SOS!Είναι δυνατόν όλα αυτά να μου τα δημιουργεί το άγχος? *( απαντήστε please)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20

    Question SOS!Είναι δυνατόν όλα αυτά να μου τα δημιουργεί το άγχος? *( απαντήστε please)

    καλησπέρα είμαι νέο μέλος και αφότου είδα κάποια threads εδώ αποφάσισα να γράψω γιατί έχω μεγάλη ανάγκη από καθοδήγηση.

    Τον τελευταίο μήνα ζω κυριολεκτικά και μεταφορικά ένα Γολγοθά. έχει προυπαρξει το πρόβλημα την ίδια εποχή πέρσι αλλά είχα πάρει θεραπεία για αυτο μέχρι που την σταμάτησα το καλοκαιρι. Ξέρω το να σταματάς φάρμακα ψυχιατρικου υποβάθρου δεν είναι καλό αλλά κόλλησα κοβιντ τότε και ως γνωστή νοσοφοβικη και ασθματικη σταμάτησα τα φάρμακα επειδή φοβόμουν και γιατί έπαιρνε και αλλά 100 μαζί.

    Flash forward μήνες μετά και ο Μάρτης είναι ο χειρότερος μήνας της ζωής με πολύ πιο δυνατά συμπτώματα από πέρσι.
    Εχω αρχίσει πάλι τις tour στα νοσοκομεία με τον φόβο ότι έχω κάτι και πρέπει να το προλάβω πριν πεθάνω και το άγχος μου,και τα ξεσπάσματα μου έχουν χτυπήσει κόκκινο.
    Η ψυχιατρος πέρσι δεν ήθελε να με διαγνώσει λέγοντας ότι δεν βάζουμε ταμπέλες αλλά εγώ ξέρω ότι έχω κρίσεις πανικού,αγχώδη διαταραχή,νοσοφοβια και κατάθλιψη.
    θέλω να ξαναπάω και να μπω σε αγωγή αλλά φοβάμαι τις παρενεργειες,θέλω να ζητήσω το ίδιο αντικαταθληπτικο που έπαιρνα από πριν να πω την αλήθεια αλλά ίσως χρειάζομαι κάτι δυνατότερο.
    Τέλος πάντων πάμε τώρα στα συμπτώματα.
    είχα ημικρανία αρχές Μάρτιου(γενικά έχω πολλές από 14 ετών τώρα είμαι 27) και είχα ένα ξέσπασμα θυμού όπου νομίζω πως κλωνιστηκαν τα νεύρα μου καθώς οπότε μιλούσα τις επόμενες μέρες ήταν με τρεμουλο,η ξεχνουσα λεξεις ή με επιανε σε άκυρες στιγμές να κλαίω.
    Περνάνε κάποιες μέρες φρυγει αυτό αρχίζει ένας πονος στο στομάχι κοντά στον αφαλό πάω σε δύο νοσοκομεία (αγχος ξερετε(και μου λένε έντερο. (έχω ευερεθιστο)και πάμε παρακάτω περνάει αυτό.
    Αρχίζει μετά ο βηχας ο οποίος νόμιζα ότι είναι ασθματικος και άρχισα να παίρνω τα φάρμακα μου αλλά δεν κάνουν κάτι αντίθετα με κάνουν να έχω αρρυθμίες και δυσπνοια ενω ποτε δεν νου το δηνιουργουσαν στο παρελθόν αυτό. ( ήδη έχω αρρυθμίες από τις κρίσεις πανικού διδυμιες καμια φορα). Ο βηχας συνεχίζει έως και τώρα και δεν με έχει αφήσει σε ησυχία 4 εβδομαδες. είναι κυρίως ξερος έντονος τα βράδια που με πιάνουν και κρίσεις πανικού αλλά τον έχω π κ π μέσα στην ημέρα.
    Μετά ήρθαν οι πόνοι στο στήθος πλάτη που τους είχα και πέρσι αλλά αυτη τη την φορά συνδυάζονται με ένα σφίξιμο πίσω στην πλάτη στην μέση σαν κάποιος να μου σφίγγει την καρδιά.
    Πριν 2 εβδομάδες ξανάρχισαν οι ημικρανιες και για 2 εβδομάδες με 2 μέρες καθαρές ανάμεσα είχα αφόρητο πόνο παντού στο κεφάλι (έχω προεμμυνορισιακο κανω ημικρανιες αλλά ποτέ σε τέτοιο λεβελ πονου)
    πάνω που λίγο ξεμπερδευω απο ημικρανιες με πόνους, αρχίζουν απανωτές καούρες τύπου να θέλω να ξεράσω μετά το φαΐ και ώρες μετά επίσης σε διαστήματα της ημέρας. (*γαστοισοφαγικη παλινδομηση και ιλιγγο ιστορικο)
    επίσης έχω οδονταλγιες(δεν τις ειχα περσι)και μούδιασμα άνω και κάτω γναθου πολλές φορές δεν μπορώ να φάω,ζαλάδες και τώρα μου έχει βγει και ξυσιμο στο άσχετο στο σώμα μου χέρια,στήθος,πρόσωπο κυρίως.
    Μπερδεύω λέξεις ακόμα κάποιες φορές και δεν μπορώ αν ταραχτω αρχίζω κλαιω και τρεμω με το παραμικρό.
    Σήμερα το βράδυ ήταν το αποκορύφωμα καθώς έφαγα κάτι τις 10 και μισή τσάι με τοστ και ξύπνησα στις 1:30 με το στομάχι βαρύ και ανακατα και να νιώθω ότι θα πάθω καρδιά. Ρευομουνα συνέχεια,είχα πονακια και βηχα και έτρεμαν τα χέρια και τα πόδια μου και είχα ρίγος. Μεχρι να ηρεμήσω είδα και έπαθα. έρχεται το ένα μετά το άλλο αυτό τον μήνα και αναρωτιέμαι είναι όλα από τα νεύρα μου?μπορούν να κάνουν τόσο μεγάλη ζημιά? Ο πατέρας μου λέει τα νεύρα είναι παντού και επηρεάζουν τα πάντα αλλά ποτέ δεν ήμουν τόσο σκατα σε σημείο να αναρωτιέμαι αν έπαθα νευρικό κλονισμό ή προχώρησα σε μανιοκαταθλιψη και τώρα βιώνω τις συνεπιες.
    Ειμαι 58 κιλά έχασα 2 κιλά τον τελευταίο μήνα από το ζόρι και από πεπτικοεντερικα προβλήματα.
    Επισης πριν μου έρθει η περίοδος και όσο είχα τις ημικρανιες είχα ευσαισθησια σε φωνές και φως και ήμουν έξτρα επιθετικη με πολύ άσχημες σκέψεις δεν με αναγνώριζα μιλάμε.
    Στο παρελθόν να σημειωθεί ότι έχω πάρει σιμπελιουμ(για ημικρανιες),στεντον(περσι),� �ιπρεξα(περσι-σε μικρές ποσότητες καθώς η ψυχιατρος ήθελε να με ηρεμήσει) και επιτα το αντικαταθληπτικο που ήταν σιταλοπραμη (ζανιπραμ). το έπαιρνα και παλαιότερα.
    ως τώρα αυτό τον μήνα έχω κάνει υπέρηχο άνω κοιλιάς,έχω πάει σε καρδιολόγο (για υπέρηχο και συμβουλές),έχω κάνει αιματολογικες, τσέκαρα την λειτουργία των νεφρών μου κιόλας.
    μαγνητική εγκεφάλου έκανα το 2021 μετά από αιμωδιες και γαστροσνοπιση έκανα πέρσι (είχα κάτι εκολπωματα μικρα).
    Α επίσης έχω παγωμένα άκρα σχεδόν πάντα και έχω αρχίσει να κοιμάμαι σαν να λυποθιμαω και αυτό με τρομάζει τύπου με πιάνει τέτοια βαριά νύστα και πέφτω με την μια. επίσης ώρες ώρες θα νιώθω την καρδιά μου σαν να σταματάει και να ξαναρχίζει. έχω και τρεμουλο εσωτερικά στο μυαλό του μηρού επίσης.

    Μπορεί κάποιος να τα νιώθει όλα αυτά από ψυχική ασθένεια και μόνο? φοβάμαι ρε παιδιά είμαι τόσο σκατα και δεν μπορω να ζήσω την ζωή μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερα και χρονια πολλα.Καταρχην ο βηχας και οι πονοι πισω απο το στερνο πολυ πιθανον να οφειλονται στην παλινδρομηση.Σε μενα τουλαχιστον ισχυει.Ο πονος χτυπαει στην πλατη ,στο στερνο,στη βαση του λαιμου και κατω απο το σαγονι,δεξιοστροφα.Επειδη τα οξεα του στομαχιου ανεβαινουν ακομα και στο φαρυγγα ,μπορουν να προκαλεσουν βηχα,βραχναδα.Απο κει και περα μια εντονη κριση θυμου μπορει να προακλεσει και τρεμουλο,και ζαλαδα και μυικη αδυναμια,γιατι οταν θυμωνουμε ακραια,η πιεση ανεβαινει αποτομα και μετα οταν ξεθυμαινουμε πεφτει το ιδιο αποτομα και το σκαμπανεβασμα αυτο μας δημιουργει τετοια συμπτωματα.Τα περι αρρυθμιων επισης ειναι πολυ κοινα σε ανθρωπους με κακη ποιοτητα ζωης.Παιρνεις πολλα ψυχοφαρμακα,δεν νομιζω οτι χρειαζονται ολα αυτα.Σε κανουν να νιωθεις αρρωστη και φερνουν και πονοκεφαλους,υπνηλια,και ενα τονο αλλες παρενεργειες.Χαπι για το στομαχι παιρνεις;Για το εντερο καποιο σπασμολυτικο?Εαν οι εξετασεις σου ειναι καθαρες δεν εχεις να φοβασαι κατι.Ενα φαρμακο για στομαχι για την παλινδρομηση,ενα για εντερο,και ενα μονο φαρμακο ψυχικου τυπου ειτε ηρεμιστικο ειτε αντικαταθλιπτικο.Οχι αντιψυχωσικο νομιζω οτι οι γιατροι κανουν καταχρηση τους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20
    Καλησπέρα,
    ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και χρόνια πολλά επίσης! Αυτην την περίοδο δεν παίρνω κανένα φάρμακο και πρέπει να πάρω αυτο είναι το θέμα γιατί η φοβία και το άγχος μου και γενικά οι κρίσεις πανικού μου εχουν χτυπησει κόκκινο. Για να εξηγήσω εκβαθεων έπαιρνα σιμπελιουμ και ζανιπραμ από 17 έως 22 και ήμουν οκ δεν είχα θέματα ώσπου τα έκοψα μαχαίρι ξέρω πολύ κακό πράγμα και το μετανιώνω. Είχα κάποια καλά χρόνια έως ότου ήρθε η πανδημία και η κλεισούρα και ένα πρόβλημα της μάνας μου και κυριολεκτικά τα συμπτώματα πήραν την κατρακύλα. Περσι πάλι Μάρτη μήνα ήταν αρχές πήγα στην ψυχίατρο μου και μου λέει έχεις μεγάλη ένταση πρέπει να σε ηρεμήσουμε πρώτα. Με άρχισε ένα μήνα σε ζιπρεξα που το παίρνουν σε μικρή ποσότητα και αυτοί που έχουν θέματα ύπνου όχι μόνο αυτοί με διπολική διαταραχή. Μετα ήμουν για ένα μήνα σε στεντον και μετά μου έκανε μετάβαση σε αντικαταθληπτικο όπου και ξανάρχισα το ζανιπραμ. Επαιρνα 2 μήνες μέχρι που το έκοψα(2ο λαθος).Από τότε έχω να μπω σε φάρμακα εδώ και 8 μήνες όσο είναι ο καιρός που νόσησα από κοβιντ. Παίρνω και στομαχικά λαπραζολ και γκαβισκον όταν εχω θέμα.
    Κυριολεκτικά αυτές τις μέρες δεν μπορώ να ηρεμήσω βγαίνουν καινούρια συμπτώματα από το πουθενά. Σημερα είχα καψιμο στο δεξί μου πόδι(μαζί με μικροπονακια,αδυναμία τεντωματος ποδιου,και χαμηλη θερμοκρασια)και προσώπο με λαιμό εσωτερικα και είμαι σκατα. Ποτε δεν ένιωσα τέτοια επίθεση από το ανοσοποιητικο μου. Με το κεφάλι μου υπάρχει γενικά θέμα μου είπαν ότι έχω βρουξιμο και έχω πόνους στο αυτί,δόντια,σαγόνι χωρίς να έχω θέμα. δεν ξερω και σε ποιο γιατρι να αποφανθώ πέρα από ψυχίατρο γιατί φοβάμαι για καρδιά, θρομβωσεις. έχω κάνει και 2 φορές εξετάσεις για διάφορα αυτοανοσα. Τπτ δεν ήρθε πίσω. Ευχαριστω πολύ για την απάντηση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Όλα αυτά τα άτυπα συμπτώματα,
    Είναι πολύ πιθανόν να προέρχονται από το σύνδρομο απόσυρσης, που προκαλείτε από την διακοπή των αντικαταθληπτικων/ηρεμιστικων...

    Δυστυχώς αυτό το επακόλουθο, που είναι ευρέως καταγεγραμμενο από εκατομμύρια χρηστών παγκοσμίως ,
    και επηρεάζει το 70%, η Ιατρική κοινότητα είτε το αγνοεί είτε δεν το αποδέχεται καθώς δεν ξέρει πως να το αντιμετωπίσει...

    Είναι ένα πολύπλοκο πρόβλημα, και μόνο ο χρόνος , η ψυχραιμία και η πολλή υπομονή ,μπορεί να το απαλύνουν...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20
    Καλησπέρα! Γινεται αυτό το σύνδρομο απόσυρσης να με χτυπήσει 8 μήνες μετά? τα αντικαταθληπτικα τελευταία φορά τα πήρα τελη Ιουνίου και τα συμπτώματα ξανά άρχισαν την περίοδο που πέρσι άρχιζα να πηγαίνω στην γιατρό. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά που σοκαρα τον οργανισμό μου. Η πρώτη ήταν στα 22 που τα έκοψα μαχαίρι και για κάποια χρόνια ήμουν καλά (ίσως ήταν όσα χρόνια τα έπαιρνα και τόσο κράτησε η διάρκεια τους).
    αυτός είναι και ένας φόβος μου τώρα. θέλω να μπω σε αντικαταθληπτικα ξανά αλλά φοβάμαι τις παρενεργειες και φοβάμαι μην η γιατρός ποτέ δεν με βγάλει από αυτά. ������

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Γειά σου ,
    Εγώ έπαιρνα το seropram 20 mg για 10 χρόνια, καθώς οποτε προσπαθούσα να το διακόψω, τα συμπτώματα της απόσυρσης με κτυπουσαν μετά από αρκετούς μήνες, και δεν ήξερα τι μου συνέβαινε, καθώς έρχονταν ξαφνικά, και ενώ η ζωή μου κυλούσε περίφημα!

    4 φορές προσπάθησα να τα διακόψω και υπέφερα όταν τα σταματούσα,με συνέπεια να τα ξαναρχιζω ...

    Ευτυχώς κάθε φορά συνερχομουν σε 1 με 2 μήνες...
    Ήμουν από τους τυχερούς, που ο οργανισμός τα ξαναδεχοταν χωρίς πρόβλημα..

    Όμως ανησυχούσα για τα μελλοντικά προβλήματα από την μακροχρόνια χρήση.

    Έτσι την τελευταία φορά τα έκοψα πολύ πολύ σιγά μέσα στα επόμενα 3 χρόνια...!

    Ευτυχώς τα κατάφερα με μεγάλη υπομονή και αποφασιστηκοτητα, και τώρα είμαι χωρίς φάρμακο για 11 χρόνια και είμαι καλά..

    Δεν μπορώ να σου δώσω συμβουλές γιατί καθένας μας είναι διαφορετικός, αλλά υπάρχει ελπίδα να απεξαρτηθεί κάποιος, και να ζήσει καλά και χωρίς το φάρμακο...

    Καλή συνέχεια

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20
    Υποφέρω πάρα πολυ να σας πω την αλήθεια. Σήμερα είναι μια από τις αμέτρητες φορές που ξυπνάω μέσα στην μέση της νύχτας συγκεκριμένα στις 3 η ώρα με πόνο στην δεξια πλευρα στο πλάι του αφαλό,ρεψιματα, πόνο μετά στην πλάτη εκεί που είναι το στομάχι μου,ναυτία, τάση προς εμετό,βγάζω φλεματα και αισθάνομαι το σάλιο μου σαν ξένο σώμα στον οισοφάγο(οισοφαγιτιδα) και όταν έρχεται αυτό μετά με πιάνει και ο πανικός και έρχεται η κρίση πανικού. Με το ζόρι κοιμάμαι 2 με 3 ώρες περνω ύπνο σκορπιο μέσα στην μέρα εκτός από λίγο μέσα στην νύχτα. Ηταν σκ και δεν μπορούσα να πάω πουθενά αλλά θα πάω σε λίγες ώρες σε γαστρεντερολογο γιατί η κατάσταση μου είναι σκατα. Δεν μπορώ να φάω ούτε μέσα στην ημέρα ενώ θέλω. Καταλήγω να έχω μόνο 1 με 2 γεύματα την ημέρα και αυτά μικρά. Αυτό ποτέ δεν το έχω ξανανιώσει όταν έκοψα τα χάπια πριν ή κατα την διάρκεια αγωγής. Συνήθως τα συμπτώματα μου είναι άγχος,πανικός,νευρολογικά πράγματα όπως κρύα πόδια και πρόσφατα είδα και νευρολογικά μαζεματα και τιναγματα. πρέπει να τα ξαναπάρω αλλά το θέμα είναι ότι πρέπει να πάρω και σβάρνα όλους τους άλλους γιατρούς λόγω νοσοφοβιας γιατί φοβάμαι να ξαναπάρω τα χάπια σε περίπτωση που έχει κάτι ο οργανισμός μου με τα νέα έξτρα συμπτώματα που ήρθαν στη την φορά. μακάρι πάντως κάποια στιγμή να μπορώ κα ζω χωρίς χάπια αλλά δεν ξέρω. Το seropram όταν το πρώτο πήρατε έκανε παρενεργειες?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Γειά σου,
    Ναι ήταν το πρώτο..
    Είχα σχετικά ήπιες παρενέργειες για περίπου 3 βδομάδες, και έπαιρνα μισό centrac 10 mg , για μια εβδομάδα ώστε να μην υποφέρω πολύ.
    Μετά συνήλθα και αισθανόμουν περίφημα χωρίς πρόβλημα για όσο διάστημα ήμουν σε αγωγή..
    Τα προβλήματα ξεκινούσαν και πάλι
    7-11 μήνες μετά την διακοπή..!
    Τότε τα ξανάρχιζα και συνερχομουν και πάλι.
    Όμως καταλάβαινα ότι δεν ήταν μακροπροθεσμα αυτή η λύση ,και έπρεπε να απεξαρτηθω με κάποιο τρόπο..
    Ευτυχώς η ζωή μου ήταν απροβληματιστη , οικονομικά και κοινωνικά, και ετσι επικεντρωθηκα σε αυτό, ερευνωντας διεξοδικά τι θα μπορούσα να κάνω..
    Καλή συνέχεια

  9. #9
    Τα φάρμακα ψυχιάτρου τα σταματάς μόνο άμα σου πει ο ψυχίατρος και προφανώς όχι απότομα αλλά σε μια μεταβατική περίοδο ώστε να τα ξεσυνηθισει ο οργανισμός. Για φαγούρες και παλινδρόμηση, ακόμα και ημικρανίες κάνεις αναλύσεις, πας σε γιατρό. Αυτά τα συμπτώματα όμως, όπως και το αίσθημα ζαλάδας, κόπωσης, αδυναμίας, ελαφρύ πυρετού, μπορεί να ναι αποτέλεσμα έντονου και συνεχούς άγχους, συνεχούς κατάστασης πανικού.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Καλησπερα Ελενα, τι να σου πω διαβασα την ιστορια σου και είναι σαν να διαβαζω τη δικη μου. Αν θελεις στειλε μου pm γιατί δεν θυμαμαι πως στελνουμε εδω, υπομονή!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Καλησπέρα, δεν μπορείς να φανταστείς τί μπορεί να κάνει το άγχος και η υπερδιέγερση. Δεν χρειάζεται να τα φανταστείς, τα έχεις περιγράψει επειδή τα βιώνεις. Αν με το συγκεκριμένο φάρμακο που σταμάτησες περισυ το Μάρτη ένιωθες "καλά", να ζητήσεις από τη ιατρό να το ξαναρχίσεις άμεσα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20
    Καλησπέρα. ένιωθα καλά μετά από πολύ δρόμο που έκανα πρώτα με το Stendon μετα με το Zyprexa και τέλος με το zanipram το οποίο και ειχα παρει για 2 μηνες τοτε αφοοτου το έκοψα. Κυριως αυτές τις μέρες τώρα νιώθω μεγάλο πρόβλημα με τον αυχένα μου (πονακια), και πόνους στο μάτι και το κρόταφο. Πολύ στο δεξί μάτι πόνο ειδικά που φεύγει μόνο με τον ύπνο. Με πιάνει το νεύρο από πίσω δεν μπορώ να βλέπω φως πολύ και είμαι χάλια κυριολεκτικά. Οσο για το στομαχικά μου πήρα τουρ τους γιατρούς από Δευτέρα. Πηγα γαστρεντερολογο και μου έδωσε oroperidys, laprazol,lactolevure. Μετά παθολογο όπου και μου είπε ότι έχω συριγμο και θα πρέπει μαζί με αυτά να παίρνω foster nexthaler,modulair και rupafin.Εχτες πήγα σε ψυχιατρο και μου είπε ότι έχω σίγουρα και κατάθλιψη (αγχώδης κατάθλιψη ίσως) (διαταραχή στο συναισθημα). Τις τελευταίες μέρες με πιάνουν τα κλάματα με τα πιο απλά τριγκερς.(αιτιολογιες). Ευτυχώς ξανάρχισα να τρώω και να κοιμαμαι τις 2 τελευταίοες μερες.Σήμερα ήμουν στον νευρολογο ξέχασα να αναφέρω κάποια συμπτώματα αλλά μου έδωσε το minitran για αγωγή και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πολύ να το πάρω. (καθώς διάβασα για βάρος ότι παχαινεις,ότι νιώθεις πολύ υπνηλία και δεν ξέρω τι να πιστεψω) ξέρω ότι στα φάρμακα πρέπει να δοκιμαζεις αλλά εγώ δεν ξέρω αν πρέπει. Η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι με τους πονοκεφάλους για κάποιον όγκο ή ανεύρυσμα να πω την αλήθεια (νοσοφοβικη εδώ και αυτά είναι η μεγαλύτερη φοβία μου ). έκανα μαγνητική τον Αύγουστο του 2021 αλλά δεν σταματά να με φοβίζει αυτό το πράγμα κυρίως γιατί τώρα οι πονοκέφαλο μου είναι στα μάτια περισσότερο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    20
    και εγω καινούρια είμαι και δεν ξέρω καθόλου από προσωπικά μηνύματα αλλά θα ήθελα πολύ να μιλήσω με άτομα που έχουν περάσει παρόμοια ή περνάνε και που φοβούνται για διάφορα πράγματα . αν βρω το προσωπικό pm θα στείλω απλά δεν ξέρω πως.

Similar Threads

  1. Είναι δυνατόν;;
    By Hope for better days in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 12-09-2020, 20:46
  2. Πείτε μου αν είναι το ίδιο!!!!! απαντηστε μου!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 08-07-2020, 10:07
  3. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ
    By Leonardo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 12-09-2018, 11:28
  4. Είναι δυνατόν μια ψυχοθεραπεία να είναι αρνητική;
    By alexandros3 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 109
    Last Post: 27-08-2011, 02:34
  5. Είναι δυνατόν?
    By Ilen in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 31-03-2008, 14:02

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •