Νέα γνωριμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1

    Νέα γνωριμία

    Παιδιά χρειάζομαι συμβουλή! Ξεκίνησα να συνομιλω με κάποιον μέσω φβ. Οι συζητήσεις μας πήγαιναν πολύ καλά. Μιλούσαμε όλη μέρα. Βρεθήκαμε δύο φορές. Κάναμε σεξ. Γενικά ήταν αρκετά καλός και γλυκός μαζι μου. Δεν φάνηκε να ήθελε μόνο αυτό από την αρχή. Μετά το σεξ συνέχισε να στέλνει εκείνος. Εγω δεν έστειλα ποτε πρώτη. Επειδή λοιπόν είδα ότι δεν τραβάει γενικα, σαν να μην το έχει πολλή ορεξη για συζήτηση και επικοινωνία σταμάτησα να πολυασχολουμαι. Αλλα κάθε φορα που λέω τέλος μου στέλνει. Του απαντάω αλλα δεν τραβάει όπως πριν. Δεν απαντάει γρήγορα όπως πριν. Δεν στέλνει για καλημέρα όπως πριν. Αλλα στέλνει συνήθως απόγευμα οταν σχολαει. Δεν δείχνει τόσο ενθουσιασμενος. Στέλνει όμως κάθε μερα έστω και για μια μικρή επικοινωνία. Απαντάει στα στορυ μ οταν δεν έχουμε μιλήσει κλπ. Αν δεν ενδιαφέρεται γιατί στέλνει; Δεν είμαι σε φάση για παιχνίδια. Ξερω οτι δεν μπορεις να ξέρεις αν θα βγει και που αλλα είναι σαν να θέλει και να μην θέλει. Τι μου προτείνετε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να στέλνει καθε πρωί για καλημέρα, γιατι να απαντάει γρήγορα.. στέλνει, λες, κάθε μέρα όταν σχολάει (και είναι ελεύθερος δηλαδή), απαντάει στα στορι σου (δείχνει να ασχολείται και να τον ενδιαφέρει η ζωή σου) ' μήπως βιάζεσαι και πας να γίνεις φορτική; δηλαδή σε χαλάει να έχεις έναν άνθρωπο που θα σου στέλνει και θα ενδιαφέρεται (ναι, με αυτόν τον τρόπο), που να επικοινωνείς και να βρίσκεσαι όταν το θελήσεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    γεια σου συμφορουμιτησα, το πιθανοτερο ειναι οτι σε δοκιμασε στο κρεβατι και ειδε οτι δεν του εκανες. για αυτο μετα το σεξ μειωθηκε η επικοινωνια σας.
    προτεινω να μην πιεζεις πολυ την κατασταση ασε το να κυλησει και οπου βγει, εσυ εν το μεταξυ μπορεις παντα να ψαχνεις για κατι καλλιτερο

  4. #4
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να στέλνει καθε πρωί για καλημέρα, γιατι να απαντάει γρήγορα.. στέλνει, λες, κάθε μέρα όταν σχολάει (και είναι ελεύθερος δηλαδή), απαντάει στα στορι σου (δείχνει να ασχολείται και να τον ενδιαφέρει η ζωή σου) ' μήπως βιάζεσαι και πας να γίνεις φορτική; δηλαδή σε χαλάει να έχεις έναν άνθρωπο που θα σου στέλνει και θα ενδιαφέρεται (ναι, με αυτόν τον τρόπο), που να επικοινωνείς και να βρίσκεσαι όταν το θελήσεις;
    Οχι δεν είπα ότι πρέπει οπωσδήποτε να τα κάνει όλα αυτά. Απλα είχε ξεκινήσει εντελώς διαφορετικά και άλλαξε στη συνέχεια. Αν ήταν από την αρχή έτσι δεν θα αναρωτιόμουν καν

  5. #5
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γεια σου συμφορουμιτησα, το πιθανοτερο ειναι οτι σε δοκιμασε στο κρεβατι και ειδε οτι δεν του εκανες. για αυτο μετα το σεξ μειωθηκε η επικοινωνια σας.
    προτεινω να μην πιεζεις πολυ την κατασταση ασε το να κυλησει και οπου βγει, εσυ εν το μεταξυ μπορεις παντα να ψαχνεις για κατι καλλιτερο
    Δεν κάναμε και πολλά πράγματα καθώς έγινε στο αυτοκίνητο και μάλιστα πολύ γρήγορα. Δηλαδή τι προτεινεις; να συνεχίσω να απαντάω να δείχνω ενδιαφέρον; η να το κόψω εντελώς μην κολλήσω στο τέλος;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Δεν κάναμε και πολλά πράγματα καθώς έγινε στο αυτοκίνητο και μάλιστα πολύ γρήγορα. Δηλαδή τι προτεινεις; να συνεχίσω να απαντάω να δείχνω ενδιαφέρον; η να το κόψω εντελώς μην κολλήσω στο τέλος;
    μπορεις να δειχνεις οσο ενδιαφερον θελεις αρκει να μην εχεις απαιτησεις για πραματα που δεν μπορει να δωσει ο αλλος και να μην περιμενεις μονο απο αυτον

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Παιδιά χρειάζομαι συμβουλή! Ξεκίνησα να συνομιλω με κάποιον μέσω φβ. Οι συζητήσεις μας πήγαιναν πολύ καλά. Μιλούσαμε όλη μέρα. Βρεθήκαμε δύο φορές. Κάναμε σεξ. Γενικά ήταν αρκετά καλός και γλυκός μαζι μου. Δεν φάνηκε να ήθελε μόνο αυτό από την αρχή. Μετά το σεξ συνέχισε να στέλνει εκείνος. Εγω δεν έστειλα ποτε πρώτη. Επειδή λοιπόν είδα ότι δεν τραβάει γενικα, σαν να μην το έχει πολλή ορεξη για συζήτηση και επικοινωνία σταμάτησα να πολυασχολουμαι. Αλλα κάθε φορα που λέω τέλος μου στέλνει. Του απαντάω αλλα δεν τραβάει όπως πριν. Δεν απαντάει γρήγορα όπως πριν. Δεν στέλνει για καλημέρα όπως πριν. Αλλα στέλνει συνήθως απόγευμα οταν σχολαει. Δεν δείχνει τόσο ενθουσιασμενος. Στέλνει όμως κάθε μερα έστω και για μια μικρή επικοινωνία. Απαντάει στα στορυ μ οταν δεν έχουμε μιλήσει κλπ. Αν δεν ενδιαφέρεται γιατί στέλνει; Δεν είμαι σε φάση για παιχνίδια. Ξερω οτι δεν μπορεις να ξέρεις αν θα βγει και που αλλα είναι σαν να θέλει και να μην θέλει. Τι μου προτείνετε;
    καλημερα.
    σε ολη την περιγραφη, δεν μας λες καθολου, τι θελεις ΕΣΥ.
    αναρωτιεσαι μονο πως μπορει να σκεφτεται και τι μπορει να θελει η να μην θελει.
    αν δεν τον ενδιεφερες, μπορουσε μια χαρα να το κοψει εντελως, μετα απο 1-2 σεξακια, ή εστω να μηνσ τελνει ποτε πρωτος αλλα να χρειαζεται να τον κυνηγας.
    εφοσον στελνει πρωτος, υπαρχει ενος βαθμου, ενδιαφερον.
    ποσο θερμο ειναι, θα φανει στην συνεχεια... εσυ, εισαι θερμη απεναντι του, δηλαδη;;;
    εσυ εχεις το ιδιο ενδιαφερον οπως και πριν το σεξ; περισσοτερο; λιγοτερο; το δειχνεις;
    τι θα ηθελες ιδανικα να κανετε;
    δεν ξερεις τι θελεις, αλλα θελεις να μαθεις τι θελει εκεινος, μπας και ψηθεις κι εσυ;;
    τοποθετησου λιγο.
    ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ απο αυτον;

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    σε ολη την περιγραφη, δεν μας λες καθολου, τι θελεις ΕΣΥ.
    αναρωτιεσαι μονο πως μπορει να σκεφτεται και τι μπορει να θελει η να μην θελει.
    αν δεν τον ενδιεφερες, μπορουσε μια χαρα να το κοψει εντελως, μετα απο 1-2 σεξακια, ή εστω να μηνσ τελνει ποτε πρωτος αλλα να χρειαζεται να τον κυνηγας.
    εφοσον στελνει πρωτος, υπαρχει ενος βαθμου, ενδιαφερον.
    ποσο θερμο ειναι, θα φανει στην συνεχεια... εσυ, εισαι θερμη απεναντι του, δηλαδη;;;
    εσυ εχεις το ιδιο ενδιαφερον οπως και πριν το σεξ; περισσοτερο; λιγοτερο; το δειχνεις;
    τι θα ηθελες ιδανικα να κανετε;
    δεν ξερεις τι θελεις, αλλα θελεις να μαθεις τι θελει εκεινος, μπας και ψηθεις κι εσυ;;
    τοποθετησου λιγο.
    ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ απο αυτον;
    Εμενα μου αρέσει πολύ και θα ήθελα κάτι παραπάνω από σεξ. Απλα παρατηρώ ότι όταν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον εκείνος κάνει πίσω σαν να μ λέει στοπ. Φοβάμαι μην τον απομακρυνω

  9. #9
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μπορεις να δειχνεις οσο ενδιαφερον θελεις αρκει να μην εχεις απαιτησεις για πραματα που δεν μπορει να δωσει ο αλλος και να μην περιμενεις μονο απο αυτον
    Ναι αλλά πως θα ξέρω τι είναι διατεθειμένος να δωσει;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εμενα μου αρέσει πολύ και θα ήθελα κάτι παραπάνω από σεξ. Απλα παρατηρώ ότι όταν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον εκείνος κάνει πίσω σαν να μ λέει στοπ. Φοβάμαι μην τον απομακρυνω
    ποσο καιρο μιλατε;
    σε ποσο καιρο απ οταν ξεκινησατε εγινε η πρωτη συναντηση;
    ποτε εγινε η δευτερη συναντηση;
    ποσος καιρος περασε απο την δευτερη συναντηση;
    μενετε στην ιδια πολη;

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσο καιρο μιλατε;
    σε ποσο καιρο απ οταν ξεκινησατε εγινε η πρωτη συναντηση;
    ποτε εγινε η δευτερη συναντηση;
    ποσος καιρος περασε απο την δευτερη συναντηση;
    μενετε στην ιδια πολη;
    Πολύ γρήγορα ολα! Μέσα σε 20 μέρες. Δεν ζούμε στην ίδια πόλη αλλά η απόσταση μας δν είναι μεγάλη. Έχει περάσει μια βδομάδα από την δεύτερη συνάντηση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Ναι αλλά πως θα ξέρω τι είναι διατεθειμένος να δωσει;
    κανεις δεν ξερει σε μια σχεση τι ειναι διατεθειμενος ο αλλος να δωσει.
    εδω γαμοι γινονται, που ξεκινανε με τους καλλιτερους οιωνους και στο τελος διαλυονται.
    ετσι και με εσεναν και αυτον, εσυ του δειχνεις και του λες τι θελεις, εαν μπορει αυτος να το δωσει, η σχεση προχωρα ενα βημα παραπερα διαφορετικα μπορει να μεινει ετσι ως εχει η να ειναι μονο για σεξ η μονο για μια βολτα μια φορα τον μηνα κτλ κτλ
    δεν χρειαζεται να τον ρωτησεις κατι, ουτε να δωσει υποσχεση ουτε να ξεδιαλυνει τις προθεσεις του εσυ αμα θελεις συνεχιζεις και θα δεις που θα βγαλει ολο αυτο.
    εαν κατι δεν σου αρεσει δεν προσπαθεις να το αλλαξεις, δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις επιτυχια, απλα συνεχιζεις η το σταματας η παραλληλα ψαχνεις για καποιον που ταιριαζεις περισσοτερο.

    ειναι οπως με τις σχεσεις σου με το ιδιο φυλο δηλαδη τις γυναικες, δεν μπορεις να ξερεις εαν καποια θελει να γινει η καλλιτερη σου φιλη απλα συνεχιζεις την σχεση και βλεποντας και κανοντας, ουτε μπορεις να την ρωτησεις τι θελει απο εσενα η να σου δωσει καποια υποσχεση φιλιας κτλ. κτλ
    αμα δεν ταιριαζεις με καποια θα εχει την αναλογη θεση αναμεσα σε πολλες αλλες κοινωνικες σου σχεσεις και εσυ θα συνεχισεις να ψαχνεις για καποια αλλη απο αυτη που θελεις να εχεις

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Ναι αλλά πως θα ξέρω τι είναι διατεθειμένος να δωσει;
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Πολύ γρήγορα ολα! Μέσα σε 20 μέρες. Δεν ζούμε στην ίδια πόλη αλλά η απόσταση μας δν είναι μεγάλη. Έχει περάσει μια βδομάδα από την δεύτερη συνάντηση
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εμενα μου αρέσει πολύ και θα ήθελα κάτι παραπάνω από σεξ. Απλα παρατηρώ ότι όταν δείξω λίγο παραπάνω ενδιαφέρον εκείνος κάνει πίσω σαν να μ λέει στοπ. Φοβάμαι μην τον απομακρυνω
    καλημερα!
    η γνωριμια σας ειναι ΠΑΡΑ πολυ συντομη.
    δεν μπορεις να ξερεις ουτε τι ειναι διατεθιμενος να δωσει, ουτε τι εισαι διατεθιμενη να δωσεις εσυ, γιατι απλα, μολις αρχισατε να γνωριζεστε.
    οταν λες οταν δειξεις πιο πολυ ενδιαφερον, βαζει στοπ, τι ακριβως εννοεις;
    δωσε ενα παραδειγμα . τι του ειπες και σε εκοψε;
    λες οτι σου αρεσει και θελεις κατι παραπανω απο σεξ.
    σεξ, εχεις ομως;
    διοτι λες οτι εχει μια βδομαδα που δεν εχετε συναντηθει..
    σε 20 μερες συνολο, εχετε μια εβδομαδα να βρεθειτε...
    εκεινος θελει σεξ; εχει πει τπτ σχετικο;
    εχετε πει τπτ σχετικο με επομενη συναντηση;
    περα απο το "κατι παραπανω", να ξαναβρεθειτε απλα, ή να ξαναβρεθειτε για σεξ, θελεις;
    κι αν ναι, του το προτεινες;;;

    εφοσον σου αρεσει, απο εκει ξεκινας.
    επιδιωκεις να ξαναβρεθειτε, να βρισκοσαστε.
    ΑΣΕ τις μελλοντικες διαθεσεις.
    ουτε μπορεις να τις ξερεις, ουτε ο αλλος τις ξερει.
    αυτο που οδηγει σε μελλοντικη παραπανω_απο_σεξ σχεση, ειναι το ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.

  14. #14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα!
    η γνωριμια σας ειναι ΠΑΡΑ πολυ συντομη.
    δεν μπορεις να ξερεις ουτε τι ειναι διατεθιμενος να δωσει, ουτε τι εισαι διατεθιμενη να δωσεις εσυ, γιατι απλα, μολις αρχισατε να γνωριζεστε.
    οταν λες οταν δειξεις πιο πολυ ενδιαφερον, βαζει στοπ, τι ακριβως εννοεις;
    δωσε ενα παραδειγμα . τι του ειπες και σε εκοψε;
    λες οτι σου αρεσει και θελεις κατι παραπανω απο σεξ.
    σεξ, εχεις ομως;
    διοτι λες οτι εχει μια βδομαδα που δεν εχετε συναντηθει..
    σε 20 μερες συνολο, εχετε μια εβδομαδα να βρεθειτε...
    εκεινος θελει σεξ; εχει πει τπτ σχετικο;
    εχετε πει τπτ σχετικο με επομενη συναντηση;
    περα απο το "κατι παραπανω", να ξαναβρεθειτε απλα, ή να ξαναβρεθειτε για σεξ, θελεις;
    κι αν ναι, του το προτεινες;;;

    εφοσον σου αρεσει, απο εκει ξεκινας.
    επιδιωκεις να ξαναβρεθειτε, να βρισκοσαστε.
    ΑΣΕ τις μελλοντικες διαθεσεις.
    ουτε μπορεις να τις ξερεις, ουτε ο αλλος τις ξερει.
    αυτο που οδηγει σε μελλοντικη παραπανω_απο_σεξ σχεση, ειναι το ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
    Έχεις δικιο σε όλα αυτα απλα παρατηρώ ότι απομακρύνεται. Η στάση του είναι λίγο κάπως. Στην αρχή μιλούσαμε συνέχεια μου ανέφερε τι έκανε μέσα στη μέρα του κάναμε διάφορες συζητήσεις. Τωρα στέλνει ένα μηνυμα νομίζω απλα για να δει αν είμαι ακόμα εκεί. Ειναι συνέχεια ενεργός στα σοσιαλ και δεν μ μιλάει ενώ πριν έβρισκε αφορμές για να αλλά στείλει.Νομίζω ότι υπάρχει και κάτι άλλο. Κι όταν σταματάω να ενδιαφέρομαι (γτ είμαι σε φάση που μπορώ να δεχτώ τετοια παιχνίδια τωρα, θέλω κάτι πιο ξεκαθαρο) τότε εμφανίζεται πάλι αλλά είναι πιο ψυχρός.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Έχεις δικιο σε όλα αυτα απλα παρατηρώ ότι απομακρύνεται. Η στάση του είναι λίγο κάπως. Στην αρχή μιλούσαμε συνέχεια μου ανέφερε τι έκανε μέσα στη μέρα του κάναμε διάφορες συζητήσεις. Τωρα στέλνει ένα μηνυμα νομίζω απλα για να δει αν είμαι ακόμα εκεί. Ειναι συνέχεια ενεργός στα σοσιαλ και δεν μ μιλάει ενώ πριν έβρισκε αφορμές για να αλλά στείλει.Νομίζω ότι υπάρχει και κάτι άλλο. Κι όταν σταματάω να ενδιαφέρομαι (γτ είμαι σε φάση που μπορώ να δεχτώ τετοια παιχνίδια τωρα, θέλω κάτι πιο ξεκαθαρο) τότε εμφανίζεται πάλι αλλά είναι πιο ψυχρός.
    εσυ θελεις ν τον ξαναδεις βρε παιδι μου;
    αν ναι, γιατι δεν προτεινεις να συναντηθειτε και βλεπετε τοτε τι θα κανετε και τι θα πειτε.
    αυτο το "απο μακρια" και σταδιακη απομακρυνση, οδηγει σε ξενερωμα. αν ενδιαφερεσαι, προτεινε συναντηση. ε, αν βρει δικαιολογιες και σε γειωσει σε τετοια προταση, παρατα το το θεμα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 21:29
  2. Νεα γνωριμια
    By willowfairy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 17-10-2016, 17:59
  3. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 02:05
  4. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 13:20
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •