Ερωτική σχέση με ναρκομανή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by Liloupilou View Post
    Με φοβίζει μια ζωή μαζί του.. από όλες τις απόψεις.
    Ακόμα και αν τα καταφέρει κ απεξαρτηθεί νιώθω ότι πάντα θα ζω με τον φόβο της υποτροπής του..

    Δεν είναι εύκολο για μένα...

    Αλλά επίσης δεν μου είναι εύκολο και να το σταματήσω γιατί είμαι ερωτευμένη μαζί του.

    Ξέρω όμως ότι έχω πληγωθει ήδη πολύ .. και ξερω ότι έχει πολύ δρόμο μπροστά του και αγώνα.

    Και επίσης με αγχώνει κ λίγο το να απεξαρτηθεί από τα ναρκωτικά και να "εξαρτηθεί" από μια σχέση.

    Θέλω να πω ότι δεν θέλω να συνδυάσει την απεξάρτηση του με μένα ( εννοώ σαν υποστήριξη συντρόφου) ..

    Δεν θέλω το κίνητρο του να είμαστε εμείς. Δεν θέλω να το κάνει για να είναι μαζί μου.. όταν μου τα λέει αυτά εκνευρίζομαι.. . Εκείνος βέβαια λέει ότι το κάνει πρώτα για αυτόν και μετά για μας..

    Αν αισθανθεί και συνδυάσει την απεξάρτηση του μαζί μου και αύριο μεθαύριο χωρίσουμε τι θα γίνει? Θα πάει ναξανακάνει?

    Νιωθώ ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να κρατήσει εφόρου ζωής αν το κάνει μόνος του, με το υποστηρικτικό πλαίσιο που ήδη έχει, που είναι πολύ καλό ( σημαντικό).

    Και να βρει μια κοπέλα όταν θα είναι καλά , θα έχει πατήσει στα πόδια του κ θα μπορεί να στηρίξει μια σχέση επί ίσους όρους.
    Κ αυτή την σχέση επίσης δεν θα την έχει συνδυάσει με ναρκωτικά πόνο κ μαυρίλες ( όπως εγώ και αυτός έχουμε συνδυάσει την δική μας σχέση) ούτε αυτός, ούτε η κοπέλα.

    Δε ξερω. Έτσι τα σκέφτομαι κάπως.. ορθολογιστικά μάλλον..

    Από τη μια, το κεφάλι μου , μου λέει να φύγω, από την άλλη η καρδιά μου, μου λεει να μείνω.. ...δε ξέρω .. ειλικρινά..
    :(

    με 3 μηνες γνωριμιας, σκεφτεσαι "μια ζωη μαζι του", με εναν ανθρωπο που ηδη σου λεει τοσο σοβαρα ψεματα;
    σαμπως να χει δικιο ο μπαντης......

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Χακα ευχαριστώ για την απάντηση.

    Πώς κόλλησα στους 3 μήνες. Τι να σου πω?. Δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο ίδιο για όλους.
    Ο καθένας έχει το χρόνο του και κάποια πράγματα απλά συμβαίνουν.
    Ήμουνα προφανώς πολύ ανοιχτή συναισθηματικά και γενικά μου έκανε αυτό το κλικ και ενώ κρατούσα πισινές, προφανώς δεν κρατούσα τόσες ώστε να μην αφεθω στον βαθμό που αφέθηκα να αισθανθώ μαζί του.

    Καταλαβαίνω τι εννοείς με το στίγμα και για την δική σου περίπτωση. Και να σου πω θεωρώ ότι το κάνεις καλά που θες να σε γνωρίσει άλλη λιγο πρώτα.

    Και στην τελική την ψυχική ασθένεια δεν την "επιλέγεις" όπως τα ναρκωτικά. Με αυτήν την έννοια δεν ευθύνεσαι που την έχεις.

    Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω..

    Γενικά πάντως ναι έχεις δίκιο..
    Ευχαριστώ

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Remedy το "μια ζωή μαζί του " το λέω με την έννοια που θα το έλεγα για τον οποιονδήποτε έκανα σχέση.
    Είμαι 35 χρόνων.
    Θέλω έναν σταθερό σύντροφο.
    Οπότε οποιονδηποτε γνώριζα θα τον αξιολογούσα ετσι.

    Δεν έχει σημασία αν βγει ή δεν βγει αλλά θέλω να επιλέγω συντρόφους που εγώ βλέπω εν δυνάμει μέλλον. Που να μπορώ να συμπορευτω.
    Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by Liloupilou View Post
    Remedy το "μια ζωή μαζί του " το λέω με την έννοια που θα το έλεγα για τον οποιονδήποτε έκανα σχέση.
    Είμαι 35 χρόνων.
    Θέλω έναν σταθερό σύντροφο.
    Οπότε οποιονδηποτε γνώριζα θα τον αξιολογούσα ετσι.

    Δεν έχει σημασία αν βγει ή δεν βγει αλλά θέλω να επιλέγω συντρόφους που εγώ βλέπω εν δυνάμει μέλλον. Που να μπορώ να συμπορευτω.
    Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.
    ναι, καταλαβαινω.
    καλη τυχη...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Δεν θα σου πω πολλά... Κάποτε είχα βρει κι εγώ ένα ναρκομανή, και δεν κάνει κοπέλα μου. Είτε θα σου δώσει ναρκωτικά να περνάτε το ίδιο είτε θα σου ζητάει λεφτά συνέχεια. Όσο όμορφος κι αν είναι ,ΜΑΚΡΙΑ. Υπάρχουν και οι υγιείς άνθρωποι, όπου πιστεύω μπορείς να βρεις κάποιον. Μην γίνεις αλήτισσα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,374
    [QUOTE=Liloupilou;1219156]
    Με φοβίζει μια ζωή μαζί του.. από όλες τις απόψεις.
    Ακόμα και αν τα καταφέρει κ απεξαρτηθεί νιώθω ότι πάντα θα ζω με τον φόβο της υποτροπής του..
    Εφυγες ...χθες ...

    Δεν είναι εύκολο για μένα...

    Αλλά επίσης δεν μου είναι εύκολο και να το σταματήσω γιατί είμαι ερωτευμένη μαζί του.
    Τι στοιχειο ερωτευθηκες ?

    Ξέρω όμως ότι έχω πληγωθει ήδη πολύ .. και ξερω ότι έχει πολύ δρόμο μπροστά του και αγώνα.

    Και επίσης με αγχώνει κ λίγο το να απεξαρτηθεί από τα ναρκωτικά και να "εξαρτηθεί" από μια σχέση.
    Τωρα καπως αρχιζεις να μπαινεις στη συνειδητοποιηση και χαίρομαι, μιλας σωστα !

    Θέλω να πω ότι δεν θέλω να συνδυάσει την απεξάρτηση του με μένα ( εννοώ σαν υποστήριξη συντρόφου) ..

    Δεν θέλω το κίνητρο του να είμαστε εμείς. Δεν θέλω να το κάνει για να είναι μαζί μου.. όταν μου τα λέει αυτά εκνευρίζομαι.. . Εκείνος βέβαια λέει ότι το κάνει πρώτα για αυτόν και μετά για μας..
    Αυτο ειναι χειριστικο και το ξεχνας ..ΜΟΝΟ για εκείνον ,ουτε κατα διάνοια δεν πρεπει να το λεει γιατι ετσι προκαλει συναισθηματικη φορτιση ,τον νου σου

    Αν αισθανθεί και συνδυάσει την απεξάρτηση του μαζί μου και αύριο μεθαύριο χωρίσουμε τι θα γίνει? Θα πάει ναξανακάνει?
    Αλλη μια σπουδαια συνειδητοποιηση ,συνεχισε να βαζεις την λογικη !
    Νιωθώ ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να κρατήσει εφόρου ζωής αν το κάνει μόνος του, με το υποστηρικτικό πλαίσιο που ήδη έχει, που είναι πολύ καλό ( σημαντικό).
    Αυτο μονο θα του εξασφαλίσει την πληρη απεξαρτηση ..ΜΟΝΟΣ ,για τον ευατο του για κανεναν αλλον ..

    Και να βρει μια κοπέλα όταν θα είναι καλά , θα έχει πατήσει στα πόδια του κ θα μπορεί να στηρίξει μια σχέση επί ίσους όρους.
    Κ αυτή την σχέση επίσης δεν θα την έχει συνδυάσει με ναρκωτικά πόνο κ μαυρίλες ( όπως εγώ και αυτός έχουμε συνδυάσει την δική μας σχέση) ούτε αυτός, ούτε η κοπέλα.

    Δε ξερω. Έτσι τα σκέφτομαι κάπως.. ορθολογιστικά μάλλον..
    Συνειδητοπιηση λεγεται ολο αυτο ,στο επισημανω και χαιρομαι που δεν αφηνεις το συναίσθημα του ερωτα να σε ευνουχίζει σε αυτο ...ειδικα στο συναισθημα που διακατέχεται και ο ενθουσιασμος του αρχικου ερωτα ...

    Από τη μια, το κεφάλι μου , μου λέει να φύγω, από την άλλη η καρδιά μου, μου λεει να μείνω.. ...δε ξέρω .. ειλικρινά..
    Φευγεις σου λενε ΟΛΑ ...ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙς ειναι παιχνιδι μια σκεψης γιατι αν η καρδια ουσιαστικα θα σου ελεγε μεινε ΔΕΝ θα συνειδητοποιυσες ολα αυτα που προανεφερες

    ¨Χειραγωγησε ¨μυαλο, σκεψη τα παντα σου ωστε να περασεις και στις πραξεις !!!!

    Καλη Ανασταση καλη μου και κυριως Ανασταση στην ψυχη σου ,μην την αναλωνεις για κανεναν και τιποτα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,374
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    εχουν δικιο οι παραπανω ποτε προλαβες και κολλησες στους 3 μηνες.βεβαια και γω οταν κανω σχεση κρυβω απο την κοπελα οτι πασχω απο ψυχωση και δεν φαινεται ουτε στην εμφανιση μου ουτε στην συμπεριφορα μου αλλα ειναι αναγκαιο κακο για να με γνωρισει καλυτερα προτου βγαλει γενικοτητες σε σχεση με το στιγμα που επικρατει στην ψυχωση οποτε δεν μπορω να τον πω απαραδεκτο που σου εκρυψε την χρηση ναρκωτικων γιατι αν η ψυχωση εχει 100 φορες στιγμα η χρηση ναρκωτικων εχεις ακομα περισσοτερες φορες στιγμα.εγω ειμαι της αποψης οτι αν δεν ξεκοψει απο ουσιες απλα χωριζεις μπας και ξυπνησει απο τον ληθαργο των ναρκωτικων και επιλεξει νηφαλια ζωη.γιατι εδω που λεμε αν δεν πιασεις πατο δεν ξεκοβεις απο ουσιες ή σε καποιους θα σκασει μια ψυχωση οποτε ειναι αναγκασμενοι να κοψουν για να μην εχουν συνεχεια υποτροπες η θα φυγουν ολος ο περιγυρος απο κοντα τους οποτε θα δουν την καταντια της χρησης και που τους οδηγει στην μοναξια και θα αναγκαστουν να κοψουν αφου επιασαν πατο αν δεν πεθανουν απο την ουσια.ειχα και γω στο περιγυρο μου ατομα που εκαναν χρηση κανναβης κανα δυο ειχαν δοκιμασει κοκαινη μια φορα.γενικα ολοι αυτοι μιλαω για 10 ατομα ξεκοψαν απο ουσιες και ειναι καθαροι με γυμναστικη στο προγραμμα τους καλη διατροφη και απεφυγαν την καταστροφη τους.οποτε αν το παρει συνειδητη αποφαση μπορει να ξεκοψεις αν οχι φυγε μπας και πιασει πατο και καταλαβει οτι αυτο οδηγει στην μοναξια την φυλακη ή το ψυχιατρειο σε καποιους και τον θανατο στους περισσοτερους που δεν ξεκοψουν
    Θα μου επιτρεψεις να σου πω οτι ειναι πολυ ευκολο να γινει αυτο και απολυτα φυσιολογικικο ...

    Ολο αυτο δεν καθοριζεται απο την ποσοτητα του χρονου ,αλλα απο την ποσοτητα των γεγονοτων που υπαρχει μεσα σε αυτον ..

    Αλλοι ειναι μηνες μαζι και δεν εχουν ζησει ουτε τα μισα απο καποιους αλλους που οι συνθηκες της γνωριμιας τους ηταν τετοιες που απο τις πρωτες μερες περασαν πολυ σπουδαια-δυνατα γεγονοτα που ειναι και αυτο που το καθοριζει πλεον !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Remedy ευχαριστώ για την ευχή.

    Harley Quinn ευχαριστώ για την "ενημέρωση".

    Μαριλου μου ακούγεσαι σαν να ασχολείσαι πολύ με ψυχολογία.

    Ποιο στοιχείο ερωτεύτηκα ε?
    Ωραία ερώτηση.

    Καταρχήν εμένα προσωπικά μου φαίνεται κούκλος! Πολύ ομρφος που είπε και η Harley.

    Αλλά φυσικά και δεν τον ερωτεύτηκα για αυτό( ..μόνο)

    Είναι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος κ πολύ ανήσυχος. Πάρα πολύ ανοιχτός ( που εγώ γενικά είμαι και πιο κλειστή και πιο ορθολογιστρια κ μου άρεσε έτσι που είναι αυτός) .

    Έχει πολλές κοινωνικές ευαισθησίες κ πολιτικές ανησυχίες κοινές με εμένα. Κ κοσμοθεωρία κοινή έχουμε γενικά.

    Έχει ταξιδέψει πολύυυ, που μου αρέσει πάααρα πολυ.

    Και γενικά είχαμε μεταξύ μας πολύ χημεία.
    Ένιωθα ότι υπάρχει κατι έντονα αμοιβαίο.
    . κάπως μεθυστικό το ένιωθα αυτό που ζούσαμε..
    Ετσι μπορώ να το περιγράψω.
    Κ από την μεριά του πολύ έντονο συναίσθημα απέναντι μου .

    Μου λέγε κ μου έδειχνε ότι ήθελε πολύ να είμαστε μαζί κ να βγει κάτι όμορφο. . ( Καλα μπορεί να είναι κ έτσι ο χαρακτήρας του βέβαια δε ξέρω ) .

    Κ ηταν ετσι και νηφάλιος.. ( μη με ρωτήσεις πώς ξέρω ότι ήταν νηφάλιος .. το ξέρω. )

    Πριν μπει στην κλινική (που μπήκε για 35 μέρες και βγαινει σε μερικές μέρες) του είπα ότι δεν θα είμαστε μαζί ούτε τώρα, ούτε όταν βγει, ούτε ποτέ. Κ να μην προσπαθήσει να με "κερδίσει" όταν βγει..

    Φυσικά επειδή είναι η λογική μου που μιλάει αλλά δεν το εννοώ 100% αυτός το καταλαβαίνει. Δεν τον πείθω προφανώς.

    Κ έχει βαλθεί να μου αλλάξει αυτή την απόφαση.
    "Αφού κ οι δύο ξέρουμε πώς νιώθουμε " κ "ξέρω ότι δεν τα εννοείς" κ "ξέρεις κ συ ότι εμείς οι δυο είναι να είμαστε μαζί" και χίλια δύο αλλά που με επηρεάζουν πολύ.

    Πφφ γενικά σμφωνώ με όσα λες.
    Ξέρω ότι πρέπει να φύγω.
    Κ αυτό το κομμάτι που με κρατάει κ μου λέει ότι μπορεί κ να αλλάξουν τα πράγματα πρέπει να το σκοτώσω νομίζω .. :(

    Δεν είναι εύκολο όμως. Δε ξέρω.
    Δεν μου είναι εύκολο..

    Και συμφωνώ κ στο άλλο που είπες ότι δεν έχει σημασία το χρονικό διάστημα αλλά έχει να κάνει με τα πρόσωπα κ αυτά που τα πρόσωπα ζουν μαζί..
    Κ πώς έχουν αισθανθεί μεταξύ τους.. το χρονικό διάστημα είναι τελείως άσχετο..

    Τεσπά..
    Δε ξέρω..

    Ας ευχηθώ για σήμερα Καλή Ανσταση σε όλους!
    Κ αύριο ξημερώνει αλλη μέρα.

    Ευχαριστώ πολύ κ πάλι.
    Last edited by Liloupilou; 16-04-2023 at 00:54.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    μου λυνεις και μια απορια βρε λιλου;
    μολις μπηκες στο φορουμ, εγραψες σε ενα αλλο θεμα και ζητησες πριβε επικοινωνια με καποιο μελος..
    ποιος ειναι ο λογος που το εκανες;

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Μου έκανε εντύπωση κάτι που είπε το συγκεκριμένο άτομο. Γιατί?
    Είναι ενάντια στους κανόνες?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by Liloupilou View Post
    Μου έκανε εντύπωση κάτι που είπε το συγκεκριμένο άτομο. Γιατί?
    Είναι ενάντια στους κανόνες?
    οχι. γιατι να ειναι εναντια στους κανονες; στο ειπα ήδη. ειχα μια απορια...

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    26
    Δε ξέρω.. ρωτάω. Γιατί απ'οτι καταλαβαίνω πρέπει να έχεις έναν αριθμό κ πάνω από δημοσιεύσεις για να μιλήσεις πριβέ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,374
    Καλημερα Χριστος Ανεστη !

    Μαριλου μου ακούγεσαι σαν να ασχολείσαι πολύ με ψυχολογία.
    Ναι ασχολουμε αρκετα πλεον !

    Ποιο στοιχείο ερωτεύτηκα ε?
    Ωραία ερώτηση.

    Καταρχήν εμένα προσωπικά μου φαίνεται κούκλος! Πολύ ομρφος που είπε και η Harley.

    Αλλά φυσικά και δεν τον ερωτεύτηκα για αυτό( ..μόνο)

    Είναι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος κ πολύ ανήσυχος. Πάρα πολύ ανοιχτός ( που εγώ γενικά είμαι και πιο κλειστή και πιο ορθολογιστρια κ μου άρεσε έτσι που είναι αυτός) .

    Έχει πολλές κοινωνικές ευαισθησίες κ πολιτικές ανησυχίες κοινές με εμένα. Κ κοσμοθεωρία κοινή έχουμε γενικά.

    Έχει ταξιδέψει πολύυυ, που μου αρέσει πάααρα πολυ.

    Και γενικά είχαμε μεταξύ μας πολύ χημεία.
    Ένιωθα ότι υπάρχει κατι έντονα αμοιβαίο.
    . κάπως μεθυστικό το ένιωθα αυτό που ζούσαμε..
    Ετσι μπορώ να το περιγράψω.
    Κ από την μεριά του πολύ έντονο συναίσθημα απέναντι μου .

    Μου λέγε κ μου έδειχνε ότι ήθελε πολύ να είμαστε μαζί κ να βγει κάτι όμορφο. . ( Καλα μπορεί να είναι κ έτσι ο χαρακτήρας του βέβαια δε ξέρω ) .

    Κ ηταν ετσι και νηφάλιος.. ( μη με ρωτήσεις πώς ξέρω ότι ήταν νηφάλιος .. το ξέρω. )
    Ομολογω οτι στο προσωπο αυτου του ανθρωπου βρηκες οτι ψαχνει ενας ανθρωπος για να ερωτευθει αρα διακαιολογημενα μπορω να πω εισαι σε ολο αυτο .Αυτα για να διωξουμε λιγο το ενοχικο στοιχειο ,το γιατι κολλησα !

    Μην ξεχνας ομως οτι βρηκες τα στοιχεια που ψαχνεις στην ζωη σου στο πρόσωπο ενος ανθρωπου που δυστηχως ομως κουβαλα και κατι αλλο πολυ σημαντικο ωστε να επισκιαζει τα ζητουμενα σου .Ειναι αυτο που θα καθορισει την διαρκεια ....
    Αρα μηπως πλεον να σκεφτεσαι οτι τα θελω σου δεν θα ειναι για παντα ( φυσικα τιποτα δεν κραταει για παντα θα μου πεις) ,αλλα άλλο ειναι να καθοριζονται απο αλλουςβατους παραγοντες και άλλο ακρως εθιστικους και οχι άμεσα εξαρτημενους απο εσενα ...
    Πριν μπει στην κλινική (που μπήκε για 35 μέρες και βγαινει σε μερικές μέρες) του είπα ότι δεν θα είμαστε μαζί ούτε τώρα, ούτε όταν βγει, ούτε ποτέ. Κ να μην προσπαθήσει να με "κερδίσει" όταν βγει..

    Φυσικά επειδή είναι η λογική μου που μιλάει αλλά δεν το εννοώ 100% αυτός το καταλαβαίνει. Δεν τον πείθω προφανώς.
    Κ έχει βαλθεί να μου αλλάξει αυτή την απόφαση
    Πως περιμενεις να πεισεις εναν αλλον ανθρωπο ,οταν δεν εχεις πεισει τον ιδιο σου τον ευατο , δεν εχει παγιωθεί αυτη η αποφαση μεσα σου ,ωστε να αντανακλατε και στα λογια σου ή στις πραξεις σου ?
    Μηπως να δεις πως θα αποδεχτεις πρωτα εσυ αυτο το γεγονος και επειτα να το εκφρασεις και με ολο σου το ειναι ?

    Τι νομιζεις οτι πρεπει να κανεις ωστε την επομενη φορα που θα του το πεις να γινει σαφες και κατανοητο οτι δνε υπαρχει πισωγυρισμα ?

    .
    "Αφού κ οι δύο ξέρουμε πώς νιώθουμε " κ "ξέρω ότι δεν τα εννοείς" κ "ξέρεις κ συ ότι εμείς οι δυο είναι να είμαστε μαζί" και χίλια δύο αλλά που με επηρεάζουν πολύ.
    Ειδες που το λες και μονη σου ?Ειδες που μεσα απο αυτη την μικρη προταση φαινονται ολα αυτα που σου προανεφερα και εκεινως ετσι μπορει να σε χειριζεται οπως τον συμφερει ?

    Πφφ γενικά σμφωνώ με όσα λες.
    Ξέρω ότι πρέπει να φύγω.
    Κ αυτό το κομμάτι που με κρατάει κ μου λέει ότι μπορεί κ να αλλάξουν τα πράγματα πρέπει να το σκοτώσω νομίζω .. :(

    Δεν είναι εύκολο όμως. Δε ξέρω.
    Δεν μου είναι εύκολο.. [/B]

    Και συμφωνώ κ στο άλλο που είπες ότι δεν έχει σημασία το χρονικό διάστημα αλλά έχει να κάνει με τα πρόσωπα κ αυτά που τα πρόσωπα ζουν μαζί..
    Κ πώς έχουν αισθανθεί μεταξύ τους.. το χρονικό διάστημα είναι τελείως άσχετο..

    Τεσπά..
    Δε ξέρω..
    Ποιος σου ειπε οτι ειναι ευκολο ?
    Ποιος σου ειπε πως το να καταπατησεις το εντονο συναισθημα του ερωτα και του ενθουσιασμου ωστε να υπερισχύει η λογικη ειναι εφικτο απο την μια μερα στην αλλη, ΧΩΡΙΣ να επιστρατευσεις δυναμεις που κρυβεις μεσα σου και που ισως δεν τις εχεις ανακαλυψει και εσυ η ιδια ακομη οτι της εχεις για να τις χρησημοποιησεις ?

    Κανενας αγαπη μου γλυκια ,κανενας και τιποτα δεν ειναι τοσο δυνατος ωστε να αντιδραση αμεσα σε κατι τοσο δυνατο, αλλα και μην ξεχνας καινουργιο ..πρωψτη φορα σου συμβαινει και παντα την πρωτη φορα νομιζουμε οτι ΔΕΝ μπορουμε ΓΙΑΤΙ? γιατι δεν ξερουμε ...

    ΘΑ μαθουμε ομως !

    Αρα εστιασε στο τωρα ,δουλεψε με την λογικη ,ανακαλυψε οτι εισαι πολυ ικανη να το διαχειριστης με ορθο τροπο εφοσον μεχρι τωρα εισαι μεσα στην συνειδητοποιηση και θα δεις μερα με την μερα ολο αυτο θα παγιωνετε πιο πολυ μεσα σου και φυσικα θα του το κανεις και πιο ξεκαθαρα ..

    Σηκωσε τοίχος,υψωσε αναστημα στην ευαλωτη πλευρα σου που αυτη ειναι που του δινει το βημα να σε χειριζεται και να επικαλειτε το συναισθημα ωστε να σε τουμπαρει ..... εδω ειμαστε να μου πεις πως τα κατεφερες !

    Ας ευχηθώ για σήμερα Καλή Ανσταση σε όλους!
    Κ αύριο ξημερώνει αλλη μέρα.


    Ξημερωσε ηδη ,καινουργια ,δωστεις το νοημα που πρεπει εισια πολυ ικανη μην θαβεις αυτη σου την πλευρα !

    Ευχαριστώ πολύ κ πάλι.
    Τιποτα ,εδω ειμαι να σου θυμιζω ποση δυναμη εχεις μεσα σου και ποσο εξυπνα φερεσαι και σκεφτεσαι πλεον ,φιλια !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by Liloupilou View Post
    Δε ξέρω.. ρωτάω. Γιατί απ'οτι καταλαβαίνω πρέπει να έχεις έναν αριθμό κ πάνω από δημοσιεύσεις για να μιλήσεις πριβέ.
    ακριβως αυτο συμβαινει. πρεπει να εχεις περιπου 50 δημοσιευσεις για να μιλας πριβε..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Πώς πάει η σχέση με τον ναρκομανή;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτική σχέση ως συνέχεια φιλικής;
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 03-10-2021, 14:31
  2. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 14:52
  3. από φιλία σε ερωτική σχέση
    By sheldon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 174
    Last Post: 14-11-2011, 16:51
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  5. Ερωτικη σχεση με διαφορα 10 χρονια ?
    By Fjorde in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 115
    Last Post: 03-03-2009, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •