Κατάθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Κατάθλιψη

    Καλησπέρα παιδιά εδω είμαι και πάλι με τον πόνο μου βρίσκομαι ακομα στο Ντουμπάι έρχεται καλοκαίρι εχει πολύ ζεστη εχω βγάλει και ακμή στην πλάτη εχω να δω τους δικούς μ 1 χρόνο σχεδόν δεν έρχομαι Ελλάδα κιόλας σύντομα.. τώρα τελευταία εχω κλειστεί στον εαυτό μου εχω βάλει κιλά κιόλας πάλι γενικά τιμωρω τον εαυτό μου για το παρελθόν έχουν περάσει 4μιση μήνες απο τότε π με Βαρέσε ο Άραβας και εξαφανίστηκε τα συναισθήματα μου είναι πιο ξεκάθαρα και μπορώ να πω ειχα κόλλησει μαζί του στην ιδέα μονο οτι θα μπορούσα να είμαι με κάποιον άσχετα απο το παραμύθι του π σε αυτό εστίασε οτι ήμουν πολλά χρόνια μόνη και είχα χαμηλή αυτοεκτίμηση για το σώμα μου μετέπειτα επειδή δεν είναι η πρώτη φορα στην ζωη μ π κολλάω στο παρελθόν και αφήνω να με επηρεαζει απλά δυσκολεύομαι να προχωρήσω μονο και στην ιδέα οτι θα γνωρίσω κάποιον στον μέλλον απλά φοβάμαι και το αλλο είναι οτι καθε μερα τον σκέφτομαι και το κάνω επειδή αν σταματήσω και προχωρήσω υπάρχει το ενδεχόμενο να βγεί μπροστά μ απο το πουθενά δεν κατάφερα να πάω σε ψυχολόγο εχω αλλες οικονομικές προτεραιότητες για αυτό γράφω και εδω...
    Τις προάλλες επίσης ενας συνάδελφος φίλος π απλά του αρέσω αλλα ξέρει ήδη και του εχω ξεκαθαρίσει οτι δεν πρόκειται να γίνει κατι μεταξύ μας ήμασταν στο δωμάτιο και οταν με αγκάλιασε τρομοκρατήθηκα και ηταν σαν να ζούσα εκείνη την στιγμή παλι και με πιάσανε τα κλάματα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα παιδιά εδω είμαι και πάλι με τον πόνο μου βρίσκομαι ακομα στο Ντουμπάι έρχεται καλοκαίρι εχει πολύ ζεστη εχω βγάλει και ακμή στην πλάτη εχω να δω τους δικούς μ 1 χρόνο σχεδόν δεν έρχομαι Ελλάδα κιόλας σύντομα.. τώρα τελευταία εχω κλειστεί στον εαυτό μου εχω βάλει κιλά κιόλας πάλι γενικά τιμωρω τον εαυτό μου για το παρελθόν έχουν περάσει 4μιση μήνες απο τότε π με Βαρέσε ο Άραβας και εξαφανίστηκε τα συναισθήματα μου είναι πιο ξεκάθαρα και μπορώ να πω ειχα κόλλησει μαζί του στην ιδέα μονο οτι θα μπορούσα να είμαι με κάποιον άσχετα απο το παραμύθι του π σε αυτό εστίασε οτι ήμουν πολλά χρόνια μόνη και είχα χαμηλή αυτοεκτίμηση για το σώμα μου μετέπειτα επειδή δεν είναι η πρώτη φορα στην ζωη μ π κολλάω στο παρελθόν και αφήνω να με επηρεαζει απλά δυσκολεύομαι να προχωρήσω μονο και στην ιδέα οτι θα γνωρίσω κάποιον στον μέλλον απλά φοβάμαι και το αλλο είναι οτι καθε μερα τον σκέφτομαι και το κάνω επειδή αν σταματήσω και προχωρήσω υπάρχει το ενδεχόμενο να βγεί μπροστά μ απο το πουθενά δεν κατάφερα να πάω σε ψυχολόγο εχω αλλες οικονομικές προτεραιότητες για αυτό γράφω και εδω...
    Τις προάλλες επίσης ενας συνάδελφος φίλος π απλά του αρέσω αλλα ξέρει ήδη και του εχω ξεκαθαρίσει οτι δεν πρόκειται να γίνει κατι μεταξύ μας ήμασταν στο δωμάτιο και οταν με αγκάλιασε τρομοκρατήθηκα και ηταν σαν να ζούσα εκείνη την στιγμή παλι και με πιάσανε τα κλάματα...
    Λενα, λυπαμαι που δεν εισαι καλα κι ελπιζω να συνερθεις συντομα.
    Να ξερεις οτι ΠΟΤΕ δεν φταιει το θυμα μιας βιαιοπραγιας για την βια που δεχεται, ή για εναν βιασμο, οποιες κι αν ειναι οι συνθηκες. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν υπαρχουν πραγματα να κανει για να προστατευθει. Μετα την τοσο ασχημη εμπειρια σου, θα επρεπε να αποφευγεις να ξεμοναχιαζεσαι σε ΔΩΜΑΤΙΟ με καποιον στον οποιο δεν εχεις 1000% εμπιστοσυνη οτι δεν θα σε βλαψει.
    Εφοσον ξερεις κι εχεις ξεκαθαρισει οτι δεν θες να γινει τπτ με τον τυπο, μην κλεινεσαι σε δωμάτια. Βγειτε καπου δημόσια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Καλησπέρα..δεν υπάρχει πια στην ζωη μ ο άνθρωπος αυτός εχω φαει μπλοκ μετα οτι έκανε και ναι το ξέρω το θέμα είναι γιατί άφησα να γίνουν όλα αυτά άσχετα αν μ αρεσε και με προσέγγιζε ξέσπασα μαζί του όπως είπα έμεινα 6 Χρόνια χωρίς κανέναν η ερωτική επαφή και είχα πολλά σκαμπανεβάσματα με τα κιλά μου και το έριχνα στο φαγητό καθόμουνα μόνη πολύ απλά με τράβηξε έγινε οτι έγινε με εκμεταλλεύτηκε στην κατάσταση μου τώρα πρέπει να ξυπνήσω και να συνεχίσω στην ζωή ήταν μια εμπειρία και ξέσπασμα επειδή έκατσα πολλά χρόνια μόνη και είχα ανάγκες...για αρχη ξεκινάω γυμναστήριο τώρα πρέπει να συνέλθω...

  4. #4
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα..δεν υπάρχει πια στην ζωη μ ο άνθρωπος αυτός εχω φαει μπλοκ μετα οτι έκανε και ναι το ξέρω το θέμα είναι γιατί άφησα να γίνουν όλα αυτά άσχετα αν μ αρεσε και με προσέγγιζε ξέσπασα μαζί του όπως είπα έμεινα 6 Χρόνια χωρίς κανέναν η ερωτική επαφή και είχα πολλά σκαμπανεβάσματα με τα κιλά μου και το έριχνα στο φαγητό καθόμουνα μόνη πολύ απλά με τράβηξε έγινε οτι έγινε με εκμεταλλεύτηκε στην κατάσταση μου τώρα πρέπει να ξυπνήσω και να συνεχίσω στην ζωή ήταν μια εμπειρία και ξέσπασμα επειδή έκατσα πολλά χρόνια μόνη και είχα ανάγκες...για αρχη ξεκινάω γυμναστήριο τώρα πρέπει να συνέλθω...
    παει τελειωσε μην το σκεφτεσαι συνεχεια ολοι καποια στιγμη της ζωης μας κανουμε λαθος επιλογες σημασια εχει να τις αναγνωρισεις και να τις σταματας εγκαιρα πριν σου προξενησουν μεγαλυτερη βλαβη.οτι ειναι και οποιος ειναι τοξικος τον απομακρυνουμε απο την ζωη.η ζωη ειναι τοσο συντομη καθε μερα φευγουν τοσοι ανθρωποι και νεοι και μεγαλοι κοιταξε να την απολαυσεις την ζωη να την ρουφηξεις και μην αναλωνεσαι στα παλια.δεν σε πηραν τα χρονια αν θυμαμαι καλα 27 28 ετων εισαι θα βρεις και αλλους ανθρωπους που θα σε εχουν βασιλισσα και θα αξιζουν περισσοτερο για σενα.δειξε σεβασμο και πιστη στον εαυτο σου και μην χανεις την ελπιδα.ετυχε αυτος ο αραβας να ειναι οπως ειναι δεν πειραζει προχωραμε παρακατω η ζωη to be continued.κανε νεα αρχη με αλλον ανθρωπο που θα σεβεται γι αυτο που εισαι και που εχεις πετυχεις που για μενα ειναι ακατορθωτο που εισαι σε ξενη χωρα και δουλευεις μακρια απο τους δικους σου.πραγματικα σου βγαζω το καπελο και εχεις μεγαλη δυναμη που δεν την εχεις καταλαβει και εισαι αξια συγχαρητηριων και γι αυτο αξιζεις καλυτερο ανθρωπο διπλα σου και πιστευω θα τον βρεις νεα εισαι ακομη μην απελπιζεσαι

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 09:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 23-12-2009, 00:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •