Μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Μοναξια

  1. #1
    xaka10
    Guest

    Μοναξια

    οταν αρρωστησα εχασα τους παντες απο διπλα μου εμεινε μονο ενας και ειχα πανω απο 15 φιλους γνωστους και φιλους.ειχα παραληρημα αλλα και οταν συνηλθα δεν θελαν πολλες παρτιδες μαζι μου.αυτο με εκανε πιο σκληρο και εμενα προς τους αλλους.τωρα πιστευω στον Θεο ελπιζω Αυτος να μην με απογοητευσει και δεν θελω να βρεθω σε κανενος την αναγκη γιατι ολοι θα ερθουν για να φανε να εκμεταλλευτουν οταν στα αθωα χρονια της ηλικιας που ησουν με συμμαθητες συμφοιτητες σου γυρνουν την πλατη επειδη αποκτησες μια ψυχικη παθηση ετσι και γω θα γυρισω την πλατη σε οσους με χρειαστουν οποιασδηποτε φυσης.διοτι η αγαπη και η στηριξη ειναι δουναι και λαβειν οχι μονο να δινεις.

    τεσπα για να μην το κουρασω πολυ πολλοι απομακρυνθηκαν γιατι αρρωστησα ψυχικα που δεν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος αλλα εμαθα απο αλλους οτι αργοτερα εμφανισαν και αυτοι ψυχικα προβληματα και πηραν χαπια οχι σαν τα δικα μου προβληματα πιο ηπια ιδεοψυχαναγκασμο καταθλιψη αγχωδεις εκδηλωσεις αλλα εδω γελαω γιατι μπορει να παιρνουν και αυτοι τα ιδια χαπια με μενα μιας και αντιψυχωτικα δινουν και στις παραπανω παθησεις λεγαν εμενα τρελο αλλα παιρνουν τα ιδια χαπια με μενα.αντιψυχωτικης φυσεως οποτε οτι παρενεργεια εχω εγω εχουν και αυτοι οπως αυξηση βαρους τρεμουλο διαβητη προωρο θανατο.

    οποτε τι βγαινει με το ρητο που το χω και υπογραφη μην κρινετε για να μην κριθειτε καθοντουσαν και λεγανε οτι τρελαθηκα αλλα να τωρα που παιρνουμε τα ιδια χαπια αντιψυχωτικης φυσεως και γω μονο δυο αντιψυχωτικα παιρνω δεν παιρνω πλεον ουτε αντικαταθλιπτικα ουτε σταθεροποιητες διαθεσης οποτε δεν παιρνω τα φαρμακα των διαταραχων των παραπανω αυτοι παιρνουν τα αντιψυχωτικα που ειναι για ψυχωση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    εμένα με κορόιδευαν και κάποιοι όταν μπήκα ψυχιατρειο και το έμαθαν κορόιδευαν από πίσω μου αλλά δεν στεναχωρεθηκα να σου πω την αλήθεια και εγώ το ίδιο μπορεί να έκανα αν συνέβαινε κάτι παρόμοιο γι αυτούς.δεν μπορούν να καταλάβουν τι περνάμε ούτε τι περάσαμε όσοι την πίναμε μόλις έμαθαν για ψυχιατρειο ούτε τηλέφωνο αλλά όταν τους κερναγα τριφύλλα όλα καλά.τεσπα μην αφήσεις να σε αλλάξουν προς το χειρότερο άστους να κοροϊδεύουν κάνεις δε ξέρει τι του ξημερώνει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    φιλαρακια συμφωνώ και επαύξανω !!! ζω τέτοια πραματα κι εγω . εχοντας προβληματα κι εγω νευρολογικα κι ας μην εχω παει σε ψυχιατρείο .
    Last edited by asperger39; 07-04-2023 at 21:00.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Θα ηταν ωραιο αν κανονιζονταν συναντησεις απο κοντα εδω μεσα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    27
    Και εγω στην αρχη περασα δυσκολα απο θεμα μοναξιας. Ειμαι ομως 20 χρονια τωρα μονος και το συνηθισα. Δεν θελω κιολλας και πολλα πολλα. Εχω αγοραφοβια αλλα ο Θεος μου εστειλε τον τελευταιο καιρο 2 φιλους ομοιοπαθεις με σχιζοφρενεια. Εναν ξαδερφο και ενα συνομιλικο. Περναω καπως καλυτερα στο θεμα μοναξιας αλλα δεν παυω να ειμαι μονος

  6. #6
    xaka10
    Guest
    συνηθισα και γω την μοναξια και δεν μου κακοφαινεται αν δεν με χαιρετησει ο αλλος η με αποφευγει οπως τον πρωτο καιρο.εχω γυρω στους 4 με 5 φιλους που κανω στενη παρεα και νιωθω χορτατος.παλια μου κακοφαινοταν που ειχα λιγους φιλους αλλα τωρα δεν με πειραζει.εξαλλου αληθινοι φιλοι ειναι απο ελαχιστοι ως μηδεν αν ζητησεις βοηθεια και δεν λεω χρηματικη αλλα συναισθηματικη σε καποιο προβλημα δυσκολα ο αλλος θα σε ακουσει με κατανοηση και θα προσπαθησει να σε βοηθησει αλλα θα σου αντιπαραθεσει τα δικα του προβληματα αγνοοντας οτι εχεις αναγκη και συ απο στηριξη ή και να σε ακουσει καποια ευαισθητη στιγμη πχ΄σε καποιο ψιλοκαβγα θα στο χτυπησει ή θα το διαλλαλησει παντου.τεσπα θα κοιταξω να κανω ψυχοθεραπεια να θεραπευσω να γιατρεψω τα τραυματα της ζωης μου και να λυσω τους προβληματισμους μου.

    αλλα υπομονη2 ειχα μεινει με ενα φιλο πριν 15 χρονια που εκανα στενη παρεα και με εναν αλλον δευτερο που τα λεγαμε μια φορα τον μηνα στην ουσια με 2 φιλους προ παθησης μετα την παθηση γνωρισα καποιους ακομη που δεν με ειδαν στην χαλια ψυχολογικη κατασταση που ημουν.επειδη ολοι οι ασθενεις με ψυχωση εχουμε βιωσει πολυ μοναξια ευχομαι στην αλλη ζωη που πιστευω ακραδαντα να εχουμε αρκετη συντροφια

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By L.S. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 17-06-2018, 01:16
  2. Μοναξιά
    By Μόνος35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 12-04-2018, 16:08
  3. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  4. μοναξιά
    By mariafil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2013, 17:32
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •