Σκέφτομαι να κάνω κακό στον εαυτό μου (TW) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Panagiotis0 View Post
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κάνατε ο,τι ήταν δυνατό για να με κρατήσετε εδώ. Δεν θα δώσω τέλος. όχι επειδή θέλω να μείνω (για την ακρίβεια θέλω να πεθάνω με κάθε ποσό ενέργειας που μου απομένει) αλλά γιατί πολύ απλά δεν έχω τα κότσια. Και λυπάμαι τους γονείς μου. Δε θέλω να τους βυθίσω στη δυστυχία, εντάξει έκαναν ένα μεγάλο λάθος (να γεννήσουν εμένα) αλλά δεν χρειάζεται να πληρώνουν για αυτό σε όλη την υπόλοιπη ζωή τους. Απλά ρε γαμώτο ορισμένοι, πολύυυυ απλά, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ. ΛΟΓΟ ΝΑ ΞΥΠΝΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ, ΛΟΓΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ, ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. Οι τύποι είχαν δίκιο. Είμαι ένα φοβισμένο ανθρωπάκι που ζει με τα λεφτά του μπαμπά και θα καταλήξει στο πεζοδρόμιο, αλλά είμαι και χαμμένος. Θέλω στήριξη αλλά κανείς δεν μπορεί να μου την παρέχει. Εξακολουθώ να είμαι σε αυτό το κωλοτμήμα που δεν έχει να μου προσφέρει εμφανώς απολύτως τίποτα και θα σκάσω. Η μόνη μου επιθυμία: να με χτυπήσει ένα αυτοκίνητο και να τελειώσει ακαριαία. Σκόρπιες σκέψεις....
    Γειά σου αδερφέ.Πασχω από ψυχωση πραγμα που μου έχει κάνει τη ζωή ανυπόφορη μη σου πω μου την έχει καταστρέψει.Τον πρώτο καιρό έκανα και εγώ τέτοιες σκέψεις δεν αξίζω θα μείνω στο πεζοδρόμιο δε θα μπορώ να κάνω τίποτα αλλά όλο αυτό είναι μια πλανη.Πες τα όλα στο γιατρό σου και σταδιακά θα βρεις το έναυσμα για ζωη.Μη χάνεις την ελπίδα σου όσα κύματα και αν έρχονται.Παλεψε το

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    5
    Και εγω αντιμετωπιζω εδω και 20 χρονια προβληματα καταθλιψης και ψυχωσης, εχω περασει απο 40 κυματα και πολλες φορες σκεφτηκα με τον ιδιο τροπο. Σκεψου τι σου κανει καλο, ξερω οτι ακουγεται απλοικο αλλα εγω προσπαθω με αυτο τον τροπο.πολλες φορες δεν εχω ορεξη ουτε για τα βασικα, αλλα σκεφτομαι τι θα με βοηθουσε, η γιατρος μου συχνα με ρωτουσε αν βαθμολογουσες το πως εισαι σημερα τι βαθμο θα εβαζες και στη συνεχεια με ρωταει πως θα αυξησω αυτο τον βαθμο. Αυτο με βοηθαει αρκετα για να σκεφτω πως θα βελτιωσω την κατασταση μου.

  3. #18
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by despina308 View Post
    Και εγω αντιμετωπιζω εδω και 20 χρονια προβληματα καταθλιψης και ψυχωσης, εχω περασει απο 40 κυματα και πολλες φορες σκεφτηκα με τον ιδιο τροπο. Σκεψου τι σου κανει καλο, ξερω οτι ακουγεται απλοικο αλλα εγω προσπαθω με αυτο τον τροπο.πολλες φορες δεν εχω ορεξη ουτε για τα βασικα, αλλα σκεφτομαι τι θα με βοηθουσε, η γιατρος μου συχνα με ρωτουσε αν βαθμολογουσες το πως εισαι σημερα τι βαθμο θα εβαζες και στη συνεχεια με ρωταει πως θα αυξησω αυτο τον βαθμο. Αυτο με βοηθαει αρκετα για να σκεφτω πως θα βελτιωσω την κατασταση μου.
    Και εγώ εδώ και μια δεκαετία έχω ταλαιπωρηθεί αλλά προσπαθώ όσο μπορώ αλλιώς με πήρε και με σήκωσε.καποιες φορές ούτε τα βασικά δεν μπορώ και εγώ αλλά σφίγγω τα δόντια.Να σε ρωτήσω.Εχεις περάσει ψυχωση;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. φοβαμαι μη κανω κακο στον εαυτο μου
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-05-2019, 07:14
  2. Επιστροφή στον κακό μου εαυτό....
    By AN NA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-11-2016, 21:09
  3. Γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-2013, 22:25
  4. Πώς αντιμετωπίζεις την επιθυμία να κάνεις κακό στον εαυτό σου;
    By Κύκνος in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 6
    Last Post: 06-01-2013, 18:41
  5. φοβαμε μην κανω κακο στον εαυτο μου?
    By μαρια1999 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 31-12-2011, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •