Νέα γνωριμία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ θελεις ν τον ξαναδεις βρε παιδι μου;
    αν ναι, γιατι δεν προτεινεις να συναντηθειτε και βλεπετε τοτε τι θα κανετε και τι θα πειτε.
    αυτο το "απο μακρια" και σταδιακη απομακρυνση, οδηγει σε ξενερωμα. αν ενδιαφερεσαι, προτεινε συναντηση. ε, αν βρει δικαιολογιες και σε γειωσει σε τετοια προταση, παρατα το το θεμα.
    Θα μου πει σίγουρα εκείνος να βρεθούμε. Το θέμα είναι πως νιώθω σαν δεύτερη επιλογή. Πιστεύεις ότι πρέπει να του μιλήσω η απλα να το τελειώσω χωρίς πολλά πολλά;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Θα μου πει σίγουρα εκείνος να βρεθούμε. Το θέμα είναι πως νιώθω σαν δεύτερη επιλογή. Πιστεύεις ότι πρέπει να του μιλήσω η απλα να το τελειώσω χωρίς πολλά πολλά;
    γιατι νοιωθεις δευτερη επιλογη; ποια ειναι η πρωτη;

  3. #18
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι νοιωθεις δευτερη επιλογη; ποια ειναι η πρωτη;
    Νιωθω οτι παίζει και με αλλες. Στην αρχή ήταν διαφορετικός. Τωρα μ φαίνεται ότι μ στέλνει απλα για να με έχει standby

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Νιωθω οτι παίζει και με αλλες. Στην αρχή ήταν διαφορετικός. Τωρα μ φαίνεται ότι μ στέλνει απλα για να με έχει standby
    πες του το...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Δεν χρειάζεται όλες οι γνωριμίες ή όλα τα σεξ που κάνουμε στη ζωή μας να πρέπει ''κάπου να πάνε / κάπου να βγει''.
    Κάποια πράγματα είναι απλά αυτό που είναι, είτε κάναμε ένα καλό/μέτριο/κακό σεξ και μετά χαζομιλάμε απλά αν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε είτε κάαααποια στιγμή μπορεί να τα ξαναπούμε είτε μπορεί να μην τα ξαναπούμε και ποτέ. Παίζουν πολλές και διαφορετικές εναλλακτικές, γιατί ντε και καλά όλα να πρέπει να πάνε κάπου και να υπάρχει πίεση μέσα σου ή να βασανίζεις το κεφάλι σου?

    Είσαι σε μεταβατικό στάδιο λόγω του χωρισμού κι ευάλωτη συναισθηματικά, dealαρε το και πέρνα καλά, γιατί έχεις τέτοιους προβληματισμούς χωρίς λόγο? Επειδή ο πρώην ''ζει τον έρωτα'' κι είναι σε σχέση πρέπει να κάνεις κι εσύ αντίστοιχα το ίδιο κατευθείαν?

    Υπάρχει λόγος να αναρωτιέσαι κάθε πότε στέλνει ή αν παίζει με άλλες ένας άκυρος που κάνατε μια φορά σεξ??
    Επίσης αυτό που λες αν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον απομακρύνεται, πως εκφράζεται το λίγο παραπάνω ενδιαφέρον σε έναν άνθρωπο που έχετε βρεθεί 2 φορές?
    Πάρτο χαλαρά, μην κολλάς σε όλες τις καταστάσεις, βρες άλλον να κάνεις σεξ ή να συνομιλήσεις ή οτι άλλο θες χωρίς την τσίχλα της ασφάλειας / σταθερότητας / σιγουριάς στο κεφάλι σου. Οτι βγει ρε παιδί μου!
    Have fun απλά!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Δεν χρειάζεται όλες οι γνωριμίες ή όλα τα σεξ που κάνουμε στη ζωή μας να πρέπει ''κάπου να πάνε / κάπου να βγει''.
    Κάποια πράγματα είναι απλά αυτό που είναι, είτε κάναμε ένα καλό/μέτριο/κακό σεξ και μετά χαζομιλάμε απλά αν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε είτε κάαααποια στιγμή μπορεί να τα ξαναπούμε είτε μπορεί να μην τα ξαναπούμε και ποτέ. Παίζουν πολλές και διαφορετικές εναλλακτικές, γιατί ντε και καλά όλα να πρέπει να πάνε κάπου και να υπάρχει πίεση μέσα σου ή να βασανίζεις το κεφάλι σου?

    Είσαι σε μεταβατικό στάδιο λόγω του χωρισμού κι ευάλωτη συναισθηματικά, dealαρε το και πέρνα καλά, γιατί έχεις τέτοιους προβληματισμούς χωρίς λόγο? Επειδή ο πρώην ''ζει τον έρωτα'' κι είναι σε σχέση πρέπει να κάνεις κι εσύ αντίστοιχα το ίδιο κατευθείαν?

    Υπάρχει λόγος να αναρωτιέσαι κάθε πότε στέλνει ή αν παίζει με άλλες ένας άκυρος που κάνατε μια φορά σεξ??
    Επίσης αυτό που λες αν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον απομακρύνεται, πως εκφράζεται το λίγο παραπάνω ενδιαφέρον σε έναν άνθρωπο που έχετε βρεθεί 2 φορές?
    Πάρτο χαλαρά, μην κολλάς σε όλες τις καταστάσεις, βρες άλλον να κάνεις σεξ ή να συνομιλήσεις ή οτι άλλο θες χωρίς την τσίχλα της ασφάλειας / σταθερότητας / σιγουριάς στο κεφάλι σου. Οτι βγει ρε παιδί μου!
    Have fun απλά!
    Have fun, ναι. Αλλα κακα τα ψεμματα, fun χωρις χειροπεδες, ειναι πολυ μειωμενο...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Δεν χρειάζεται όλες οι γνωριμίες ή όλα τα σεξ που κάνουμε στη ζωή μας να πρέπει ''κάπου να πάνε / κάπου να βγει''.
    Κάποια πράγματα είναι απλά αυτό που είναι, είτε κάναμε ένα καλό/μέτριο/κακό σεξ και μετά χαζομιλάμε απλά αν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο να κάνουμε είτε κάαααποια στιγμή μπορεί να τα ξαναπούμε είτε μπορεί να μην τα ξαναπούμε και ποτέ. Παίζουν πολλές και διαφορετικές εναλλακτικές, γιατί ντε και καλά όλα να πρέπει να πάνε κάπου και να υπάρχει πίεση μέσα σου ή να βασανίζεις το κεφάλι σου?

    Είσαι σε μεταβατικό στάδιο λόγω του χωρισμού κι ευάλωτη συναισθηματικά, dealαρε το και πέρνα καλά, γιατί έχεις τέτοιους προβληματισμούς χωρίς λόγο? Επειδή ο πρώην ''ζει τον έρωτα'' κι είναι σε σχέση πρέπει να κάνεις κι εσύ αντίστοιχα το ίδιο κατευθείαν?

    Υπάρχει λόγος να αναρωτιέσαι κάθε πότε στέλνει ή αν παίζει με άλλες ένας άκυρος που κάνατε μια φορά σεξ??
    Επίσης αυτό που λες αν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον απομακρύνεται, πως εκφράζεται το λίγο παραπάνω ενδιαφέρον σε έναν άνθρωπο που έχετε βρεθεί 2 φορές?
    Πάρτο χαλαρά, μην κολλάς σε όλες τις καταστάσεις, βρες άλλον να κάνεις σεξ ή να συνομιλήσεις ή οτι άλλο θες χωρίς την τσίχλα της ασφάλειας / σταθερότητας / σιγουριάς στο κεφάλι σου. Οτι βγει ρε παιδί μου!
    Have fun απλά!
    ειναι μια χαρα να παιρνεις χαλαρα προσφατες γνωριμιες, ή σεξουαλικες εμπειριες, αλλα σε καποιο σημειο η κοπελα ειπε οτι ο τυπος ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ και ΘΕΛΕΙ κατι παραπανω απο σεξ οποτε λαχει.
    νομιζω οτι η ΕΠΙΘΥΜΙΑ, ειναι ενας καλος λογος για να το δει κανεις διαφορετικα απο "χαλαρα".
    δεν ειπε καπου οτι το θελει επειδη προχωρησε ο πρωην της, η επειδη δεν θελει να μεινει πισω.. ειπε οτι ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ πιο πολυ απο οποτε λαχει κι αν λαχει..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειναι μια χαρα να παιρνεις χαλαρα προσφατες γνωριμιες, ή σεξουαλικες εμπειριες, αλλα σε καποιο σημειο η κοπελα ειπε οτι ο τυπος ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ και ΘΕΛΕΙ κατι παραπανω απο σεξ οποτε λαχει.
    νομιζω οτι η ΕΠΙΘΥΜΙΑ, ειναι ενας καλος λογος για να το δει κανεις διαφορετικα απο "χαλαρα".
    δεν ειπε καπου οτι το θελει επειδη προχωρησε ο πρωην της, η επειδη δεν θελει να μεινει πισω.. ειπε οτι ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ πιο πολυ απο οποτε λαχει κι αν λαχει..
    Κάποια πράγματα δεν χρειάζεται να ειπωθούν και κάποια άλλα και να ειπωθούν δεν έχουν και πολλή σημασία.
    Είναι πολύ πρόσφατο το τραύμα της και προσπαθεί να το απαλύνει και ορισμένα από αυτά που λέει το αποδεικνύουν, ''δεν είμαι σε φάση για παιχνίδια / θέλω κάτι ξεκάθαρο '' .
    Όπως επίσης και η ανησυχία της μην μιλάει με άλλες ένας άκυρος που κάνανε μια φορά σεξ. Δεν θες κάτι ξεκάθαρο από τη πρώτη συνάντηση, ούτε έχεις τέτοιες διαθέσεις και προσδοκίες από τον άλλο με το καλημέρα σας χωρίς να υπάρχει κάποιος βαθύτερος λόγος.
    Είναι απόρροια των ψυχολογικών της από τον τρόπο χωρισμού, legit μεν αλλά χρειάζεται προσοχή δε γιατί μπορεί να εκφράζεται σε ''πιεστική'' συμπεριφορά προς τον καινούριο αλλά και μέσα στο κεφάλι της.
    Δεν λέω οτι αυτό είναι κάτι παράλογο, λογική αντίδραση στο τραύμα είναι απλά λέω οτι αν ισχύει καλό είναι να το αντιληφθεί και να μην κάνει σπασμωδικές κινήσεις και να δώσει χρόνο γιατί θα καταλήξει να ξαναπληγωθεί τώρα που είναι ευάλωτη.


    Αυτή βέβαια είναι η αποψάρα μου και μπορεί όντως να τον έχει ξεπεράσει τον πρώην και να κεραυνοβολήθηκε με τον καινούριο οπότε πάω πάσο και μακάρι να πάει καλά και να προχωρήσει σε σχέση.

  9. #24
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Κάποια πράγματα δεν χρειάζεται να ειπωθούν και κάποια άλλα και να ειπωθούν δεν έχουν και πολλή σημασία.
    Είναι πολύ πρόσφατο το τραύμα της και προσπαθεί να το απαλύνει και ορισμένα από αυτά που λέει το αποδεικνύουν, ''δεν είμαι σε φάση για παιχνίδια / θέλω κάτι ξεκάθαρο '' .
    Όπως επίσης και η ανησυχία της μην μιλάει με άλλες ένας άκυρος που κάνανε μια φορά σεξ. Δεν θες κάτι ξεκάθαρο από τη πρώτη συνάντηση, ούτε έχεις τέτοιες διαθέσεις και προσδοκίες από τον άλλο με το καλημέρα σας χωρίς να υπάρχει κάποιος βαθύτερος λόγος.
    Είναι απόρροια των ψυχολογικών της από τον τρόπο χωρισμού, legit μεν αλλά χρειάζεται προσοχή δε γιατί μπορεί να εκφράζεται σε ''πιεστική'' συμπεριφορά προς τον καινούριο αλλά και μέσα στο κεφάλι της.
    Δεν λέω οτι αυτό είναι κάτι παράλογο, λογική αντίδραση στο τραύμα είναι απλά λέω οτι αν ισχύει καλό είναι να το αντιληφθεί και να μην κάνει σπασμωδικές κινήσεις και να δώσει χρόνο γιατί θα καταλήξει να ξαναπληγωθεί τώρα που είναι ευάλωτη.


    Αυτή βέβαια είναι η αποψάρα μου και μπορεί όντως να τον έχει ξεπεράσει τον πρώην και να κεραυνοβολήθηκε με τον καινούριο οπότε πάω πάσο και μακάρι να πάει καλά και να προχωρήσει σε σχέση.
    Τον πρώην θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για να τον ξεπερασω. Δεν τον έχω ξεπεράσει. Το συγκεκριμένο παιδι μου αρέσει πολύ και δε θέλω μόνο σεξ μαζι του. Δεν είναι θέμα ανασφάλειας η επειδή προχωρησε ο πρώην. Αν ήταν έτσι θα έβρισκα κάποιον να κανω σχέση απλα για να κάνω αντίποινα στον πρώην. Δεν με νοιαζει αυτο. Απλα το παιδι αυτο μου αρέσει πολύ. Ξεκίνησε ωραια. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ συνέχισε να δείχνει ενδιαφέρον αλλά όχι όπως πρώτα. Κι επειδή δεν θέλω να ξαναπληγωθω άρχισα να απομακρυνομαι και να μην του δίνω πολλή σημασία γτ πιστεύω ότι θα θέλει κανένα σεξακι που και που ενώ εγώ όχι μόνο αυτό. Άλλες φορές πιάνει μόνος του συζήτηση και τη συνεχίζει άλλες είναι αδιάφορος. Χθες του ειπα ότι ψάχνω σπιτι αν ξέρει να μ προτείνει κάτι και αμέσως με πήρε τηλ να μου πει για ένα που ξέρει και να με βοηθήσει αν θέλω. Το κλείσαμε και πίστευα ότι δεν θα ξαναστείλει. Μετά ξαναέστειλε και μ ειπε οτι θέλει να με δει. Τον ρώτησα ξεκάθαρα γιατι και μ ειπε. Οχι για κάτι πονηρό. Οτι τον ηρεμώ και του αρέσει όταν είμαστε μαζί κλπ. Του αρέσει τ φιλί μ και διάφορα τέτοια. Μετά το έκοψε λέγοντας μ οτι νύσταξε και θέλει να κοιμηθεί και ήταν ενεργός πάνω από μια ώρα. Σήμερα τιποτα. Πως τα βλέπετε ολα αυτα;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,801
    μεγαλη προσοχή με γνωριμίες μεσο net
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Τον πρώην θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για να τον ξεπερασω. Δεν τον έχω ξεπεράσει. Το συγκεκριμένο παιδι μου αρέσει πολύ και δε θέλω μόνο σεξ μαζι του. Δεν είναι θέμα ανασφάλειας η επειδή προχωρησε ο πρώην. Αν ήταν έτσι θα έβρισκα κάποιον να κανω σχέση απλα για να κάνω αντίποινα στον πρώην. Δεν με νοιαζει αυτο. Απλα το παιδι αυτο μου αρέσει πολύ. Ξεκίνησε ωραια. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ συνέχισε να δείχνει ενδιαφέρον αλλά όχι όπως πρώτα. Κι επειδή δεν θέλω να ξαναπληγωθω άρχισα να απομακρυνομαι και να μην του δίνω πολλή σημασία γτ πιστεύω ότι θα θέλει κανένα σεξακι που και που ενώ εγώ όχι μόνο αυτό. Άλλες φορές πιάνει μόνος του συζήτηση και τη συνεχίζει άλλες είναι αδιάφορος. Χθες του ειπα ότι ψάχνω σπιτι αν ξέρει να μ προτείνει κάτι και αμέσως με πήρε τηλ να μου πει για ένα που ξέρει και να με βοηθήσει αν θέλω. Το κλείσαμε και πίστευα ότι δεν θα ξαναστείλει. Μετά ξαναέστειλε και μ ειπε οτι θέλει να με δει. Τον ρώτησα ξεκάθαρα γιατι και μ ειπε. Οχι για κάτι πονηρό. Οτι τον ηρεμώ και του αρέσει όταν είμαστε μαζί κλπ. Του αρέσει τ φιλί μ και διάφορα τέτοια. Μετά το έκοψε λέγοντας μ οτι νύσταξε και θέλει να κοιμηθεί και ήταν ενεργός πάνω από μια ώρα. Σήμερα τιποτα. Πως τα βλέπετε ολα αυτα;
    Λυπάμαι που θα το ξαναπώ αλλά συνεχίζω να πιστεύω οτι αυτή σου η ανάγκη για κάτι ξεκάθαρο και ''σίγουρο'' είναι απόρροια του τραύματος του χωρισμού.

    Καταρχήν τι εννοείς ξεκάθαρο και τι εννοείς δεν θέλω μόνο σεξ από αυτόν. Τι θες? Γιατί στην αρχή σεξ κάνει ο κόσμος και στο ενδιάμεσο λέει και καμιά μαλακία να γνωρίσει τον άλλον, δεν πάνε όλοι στις πρώτες συναντήσεις με το σύμφωνο συμβίωσης στα χέρια.

    Βρες πρώτα από όλα τι θες. Θες να σου πει τη δεύτερη φορά που θα βρεθείτε έλα να μείνουμε μαζί ή τώρα τα έχουμε? Νιώθω οτι προχωράς πολύ γρήγορα στη σκέψη σου τα πράγματα γιατί δεν έχεις ξεσυνηθίσει ακόμα από τη μονογαμία και σταθερότητα της μακροχρόνιας σχέσης.

    Οι άνθρωποι όταν χωρίζουν και μάλιστα με επώδυνο τρόπο όπως εσύ επιλέγουν διαφορετικούς τρόπους ανάκαμψης και healing.
    Άλλοι θέλουν να μείνουν single και να κάνουν casual sex χωρίς ευθύνες με διάφορα άτομα και να ζήσουν τη single ζωή τους χωρίς πολλά πολλά και να ξεπεράσουν τη προηγούμενη κατάσταση πριν μπουν σε κάτι καινούριο, άλλοι θέλουν απεγνωσμένα να βρουν κάτι καινούριο και σταθερό για να μετατοπίσουν απλά το προηγούμενο συναίσθημα στο καινούριο πρόσωπο και να υπάρξει απλά μια συνέχεια έτσι, άλλοι το ρίχνουν στη δουλειά, άλλοι ταξιδεύουν, πολλές εναλλακτικές.

    Σίγουρα όμως αυτά είναι προβολές και θέλω της μιας πλευράς της κατάστασης, την άλλη πλευρά τη ρωτήσαμε όμως?

    Αυτός μπορεί ναι μεν να του αρέσεις και μπλα μπλα αλλά κλαιν κιόλας, μπορεί τη μια στιγμή να σου πει αυτά που σου λέει και την επόμενη να μιλήσει με άλλη ή να το ξεχάσει και να σε θυμηθεί μετά από κανα διήμερο. Μπορεί να είναι έτσι σαν άνθρωπος, να τα παίρνει χαλαρά, μην ξεχνάμε οτι είναι και πολύ αρχή και είναι απόλυτα λογικό να μην τρέχουν τα πράγματα με 1000, μπορεί να μην ψάχνει κάτι σταθερό και σοβαρό ή μπορεί να μην το ψάχνει με σένα, μπορεί να έχει κι αυτός κανένα απωθημένο και να είναι εκεί το μυαλό του, πολλά μπορεί. Παρόλα ταύτα μια χαρά ενδιαφέρον δείχνει απλά εσένα δεν σου φτάνει.
    Το θέμα οπότε είναι οτι προφανώς αυτά τα θέλω δεν συμπίπτουν.

    Οπότε από τη στιγμή που δεν έχεις ξεπεράσει το προηγούμενο, ναι μην αναλωθείς γιατί θα κολλήσεις και δεν υπάρχει λόγος.
    Ζήσε τη single ζωή σου, μπορεί να είναι πολύ δημιουργική, κάνε πράγματα μόνο για σένα, μην περιμένεις από κανέναν να σου λειάνει τις πληγές ή να σου προσφέρει τη συναισθηματική ασφάλεια που αναζητάς για να γίνεις καλά, ζήτα το μόνο από τον εαυτό σου αυτό και κάντο για σένα.
    Πάρτο χαλαρά ρε παιδί μου, αν σου πει να τα πούμε πες του ναι θα το κανονίσουμε, τι τον ρωτάς γιατί? Τι γιατί, γιατι λες να θέλει να σε δει για να του πλύνεις τις κάλτσες? Είναι άτοπες και αγχωτικές αυτές οι ερωτήσεις και αναγκάζουν τον άλλο να πει κάτι που ίσως και δεν εννοεί.
    Πείτε καληνύχτα και άσε το κινητό, τι κάθεσαι και κοιτάς πότε είναι και πότε δεν είναι online, ξεκόλλα!

    Αυτές είναι συμπεριφορές που εύκολα γίνονται αντιληπτές από τον άλλον και λογικό είναι να ξενερώνουν τη φάση στις αρχές, βγάζουν λίγο χειρισμό και λίγο απόγνωση, λίγο neediness που στην αρχή μιας κατάστασης δεν είναι και το πιο διεγερτικό ή μπορεί να γίνει και red flag.
    Στη τελική αν δεις οτι αυτή η χαλαρότητα εσένα δεν σου κάνει κόψτο τελείως, μην περιμένεις ο άλλος να ξυπνήσει από το πουθενά ένα πρωί και να πει εντάξει σήμερα αποφάσισα οτι είναι η γυναίκα της ζωής μου.

    Επειδή φαίνεται να είσαι πολύ συναισθηματική και φαντάζομαι γνωρίζεις οτι οι άντρες δεν είναι και τόσο, δούλεψε αυτό με τον εαυτό σου, τη δυναμικότητα σου και την ύπαρξη λογικής μέσα στο κεφάλι σου.

    Επίσης εμείς εδω μέσα πολλά μπορούμε να σου πούμε χωρίς να ξέρουμε, συζήτα το με αυτόν λοιπόν, πες του άκου αγοράκι εγώ θέλω 1, 2, 3 , εσύ τι θες? Τώρα κανείς δεν σου εγγυάται οτι αυτά που θα ακούσεις οτι θα σου αρέσουν ούτε οτι θα είναι και αλήθεια αλλά that's life, αν έχεις όντως την ανάγκη να ξεκαθαρίσεις είναι η μόνη λύση.

    Κλείνοντας απλά να πω οτι δεν χρειάζεται μόνιμα το μπουκάλι με τα συναισθήματα και τη ''σταθερότητα / ασφάλεια / όπως θες πες το'' να είναι γεμάτο για να νιώθουμε πλήρεις, κατάλαβες, η προσωπικότητα και το wellbeing των ανθρώπων εξαρτώνται από πολλά πράγματα, δώσε βάση στη γενικότερη εξέλιξη σου σαν άνθρωπος και μην αφήνεις την ευτυχία και την ηρεμία σου να εξαρτάται από έναν γκόμενο μόνιμα.
    Ήσουν καιρό σε σχέση σταθερή και μονογαμική αλλά η αρένα του dating εκεί έξω είναι πολύ σκληρή, φρόντισε να αποκτήσεις το στομάχι γιατί αλλιώς θα πέφτεις με το παραμικρό και ζήτω που καήκαμε μετά.

    Stay cool and have fun!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Τον πρώην θεωρώ οτι είναι πολύ νωρίς για να τον ξεπερασω. Δεν τον έχω ξεπεράσει. Το συγκεκριμένο παιδι μου αρέσει πολύ και δε θέλω μόνο σεξ μαζι του. Δεν είναι θέμα ανασφάλειας η επειδή προχωρησε ο πρώην. Αν ήταν έτσι θα έβρισκα κάποιον να κανω σχέση απλα για να κάνω αντίποινα στον πρώην. Δεν με νοιαζει αυτο. Απλα το παιδι αυτο μου αρέσει πολύ. Ξεκίνησε ωραια. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ συνέχισε να δείχνει ενδιαφέρον αλλά όχι όπως πρώτα. Κι επειδή δεν θέλω να ξαναπληγωθω άρχισα να απομακρυνομαι και να μην του δίνω πολλή σημασία γτ πιστεύω ότι θα θέλει κανένα σεξακι που και που ενώ εγώ όχι μόνο αυτό. Άλλες φορές πιάνει μόνος του συζήτηση και τη συνεχίζει άλλες είναι αδιάφορος. Χθες του ειπα ότι ψάχνω σπιτι αν ξέρει να μ προτείνει κάτι και αμέσως με πήρε τηλ να μου πει για ένα που ξέρει και να με βοηθήσει αν θέλω. Το κλείσαμε και πίστευα ότι δεν θα ξαναστείλει. Μετά ξαναέστειλε και μ ειπε οτι θέλει να με δει. Τον ρώτησα ξεκάθαρα γιατι και μ ειπε. Οχι για κάτι πονηρό. Οτι τον ηρεμώ και του αρέσει όταν είμαστε μαζί κλπ. Του αρέσει τ φιλί μ και διάφορα τέτοια. Μετά το έκοψε λέγοντας μ οτι νύσταξε και θέλει να κοιμηθεί και ήταν ενεργός πάνω από μια ώρα. Σήμερα τιποτα. Πως τα βλέπετε ολα αυτα;
    1. αυτος για τον οποιο μιλας, ειναι ο ιδιος που βρεθηκατε και ειχε μαλλον στυτικη δυσλειτουργια και μετα απεφευγε, ή αλλος;

    2. το οτι σου ειπε να βρεθειτε και οτι του αρεσει η παρεα σου, το βλεπω πολυ καλο. το οτι ειπε οτι νυσταξε και μετα ηταν ενεργος, το βλεπω οτι παιζει και με αλλη/ αλλες.

  13. #28
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    1. αυτος για τον οποιο μιλας, ειναι ο ιδιος που βρεθηκατε και ειχε μαλλον στυτικη δυσλειτουργια και μετα απεφευγε, ή αλλος;

    2. το οτι σου ειπε να βρεθειτε και οτι του αρεσει η παρεα σου, το βλεπω πολυ καλο. το οτι ειπε οτι νυσταξε και μετα ηταν ενεργος, το βλεπω οτι παιζει και με αλλη/ αλλες.
    Όχι είναι άλλος. Κι εγώ πιστεύω ότι παίζει και με αλλη γιατι τη μια είναι έτσι την αλλη αλλιως. Επίσης χθες δεν μ έστειλε καν ενώ πάντα κρατούσε έστω μια μικρή επαφή. Δεν ξέρω τι να κανω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Όχι είναι άλλος. Κι εγώ πιστεύω ότι παίζει και με αλλη γιατι τη μια είναι έτσι την αλλη αλλιως. Επίσης χθες δεν μ έστειλε καν ενώ πάντα κρατούσε έστω μια μικρή επαφή. Δεν ξέρω τι να κανω.
    γεγονος παραμενει, το οτι εχετε πολυ συντομη γνωριμια.
    δεν νοιωθει κανενος ειδους συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου.
    νοιωθεις, εσυ;
    απο αυτα που λεει, του αρεσει η παρεα σου.
    εννοειται οτι ουτε εχετε, ουτε μιλησατε καν ποτε για αποκλειστικοτητα.
    οποτε, "τι να κανεις", ως προς τι;;;
    ο,τι θελεις να κανεις.
    αν θελεις κατι πολυ συγκεκριμενο, πες του το!

  15. #30
    [QUOTE=Remedy;1218972]γεγονος παραμενει, το οτι εχετε πολυ συντομη γνωριμια.
    δεν νοιωθει κανενος ειδους συναισθηματικο δεσιμο μαζι σου.
    νοιωθεις, εσυ;
    απο αυτα που λεει, του αρεσει η παρεα σου.
    εννοειται οτι ουτε εχετε, ουτε μιλησατε καν ποτε για αποκλειστικοτητα.
    οποτε, "τι να κανεις", ως προς τι;;;
    ο,τι θελεις να κανεις.
    αν θελεις κατι πολυ συγκεκριμενο, πες του το![/QUOT
    Ανέβασα στα σοσιαλ μια φωτογραφία μου και μόλις την είδε ξαφνικά με θυμήθηκε και μου έστειλε. Μετά από λίγη συζήτηση του είπα ότι θα κατέβαινα για δουλειές στην πόλη του μου είπε ότι θέλει να με δει και τωρα δεν απαντάει καν στα μηνύματα μου. Δεν μπορώ να καταλάβω. Το κανει επιτηδες; Ακόμα και σεξ να θέλει γιατί να το κάνει αυτο; για επιβεβαιώση;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 20:29
  2. Νεα γνωριμια
    By willowfairy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 17-10-2016, 16:59
  3. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 01:05
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 12:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •