οι ψυχοφαγοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,450

    οι ψυχοφαγοι

    οι ψυχοφαγοι αυτοι που σου τρωγουν την ψυχη λιγο λιγο με ολους οσους μπορουν τους τροπους .αυτοι που σε μειωνουν συναισθηματικά σε κανουν να αμφιβάλεις για το αν αξιζει να υπαρχεις η εισαι απλα βαρος στη γη. αυτοι που σε κανουν να νιωθεις ενοχος αν τολμήσεις να πεις ειμαι χαρουμενος η εχω αναγκη κι εγω κατι στη ζωη μου. αυτοι που σε κανουν και τη λιγη αυτοπεποίθηση αν ειχες να γινετε σα σκονη που επεσε σε μια γωνια και τη συντροφεύει χρονια . αυτοι που σε θέλουν για τις ανάγκες τους και μετα σε πετουν γιατι εισαι χρησιμος μονος οταν αυτοι σε καλουν. αυτοι που σε κανουν να νιωθεις οτι εισαι σκουπιδι ασχημος αμορφωτος αναξιος προσοχης αγαπης . αυτοι που σε κανουν τα χρωματα τα ομορφα να τα βλεπεις ξεθωριασμενα και γκριζα νεκρα απ ζωη .εκεινοι που σε αγνοουν οταν εκλιπαρεις παρηγοριά λιγη προσοχη στιριξη σε δυσκολη στιγμη. αυτοι που σε κατηγορουν και σε πετάνε στο βαραθρο γιατι αυτο αξιζεις μα αυτοι ειναι καλοι και σου προσφεραν το χρονο τους να ειναι κοντα σου .αυτοι που σε κανουν να νιωθεις κι ευγνωμοσύνη η που σε ανέχονται κι οτι σου κανουν και την τιμη που σου μιλανε. εγω θα πω τουτο ομως ναι δε ειμαι τιποτε παραπανω απο μια μοναδα ενα ανθρωπακι που επιβιωνει στη γη αυτη αλα εχω δικαιωμα κι εγω να υπαρχω αφου ο θεος με εφερε στη γη αυτη κουτσα στραβα προσπαθω να μην κανω οτι δε θελω να μου κανουν .αναγκαζομε να ειμαι αναμεσα στο κοσμο διακριτικα μια και δε με ανεχοντε ουτε ελαχιστο απ τον πολύτιμο χρονο τους μου αφιερωνουν δε συχωρνάν το παραμικρο που θεορουν παρατερο κι οχι οπως θελουν οι ανθρωποι να εισαι για να σε αποδεχτουν.προσπαθω οσο μπορω να ειμαι ωφέλιμος αν μπορω εκει που μπορω σε οποιον δω οτι πρεπει να κανω το καλο και να χάνομε μετα μακριά σα ανεμος σα αγερας .

    . https://www.youtube.com/watch?v=pISSm70GGXg
    Last edited by asperger39; 22-03-2023 at 01:05.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    ο ρακιτζής πού κολλάει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,450
    αν ενδιαφερόσουν αδερφε μου να δεις το νοημα βαθύτερα θα έβλεπες οτι συσχετίζετε μα κοίταξες επιφανειακά φευγαλέα και σχολιασες αυτο εδω . καπου αλλου που σχολιασες σε ενα αλο ποστ ειδα την απαντηση σου εξερετικη .σε μενα απαντας αυτο εδω ομως δε πειράζει ο καθένας οπως νιώθει πρατει .
    Last edited by asperger39; 22-03-2023 at 14:46.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    ας το πω αλλιώς.
    θεωρείς πως ο Ρακιτζής έγραψε αυτό το τραγούδι για την κατηγορία ανθρώπων που περιγράφεις; νομίζω πως είναι επι προσωπικού, κι όχι κοινωνικού μηνύματος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,450
    μα εμενα εκφραζει το τραγουδι φιλε μου γιαυτο το εβαλα εδω .,
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •