To πάει αργά...(νο2)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    To πάει αργά...(νο2)

    Συνοψιζοντας πρόσφατο ποστ μου που κλειδωσε: κοντεύω 4 μηνες με μια κοπέλα που την θέλω πολύ, τα βρίσκουμε σε πολλά, περνάμε ωραία, αλλά... δεν θέλει να προχωρήσουμε σε ερωτική επαφή ακόμα. Διοτι έχει πιεση από δουλειά, ψυχολογική καταπονηση κτλ κτλ λέει. "Συντομα θα βρω τον εαυτό μου κ θα γίνει κ αυτό" μου λέει όλο αυτόν τον καιρό, αλλά δεν...
    Φυσικα της έχω πει οτι αρχίζω κ κουράζομαι...
    Ταυτοχρονα με προσέγγισε μια άλλη κοπελα, κ βρεθήκαμε ερωτικά ένα βράδυ... Δεν την βλέπω σοβαρά αυτήν όμως, ούτε κ κείνη εμένα. Απλα έγινε ότι εγινε, περάσαμε καλά κ τελος...
    Απο τότε βέβαια νοιώθω καποιες τυψεις, καθώς συνεχίζω να θέλω την 1η κοπελα κ να βρίσκομαι μαζί της. Ηθελα να ρωτησω πιάνεται για κέρατο αυτό που έκανα, απ τη στιγμή που δεν είχα προχωρήσει μαζι της?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Όχι δε πιάνεται για κέρατο, καλά έκανες, μια κούραση την αισθάνθηκα κι εγώ μαζί σου.
    Ζήσε τη ζωή σου και μην φορτώνεσαι τα ψυχολογικά άλλων. Η κοπέλα έχει θέματα σοβαρά και δεν είσαι ψυχολόγος της, ας βρει εναν ειδικό να τα λύσει και μην τα πετάει σαν σκατά στον υπόλοιπο κόσμο που δεν φταίει σε τίποτα.
    Είδες που οι ξεκάθαρες γυναίκες σε κάνουν να περνάς καλά μαζί τους? Πέρα απο το ερωτικό, δεν ήσουν πιο χαλαρός? Όχι με ένα άγχος τι θα πεις και τι θα κάνεις και πως θα το κάνεις μην τυχόν και σπάσει η γυάλινη πριγκίπισσα του παραμυθιού.
    Μην βιάζεσαι λοιπόν να τις κατηγοριοποιήσεις σε ''μη σοβαρές'', όλοι οι άνθρωποι όταν βρεθεί αυτός/η που θα αξίζει θα είναι για ''κάτι σοβαρό'', δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να ταιριάζουμε με όλους.
    Btw, δική μου φτωχή γνώμη αλλά δεν νομίζω οτι θα περάσεις καλά σεξουαλικά με την ''σοβαρή'' κοπέλα, πολλά ψυχολογικά κι αυτό θα αντανακλαστεί στο σεξουαλικό, οπότε κράτα μικρό καλάθι και καλή υπομονή αν και όποτε βγει από τη γυάλα της!

    Ξεκαθαρίσου όμορφα κι ωραία, χωρίς εντάσεις, χωρίς προσβολές, ξεκάθαρα πράγματα για να μην χαλάτε τις καρδιές σας χωρίς λόγο και ευχήσου της να βρει τον δρόμο της όπως της αξίζει και όλα τα καλά!
    Ούτε εσύ είσαι για αυτήν ούτε αυτή για εσένα, δεν χάλασε ο κόσμος!

  3. #3
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Συνοψιζοντας πρόσφατο ποστ μου που κλειδωσε: κοντεύω 4 μηνες με μια κοπέλα που την θέλω πολύ, τα βρίσκουμε σε πολλά, περνάμε ωραία, αλλά... δεν θέλει να προχωρήσουμε σε ερωτική επαφή ακόμα. Διοτι έχει πιεση από δουλειά, ψυχολογική καταπονηση κτλ κτλ λέει. "Συντομα θα βρω τον εαυτό μου κ θα γίνει κ αυτό" μου λέει όλο αυτόν τον καιρό, αλλά δεν...
    Φυσικα της έχω πει οτι αρχίζω κ κουράζομαι...
    Ταυτοχρονα με προσέγγισε μια άλλη κοπελα, κ βρεθήκαμε ερωτικά ένα βράδυ... Δεν την βλέπω σοβαρά αυτήν όμως, ούτε κ κείνη εμένα. Απλα έγινε ότι εγινε, περάσαμε καλά κ τελος...
    Απο τότε βέβαια νοιώθω καποιες τυψεις, καθώς συνεχίζω να θέλω την 1η κοπελα κ να βρίσκομαι μαζί της. Ηθελα να ρωτησω πιάνεται για κέρατο αυτό που έκανα, απ τη στιγμή που δεν είχα προχωρήσει μαζι της?
    Αν η πρώτη νομίζει ότι τα έχετε και δεν θεωρεί ότι είναι ελευθερη, τότε ναι, πιάνεται για κέρατο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by peter View Post
    . Ηθελα να ρωτησω πιάνεται για κέρατο αυτό που έκανα, απ τη στιγμή που δεν είχα προχωρήσει μαζι της?
    τυπε εισαι ΑΝΤΡΑΣ η φυση και η κοινωνια σου δινει το δικαιωμα να κανεις ερωτα με οσες γυναικες θελεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Συνοψιζοντας πρόσφατο ποστ μου που κλειδωσε: κοντεύω 4 μηνες με μια κοπέλα που την θέλω πολύ, τα βρίσκουμε σε πολλά, περνάμε ωραία, αλλά... δεν θέλει να προχωρήσουμε σε ερωτική επαφή ακόμα. Διοτι έχει πιεση από δουλειά, ψυχολογική καταπονηση κτλ κτλ λέει. "Συντομα θα βρω τον εαυτό μου κ θα γίνει κ αυτό" μου λέει όλο αυτόν τον καιρό, αλλά δεν...
    Φυσικα της έχω πει οτι αρχίζω κ κουράζομαι...
    Ταυτοχρονα με προσέγγισε μια άλλη κοπελα, κ βρεθήκαμε ερωτικά ένα βράδυ... Δεν την βλέπω σοβαρά αυτήν όμως, ούτε κ κείνη εμένα. Απλα έγινε ότι εγινε, περάσαμε καλά κ τελος...
    Απο τότε βέβαια νοιώθω καποιες τυψεις, καθώς συνεχίζω να θέλω την 1η κοπελα κ να βρίσκομαι μαζί της. Ηθελα να ρωτησω πιάνεται για κέρατο αυτό που έκανα, απ τη στιγμή που δεν είχα προχωρήσει μαζι της?
    δεν πιανεται για κερατο αν το ξερει οτι δεν τα χετε.
    αν ομως σαλιαριζεις μαζι της και της εχεις δημιουργησει την εντυπωση οτι κατι εχετε, πιανεται φυσικα σαν εξαπατηση. διοτι εχεις καθε δικαιωμα και να κουραστεις και να προχωρησεις παρακατω, αλλα οχι και να της λες ψεματα.
    αν θεωρεις οτι δεν πιανεται γιατι δεν εχετε κανει σεξ μαζι, τοτε πες της το! γιατι δεν της το λες;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τυπε εισαι ΑΝΤΡΑΣ η φυση και η κοινωνια σου δινει το δικαιωμα να κανεις ερωτα με οσες γυναικες θελεις.
    εσενα γιατι δεν σου το δινει τοτε; δεν εισαι αρκετα ΑΝΤΡΑΣ; γυναικοφερνεις;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Όχι δε πιάνεται για κέρατο, καλά έκανες, μια κούραση την αισθάνθηκα κι εγώ μαζί σου.
    Ζήσε τη ζωή σου και μην φορτώνεσαι τα ψυχολογικά άλλων. Η κοπέλα έχει θέματα σοβαρά και δεν είσαι ψυχολόγος της, ας βρει εναν ειδικό να τα λύσει και μην τα πετάει σαν σκατά στον υπόλοιπο κόσμο που δεν φταίει σε τίποτα.
    Είδες που οι ξεκάθαρες γυναίκες σε κάνουν να περνάς καλά μαζί τους? Πέρα απο το ερωτικό, δεν ήσουν πιο χαλαρός? Όχι με ένα άγχος τι θα πεις και τι θα κάνεις και πως θα το κάνεις μην τυχόν και σπάσει η γυάλινη πριγκίπισσα του παραμυθιού.
    Μην βιάζεσαι λοιπόν να τις κατηγοριοποιήσεις σε ''μη σοβαρές'', όλοι οι άνθρωποι όταν βρεθεί αυτός/η που θα αξίζει θα είναι για ''κάτι σοβαρό'', δεν μπορούμε και δεν θέλουμε να ταιριάζουμε με όλους.
    Btw, δική μου φτωχή γνώμη αλλά δεν νομίζω οτι θα περάσεις καλά σεξουαλικά με την ''σοβαρή'' κοπέλα, πολλά ψυχολογικά κι αυτό θα αντανακλαστεί στο σεξουαλικό, οπότε κράτα μικρό καλάθι και καλή υπομονή αν και όποτε βγει από τη γυάλα της!

    Ξεκαθαρίσου όμορφα κι ωραία, χωρίς εντάσεις, χωρίς προσβολές, ξεκάθαρα πράγματα για να μην χαλάτε τις καρδιές σας χωρίς λόγο και ευχήσου της να βρει τον δρόμο της όπως της αξίζει και όλα τα καλά!
    Ούτε εσύ είσαι για αυτήν ούτε αυτή για εσένα, δεν χάλασε ο κόσμος!
    ναι, ενω αυτος ευτυχως δεν εχει κανενα θεμα. που καθεται και παρακαλαει 3 μηνες να κανει σεξ με μια γυναικα που προς το παρον δεν τον επιθυμει κι αντι να ξεκαθαρισει τι θελει και τι θα κανει, της πουλαει ερωτες και πηδιεται στα κρυφα...

    δεν ξερω ποιοι ειναι αυτοι που ειναι ετοιμοι για κατι "πιο σοβαρο", παντως σιγουρα δεν ειναι καποιοι που λενε ψεματα, απλα και μονο επειδη πηδιουνται απο δω κι απο κει ενω καποιον κοροιδευουν δεν τους κανει αυτο "σοβαρους".

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσενα γιατι δεν σου το δινει τοτε; δεν εισαι αρκετα ΑΝΤΡΑΣ; γυναικοφερνεις;
    η καθε περιπτωση ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω ειμαι στη φυλακη το λεω σε ολουσ κ δεν ξερω το λογο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω ειμαι στη φυλακη το λεω σε ολουσ κ δεν ξερω το λογο
    Σοβαρά τωρα;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αντι να με βαλουν φυλακη με παραδωσαν στην χρυση αυγη ωσ καλοπερασακια εμαθα τα παντα για αυτουσ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Συνοψιζοντας πρόσφατο ποστ μου που κλειδωσε: κοντεύω 4 μηνες με μια κοπέλα που την θέλω πολύ, τα βρίσκουμε σε πολλά, περνάμε ωραία, αλλά... δεν θέλει να προχωρήσουμε σε ερωτική επαφή ακόμα. Διοτι έχει πιεση από δουλειά, ψυχολογική καταπονηση κτλ κτλ λέει. "Συντομα θα βρω τον εαυτό μου κ θα γίνει κ αυτό" μου λέει όλο αυτόν τον καιρό, αλλά δεν...
    Φυσικα της έχω πει οτι αρχίζω κ κουράζομαι...
    Ταυτοχρονα με προσέγγισε μια άλλη κοπελα, κ βρεθήκαμε ερωτικά ένα βράδυ... Δεν την βλέπω σοβαρά αυτήν όμως, ούτε κ κείνη εμένα. Απλα έγινε ότι εγινε, περάσαμε καλά κ τελος...
    Απο τότε βέβαια νοιώθω καποιες τυψεις, καθώς συνεχίζω να θέλω την 1η κοπελα κ να βρίσκομαι μαζί της. Ηθελα να ρωτησω πιάνεται για κέρατο αυτό που έκανα, απ τη στιγμή που δεν είχα προχωρήσει μαζι της?
    Σκεψου κατι απλο, εφοσον σου λέει πως εχει πίεση απο τη δουλεια, ψυχική καταπόνηση κτλ τι σε κάνει να πιστεύεις πως ως δια μαγείας θα εξαφανιστούν και θα προχωρήσει μαζί σου όταν αυτό είναι κάτι συνεχές; Φίλε χάνεις τον χρονο σου...Αυριο αυτη θα βρει αυτον που πραγματικα θελει και θα σου πει βρηκα γκομενο, τελος όλα...δεν πιστευω να σε έχει υποχρεώσει να εισαι μαζί της έτσι δεν είναι; δεν σε κρατάει με το ζόρι σωστά; Αρα έχει το δικαιωμα να κάνει και να σου πει ό,τι θέλει... Εσυ χανεις το χρονο σου πάντως, αυτό ειναι το μονο σίγουρο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η καθε περιπτωση ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ
    Να σε ρωτησω κατι ρε φιλε πιστευεις πως επειδή εισαι αντρας μπορεις να γαμας όποια θες; Αν ειχες ενα σπιτι στο Πανόραμα στη Βουλα και μια Φερραρι θα γαμουσες όποια ήθελες πιστεύεις; Και έχω μια απορία ακόμη, έχεις έστω μία φίλη, που αυτά που γράφεις εδω να της τα έχεις πει; Και αν ναι τι λέει η ίδια;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σε ρωτησω κατι ρε φιλε πιστευεις πως επειδή εισαι αντρας μπορεις να γαμας όποια θες; Αν ειχες ενα σπιτι στο Πανόραμα στη Βουλα και μια Φερραρι θα γαμουσες όποια ήθελες πιστεύεις; Και έχω μια απορία ακόμη, έχεις έστω μία φίλη, που αυτά που γράφεις εδω να της τα έχεις πει; Και αν ναι τι λέει η ίδια;
    ΟΧΙ
    ΣΧΕΔΟΝ
    ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ

  15. #15
    Vaggg
    Guest
    Φίλε 4 μήνες και δεν έχετε κάνει τίποτα? Κάτι δεν πάει καλά, καλύτερα ξεκόλλα και βρες την άλλη που πηδηξες και κάνε σχέση, εκτός αν ήσουνα μεθυσμένος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. To πάει αργά...
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 133
    Last Post: 09-03-2023, 11:00
  2. Είναι αργά;
    By East22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 19-06-2022, 00:40
  3. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 20:36
  4. Replies: 31
    Last Post: 02-12-2010, 23:54
  5. αργα ή οχι??
    By Vgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 15-12-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •