To πάει αργά...(νο2) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Όχι ρε αθώε, δεν πιάνεται για κέρατο αφού δεν έχεις τίποτε με την πρώτη.

  2. #17
    UPDATE: Θα μπορούσε να ναι κ θέμα για νέο τοπικ, αλλά είπα να το συνεχίσω από δω...
    Δυστυχώς όπως προέβλεψαν οι περισσότεροι η κοπέλα μου ζήτησε να το διαλύσουμε (κ μάλιστα την ημέρα των γενεθλίων μου), ότι δεν φταίω εγώ, ότι ειναι η ίδια πιεσμενη κ δεν έχει χρόνο, κ δε θέλει να με ταλαιπωρει κτλ κτλ. Φυσικά δεν δέχτηκα το να μείνουμε έστω φίλοι που μου ζητησε. Το κοψα μαχαίρι, κ δεν απάντησα ούτε σ ένα μυνημα που μ έστειλε μια βδομάδα μετά να δει τι κάνω...
    Έχει περάσει ένας μήνας κοντά, εχω ξεκινήσει νέα σχέση, μιλάω κ με 2-3 ακόμα, οπότε ξεχνιέμαι...
    Παρ όλα αυτά ερχεται συχνα στο μυαλό μου, ειχα νοιώσει πολυ έντονα συναισθήματα ειναι η αληθεια κ ειχα προσδοκιες... Ειναι φορες που θέλω να της στείλω, να επιδιώξω ίσως μια επανασύνδεση , σκέφτομαι μήπως έχει μετανοιώσει κ θέλει κ κείνη... Αλλά τελικά κάνω πίσω, κ λέω στον εαυτό μου όχι μη στείλεις...
    Σήμερα είδα ότι μ έσβησε κ από φίλο στο fb... Είχαν προηγηθεί κάποιες δημοσιοποιησεις που μ έδειχναν να περνάω καλά...
    Να ξαναδοκιμάσω επανασύνδεση? Να περιμένω κ άλλο? Να την διαγραψω τελειως κ να προχωρησω? Δε ξέρω τι ειναι καλυτερο... Πάντως ακόμα την σκέφτομαι...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by peter View Post
    UPDATE: Θα μπορούσε να ναι κ θέμα για νέο τοπικ, αλλά είπα να το συνεχίσω από δω...
    Δυστυχώς όπως προέβλεψαν οι περισσότεροι η κοπέλα μου ζήτησε να το διαλύσουμε (κ μάλιστα την ημέρα των γενεθλίων μου), ότι δεν φταίω εγώ, ότι ειναι η ίδια πιεσμενη κ δεν έχει χρόνο, κ δε θέλει να με ταλαιπωρει κτλ κτλ. Φυσικά δεν δέχτηκα το να μείνουμε έστω φίλοι που μου ζητησε. Το κοψα μαχαίρι, κ δεν απάντησα ούτε σ ένα μυνημα που μ έστειλε μια βδομάδα μετά να δει τι κάνω...
    Έχει περάσει ένας μήνας κοντά, εχω ξεκινήσει νέα σχέση, μιλάω κ με 2-3 ακόμα, οπότε ξεχνιέμαι...
    Παρ όλα αυτά ερχεται συχνα στο μυαλό μου, ειχα νοιώσει πολυ έντονα συναισθήματα ειναι η αληθεια κ ειχα προσδοκιες... Ειναι φορες που θέλω να της στείλω, να επιδιώξω ίσως μια επανασύνδεση , σκέφτομαι μήπως έχει μετανοιώσει κ θέλει κ κείνη... Αλλά τελικά κάνω πίσω, κ λέω στον εαυτό μου όχι μη στείλεις...
    Σήμερα είδα ότι μ έσβησε κ από φίλο στο fb... Είχαν προηγηθεί κάποιες δημοσιοποιησεις που μ έδειχναν να περνάω καλά...
    Να ξαναδοκιμάσω επανασύνδεση? Να περιμένω κ άλλο? Να την διαγραψω τελειως κ να προχωρησω? Δε ξέρω τι ειναι καλυτερο... Πάντως ακόμα την σκέφτομαι...
    λιγο αντιφατικα μας τα λες.
    απο την μια σκεφτεσαι να ριξεις τα μουτρα σου και να ζητησεις επανασυνδεση κι απο την αλλη μας λες οτι ουτε καν απαντουσες στα μηνυματα της...
    αν ηθελες να το ψαξεις κι αλλο, μπορουσες να απαντησεις στα μηνυματα χωρις να χρειαστει να ριξεις τα μουτρα σου...

    ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕ.
    εκεινη εφυγε. ηξερε οτι την ηθελες. εαν μετανοιωνε, θα επικοινωνουσε και δεν θα σε εσβηνε απο τις επαφες.

    αφου ξεκινησες σχεση, τι ψαχνεις να βρεις;
    αν ταιριαζατε θα το ηξερε κι εκεινη, δεν θα το ηξερες μονο εσυ.
    προχωρα παρακατω και μην κοροιδευεις την νυν σου, τσαλαβουτωντας εδω κιε εκει και σκεφτομενος ακομα την αλλη. νομιζω οτι την σκεφτεσαι μονο αποε γωισμο, επειδη σε απεριψε...

  4. #19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    λιγο αντιφατικα μας τα λες.
    απο την μια σκεφτεσαι να ριξεις τα μουτρα σου και να ζητησεις επανασυνδεση κι απο την αλλη μας λες οτι ουτε καν απαντουσες στα μηνυματα της...
    αν ηθελες να το ψαξεις κι αλλο, μπορουσες να απαντησεις στα μηνυματα χωρις να χρειαστει να ριξεις τα μουτρα σου...

    ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕ.
    εκεινη εφυγε. ηξερε οτι την ηθελες. εαν μετανοιωνε, θα επικοινωνουσε και δεν θα σε εσβηνε απο τις επαφες.

    αφου ξεκινησες σχεση, τι ψαχνεις να βρεις;
    αν ταιριαζατε θα το ηξερε κι εκεινη, δεν θα το ηξερες μονο εσυ.
    προχωρα παρακατω και μην κοροιδευεις την νυν σου, τσαλαβουτωντας εδω κιε εκει και σκεφτομενος ακομα την αλλη. νομιζω οτι την σκεφτεσαι μονο αποε γωισμο, επειδη σε απεριψε...


    Δε θα μάθω πότε αν ήθελε να μ πει κάτι σ αυτό το μυνημα που στείλε, γιατί ήθελα να το παίξω σκληρός κ αδιάφορος... Το χω μετανοιώσει εκ των υστέρων... Τουλάχιστον θα ελυνα τις απορίες μου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Δε θα μάθω πότε αν ήθελε να μ πει κάτι σ αυτό το μυνημα που στείλε, γιατί ήθελα να το παίξω σκληρός κ αδιάφορος... Το χω μετανοιώσει εκ των υστέρων... Τουλάχιστον θα ελυνα τις απορίες μου...
    ηταν πολυ ξεκαθαρη οταν απομακρυνθηκε.
    δεν ηθελε κατι ερωτικο. ηθελε να μεινετε φιλοι.
    πιθανολογω οτι γι αυτο ηταν το μηνυμα. να δει πως εισαι, που σε πληγωσε... μπορει και εγωιστικα..
    μην βασανιζεσαι οτι ισως μετανοιωσε και δεν θα το μαθεις.. αν μετανοιωνε δεν θα κολουσε που δεν απαντησες. εκεινη σε απεριψε, ηταν λογικο να εισαι πληγωμενος. θα επεμενε και θα σε εβρισκε να στο πει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Αρχικά μην την σβήσεις απο σοσιαλ. Οι λόγοι που σου ειπε οτι καθυστερεί το σεξ είναι μούφα. Υπάρχει κατι στο παρασκήνιο που δεν γνωρίζουμε οπως για παράδειγμα εχει καποιον πρώην στο μυαλό της, είναι φρεσκοχωρισμένη, ψάχνει κατι που δεν το διαθέτεις κλπ. Αυτα στα λέω για να τα ξέρεις να μην χάσεις αλλη φορά τον χρόνο σου με κοπελες που καθυστερούν το σεξ και ακολουθούν παρελκυστικές τακτικές. Αν γνωρίσει για παράδειγμα τον Σπαλιάρα ή τον γιο του ταδε εφοπλιστή θα τον καθυστερεί επειδη πιέζεται στην δουλειά? Δεν νομίζω. Να θυμάσαι οτι οι γυναίκες δημιουργούν κανόνες για καποιους άνδρες και για αλλους τους σπάνε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. To πάει αργά...
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 133
    Last Post: 09-03-2023, 11:00
  2. Είναι αργά;
    By East22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 19-06-2022, 00:40
  3. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 20:36
  4. Replies: 31
    Last Post: 02-12-2010, 23:54
  5. αργα ή οχι??
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-12-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •