Xωρισμος- ασχημη ψυχολογια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Συναντηθηκα ακομα μια φορα μαζι του με την ελπιδα οτι θα τον κρατησω, καναμε σεξ και μετα μου ειπε οτι δεν του βγηκε καθολου και δεν ξαναθελει τιποτα μαζι μου. Εγω τον παρακαλεσα, του αποκαλυψα ολα τα συναισθηματα μου γιαυτον, του ειπα ξεκαθαρα οτι με ηθελε μονο για σεξ και εκεινος μου ειπε οτι δεν του βγηκε το κατι παραπανω κ οτι με τις κατηγοριες αυτες τον προσβαλλω κ οτι δεν θελει ποτε ξανα ουτε να συναντηθουμε ουτε τιποτα. Ειμαι ρακος, του στελνω συνεχως, με απορριπτει συνεχως και κλαιω συνεχως. Προσπαθησα να μιλησω με αλλον κ εγινα χειροτερα. Δεν μπορω να το διαχειριστω.. ειχα κ αλλες παρομοιες εμπειριες αλλα δεν ειχα αυτη την σταση σε καμια περιπτωση. Ειχα μια ελπιδα οτι θα συνεχιζοταν κατι μελλοντικα, αλλα με αυτο το οτι δεν θελει ξανα ποτε τιποτα με διελυσε. Ξερω οτι πρεπει να προχωρησω αλλα το μυαλο μου εχει παθει εμμονη κ κλαιω συνεχεια κ λεω γιατι να μην πηγαινε ολο αυτο διαφορετικα.... Αρχιζω κ αμφιβαλλω για τον εαυτο μου κ σκεφτομαι μηπως η ολη αυτη συμπεριφορα μου δεν ειναι νορμαλ κ μηπως υποβοσκει κατι αλλο..
    αυτο που σε διελυσε, δεν ειναι οτι εκεινος δεν θελει τιποτε.
    αυτο που σε διελυσε ειναι η δικη σου επιμονή σε μία ιστορία που ΠΟΤΕ δεν ηταν διαφορετικη, ποτέ δεν σου ειπε κατι αλλο που μετα μετανοιωσε, ποτέ δεν σου εδωσε ελπιδες για κατι παραπανω, ωστοσο εσυ για δικους σου λογους δεν ελαβες τιποτε απ οσα ελεγε υποψη σου και ηθελες οπωσδηποτε να επιμεινεις για το κατι παραπανω...
    μονη σου σε φτανεις σε αδιεξοδο.
    μπορουσες να το σταματησεις στο προηγουμενο σταδιο και σιγα σιγα με τον χρονο, να ηρεμησεις και να πας παρακατω.
    επελεξες να το τερματισεις, να το φτασεις στα ορια του. επιδιωξες να ακουσεις σκληρα πραγματα, ενω μπορουσες να φυγεις πολυ νωριτερα. λες οτι ειχες ελπιδες μηπως αποκτησετε το πολυποθητο "κατι παραπανω" και το εκανες. ειναι αληθεια ομως, η μηπως επεδιωκες να σου φερθει σκληρα; μηπως το εκανες αυτοτιμωρητικα;
    δεν μπορω να καταλαβω πως περιμενες αυτο που λες, οταν ο τυπος ηταν επανειλλημενα ΤΟΣΟ ξεκαθαρος.
    οπως και να χει. πηρες αυτην την αποφαση. να το τερματισεις. και το τερματισες. αλλο δεν εχει. βαλε μια τελεία τωρα.

    οταν φτανεις ομως στο σημειο να μην μπορεις να διαχειριστεις αυτο που σου συμβαινει και εισαι σε τετοια απελιπισια για ενα θεμα εξ αρχης ξεκαθαρο, ειναι η ωρα να ζητησεις βοηθεια κατα την γνωμη μου.
    σιγουρα υπαρχει κατι πισω απο την συμπεριφορα σου αυτην. οχι απαραιτητα μια διαγνωση. αλλα οπωσδηποτε μια δυσλειτουργια στην συμπεριφορα σου.
    πηγαινε σε καποιον, συζητα το, επεξεργασου το. εχει κι αλλο παρακατω. βρες τι ειναι αυτο που σε μπερδευει, και ξεμπερδεψε το..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω ειμαι βοσκοσ δεν υποβοσκω ουτε υπερβοσκω βοσκω απλα κανονικα οπωσ ολοι

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Συναντηθηκα ακομα μια φορα μαζι του με την ελπιδα οτι θα τον κρατησω, καναμε σεξ και μετα μου ειπε οτι δεν του βγηκε καθολου και δεν ξαναθελει τιποτα μαζι μου. Εγω τον παρακαλεσα, του αποκαλυψα ολα τα συναισθηματα μου γιαυτον, του ειπα ξεκαθαρα οτι με ηθελε μονο για σεξ και εκεινος μου ειπε οτι δεν του βγηκε το κατι παραπανω κ οτι με τις κατηγοριες αυτες τον προσβαλλω κ οτι δεν θελει ποτε ξανα ουτε να συναντηθουμε ουτε τιποτα. Ειμαι ρακος, του στελνω συνεχως, με απορριπτει συνεχως και κλαιω συνεχως. Προσπαθησα να μιλησω με αλλον κ εγινα χειροτερα. Δεν μπορω να το διαχειριστω.. ειχα κ αλλες παρομοιες εμπειριες αλλα δεν ειχα αυτη την σταση σε καμια περιπτωση. Ειχα μια ελπιδα οτι θα συνεχιζοταν κατι μελλοντικα, αλλα με αυτο το οτι δεν θελει ξανα ποτε τιποτα με διελυσε. Ξερω οτι πρεπει να προχωρησω αλλα το μυαλο μου εχει παθει εμμονη κ κλαιω συνεχεια κ λεω γιατι να μην πηγαινε ολο αυτο διαφορετικα.... Αρχιζω κ αμφιβαλλω για τον εαυτο μου κ σκεφτομαι μηπως η ολη αυτη συμπεριφορα μου δεν ειναι νορμαλ κ μηπως υποβοσκει κατι αλλο..
    Δεν είναι όλες οι ''λάθος'' συμπεριφορές στη ζωή κάτι ψυχοπαθολογικό ή ''κάτι που υποβόσκει''.
    Αν τα βαφτίζουμε όλα έτσι αποποιούμαστε των ευθυνών μας ως ενήλικες άνθρωποι με ελεύθερη βούληση και λογική.

    Απλά κάποιοι άνθρωποι είναι πιο αδύναμοι, ανίκανοι να διαχειριστούν τα συναισθήματα τους βάζοντας μπροστά τη λογική και γίνονται έρμαια των συναισθημάτων τους και συνεπώς εύκολα πληγώνονται και ''διαλύονται'' από μικρής ή και μηδενικής σημασίας καταστάσεις και γεγονότα.

    Λες του είπες ξεκάθαρα οτι σε ήθελε μόνο για σεξ, μα δεν στο έκρυψε ποτέ αυτό ο άνθρωπος και του έχεις φάει τα συκώτια για αυτό και χαρά την υπομονή του που σου απαντάει ακόμα και στα εξηγεί ξανά και ξανά όμορφα κι ωραία. Γιατί να είναι κακό αυτό να το θέλει κάποιος απο σένα? Κάνατε καλό σεξ (σημαντικό), λέγατε και καμια μαλακία, τα νέα σας να περνάει η ώρα, κάνατε και καμια βόλτα και that's it,δεν σε π@@γε και έφευγε αφήνοντας σου ένα 20ευρο για να κάνεις έτσι. Και πίστεψε με, αυτό δεν είναι just sex,το just sex που τον ''κατηγορείς'' οτι ήθελε είναι οτι λέει η λέξη, δεν σε νοιάζει ούτε το μικρό όνομα του άλλου. Οπότε ξεκόλα.
    Δεν τους κρατάς τους ανθρώπους κοντά σου με ένα ακόμα σεξ αν δεν θέλουν να παραμείνουν, ήταν λάθος σου που το θεώρησες, το ήξερες και παρόλα ταύτα πήγες να τον ξαναβρεις, δεν βρίσκω κάτι ψυχοπαθολογικό σε αυτό, έχει άλλες μεταφράσεις που εφόσον δεν τις έχεις ανακαλύψει μόνη σου ακόμα καλύτερα να τις εξερευνήσεις με κάποιον ειδικό.

    Καλή συνέχεια!

  4. #34
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλησπερα σε ολους! Αποφασισα να γραψω σε αυτο το φορουμ γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθηθω πολυ διαβαζοντας τις απαντησεις σας. Τον Φεβρουαριο, μετα απο αποχη 2 χρονων απο δικη μου επιλογη γνωρισα ενα αγορι μεσω σοσιαλ. Αρχιζαμε βγαιναμε μαζι, μου χε ξεκαθαρισει οτι δε θελει συναισθηματικο δεσιμο και οτι θελει εναν ανθρωπο να περναει ωραιες στιγμες. Συναντιομασταν μια φορα την εβδομαδα και πραγματικα περναγα υπεροχα μαζι του, οπως και εκεινος. Ωστοσο αρχιζα σιγα σιγα να εκφραζω τα συναισθηματα μου σε εκεινον και εκεινος ηταν πιο μαζεμενος. Μια μερα που συναντηθηκαμε του ειπα οτι μου ελειψε (ειχε φυγει για 1 εβδομαδα) και εκει διστασε να απαντησει. Ξαφνικα μετα απο 1 εβδομαδα μου ζητησε να τελειωσουμε κ ο λογος ηταν αυτο που του ειχα πει: οτι του ελειψα. Μου ειπε οτι δεν νιωθει τιποτα απολυτως για μενα, οτι το καταλαβε στην τελευταια συναντηση μας και οτι δεν θελει να με ξαναδει. Μαλιστα του εκανε εντυπωση που δεθηκα μαζι του τοσο πολυ και μου ειπε οτι του αρεσε πολυ το σεξ μαζι μου. Επισης μου πε οτι σκεφτεται να φυγει για καποιους μηνες εκτος της πολης που μενουμε για δουλεια και οτι ειναι πολλοι οι λογοι που το ληγει. Μετα απο ολα αυτα ολο το Πασχα το περναω κλαιγοντας, ειμαι πολυ στενοχωρημενη και δεν μπορω να το διαχειριστω. Τον παρακαλαω, εχω πεσει πολυ χαμηλα και εκεινος ωμα μου λεει οτι δεν υπαρχει καθολου συναισθημα απο πλευρας του. Αυτο που με στενοχωρει ειναι γιατι να βιωνω τετοια απορριψη ενω περναγαμε τοσο ωραια, γιατι δεν του βγηκε συναισθημα εκανα εγω κατι λαθος; Οι συζητησεις με τις φιλες μου με βοηθησαν αλλα εξακολουθω να του στελνω, συνεχιζει να μου λεει οτι ειναι λαθος να συνεχισουμε γιατι δεν νιωθει τιποτα κ πεφτω χειροτερα. Θα ηθελα τις αποψεις σας. Γιατι μου φερθηκε ετσι; Νιωθω οτι ολοι με θελουν για κατι συγκεκριμενο και για τιποτα παραπανω..
    Πρέπει να μείνεις σε αυτό που λέει.Είναι ξεκάθαρος μαζί σου και δεν σε κοροιδεύει.Πονάει πολύ αλλά πρέπει να το αφήσεις πίσω για το δικό σου καλό.Αφού βλέπεις ότι έχεις αισθήματα μην επιτρέπεις να μπαίνει στη ζωή σου για σεξ ή οτιδηποτε αφού δεν θέλετε τα ίδια.Λυπάμαι γι αυτό που περνάς αλλά πρέπει να το καταλάβεις μόνη σου.Δεν σου αξίζει ολο αυτό που περνάς.Φύλαξε τη καρδιά σου για κάποιον που θα θέλετε τα ίδια.Αυτός δυστυχώς δεν είναι διατεθειμένος για κάτι περισσότερο και αυτό δεν θ αλλάξει όσο και αν το προσπαθήσεις.Το ΟΧΙ είναι ΟΧΙ.Δεν γίνεται ΝΑΙ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. xωρισμός
    By partblah1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2012, 12:28
  2. xωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 15:31
  3. Xωρισμός.
    By frei in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 13-08-2010, 21:40
  4. πολυ ασχημη ψυχολογια
    By maraki!_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 92
    Last Post: 13-05-2010, 20:08
  5. Μήπως οργανικά προβλήματα φέρνουν την άσχημη ψυχολογία?
    By niht in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 18-09-2008, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •