Ρε παιδιά μια βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    30

    Ρε παιδιά μια βοηθεια

    Νομίζω ότι έχω μανία επειδή από τότε που ξεκίνησα τα αντικαταθλιπτικά μιλάω λίγο γρήγορα έχω πάθει 2 κρίσεις πανικού αυτές τις μέρες νιώθω ότι έχω μανία και κάθε τι που σκέφτομαι λέω τώρα για να το σκέφτομαι αυτό έχω μανία ανησυχω παρά πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    μιλα στο γιατρο σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,229
    Quote Originally Posted by Winston View Post
    Νομίζω ότι έχω μανία επειδή από τότε που ξεκίνησα τα αντικαταθλιπτικά μιλάω λίγο γρήγορα έχω πάθει 2 κρίσεις πανικού αυτές τις μέρες νιώθω ότι έχω μανία και κάθε τι που σκέφτομαι λέω τώρα για να το σκέφτομαι αυτό έχω μανία ανησυχω παρά πολυ
    ποσο καιρο εισαι σε αγωγη ?
    επειτα οντως τα νιωθεις αυτα ή ο φοβος σου σε κανει να τα νιωθεις ..

    μιλας κατευθειαν με τον γιατρο σου γιατι μεχρι να εξισορροπήσει η κατασταση στην αρχικη φαση της αγωγης μπορει να εχεις τρομερα σκαμπανεβασματα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ποσο καιρο εισαι σε αγωγη ?
    επειτα οντως τα νιωθεις αυτα ή ο φοβος σου σε κανει να τα νιωθεις ..

    μιλας κατευθειαν με τον γιατρο σου γιατι μεχρι να εξισορροπήσει η κατασταση στην αρχικη φαση της αγωγης μπορει να εχεις τρομερα σκαμπανεβασματα
    Ο φόβος μου με κάνει και νιώθω έτσι δεν νομίζω να έχω Μανια αλλά φοβάμαι μήπως έχω όταν λες μέχρι να εξισορροπησει τι εννοείς?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,229
    Quote Originally Posted by Winston View Post
    Ο φόβος μου με κάνει και νιώθω έτσι δεν νομίζω να έχω Μανια αλλά φοβάμαι μήπως έχω όταν λες μέχρι να εξισορροπησει τι εννοείς?

    Νομιζω πρεπει ν α σε ενημερωσε ο γιατρος σου πως υπαρχει μια περιοδο δοκιμαστικη θα ελεγα που ουσιαστικα βλεπετε σε συνεργασια μαζι του αν η αγωγη και η δοσολογια κουμπωνει σε εσενα ..
    Ενα πειραμα ειναι αυτες οι αγωγες δυστηχως....σε αλλους κουμπωνουν σε αλλους οχι ...κανεις υπομονη το πρωτο μηνα που εκει φαινονται τα πρωτα δειγματα και μεχρι του τριμηνο συνηθως που γινονται οι αλλαγες ψστε να βρειτε τι ταιριαζει σε εσενα ..

    Σε ολο αυτο διατημα απαραιτητη προυποθεση να ενημερωνεις τον γιατρο σου για το οτιδηποτε σε ζοριζει ή πιστευεις οτι δεν αντεχεις ..

    Ο φοβος μας δυστηχως ειναι αυτος που "θολωνει " το τοπιο της αγωγης μας
    Προσπαθησε να τον ελεγχεις ωστε να εχεις πληρη εικονα για την αγωγη σου

    Υπομονη δυναμη και θα δεις στο τελος εσυ θα το ννικησεις ολο αυτο ,εδω ειμαστε να μας το πεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    μην ειν τιποτε παρενέργεια αυτο η μπορει να σε κανει να γινεσε πιο ανοικτος το φάρμακο αυτο πιο διαφορετικος σα ανθρωπος . γιατρος θα σου πει τι εχει γινεί .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Παιδιά βοήθεια..
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 06-02-2019, 00:39
  2. Μια Βοήθεια παιδιά
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2019, 21:50
  3. Βοήθεια παιδιά
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 07-12-2018, 18:53
  4. ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By lessing in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 08-03-2017, 23:23
  5. βοήθεια παιδια sos
    By pao13d1997 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 22
    Last Post: 18-05-2014, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •