιστώ, αλλά αυτό είναι που με "σαλτάρει"! Δεν θα 'πρεπε να νιώθω κάτι, έστω μια ενόχληση? Μια παγομάρα νιώθω, σαν να ήταν ένας απλός γνωστός.

    edit: Αυτό το 3μηνο που πέρασε, δεν είχαμε ούτε καν τα τυπικά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μετα απο μια ηλικια πενθεισ αν μια μερα δεν πιεισ καφε αστο μη σε απασχολει γεραματα μην το ψαχνεισ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by taokla007 View Post
    Προσπαθώ λίγο μόνος να το αναλογιστώ, αλλά αυτό είναι που με "σαλτάρει"! Δεν θα 'πρεπε να νιώθω κάτι, έστω μια ενόχληση? Μια παγομάρα νιώθω, σαν να ήταν ένας απλός γνωστός.

    edit: Αυτό το 3μηνο που πέρασε, δεν είχαμε ούτε καν τα τυπικά.
    το να σε "σαλταρει" κατι που δεν επιζητας καν, ειναι λιγο περιεργο.
    μαλλον δεν εχεις αληθινα προβληματα...

    προβλημα θα υπηρχε αν αυτη η απομακρυνση ηταν μονομερης.
    εφοσον και οι δυο δεν αισθανεστε την αναγκη να επικοινωνειτε και να βρισκεστε συχνα, δεν βλεπω κανενα προβλημα. που ειναι το προβλημα;

Similar Threads

  1. Ερωτευμένη με τον γκει κολλητό μου
    By karma25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 08-10-2021, 10:29
  2. Τι να κάνω με τον κολλητό μου;
    By Leonidas-was-K990 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 23-07-2021, 18:44
  3. γουσταρω τον κολλητο μου
    By maria pap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 17-10-2016, 16:42
  4. Μπερδεμα με το κολλητο του
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 26-03-2013, 01:24
  5. ερωτευτηκα τον κολλητο μου
    By evel94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 04-04-2012, 14:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •