Φόβος για κάτι σοβαρό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410

    Φόβος για κάτι σοβαρό

    Καλησπέρα. Εδώ και 1 μήνα + πονάει ένα σημείο στον αυχένα και πολλές φορές μπροστά στο στέρνο.
    Έχω κάνει τεστ κόπωσης βγήκε καλό. Υπέρηχο καρδιάς και καρδιογράφημα και αυτά καλά.. Εξέταση θυρεοειδή πριν 3 μήνες και αυτός καλά.

    Είχα πάει στα επείγοντα και οι εξετάσεις αίματος δείξανε υψηλή cpk λόγω της κουραστικής δουλειάς που έκανα εκείνο το διάστημα και ανεβασμένα μονοκύτταρα που είναι συνήθως σύμπτωμα φλεγμονής η από μόνα τους ανεβαίνουν πολλές φορές.

    Δεν έκατσα να περιμένω οπότε δεν μίλησα με τους γιατρούς απλά τα πήρα την επόμενη μέρα.

    Παρατηρώ πως ακόμα και τα γόνατα πολλές φορές μέσα στη μέρα σαν να με τραβάνε. Όπως και η μέση.

    Έκανα πριν ένα διάστημα γυμναστήριο και το σταμάτησα εδώ και λίγο καιρό από τότε σρχισαν όλα. Να πω πως όταν δουλεύω και κουνιέμαι δεν νοιωθω καθόλου πόνο.

    Με φοβίζει όμως όλο αυτό. Δεν γίνεται όταν κάθομαι να αρχίζουν οι πόνοι. Φοβάμαι για κάτι σοβαρό..
    Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;;
    Η συμβουλή σας πολύτιμη θα με ηρεμήσει.
    Και συγγνώμη για το μακρύ κείμενο
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    35
    Quote Originally Posted by venom View Post
    Καλησπέρα. Εδώ και 1 μήνα + πονάει ένα σημείο στον αυχένα και πολλές φορές μπροστά στο στέρνο.
    Έχω κάνει τεστ κόπωσης βγήκε καλό. Υπέρηχο καρδιάς και καρδιογράφημα και αυτά καλά.. Εξέταση θυρεοειδή πριν 3 μήνες και αυτός καλά.

    Είχα πάει στα επείγοντα και οι εξετάσεις αίματος δείξανε υψηλή cpk λόγω της κουραστικής δουλειάς που έκανα εκείνο το διάστημα και ανεβασμένα μονοκύτταρα που είναι συνήθως σύμπτωμα φλεγμονής η από μόνα τους ανεβαίνουν πολλές φορές.

    Δεν έκατσα να περιμένω οπότε δεν μίλησα με τους γιατρούς απλά τα πήρα την επόμενη μέρα.

    Παρατηρώ πως ακόμα και τα γόνατα πολλές φορές μέσα στη μέρα σαν να με τραβάνε. Όπως και η μέση.

    Έκανα πριν ένα διάστημα γυμναστήριο και το σταμάτησα εδώ και λίγο καιρό από τότε σρχισαν όλα. Να πω πως όταν δουλεύω και κουνιέμαι δεν νοιωθω καθόλου πόνο.

    Με φοβίζει όμως όλο αυτό. Δεν γίνεται όταν κάθομαι να αρχίζουν οι πόνοι. Φοβάμαι για κάτι σοβαρό..
    Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;;
    Η συμβουλή σας πολύτιμη θα με ηρεμήσει.
    Και συγγνώμη για το μακρύ κείμενο
    Καλησπέρα.. αρχικά μην συνδιάζεις τον πόνο στον αυχένα με τον πόνο στο στήθος.λογικα σε ταλαιπωρεί κάποια ψύξη μου έχει συμβεί να πονάει ο αυχένας πάνω από μήνα.. επίσης έχει σημασία τι δουλειά κάνεις εάν είσαι ας πούμε σκυφτός πολλές ώρες της ημέρας παίζει και αυτό τον ρόλο του πχ στον υπολογιστή..μου έχει συμβεί άπειρες φορές.... τώρα για τον πόνο στο στήθος να ξέρεις πως είναι κλασικό σύμπτωμα άγχους οπότε δες μήπως έχεις στρες τον τελευταίο καιρό...δεν πιστεύω πως είναι κάτι για να ανησυχείς ξέχασε το και θα δείς ότι θα περάσει μόνο του.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Ψύξη ; Συνήθως στην ψύξη δεν μπορείς να κοιμηθείς.
    Είναι περίεργο γενικά αυτό που νιώθω.
    Φοβάμαι για ρήξη σπονδύλου.
    Συν ότι αν βρεθώ σε στρεσογόνο κατάσταση σφίγγεται ο λαιμός μου αρκετά

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Και εγώ έχω πονο στο στηθος από το στομάχι αλλά δουλεύω σε γραφείο και είμαι σκυφτη και μπορεί να πονάω και από αυτό? Δεν ξέρω. Πονάς ακόμα?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Πως είσαι? Πονάς ακόμα? Έχεις ελέγξει το στομάχι σου? Εμένα μου έχει κολλήσει για καρκίνο οισοφάγου τώρα.

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ή κατι σοβαρο?
    By MaryMosch in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 20-04-2023, 16:37
  2. δυσαισθησια στο χέρι φόβος για κάτι σοβαρό
    By Sotirishatzi in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 0
    Last Post: 01-02-2021, 18:42
  3. στρες η κατι σοβαρο;
    By alextsiri13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2017, 14:47
  4. Νοσοφοβία ή κάτι σοβαρό;
    By Oneirot in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-2015, 02:06
  5. ΑΓΧΟΣ Η ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ??
    By volkar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 26-02-2013, 03:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •