Xωρισμος- ασχημη ψυχολογια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Δυστυχώς είναι κάτι που πονάει, αλλά πίστεψε με ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός. Απλά άφησε τον να σε βοηθήσει και κάνε πράγματα για να ξεχνιέσαι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Όλοι και όλες έχουμε υποφέρει και πέσει και ξανασηκωθεί και μπλα μπλα αλλά για ''σοβαρές'' σχέσεις, για συναισθήματα, για ανθρώπους που πέρασαν από τη ζωή μας κι ήταν σημαντικοί για εμάς και εμείς για αυτούς. Και πάντα με αξιοπρέπεια, ούτε κατινιές, ούτε σπαμαρίσματα, ούτε τίποτα. Με την αξιοπρέπεια σου θα είσαι μια ζωή, με κανέναν γκόμενο, έτσι πας μπροστά.
    O καθενας οριζει τι σημαινει σοβαρη σχεση για εκεινων ,ποια συναισθηματα θα θεωρηθουν αληθινα σοβαρα ή ψευτικα και γενικα τι σημαινει η λεξη "κατινια "?
    Επειτα η αξιοπρεπεια εχει δυο μετρα και δυο σταθμα για τους ανθρωπους οπως ολοι ξερουμε ...Η δικη μου αξιοπρεπεια μπορει για εσενα να ειναι υπερβολικη ή το αντιθετο ....
    Αρα βαση μονο αυτων που ειπα ο ορος "ολοι" καθαιρειται και το ποτε θα ξανασηκωθει καποιος για ενα ¨γκομενο " δεν αποτελει κανονα ,αυτο ηθελα να πω απο την αρχη ....
    Εδώ μιλάμε για μια just sex κατάσταση ούτε 2 μηνών, εσύ αυτή τη συμπεριφορά τη θεωρείς ΟΚ?
    Επίσης, το πρωτόγνωρη γιατί? Ούτε παρθένα είπε ότι ήταν, ούτε η πρώτη της ''σχέση'', αν δεν τα παίρνει αυτά χαλαρά κι ελαφρά, πως θα πάρει άλλα πιο σοβαρά που θα έρθουν?
    Γιατι ?
    Ξερεις μεσα σε δυο μηνες ενας νθρωπος τι εχει ζησει ?(γενικα μιλαω )
    Ποσο δυνατα αισθηματα μπορει να ανεπτυξτε παρ ολο οτι εκεινος ηταν ξεκαθαρος ?
    Τι σημασια εχει αν ηταν παρθενα ή αν ηταν πρωτη σχεση ?Μονο αυτα μας στηγματιζουν ?

    εδω υπαρχουν μακροχρονιες σχεσεις που δεν εχουν αναπτυχθει τοσο δυνατες κατστασεις οσο σε σχεσεις που μπορει να κρατησαν μονο 2 μηνες και δεν τα λεω εγω ,ερχονται τα γεγονοτα και στο αποδεικνυεουν ...

    Αντιλαμβανεσαι σε ποσο ακυρα συγκριτικα μετρα εχουμε μαθει να αξιολογουμε σχεσεις και συναισθηματικες καταστασεις αλλων με βαση μονο τα προσωπικα μας μετρα και σταθμα ?

    Για αυτό μίλησα για δυναμικότητα και αξιοπρέπεια και ίσως με σκληρά λόγια, γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος σε τέτοιες καταστάσεις να αντιδράμε έτσι από τη στιγμή που το μόνο βέβαιο είναι οτι οχι μόνο δεν θα πετύχουμε κάτι αλλά θα τα κάνουμε και χειρότερα! Ας μην χαιδεύουμε αυτιά, θέλει δύναμη και αποφασιστικότητα και ωριμότητα ο χειρισμός καταστάσεων!
    Υπαρχει αγαπη μου γλυκια ακριβως για τον λογο που τωρα αναφερεις .....δεν υπαρχει λογος ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ισως και για εμενα ,αλλα μπορει να υπαρχει για εναν αλλον ανθρωπο που να τα εχει ζησει με την αναλογη ενταση που να "διακαιολογουν " ισως αυτην την αναξιοπρεπη συμπεριφορα για εσενα ή για μενα

    Δεν κρινουμε προσπαθωντας ισως να βοηθησουμε τους αλλους με βαση τα δικα μας μετρα και σταθμα ...το τι ζουμε εμεις ,τι αξιες εχουμε και τι θεωρουμε αξιοπρεπεια δεν ειναι ο κανονας της κοινωνιας μας ,πιστευω να συμφωνουμε τωρα πανω σε αυτο !
    Last edited by Marilou; 01-05-2023 at 10:03.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    ΓΕΝΙΚΑ μιλωντας παντως, η ενταση που καποιος ζει διαφορα γεγονοτα, η σημασια που δινει σε γνωριμιες πολυ μικρης διαρκειας (κι ας το βλεπουμε αλλιως εμεις, κι ας του τα λεει αλλιως ο αλλος ανθρωπος, κλπ), πολλες, παμπολλες φορες, δειχνει ψυχοπαθολογια και οχι μια προσωπικη θεωρηση...
    just saying...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Καλο μηνα σε ολους και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Η ενταση εδω αφορα το προσωπικο κομματι- ερωτικο, σε αλλα κομματια δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα. Ουτε στον εργασιακο τομεα, ουτε στις διαπροσωπικες μου σχεσεις. Γενικοτερα εχω παρατηρησει στον εαυτο μου οτ δινω μεγαλη σημασια σε ολες τις γνωριμιες μου και ποτε δεν εχει υπαρξει στιγμη να μην εχω στενοχωρηθει κτλπ αλλοτε σε μεγαλο βαθμο, αλλοτε σε μικροτερο σε αυτον τον τομεα. Ισως ειμαι αρκετα ευαισθητη σαν ανθρωπος και ψαχνω να ζησω κατι εντονο με συναισθηματα; Δεν νομιζω οτι ολο αυτο κρυβει καποια ψυχοπαθολογια..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλο μηνα σε ολους και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Η ενταση εδω αφορα το προσωπικο κομματι- ερωτικο, σε αλλα κομματια δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα. Ουτε στον εργασιακο τομεα, ουτε στις διαπροσωπικες μου σχεσεις. Γενικοτερα εχω παρατηρησει στον εαυτο μου οτ δινω μεγαλη σημασια σε ολες τις γνωριμιες μου και ποτε δεν εχει υπαρξει στιγμη να μην εχω στενοχωρηθει κτλπ αλλοτε σε μεγαλο βαθμο, αλλοτε σε μικροτερο σε αυτον τον τομεα. Ισως ειμαι αρκετα ευαισθητη σαν ανθρωπος και ψαχνω να ζησω κατι εντονο με συναισθηματα; Δεν νομιζω οτι ολο αυτο κρυβει καποια ψυχοπαθολογια..
    μα, το θεμα δεν ειναι οτι δινεις μεγαλη σημασια στην γνωριμια. το θεμα ειναι οτι δεν δινεις καμια σημασια στο τι σου λεει Ο ΑΛΛΟΣ και ο συγκεκριμενος στο λεει το ιδιο πραγμα απο την πρωτη στιγμη. δεν ειναι οτι καποιος σε παραμυθιασε και τσιμπησες και περασε ο καιρος και μετα σου γυρισε την πλατη.
    σου εξηγηθηκε ΑΚΡΙΒΩΣ πως το βλεπει και για τι ειναι διατεθιμενος απο την πρωτη μερα κι εσυ το αγνοησες αυτο και εγραψες απο πανω τις δικες σου προθεσεις.....
    αυτο, συγνωμη, αλλα δεν ειναι ευαισθησια..
    ευαισθησια ειναι να λαμβανεις υποψιν σοβαρα τους αλλους, οχι να προσπαθεις να ζησεις τον μυθο που μονη σου φιαχνεις στο μυαλο σου ενω ο αλλος σε καμια στιγμη δεν συμμετειχε..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλο μηνα σε ολους και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Η ενταση εδω αφορα το προσωπικο κομματι- ερωτικο, σε αλλα κομματια δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα. Ουτε στον εργασιακο τομεα, ουτε στις διαπροσωπικες μου σχεσεις. Γενικοτερα εχω παρατηρησει στον εαυτο μου οτ δινω μεγαλη σημασια σε ολες τις γνωριμιες μου και ποτε δεν εχει υπαρξει στιγμη να μην εχω στενοχωρηθει κτλπ αλλοτε σε μεγαλο βαθμο, αλλοτε σε μικροτερο σε αυτον τον τομεα. Ισως ειμαι αρκετα ευαισθητη σαν ανθρωπος και ψαχνω να ζησω κατι εντονο με συναισθηματα; Δεν νομιζω οτι ολο αυτο κρυβει καποια ψυχοπαθολογια..

    αγαπη μου γλυκια μαθαμε απλα να κρινουμε με αρνητικο προσιμο οτι παει εναντια στα δικα μας πιστευω και στις δικες μας αρχες ...ατοπο πραγματικα και το κανουμε ολοι μας δυστηχως ....
    Φυσικα και δεν μιαλμε για ψυχοπαθολογια και βασικα ειναι πολυ "αφελες " αλλα και επικυνδινο -ανευθυνο θα ελεγα να λεγεται κατι τετοιο, αλλα πολυ περισσοτερο να σταθεις εσυ σε κατι τετοιο ,ειδικα κατω απο τις συνθηκες που γινετε αυτος ο γραπτος διαλογος .

    το ποιντ ολου αυτου ειναι να καταλαβεις ποια δικη σου αναγκη σε οδηγει να μενεις στα δικα σου θελω αδιαφορωντας για τα λεγομενα του αλλου..
    αυτο σιγουρα δεν χαρακτηριζεται ψυχοπαθολογικο με την σαφεστατη εννοια ολου αυτου ...
    καποια αδυναμια σου ομως ,την δειχνει ,ισως και καποια πεποιθηση σου που πρεπει να αναθεωρηθει ...

    κανε τον απολογισμος σου και θα το φτιαξεις ολο αυτο ουτως ωστε την επομενη φορα να μην το ξανακανεις και ξαναταλαπωρηθεις
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Καλημερα! Εχετε απολυτο δικιο ολοι εσας. Το πιο σημαντικο προβλημα απο ολη αυτη την ιστορια εντοπιζεται στο οτι δεν εχω μαθει να ακουω τι μου λεει ο αλλος και μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω. Σκεφτομουν λανθασμενα οτι θα γινει ουσιαστικα αυτο που θελω εγω με τον καιρο. Μετα επιμενω, τρωω την απορριψη και στα πατωματα.. ειναι μαζοχισμος ολο αυτο. Επισης εχασα και την αξιοπρεπεια μου παρακαλωντας να γυρισει και αυτος μεχρι κ το οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου ειπε. Ολα αυτα δειχνουν σιγουρα οτι εχω λανθασμενο τροπο σκεψης και οτι μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω.. Πιστευετε οτι μπορω να το δουλεψω αυτο; Απο προηγουμενες εμπειριες βλεπω οτι ακολουθω αυτο το μοτιβο δυστυχως, βεβαια δεν επηρεαζομουν τοσο συναισθηματικα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλημερα! Εχετε απολυτο δικιο ολοι εσας. Το πιο σημαντικο προβλημα απο ολη αυτη την ιστορια εντοπιζεται στο οτι δεν εχω μαθει να ακουω τι μου λεει ο αλλος και μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω. Σκεφτομουν λανθασμενα οτι θα γινει ουσιαστικα αυτο που θελω εγω με τον καιρο. Μετα επιμενω, τρωω την απορριψη και στα πατωματα.. ειναι μαζοχισμος ολο αυτο. Επισης εχασα και την αξιοπρεπεια μου παρακαλωντας να γυρισει και αυτος μεχρι κ το οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου ειπε. Ολα αυτα δειχνουν σιγουρα οτι εχω λανθασμενο τροπο σκεψης και οτι μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω.. Πιστευετε οτι μπορω να το δουλεψω αυτο; Απο προηγουμενες εμπειριες βλεπω οτι ακολουθω αυτο το μοτιβο δυστυχως, βεβαια δεν επηρεαζομουν τοσο συναισθηματικα..
    Φυσικα και μπορεις ΑΛΛΑ μην μεινεις στο μοτιβο ,βρες την αναγκη που σε ριχνει σε αυτο το μοτιβο ..
    Καμια φορα εστιαζουμε στο αποτελεσμα μιας πραξης και οχι στην πηγη που σε οδηγησε στο συγκεκριμενο αποτελεσμα !

    θα σου πω μονο ενα πραγμα !Ολοι ανθρωποι το εχουν αυτο που εχεις εσυ ,απλα το εφαρμοζουν σε διαφορετικα πραγματα και λαμβανουν διαφορετικες αντιδρασεις ..

    Πολλοι μας ακουν αγαπη μου γλυκια ,λιγοι ειναι αυτοι που αντιλαμβανονται ομως αυτα που πραγματικα εννοουμε ..Ολοι κρινουν πρατουν με βαση μονο το εγω τους ..Ολοι εν δυναμοι ναρκισση ειμαστε αυτο να το θυμασαι και να μην νιωθεις αδυναμη για αυτο που εχεις !Κοιτα γυρω σου τι επικρατεί ?Εγωισμος ,ενα εγω τα ξερω ολα ,εγω θα σε αλλαξω ,το δικο μου ισχυει .εγω εχω δικιο ,εγω εγω εγω .......

    Κανε ενα δωρο στον εαυτο σου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλημερα! Εχετε απολυτο δικιο ολοι εσας. Το πιο σημαντικο προβλημα απο ολη αυτη την ιστορια εντοπιζεται στο οτι δεν εχω μαθει να ακουω τι μου λεει ο αλλος και μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω. Σκεφτομουν λανθασμενα οτι θα γινει ουσιαστικα αυτο που θελω εγω με τον καιρο. Μετα επιμενω, τρωω την απορριψη και στα πατωματα.. ειναι μαζοχισμος ολο αυτο. Επισης εχασα και την αξιοπρεπεια μου παρακαλωντας να γυρισει και αυτος μεχρι κ το οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου ειπε. Ολα αυτα δειχνουν σιγουρα οτι εχω λανθασμενο τροπο σκεψης και οτι μενω αποκλειστικα στο τι θελω εγω.. Πιστευετε οτι μπορω να το δουλεψω αυτο; Απο προηγουμενες εμπειριες βλεπω οτι ακολουθω αυτο το μοτιβο δυστυχως, βεβαια δεν επηρεαζομουν τοσο συναισθηματικα..
    σταματα να το ακολουθεις, λοιπον.
    απο την στιγμη που το αναγνωριζεις οτι ειναι λαθος σκεψη και λαθος αντιδρασεις, φυσικα και μπορεις να το αλλαξεις.

    το συγκεκριμενο, παρατα το. εχει ληξει.

    σε ΕΠΟΜΕΝΗ γνωριμια, προσπαθησε να παιρνεις ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ, σοβαρα αυτα που σου λεει και συμφωνα με αυτα που σου λεει, αλλα κυριως με αυτα που ΚΑΝΕΙ να αντιδρας.
    δλδ, αν αυτος ξεκαθαριζει οτι ειναι μονο για κατι σεξουαλικο, αλλα με τπτ συναισθηματικο, ουτε μονιμο και εσυ θελεις συναισθημα και σχεση, τοτε ΦΕΥΓΕΙΣ απ την πρωτη μερα, δεν καθεσαι να το μεθοδευεις, μηπως αλλαξει γνωμη.
    ΑΝ ομως ψηνεσαι κι εσυ για μια περιπετεια και δεν καιγεσαι για μια συνεχεια, τοτε, μπορεις να το κανεις. καισ την συνεχεια ειναι πολυ πιθανο να αλλαξουν οι προθεσεις και των δυο σας και να θελετε να βλέπεστε συχνα η και να κανετε σχεση. αλλα αυτο ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΟ απο το να αποβλεπεις εκει απ την αρχη, κανοντας σκετο σεξ , να του το λες κατα καιρους, και να πεφτεις στα πατωματα επειδη τελικα αυτος εννοει αυτα που λεει...
    Last edited by Remedy; 04-05-2023 at 15:11.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Aυτο θα κανω, θα κανω μια νεα αρχη και θα προσπαθησω να διορθωσω αυτο το λαθος. Παντα αναρωτιομουν γιατι ποτε δεν κατεληγα σε σχεση με ενα καλο παιδι κτλπ, ενω ταυτοχρονα εμπλεκα με ατομα αυτου του ειδους αγνοωντας τελειως τι μου λενε, μενοντας μονο στο τι θελω εγω. Η ιστορια αυτη τελειωσε και η σκεψη μου να ξαναπαω ακομα μια φορα μαζι του ειναι τεραστιο λαθος. Εφτασε να μου πει οτι αν βρω χωρο δικο μου να τον φωναξω αλλιως δυσκολο και οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου. Μετα απο αυτο καταλαβα για τι ατομο καθομουν και εσκαγα... Ευχομαι να μη ξανακανω τα ιδια λαθη και γενικα να ειμαι πιο σκληρη. Πρεπει να σκεφτομαι με το μυαλο και οχι την καρδια κ το τι θελω εγω αποκλειστικα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Aυτο θα κανω, θα κανω μια νεα αρχη και θα προσπαθησω να διορθωσω αυτο το λαθος. Παντα αναρωτιομουν γιατι ποτε δεν κατεληγα σε σχεση με ενα καλο παιδι κτλπ, ενω ταυτοχρονα εμπλεκα με ατομα αυτου του ειδους αγνοωντας τελειως τι μου λενε, μενοντας μονο στο τι θελω εγω. Η ιστορια αυτη τελειωσε και η σκεψη μου να ξαναπαω ακομα μια φορα μαζι του ειναι τεραστιο λαθος. Εφτασε να μου πει οτι αν βρω χωρο δικο μου να τον φωναξω αλλιως δυσκολο και οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου. Μετα απο αυτο καταλαβα για τι ατομο καθομουν και εσκαγα... Ευχομαι να μη ξανακανω τα ιδια λαθη και γενικα να ειμαι πιο σκληρη. Πρεπει να σκεφτομαι με το μυαλο και οχι την καρδια κ το τι θελω εγω αποκλειστικα.
    Α καλά, μου ειχε τύχει κι εμένα μια τσούλα που ήθελε να πλήρώνω εγώ, γιατί προφανώς ήταν και φτωχή αλλά δεν πέθαινε και για εμένα. (για αντρα μιλάω αλλά tον ονομάζω έτσι). Της το έκοψα μαχαιρι και δυστυχώς δεν εξαφανίστηκε αλλά είχε το θράσος να με παρακαλάει κιόλας, χωρίς όπως σου είπα να με θέλει και πραγματικά. Έτσι, από βίτσιο. Άστόν να πάει στο διάλο. Οι αληθινοί άντρες και κυρίως αυτοί που μας θέλουν πραγματικά κάνουν τα πάντα για εμάς και μας φέρονται σαν κυρίες, όχι σαν σκουπιδια.
    Last edited by HarleyQuinn; 04-05-2023 at 19:10.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Aυτο θα κανω, θα κανω μια νεα αρχη και θα προσπαθησω να διορθωσω αυτο το λαθος. Παντα αναρωτιομουν γιατι ποτε δεν κατεληγα σε σχεση με ενα καλο παιδι κτλπ, ενω ταυτοχρονα εμπλεκα με ατομα αυτου του ειδους αγνοωντας τελειως τι μου λενε, μενοντας μονο στο τι θελω εγω. Η ιστορια αυτη τελειωσε και η σκεψη μου να ξαναπαω ακομα μια φορα μαζι του ειναι τεραστιο λαθος. Εφτασε να μου πει οτι αν βρω χωρο δικο μου να τον φωναξω αλλιως δυσκολο και οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου. Μετα απο αυτο καταλαβα για τι ατομο καθομουν και εσκαγα... Ευχομαι να μη ξανακανω τα ιδια λαθη και γενικα να ειμαι πιο σκληρη. Πρεπει να σκεφτομαι με το μυαλο και οχι την καρδια κ το τι θελω εγω αποκλειστικα.
    δεν χρειαζεται να εισαι σκληρη.
    χρειαζεται να εισαι ειλικρινης με τον εαυτο σου (σε σχεση με αυτα που ξεκαθαρα πραγματικα συμβαινουν κι οχι αυτα που θαθελες να συμβαινουν) και να τον εχεις ψηλα. να τον αγαπας, να τον εκτιμας. να μην τον χαντακωνεις με την ελπιδα οτι δεν θα σε παρατησουν...

    υ.γ. οταν κανεις σεξ με ενα ατομο που σε υποτιμαει, δεν γινεσαι "καλη" μαζι του. με τον εαυτο σου γινεσαι κακια , γιατι του λες "αυτα σου αξιζουν. κατσε στον μαλακα τωρα μηπως και γυρισει να σε κοιταξει".

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Aυτο θα κανω, θα κανω μια νεα αρχη και θα προσπαθησω να διορθωσω αυτο το λαθος. Παντα αναρωτιομουν γιατι ποτε δεν κατεληγα σε σχεση με ενα καλο παιδι κτλπ, ενω ταυτοχρονα εμπλεκα με ατομα αυτου του ειδους αγνοωντας τελειως τι μου λενε, μενοντας μονο στο τι θελω εγω. Η ιστορια αυτη τελειωσε και η σκεψη μου να ξαναπαω ακομα μια φορα μαζι του ειναι τεραστιο λαθος. Εφτασε να μου πει οτι αν βρω χωρο δικο μου να τον φωναξω αλλιως δυσκολο και οτι δεν θελει να βγει καμια βολτα μαζι μου. Μετα απο αυτο καταλαβα για τι ατομο καθομουν και εσκαγα... Ευχομαι να μη ξανακανω τα ιδια λαθη και γενικα να ειμαι πιο σκληρη. Πρεπει να σκεφτομαι με το μυαλο και οχι την καρδια κ το τι θελω εγω αποκλειστικα.
    εγώ θα σου πρότεινα μα μην γίνεις σκληρή, να μην αλλάξεις...

    δεν αλλάζουμε γιατί κάποιος δεν εκτίμησε αυτό που είμαστε, είναι η μεγαλύτερη παγίδα αλλά και η πιο λάθος αντιμετώπιση που κάνουν όλοι...

    αλλάζουν όμορφα στοιχεία του εαυτού τους μόνο και μόνο γιατί κάποιος τους είπε να σκληραίνει ή κάποιος δεν εκτίμησε αυτή την αξία που έχουν...

    κάνε ότι θέλεις εσύ αρκεί να μην πληρώνεσαι και να μην δημιουργείς απωθημένα...

    έχεις δουλίτσα καλή δύναμη!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Αγαπημένη θεματοθέτρια,
    ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έχει τα δικά του όρια.
    Γι αυτό το λόγο ίσως θα χρειαστεί και εσύ να προστατεύεις τον εαυτό σου από ιστορίες που δεν σου ταιριάζουν και εν τέλει σε πληγώνουν.
    Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι για σχέση ούτε θέλουν όλοι να ερωτευτούν. Και δεν φταις εσύ γι αυτό.
    Εαν κάποιος σου λέει ότι θέλει μόνο σεξ, δεν υπάρχει κάποιο κρυφό μήνυμα. Θέλει μόνο σεξ.
    Εκεί που κάνεις λάθος είναι ότι το βλέπεις σαν αγώνα επίτευξης, και λες πως εάν ήσουν καλύτερη θα ήθελε να κάνει σχέση μαζί σου. Καλύτερη ως προς τι??
    Δεν έχει σχέση με την αξία σου

    Άμα θέλεις σχέση, είναι καλό να βγαίνεις κάποια ραντεβού πρώτα με ανθρώπους που θέλουν να σε γνωρίσουν και να μάθουν για εσένα.
    Έτσι γίνεται η σχέση.
    Άμα γνωρίζεις αγόρια που ζητάνε μόνο σεξ, κάνετε σεξ και περιμένεις να να σε εκτιμήσουν και να κάνετε σχέση, δεν θα κάνεις σχέση ποτέ!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Συναντηθηκα ακομα μια φορα μαζι του με την ελπιδα οτι θα τον κρατησω, καναμε σεξ και μετα μου ειπε οτι δεν του βγηκε καθολου και δεν ξαναθελει τιποτα μαζι μου. Εγω τον παρακαλεσα, του αποκαλυψα ολα τα συναισθηματα μου γιαυτον, του ειπα ξεκαθαρα οτι με ηθελε μονο για σεξ και εκεινος μου ειπε οτι δεν του βγηκε το κατι παραπανω κ οτι με τις κατηγοριες αυτες τον προσβαλλω κ οτι δεν θελει ποτε ξανα ουτε να συναντηθουμε ουτε τιποτα. Ειμαι ρακος, του στελνω συνεχως, με απορριπτει συνεχως και κλαιω συνεχως. Προσπαθησα να μιλησω με αλλον κ εγινα χειροτερα. Δεν μπορω να το διαχειριστω.. ειχα κ αλλες παρομοιες εμπειριες αλλα δεν ειχα αυτη την σταση σε καμια περιπτωση. Ειχα μια ελπιδα οτι θα συνεχιζοταν κατι μελλοντικα, αλλα με αυτο το οτι δεν θελει ξανα ποτε τιποτα με διελυσε. Ξερω οτι πρεπει να προχωρησω αλλα το μυαλο μου εχει παθει εμμονη κ κλαιω συνεχεια κ λεω γιατι να μην πηγαινε ολο αυτο διαφορετικα.... Αρχιζω κ αμφιβαλλω για τον εαυτο μου κ σκεφτομαι μηπως η ολη αυτη συμπεριφορα μου δεν ειναι νορμαλ κ μηπως υποβοσκει κατι αλλο..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. xωρισμός
    By partblah1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2012, 11:28
  2. xωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 14:31
  3. Xωρισμός.
    By frei in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 13-08-2010, 20:40
  4. πολυ ασχημη ψυχολογια
    By maraki!_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 92
    Last Post: 13-05-2010, 19:08
  5. Μήπως οργανικά προβλήματα φέρνουν την άσχημη ψυχολογία?
    By niht in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 18-09-2008, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •