Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1

    Πως τα σαιτ γνωριμιων μπορουν να βελτιωσουν την ζωη μας?

    Παρακολούθησα χθες στην κρατική τηλεόραση της Γαλλίας,
    μια πολύ ενδιαφέρουσα εκπομπή με συμμετοχή τηλεθεατών και ειδικών ψυχιάτρων-σεξολόγων , κοινωνιολόγων και ιδιοκτητών των διάφορων τύπων σαιτ με θέμα την χρησιμότητα αυτής της νεας βιομηχανίας υπηρεσιων διαδικτύου στον γενικό πληθυσμό.
    Θα ήθελα την άποψή σας για μια πολύ ενδιαφέρουσα μελέτη που ανακοίνωσε ο ψυχίατρος σεξολόγος, σχετικά με ένα ειδικό θέμα....Το πως μπορεί να βοηθήσει το διαδίκτυο τους πιο ντροπαλούς ανθρώπους να κανουν το βήμα για να γνωριστούν
    με ένα ερωτικό σύντροφο...
    Συγκεκριμένα καταγράφοντας καθε χρόνο, απο την αλλαγή του αιώνα , βάσει ερωτηματολογίου τις διαθέσεις συμμετοχής αυτής της ειδικής ομάδας , μέσα στο ευρύτερο κοινό, ενω το 2001 ήταν μόνο 6% και το 2004 είχαν φτάσει τα 12 % , το 2009 άγγιξαν το 30% του ειδικού πληθυσμού των "ντροπαλών" αυτοί που δήλωσαν ότι βρίσκουν πιο εύκολο να γνωρίσουν καποιον στο διαδίκτυο , παρά στον πραγματικο κόσμο... Προσωπικά θα ήθελα να διαβάσω τις απόψεις σας γιατί υπήρξα πάντα ντροπαλός με τις γυναίκες, αλλά σχεδόν πάντα δεν αποφάσιζα να ερωτευτώ καποια , αλλά το καταλάβαινα όταν ειχε ήδη συμβεί! Αυτό νομίζω ότι σημαινει πως έπαιζε μεγάλο ρόλο, η εικόνα που είχα απέναντί μου ...
    Βλέποντας αυτη την εκπομπή, ειλικρινά ένοιωσα την αναγκη να διαπιστώσω, αν πράγματι έκανα κάτι λάθος μεχρι σήμερα στην ζωή μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    TO MONO ΛAΘOΣ HTAN ΠOY ΓENNHΘHKEΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Η δική μου άποψη είναι ότι οι γνωριμίες μέσω διαδικτύου είναι επικίνδυνο.Πίσω απο τη ανωνυμία δεν γνωρίζεις με ποιόν έχεις να κάνεις.Εσύ ως ψυχολόγος πως αντιμετωπίζεις το πρόβλημα του να είσαι ντροπαλός με τις γυναίκες.;Πως θα βοηθούσες έναν που θα ερχόταν σε σένα για το ίδιο πρόβλημα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Εγω δεν ειμαι τοσο κατηγορηματικη.

    Ειναι καλα αυτα τα sites για ανθρωπους που δυσκολευονται να κανουν γνωριμιες εκτος διαδικτυου, ειτε επειδη ειναι ντροπαλοι ειτε επειδη δεν εχουν και μεγαλο κοινωνικο κυκλο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω θελω να ρωτησω τι εγινε με αυτο το χαπι κατα της ντροπης που ειχα ακουσει εδω και πολλα χρονια απο την τηλεοραση?
    Ψοφησαν τα ποντικια?
    Αν ειχε βγει θα προμηθευομουν δυο-τρια κιλα,αν και αργησε πολυ...τωρα οτι ηταν να γινει-εγινε.Μπορειτε ελευθερα να βασιζοσαστε στο αλκοολ οπως κανει σχεδον ολος ο δυτικος κοσμος (μεταξυ μισοαστειου-μισοσοβαρου).
    Οσο για τα site γνωριμιων...δεν ξερω αν βοηθανε ή επιδεινωνουν το προβλημα γιατι πρεπει να φας ουκ ολιγες ωρες φανταζομαι σε μια οθονη του υπολογιστη,ειδικα αν εισαι αγορακι γιατι οσους ξερω που ασχολουνται ωρες με το σπορ δεν εχουν και καμμια κατακτηση,μιλαω παντα πρακτικα και οχι στην θεωρητικη της Γαλλιας.
    Ενταξει εγω τρωω ωρες μπροστα στην οθονη αλλα πιστευω αξιοποιω με καλυτερο τροπο το χρονο μου....θελω να πιστευω.
    Βασικα τα εχει παιξει το πληκτρολογιο του λαπτοπ για ανεξηγητους λογους και δεν μπορω να γραψω.
    Α και αυτα τα γουτσου-γουτσου κλπ μεσω διαδικτυου και cybersex κλπ δεν με ενθουσιαζουν ιδιαιτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    βρε μπας και τοσο καιρο θελει να κανει γνωριμια το παιδι και βρισκει χιλιες δυο αλλες δικαιολογιες και θεματα;αμα ειναι να το βοηθησουμε,μη το αφησουμε ετσι ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κυρ πανο μαζεψου

  8. #8
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    TO MONO ΛAΘOΣ HTAN ΠOY ΓENNHΘHKEΣ
    ΕΓΩ ΒΗΚΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ
    ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΣΤΡΕΨΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

  9. #9
    Originally posted by giota
    Η δική μου άποψη είναι ότι οι γνωριμίες μέσω διαδικτύου είναι επικίνδυνο.Πίσω απο τη ανωνυμία δεν γνωρίζεις με ποιόν έχεις να κάνεις.Εσύ ως ψυχολόγος πως αντιμετωπίζεις το πρόβλημα του να είσαι ντροπαλός με τις γυναίκες.;Πως θα βοηθούσες έναν που θα ερχόταν σε σένα για το ίδιο πρόβλημα;
    Θα του συνιστούσα να μην περιορίσει τις ανάγκες του για ερωτική συνομιλία και να παει σε ενα σαιτ οπου το θεμα θα ηταν ο ερωτας και οχι η υποστηριξη....
    γιατι η υποστηριξη θα του θυμιζε παντα την αναγκη του να ζητησει βοηθεια απο τους αλλους...
    ενω ο ερωτας ειναι η ζωη μας , ο εαυτος μας και δεν χρειαζεται καμμια βοηθεια για να τον εκφρασουμε στον αλλον , οσο βεβαια
    η ντροπαλοτητα μας δεν μας αφηνει να βγουμε στον εξω κοσμο και μας αναγκαζει να καθομαστε πισω απο το πληκτρολογιο....

  10. #10
    Originally posted by Remedy
    κυρ πανο μαζεψου
    στον καιρο ρεμεντυ!

  11. #11
    Originally posted by Empneustns
    βρε μπας και τοσο καιρο θελει να κανει γνωριμια το παιδι και βρισκει χιλιες δυο αλλες δικαιολογιες και θεματα;αμα ειναι να το βοηθησουμε,μη το αφησουμε ετσι ;)
    σιγουρα εμπνευστη καθε μορφη επικοινωνιας κρυβει την αναγκη μιας γνωριμιας με καποιο η καποιους αγνωστους...

    το ερωτημα μου ειναι που θα μπορουσαν να γνωρισω πιο ευκολα καποια που θελει να κανει μια γνωριμια
    σε ενα σαιτ υποστηριξης η σε ενα σαιτ γνωριμιων?
    εδω λενε οτι ο περιορισμος της επιετικοτητας καποιου , του περιοριζει το δικαιωμα να ξεσπασει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν λοιπον ερχομαι εδω γιατι εχω ενα σεξουαλικο προβλημα και καποιος μου λεει να κοψω το πουλι μου νομιζεις εσυ οτι μπορει να με βοηθησει να γνωρισων καποιον και να κουβεντιασω μαζι του για τον ερωτα δηλαδη για την ζωη?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τωρα που θα βαλει η σιλια ηλεκτρικη και θα στο κλειδωσει, θα σου πω εγω...

  13. #13
    Originally posted by keep_walking
    Εγω θελω να ρωτησω τι εγινε με αυτο το χαπι κατα της ντροπης που ειχα ακουσει εδω και πολλα χρονια απο την τηλεοραση?
    Ψοφησαν τα ποντικια?
    Αν ειχε βγει θα προμηθευομουν δυο-τρια κιλα,αν και αργησε πολυ...τωρα οτι ηταν να γινει-εγινε.Μπορειτε ελευθερα να βασιζοσαστε στο αλκοολ οπως κανει σχεδον ολος ο δυτικος κοσμος (μεταξυ μισοαστειου-μισοσοβαρου).
    Οσο για τα site γνωριμιων...δεν ξερω αν βοηθανε ή επιδεινωνουν το προβλημα γιατι πρεπει να φας ουκ ολιγες ωρες φανταζομαι σε μια οθονη του υπολογιστη,ειδικα αν εισαι αγορακι γιατι οσους ξερω που ασχολουνται ωρες με το σπορ δεν εχουν και καμμια κατακτηση,μιλαω παντα πρακτικα και οχι στην θεωρητικη της Γαλλιας.
    Ενταξει εγω τρωω ωρες μπροστα στην οθονη αλλα πιστευω αξιοποιω με καλυτερο τροπο το χρονο μου....θελω να πιστευω.
    Βασικα τα εχει παιξει το πληκτρολογιο του λαπτοπ για ανεξηγητους λογους και δεν μπορω να γραψω.
    Α και αυτα τα γουτσου-γουτσου κλπ μεσω διαδικτυου και cybersex κλπ δεν με ενθουσιαζουν ιδιαιτερα.
    ουτε εμενα κιπ
    απλα εχω επηρεαστη απο ενα φιλο που ζητησε να σταματησει να ερωτευεται στο διαδικτυο , ενω στην τηλεοραση ακουω οτι ενας στους τρεις ανθρωπους που το 2000 ελεγαν αυτα που λες και εσυ , σημερα βρηκαν διεξοδο στο παιχνιδι της ζωης που λεγεται ερωτας μεσω διαδικτυου!

  14. #14
    Originally posted by Remedy
    τωρα που θα βαλει η σιλια ηλεκτρικη και θα στο κλειδωσει, θα σου πω εγω...
    γιατι ρεμεντυ?
    ειναι κακο να μιλας για τον ερωτα?
    σε εχω ξαναρωτησει παλι
    μηπως σε εφερε πελαργος εσενα?
    αν το πιστευεις δικαιωμα σου
    ειναι ομως αληθεια ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by Empneustns
    βρε μπας και τοσο καιρο θελει να κανει γνωριμια το παιδι και βρισκει χιλιες δυο αλλες δικαιολογιες και θεματα;αμα ειναι να το βοηθησουμε,μη το αφησουμε ετσι ;)
    σιγουρα εμπνευστη καθε μορφη επικοινωνιας κρυβει την αναγκη μιας γνωριμιας με καποιο η καποιους αγνωστους...

    το ερωτημα μου ειναι που θα μπορουσαν να γνωρισω πιο ευκολα καποια που θελει να κανει μια γνωριμια
    σε ενα σαιτ υποστηριξης η σε ενα σαιτ γνωριμιων?
    εδω λενε οτι ο περιορισμος της επιετικοτητας καποιου , του περιοριζει το δικαιωμα να ξεσπασει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αν λοιπον ερχομαι εδω γιατι εχω ενα σεξουαλικο προβλημα και καποιος μου λεει να κοψω το πουλι μου νομιζεις εσυ οτι μπορει να με βοηθησει να γνωρισων καποιον και να κουβεντιασω μαζι του για τον ερωτα δηλαδη για την ζωη?


    Απανταω στο ερωτημα σου Πανο και σου κεω οτι γνωριμια μπορεις να κανεις σε σαιτ γνωριμιων οχι σε σαιτ υποστηριξης οπως αυτο εδω.

    Αρα αν εκανες καποιο λαθος στην επιλογη σαιτ δεν θα σε παρεξηγουσε κανεις αν μας χαιετουσες και πηγαινες σε σαιτ γνωριμιων.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •