Μακιγιάζ και Αρώματα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403

    Μακιγιάζ και Αρώματα!

    Κορίτσια μου γειά σας! Ίσως και αγόρια! Όσο είστε ασθενείς ασχολείσθε με καλλυντικά? Σας αρέσει να περιποιήστε τον εαυτό σας και ας είστε στα πιο κακά σας χάλια? Εννοώ, εμένα με φτιάχνει να βάφομαι, να φοράω το αγαπημένο μου άρωμα (Hypnotic Poison & Good Girl) και να κάθομαι να καθρεφτίζομαι, έτσι για την φάση. Επίσης δουλεύω και πηγαίνω δουλειά λατέρνα ενώ η δουλεία μου δεν το απαιτεί αυτό. Φτιάχνω μαλλιά, βάφομαι, βάζω αρώματα, αλοιφές κλπ, και νιώθω καλύτερα. Δηλαδή δεν νιώθω σαν τρελή ξεμαλλιασμένη χαχα νιώθω καλύτερα. Εσείς κάνετε νυχάκια, κομμωτήριο κλπ ή σας έχει καταβάλει η ασθένεια? Ναι, όχι, πείτε εμπειρίες σαν κορίτσια. ¨Η και αγόρια όπως είπα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    γεια σου βοντκα, φυσικα το νημα ειναι καταλληλο και για αγορακια γιατι και αυτα περιπιουνται τον εαυτο τους ισως ακομα και περισσοτερο απο εσας τις γυναικες.

    καταρχην η πρωτη μου ασχολια περιποιησης ειναι το πρωινο ξυρισμα καθε δευτερη μερα
    αφτερ σειβ και αρωμα βαζω παντα, μετα ξυριζω τις τριχες στην πλατη και καθε βδομαδα τις τριχες μεσα στα ρουθουνια και τριμμαρω τα φρυδια μου. 2-3 φορες την εβδομαδα χρησιμοποιω ενα σκαλπ προσωπου και μια αντιγηραντικη κρεμα και νοτιζω ελαφρα τα μαλλια με μια ειδικη λοσιον για να συνεχισουν να παραμενουν στην θεση τους, και υστερα μια πομαδα αναλογα με την περισταση, σκληρη, μαλακη, ματ, η γυαλιστερη η με αρωμα θαλασσινου αλατος απο αυτην που τα κανει να δειχνουν οπως οταν βγαινεις απο το νερο κτλ κτλ
    τωρα που εγραψα νερο, θυμηθηκα οτι μερικες φορες τον χρονο παω και στην λιμνη της βουλιαγμενης , εκει εχει κατι ψαρακια που κανουν δωρεαν απολεπιση.
    ανα διαστηματα χρησιμοποιω και ενα χρωμοσαμπουαν της λορεαλ γιατι εχουν αρχισει να γκριζαρουν λιγακι......
    μετα την δουλεια παω γυμναστικη, εκει καταλαβαινεις το προγραμμα περιλαμβανει θωρακικους, ωμους δικεφαλους τρικεφαλους δελτοιδης, πηχεις, κοιλιακους τετρακεφαλους μηριαιους δικεφαλους γαμπες στατικο ποδηλατο και αλλα πολλα που βαριεμαι τωρα να γραψω, μετα το απογευματακι κανω ενα μπανακι και πιανω τον πεομεγενθυτη αυτον με την τρομπα, πιστευω καταλαβαινεις για τι ακριβως μιλαω, αυτος θελει παντα χρηση με μετρο για να μην γινει υπερμεγενθυση.
    μετα κοιμαμε σαν πουλακι!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Μπράβο nikos2! Δεν σε έχει καταβάλει η ασθένεια σου , αν έχεις φυσικά, και πολύ καλά κάνεις και περιποιείσαι τον εαυτό σου τόσο πολύ! Μα δεν είναι τόσο ευχάριστο?!
    Κάποιοι το ονομάζουν excesive grooming και είναι ψυχιατρική πάθηση, αλλά δεν νομίζω να ισχύει. Όλα ψυχιατρικές παθήσεις είναι πια!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,452
    κι εγω κανω συλλογή απ αρώματα οικονομικά ομορφα αρώματα που με γαληνεύουν οταν τα φοραω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Μπράβο nikos2! Δεν σε έχει καταβάλει η ασθένεια σου , αν έχεις φυσικά, και πολύ καλά κάνεις και περιποιείσαι τον εαυτό σου τόσο πολύ! Μα δεν είναι τόσο ευχάριστο?!
    Κάποιοι το ονομάζουν excesive grooming και είναι ψυχιατρική πάθηση, αλλά δεν νομίζω να ισχύει. Όλα ψυχιατρικές παθήσεις είναι πια!
    εχω πλατυποδια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    το pampering Που λένε στο χωριό μου είναι κάτι που το φχαριστιέμαι πολύ, όταν είμαι σε καλή διάθεση, μου αρέσει πολύ να βάζω μάσκες προσώπου και φυσικά το πεντικιούρ.
    τώρα πια δεν περιποιούμαι πολύ την εμφανιση μου, παλιά όμως μου άρεσε πολύ να βάφομαι και να χτενίζομαι. όχι για να γίνω πιο όμορφη, θαύματα δεν γίνονται, απλά γιατί μου αρέσει, όταν φροντίζω τον εαυτό μου αποκτώ λίγη δυναμική, ξερω γω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Quote Originally Posted by user View Post
    το pampering Που λένε στο χωριό μου είναι κάτι που το φχαριστιέμαι πολύ, όταν είμαι σε καλή διάθεση, μου αρέσει πολύ να βάζω μάσκες προσώπου και φυσικά το πεντικιούρ.
    τώρα πια δεν περιποιούμαι πολύ την εμφανιση μου, παλιά όμως μου άρεσε πολύ να βάφομαι και να χτενίζομαι. όχι για να γίνω πιο όμορφη, θαύματα δεν γίνονται, απλά γιατί μου αρέσει, όταν φροντίζω τον εαυτό μου αποκτώ λίγη δυναμική, ξερω γω.
    Ναι αυτό εννοώ κι εγώ user! Την δυναμική που αποκτούμε όσο χάλια κι αν αισθανόμαστε εσωτερικά! Πραγματικά,δεν ειναι φανταστικό το πόσο το εξωτερικό επηρεάζει το εσωτερικό

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    και με ενα φρακτιοναλ και ενα μποτοξ θα γινουμε καινουριοι

  9. #9
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Κορίτσια μου γειά σας! Ίσως και αγόρια! Όσο είστε ασθενείς ασχολείσθε με καλλυντικά? Σας αρέσει να περιποιήστε τον εαυτό σας και ας είστε στα πιο κακά σας χάλια? Εννοώ, εμένα με φτιάχνει να βάφομαι, να φοράω το αγαπημένο μου άρωμα (Hypnotic Poison & Good Girl) και να κάθομαι να καθρεφτίζομαι, έτσι για την φάση. Επίσης δουλεύω και πηγαίνω δουλειά λατέρνα ενώ η δουλεία μου δεν το απαιτεί αυτό. Φτιάχνω μαλλιά, βάφομαι, βάζω αρώματα, αλοιφές κλπ, και νιώθω καλύτερα. Δηλαδή δεν νιώθω σαν τρελή ξεμαλλιασμένη χαχα νιώθω καλύτερα. Εσείς κάνετε νυχάκια, κομμωτήριο κλπ ή σας έχει καταβάλει η ασθένεια? Ναι, όχι, πείτε εμπειρίες σαν κορίτσια. ¨Η και αγόρια όπως είπα.
    εμενα με ελκυει πολυ το αρωμα σε μια γυναικα ειδικα οταν κανω σεξ μαζι της και φοραει αρωμα τρελαινομαι γινομαι πιο ταυρος απο πριν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Καλημέρα,
    αν και δεν είμαι πολύ του μακιγιάζ, ελάχιστο έως καθόλου και του χτενίσματος, συνήθως αλογοουρά και φύγαμε χα χα, έχω μία αδυναμία σε κάτι φυτικά organic καλλυντικά, κρέμες, σαπούνια κλπ. Και μου αρέσουν τα ελαφριά αρώματα λουλουδενια, φρουτώδη. Γενικά σου δίνουν μια ευεξία όλα αυτά, όπως και ένα τονωτικό ντους, δεν είναι τυχαίο που αισθάνεται κανείς καλύτερα μετά από αυτό, το νερό έχει ευεργετικές ιδιότητες και στην ψυχολογία μας.
    Επίσης ασχολούμαι με το θέμα υγιεινή διατροφή, χορτοφαγία, χωρίς υπερβολές βέβαια, γιατί πιστεύω ότι αντανακλά αυτό και στο δέρμα, μαλλιά, ειδικά αν τρως φρούτα, ξηρους καρπούς, βλέπεις διαφορά.
    Πάντως νομίζω γενικά η περιποίηση του εαυτού μας, σε λογικά πλαίσια, δείχνει και καλή η έστω καλύτερη ψυχική κατάσταση και ξεκινάς με κάπως θετική διάθεση τη μέρα και μπορεί να το μεταδώσεις λίγο και στους άλλους αυτό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    @vodka
    και καλό μας κάνει και κακό δεν είναι, εκτός αν το παρακάνουμε και έχουμε σχόλια που μπορεί να είναι λόγος να ενεργοποιηθούν άγχη κλπ.

    @Behappy
    δεν μπορω να το εξηγήσω ομως ναι, το νερό είναι πολύ ευεργετικό! φταίει η φυσική; δεν ξέρω.
    μ' αρέσει να πλένω τα χέρια μου πχ, αν και δεν είναι πολύ οικολογικό, για το νερό, και είναι κάτι που με αναζωογονεί.
    κι εγώ καλλυντικά προτιμώ -αν δεν μπορώ μόνο- vegan, cruelty free και commerce equitable.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •