Xωρισμος- ασχημη ψυχολογια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14

    Xωρισμος- ασχημη ψυχολογια

    Καλησπερα σε ολους! Αποφασισα να γραψω σε αυτο το φορουμ γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθηθω πολυ διαβαζοντας τις απαντησεις σας. Τον Φεβρουαριο, μετα απο αποχη 2 χρονων απο δικη μου επιλογη γνωρισα ενα αγορι μεσω σοσιαλ. Αρχιζαμε βγαιναμε μαζι, μου χε ξεκαθαρισει οτι δε θελει συναισθηματικο δεσιμο και οτι θελει εναν ανθρωπο να περναει ωραιες στιγμες. Συναντιομασταν μια φορα την εβδομαδα και πραγματικα περναγα υπεροχα μαζι του, οπως και εκεινος. Ωστοσο αρχιζα σιγα σιγα να εκφραζω τα συναισθηματα μου σε εκεινον και εκεινος ηταν πιο μαζεμενος. Μια μερα που συναντηθηκαμε του ειπα οτι μου ελειψε (ειχε φυγει για 1 εβδομαδα) και εκει διστασε να απαντησει. Ξαφνικα μετα απο 1 εβδομαδα μου ζητησε να τελειωσουμε κ ο λογος ηταν αυτο που του ειχα πει: οτι του ελειψα. Μου ειπε οτι δεν νιωθει τιποτα απολυτως για μενα, οτι το καταλαβε στην τελευταια συναντηση μας και οτι δεν θελει να με ξαναδει. Μαλιστα του εκανε εντυπωση που δεθηκα μαζι του τοσο πολυ και μου ειπε οτι του αρεσε πολυ το σεξ μαζι μου. Επισης μου πε οτι σκεφτεται να φυγει για καποιους μηνες εκτος της πολης που μενουμε για δουλεια και οτι ειναι πολλοι οι λογοι που το ληγει. Μετα απο ολα αυτα ολο το Πασχα το περναω κλαιγοντας, ειμαι πολυ στενοχωρημενη και δεν μπορω να το διαχειριστω. Τον παρακαλαω, εχω πεσει πολυ χαμηλα και εκεινος ωμα μου λεει οτι δεν υπαρχει καθολου συναισθημα απο πλευρας του. Αυτο που με στενοχωρει ειναι γιατι να βιωνω τετοια απορριψη ενω περναγαμε τοσο ωραια, γιατι δεν του βγηκε συναισθημα εκανα εγω κατι λαθος; Οι συζητησεις με τις φιλες μου με βοηθησαν αλλα εξακολουθω να του στελνω, συνεχιζει να μου λεει οτι ειναι λαθος να συνεχισουμε γιατι δεν νιωθει τιποτα κ πεφτω χειροτερα. Θα ηθελα τις αποψεις σας. Γιατι μου φερθηκε ετσι; Νιωθω οτι ολοι με θελουν για κατι συγκεκριμενο και για τιποτα παραπανω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    γεια, δεν εκανες κατι κακο για να σε χωρισει, σε ηθελε για σεξ και αυτο ειναι πολυ ωραιο.
    το κακο ειναι οτι εσυ ηθελες κατι περισσοτερο και προσπαθεις για αυτο ενω αυτος στο ξεκοψε οτι δεν το θελει.
    μαλιστα θεωρω οτι εισαι και πολυ τυχερη που σε χωρισε μολις καταλαβε για που το πηγαινες, πολλοι αλλοι δεν θα το κανουν και θα εκμεταλευονται τα συναισθηματα σου για εχουν σεξ.
    το κλαψιμο ειναι φυσιολογικο αποτελεσμα της χυλοπιττας που εφαγες αλλα πρεπει να θυμασε οτι εχει και αυτο καποια ορια.
    προτεινω η μυξες να τελειωνουν ως τη πεμπτη παρασκευη.
    καλη συνεχεια!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλησπερα σε ολους! Αποφασισα να γραψω σε αυτο το φορουμ γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθηθω πολυ διαβαζοντας τις απαντησεις σας. Τον Φεβρουαριο, μετα απο αποχη 2 χρονων απο δικη μου επιλογη γνωρισα ενα αγορι μεσω σοσιαλ. Αρχιζαμε βγαιναμε μαζι, μου χε ξεκαθαρισει οτι δε θελει συναισθηματικο δεσιμο και οτι θελει εναν ανθρωπο να περναει ωραιες στιγμες. Συναντιομασταν μια φορα την εβδομαδα και πραγματικα περναγα υπεροχα μαζι του, οπως και εκεινος. Ωστοσο αρχιζα σιγα σιγα να εκφραζω τα συναισθηματα μου σε εκεινον και εκεινος ηταν πιο μαζεμενος. Μια μερα που συναντηθηκαμε του ειπα οτι μου ελειψε (ειχε φυγει για 1 εβδομαδα) και εκει διστασε να απαντησει. Ξαφνικα μετα απο 1 εβδομαδα μου ζητησε να τελειωσουμε κ ο λογος ηταν αυτο που του ειχα πει: οτι του ελειψα. Μου ειπε οτι δεν νιωθει τιποτα απολυτως για μενα, οτι το καταλαβε στην τελευταια συναντηση μας και οτι δεν θελει να με ξαναδει. Μαλιστα του εκανε εντυπωση που δεθηκα μαζι του τοσο πολυ και μου ειπε οτι του αρεσε πολυ το σεξ μαζι μου. Επισης μου πε οτι σκεφτεται να φυγει για καποιους μηνες εκτος της πολης που μενουμε για δουλεια και οτι ειναι πολλοι οι λογοι που το ληγει. Μετα απο ολα αυτα ολο το Πασχα το περναω κλαιγοντας, ειμαι πολυ στενοχωρημενη και δεν μπορω να το διαχειριστω. Τον παρακαλαω, εχω πεσει πολυ χαμηλα και εκεινος ωμα μου λεει οτι δεν υπαρχει καθολου συναισθημα απο πλευρας του. Αυτο που με στενοχωρει ειναι γιατι να βιωνω τετοια απορριψη ενω περναγαμε τοσο ωραια, γιατι δεν του βγηκε συναισθημα εκανα εγω κατι λαθος; Οι συζητησεις με τις φιλες μου με βοηθησαν αλλα εξακολουθω να του στελνω, συνεχιζει να μου λεει οτι ειναι λαθος να συνεχισουμε γιατι δεν νιωθει τιποτα κ πεφτω χειροτερα. Θα ηθελα τις αποψεις σας. Γιατι μου φερθηκε ετσι; Νιωθω οτι ολοι με θελουν για κατι συγκεκριμενο και για τιποτα παραπανω..
    καλησπερα.
    τι ηλικιες εχετε;
    δεν εκανες τπτ κακο, αλλα ουτε εκεινος σου φερθηκε ασχημα.
    ο τυπος εξηγηθηκε εξ αρχης και εν τελει, ακριβολογουσε.
    δεν ηθελε να δεθειτε και ο ιδιος ουτε το ειδε ςσυναισθηματικα, ουτε δεθηκε μαζι σου.
    δεν ειναι κακο αυτο.
    κακο ειναι να θελεις διαφορετικα πραγματα, αλλα να επιμενεις να αλλαξει καποιος που δεν θελει τα ιδια πραγματα με σενα...
    οσο βλεπεις καποιους που θελουν αυτο το "κατι συγκεκριμενο" απο εσενα , ενω εσυ το βλεπεις συνολικα το θεμα και εχεις την διαθεση για δεσιμο και σχεση, πας παρακατω.
    μην καθεσαι να ασχολεισαι με καποιον που με το καλημερα σου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμος για σενα.
    ο τυπος μπορει να ειναι ακομα και παντρεμενος!! το ξερεις;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλησπερα σε ολους! Αποφασισα να γραψω σε αυτο το φορουμ γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθηθω πολυ διαβαζοντας τις απαντησεις σας. Τον Φεβρουαριο, μετα απο αποχη 2 χρονων απο δικη μου επιλογη γνωρισα ενα αγορι μεσω σοσιαλ. Αρχιζαμε βγαιναμε μαζι, μου χε ξεκαθαρισει οτι δε θελει συναισθηματικο δεσιμο και οτι θελει εναν ανθρωπο να περναει ωραιες στιγμες. Συναντιομασταν μια φορα την εβδομαδα και πραγματικα περναγα υπεροχα μαζι του, οπως και εκεινος. Ωστοσο αρχιζα σιγα σιγα να εκφραζω τα συναισθηματα μου σε εκεινον και εκεινος ηταν πιο μαζεμενος. Μια μερα που συναντηθηκαμε του ειπα οτι μου ελειψε (ειχε φυγει για 1 εβδομαδα) και εκει διστασε να απαντησει. Ξαφνικα μετα απο 1 εβδομαδα μου ζητησε να τελειωσουμε κ ο λογος ηταν αυτο που του ειχα πει: οτι του ελειψα. Μου ειπε οτι δεν νιωθει τιποτα απολυτως για μενα, οτι το καταλαβε στην τελευταια συναντηση μας και οτι δεν θελει να με ξαναδει. Μαλιστα του εκανε εντυπωση που δεθηκα μαζι του τοσο πολυ και μου ειπε οτι του αρεσε πολυ το σεξ μαζι μου. Επισης μου πε οτι σκεφτεται να φυγει για καποιους μηνες εκτος της πολης που μενουμε για δουλεια και οτι ειναι πολλοι οι λογοι που το ληγει. Μετα απο ολα αυτα ολο το Πασχα το περναω κλαιγοντας, ειμαι πολυ στενοχωρημενη και δεν μπορω να το διαχειριστω. Τον παρακαλαω, εχω πεσει πολυ χαμηλα και εκεινος ωμα μου λεει οτι δεν υπαρχει καθολου συναισθημα απο πλευρας του. Αυτο που με στενοχωρει ειναι γιατι να βιωνω τετοια απορριψη ενω περναγαμε τοσο ωραια, γιατι δεν του βγηκε συναισθημα εκανα εγω κατι λαθος; Οι συζητησεις με τις φιλες μου με βοηθησαν αλλα εξακολουθω να του στελνω, συνεχιζει να μου λεει οτι ειναι λαθος να συνεχισουμε γιατι δεν νιωθει τιποτα κ πεφτω χειροτερα. Θα ηθελα τις αποψεις σας. Γιατι μου φερθηκε ετσι; Νιωθω οτι ολοι με θελουν για κατι συγκεκριμενο και για τιποτα παραπανω..
    Καλησπερα !
    Περιμενες οτι θα αλλαζε ολο αυτο γι αυτο αφησες να σου βγει συναισθημα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Επειδη βγαιναμε βολτες, μου ειχε πει οτι δεν τον νοιαζει μονο το σεξ και οτι θελει εναν ανθρωπο να περασει ομορφες στιγμες, πιστευα οτι θα αρχιζε σιγα σιγα να αναπτύσσει και αυτος συναισθηματα ή εστω οτι θα με κραταγε περισσοτερο, οχι να παμε καποιες φορες και να με πεταξει. Ειδικα αυτο που ειπε οτι δεν αισθανθηκε τιποτα εκανε την καρδια μου πετρα. Ειμαι 27 χρονων. Ολοι γυρω μου εχουν φτιαξει τη ζωη τους και εγω αρχιζω και καταλαβαινω οτι κατι δεν κανω καλα. Εκλαψα παρα πολυ, αλλα δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο. Δεν ξερω γιατι δεθηκα ετσι.. Καθομαι και αναρωτιεμαι γιατι δεν του βγηκε τιποτα συναισθηματικο και τα ριχνω ολα πανω μου. Ισως να υπαρχει και κατι αλλο στη ζωη του, για τιποτα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη εννοειται.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Επειδη βγαιναμε βολτες, μου ειχε πει οτι δεν τον νοιαζει μονο το σεξ και οτι θελει εναν ανθρωπο να περασει ομορφες στιγμες, πιστευα οτι θα αρχιζε σιγα σιγα να αναπτύσσει και αυτος συναισθηματα ή εστω οτι θα με κραταγε περισσοτερο, οχι να παμε καποιες φορες και να με πεταξει. Ειδικα αυτο που ειπε οτι δεν αισθανθηκε τιποτα εκανε την καρδια μου πετρα. Ειμαι 27 χρονων. Ολοι γυρω μου εχουν φτιαξει τη ζωη τους και εγω αρχιζω και καταλαβαινω οτι κατι δεν κανω καλα. Εκλαψα παρα πολυ, αλλα δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο. Δεν ξερω γιατι δεθηκα ετσι.. Καθομαι και αναρωτιεμαι γιατι δεν του βγηκε τιποτα συναισθηματικο και τα ριχνω ολα πανω μου. Ισως να υπαρχει και κατι αλλο στη ζωη του, για τιποτα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη εννοειται.
    δικαιωμα σου και να εχεις ελπιδες διαφορετικες απο τις εξηγησεις που σου εκανε, και να τσιμπηθεις μαζι του.
    αλλα εκεινος, ασχημα ΔΕΝ σου φερθηκε.
    εκανε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα που σου ειπε εξ αρχης.
    κι αν ειχε σκοπο, αν ησουν κι εσυ τοσο χαλαρη οσο κι εκεινος να την συνεχισει την παρεα, αλλα την εκοψε επειδη του ειπες οτι εχεις αισθηματα και περιμενες κατι παραπανω, τοτε μπραβο του κιολας, γιατι θα μπορουσε να εκμεταλλευεται την αδυναμια που του εχεις για να εχει δωρεαν σεξ, χωρις να νοιωθει τπτ για εσενα και εσυ να περιμενεις οτι κατι θα αλλαξει..
    αυτο που αναρωτιεσαι ειναι εντελως ατοπο..
    δεν οριζει ο καθενας με ποιον θα του βγει συναισθημα και με ποιον οχι.
    εκεινου δεν του βγηκε, χωρις να φταις σε κατι εσυ. απλα δεν του βγηκε.
    ουτε φταιει εκεινος, που εσενα σου βγηκε..
    θα εφταιγε αν σου ειχε πουλησει παραμυθια ενω ηθελε μονο να πηδηξει.
    δεν εκανε κατι τετοιο.

    αν πρεπει σε κατι να ζητας τα ρεστα απο τονε αυτο σου, ειναι στο γιατι κολλας σε κατι που εξ αρχης ηταν ξεκαθαρο και στο γιατι ριχνεις στον εαυτο σου το οτι ενας αλλος δεν εχει αισθηματα για σενα..

    υ.γ. οσο για το "σιγα - σιγα να ανεπτυσσε συναισθηματα", το "σιγα- σιγα" δεν το ειδατε καν... 2 μηνων γνωριμια με συναντησεις το πολυ μια φορα την εβδομαδα, με καποιες βδομαδες να λειπει και να κοψει οταν του ειπες για συναισθηματα, ειναι μια ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΗ γνωριμια...
    εγω εξακολουθω να θεωρω πολυ πιθανο να εχει καποια μονιμη σχεση ή και γαμο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Επειδη βγαιναμε βολτες, μου ειχε πει οτι δεν τον νοιαζει μονο το σεξ και οτι θελει εναν ανθρωπο να περασει ομορφες στιγμες, πιστευα οτι θα αρχιζε σιγα σιγα να αναπτύσσει και αυτος συναισθηματα ή εστω οτι θα με κραταγε περισσοτερο, οχι να παμε καποιες φορες και να με πεταξει. Ειδικα αυτο που ειπε οτι δεν αισθανθηκε τιποτα εκανε την καρδια μου πετρα. Ειμαι 27 χρονων. Ολοι γυρω μου εχουν φτιαξει τη ζωη τους και εγω αρχιζω και καταλαβαινω οτι κατι δεν κανω καλα. Εκλαψα παρα πολυ, αλλα δεν πρεπει να συνεχιστει αυτο. Δεν ξερω γιατι δεθηκα ετσι.. Καθομαι και αναρωτιεμαι γιατι δεν του βγηκε τιποτα συναισθηματικο και τα ριχνω ολα πανω μου. Ισως να υπαρχει και κατι αλλο στη ζωη του, για τιποτα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη εννοειται.
    Καλησπερα !

    Ολα αυτα που νιωθεις ειναι απολυτος φυσιλογικα στα πλαισια της λεξης που σου υπογράμμισα ..
    Πιστευες ....

    Αυτο το πιστευω σου ηταν που περιμενες να το δεις να γινετε πραξη ΑΛΛΑ δυστηχως μεχρι να το δεις άφησες τον ευατο σου να επενδυσει συναισθηματικα εξου και ολο αυτο που σου συμβαινει.

    ΜΗΝ ενοχοποιησεις για τιποτα τον ευταο σου ,απλα να καταλαβεις οτι ο καθε ανθρωπος εχει τα πιστευω του ,τις πεποιθησεις του ...
    Δες το ολο αυτο σαν αναθεωρηση των πιστευω σου και των ικανοτητων σου ...Κανεναν και τιποτα δεν μπορει να αλλαξει τα πιστευω και τα θελω των αλλων περαν απο εμας ..

    Οτι εγινε εγινε ,οτι περασε περασε ..Δες σε παρακαλω το σημερα ..Τι πηρες ,τι εδωσες και κρατα μονο οτι πρεπει λιγακι να αναθεωρησεις καποια πραγματακια ..
    Ζεις ενα χωρισμο ,μια απωλεια στην ουσια ,λογικα επακολουθα και οι πραξεις και το κλαμα και οι ενοχες και το γιατι ..
    Προχωρα ομως στο ΠΩΣ πλεον ..Πως θα πας παρακατω ..

    27 εισαι οχι 47 π.χ...!

    Να θυμασαι οτι εισαι ανθρωπος με συναισθηματα που θες και να δωσεις και να παρεις ,σπάνιο σήμερα ,ΑΡΑ μακρυα απο τετοιους ανθρωπους !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τελευταία φορά ποτε του έστειλες κατι?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Eπανερχομαι στο θεμα. Του εστειλα αρκετα μηνυματα δυστυχως επιμενοντας να τα ξαναβρουμε κτλπ και μου ειπε οτι συνειδητοποιησε οτι δε με βλεπει με τον ιδιο τροπο, οπως τον εβλεπα εγω. Οτι δεν εχει κανενα απολυτως συναισθημα για εμενα και οτι δεν θελει να ξαναβγει καμια βολτα μαζι μου. Αισθανθηκα οτι με ακυρωσε εντελως ως γυναικα. Δυστυχως εξακολουθουμε να μιλαμε και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα να περασουμε καλα , χωρις να αποσκοπω σε κατι περισσοτερο. Λογω του οτι εξακολουθω να μην νιωθω καλα και θελω να τον κανω να νιωσει, οπως ενιωσα και εγω , σκεφτομαι να τον δω για ακομα μια φορα απλα και μονο για.... και μετα να του πω οτι βρηκα αλλον και οτι μου περασε. Ισως ετσι νιωσω καλυτερα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Eπανερχομαι στο θεμα. Του εστειλα αρκετα μηνυματα δυστυχως επιμενοντας να τα ξαναβρουμε κτλπ και μου ειπε οτι συνειδητοποιησε οτι δε με βλεπει με τον ιδιο τροπο, οπως τον εβλεπα εγω. Οτι δεν εχει κανενα απολυτως συναισθημα για εμενα και οτι δεν θελει να ξαναβγει καμια βολτα μαζι μου. Αισθανθηκα οτι με ακυρωσε εντελως ως γυναικα. Δυστυχως εξακολουθουμε να μιλαμε και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα να περασουμε καλα , χωρις να αποσκοπω σε κατι περισσοτερο. Λογω του οτι εξακολουθω να μην νιωθω καλα και θελω να τον κανω να νιωσει, οπως ενιωσα και εγω , σκεφτομαι να τον δω για ακομα μια φορα απλα και μονο για.... και μετα να του πω οτι βρηκα αλλον και οτι μου περασε. Ισως ετσι νιωσω καλυτερα...
    Θα νιωσεις ?
    Απαντησε ειλικρινα στον εαυτό σου ....

    Να εισαι σιγουρη για το βημα που πας να κανεις γιατι μπορει μεσα σε ολο αυτο να εθελοτυφλεις στο γεγονος πως μονο εσυ ταλαντευεσαι ΑΡΑ μονο εσυ μπορει να πληγωθεις ,εκεινος ειναι ξεκαθαρος !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Eπανερχομαι στο θεμα. Του εστειλα αρκετα μηνυματα δυστυχως επιμενοντας να τα ξαναβρουμε κτλπ και μου ειπε οτι συνειδητοποιησε οτι δε με βλεπει με τον ιδιο τροπο, οπως τον εβλεπα εγω. Οτι δεν εχει κανενα απολυτως συναισθημα για εμενα και οτι δεν θελει να ξαναβγει καμια βολτα μαζι μου. Αισθανθηκα οτι με ακυρωσε εντελως ως γυναικα. Δυστυχως εξακολουθουμε να μιλαμε και μου ειπε οτι δεν εχει προβλημα να περασουμε καλα , χωρις να αποσκοπω σε κατι περισσοτερο. Λογω του οτι εξακολουθω να μην νιωθω καλα και θελω να τον κανω να νιωσει, οπως ενιωσα και εγω , σκεφτομαι να τον δω για ακομα μια φορα απλα και μονο για.... και μετα να του πω οτι βρηκα αλλον και οτι μου περασε. Ισως ετσι νιωσω καλυτερα...
    αν νοιωσεις καλυτερα, κανε το.
    αλλα σου ειπε ηδη πως το βλεπει.
    το πιο πιθανο ειναι, να το κανεις, να δεις οτι δεν εχει καμια ικανοποιητικη για εσενα αντιδραση, και μετα να εισαι ακομα χειροτερα..
    το καλυτερο και πιο ανωδυνο για σενα, θα ηταν να απομακρυνθεις.
    αν δεν μπορεις/ θελεις να το κανεις, κανε αυτο που νομιζεις, αλλα μην εχεις προσδοκιες. θα απογοητευθεις..
    ρωτα τον αν εχει μονιμη σχεση, κατι τετοιο μαλλον συμβαινει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Ας πούμε κι ένα μπράβο στον άνθρωπο που σου απαντάει ακόμα, να τα λέμε κι αυτά.

    Γιατί τόσο σπαμάρισμα σε έναν άνθρωπο που είχατε αυτό ακριβώς που είχατε και ήταν απόλυτα ξεκάθαρος και με σωστή συμπεριφορά, ούτε κοροιδία ούτε τίποτα? Το καταλαβαίνεις οτι από άλλον θα είχες φάει μπλοκάρισμα από παντού, έτσι?

    Δεν είναι ο μόνος λόγος να έχει σχέση και να συμβαίνει αυτό, απλά κάποιους ανθρώπους τους θέλουμε για αυτό άλλους για άλλο, deal with it και move on! Kαι σταμάτα να τον πρήζεις, απλά πέφτεις πιο πολύ στα μάτια του, δεν το καταλαβαίνεις?
    Μπράβο για την ειλικρίνεια του και για τη στάση του, ξεκόλλα και μην πας να τον βρεις το πιθανότερο είναι να βάλεις τα κλάματα και να σε παρηγορεί σαν τη μικρή του αδερφή.
    Τι μαλακίες παιδιαρίσματα είναι αυτά, να πάω να κάνουμε οτι κάνουμε και μετά να του πω οτι έχω άλλον, λες και δεν έχει καταλάβει οτι είσαι κολλημένη μαζί του και αυτό θα τον κάνει να πέσει στα πατώματα.
    Δυνάμωσε λίγο, κατευθείαν με ακύρωσε σαν γυναίκα κι οτι να ναι, δηλαδή αν εσύ χωρίσεις από καμιά σοβαρή σχέση τι θα κάνεις, θα μπεις στο ψυχιατρείο?
    ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,576
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Ας πούμε κι ένα μπράβο στον άνθρωπο που σου απαντάει ακόμα, να τα λέμε κι αυτά.

    Γιατί τόσο σπαμάρισμα σε έναν άνθρωπο που είχατε αυτό ακριβώς που είχατε και ήταν απόλυτα ξεκάθαρος και με σωστή συμπεριφορά, ούτε κοροιδία ούτε τίποτα? Το καταλαβαίνεις οτι από άλλον θα είχες φάει μπλοκάρισμα από παντού, έτσι?

    Δεν είναι ο μόνος λόγος να έχει σχέση και να συμβαίνει αυτό, απλά κάποιους ανθρώπους τους θέλουμε για αυτό άλλους για άλλο, deal with it και move on! Kαι σταμάτα να τον πρήζεις, απλά πέφτεις πιο πολύ στα μάτια του, δεν το καταλαβαίνεις?
    Μπράβο για την ειλικρίνεια του και για τη στάση του, ξεκόλλα και μην πας να τον βρεις το πιθανότερο είναι να βάλεις τα κλάματα και να σε παρηγορεί σαν τη μικρή του αδερφή.
    Τι μαλακίες παιδιαρίσματα είναι αυτά, να πάω να κάνουμε οτι κάνουμε και μετά να του πω οτι έχω άλλον, λες και δεν έχει καταλάβει οτι είσαι κολλημένη μαζί του και αυτό θα τον κάνει να πέσει στα πατώματα.
    Δυνάμωσε λίγο, κατευθείαν με ακύρωσε σαν γυναίκα κι οτι να ναι, δηλαδή αν εσύ χωρίσεις από καμιά σοβαρή σχέση τι θα κάνεις, θα μπεις στο ψυχιατρείο?
    ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
    Συμφωνώ με την κιουρία Κωνσταντίνα ειδικα στο μπολντ! Δεν σε άφησε από την αρχή κοπέλα μου να πάρεις θέση στη ζωή του. Θέλει πράγματα αλλά όχι από εσένα. Γιατί να τρεχεις από πίσω του; Υπάρχουν τόσοι υγιής άντρες για εσένα , πήγαινε παρακάτω γρήγορα γιατί θα τους χάσεις.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Ας πούμε κι ένα μπράβο στον άνθρωπο που σου απαντάει ακόμα, να τα λέμε κι αυτά.

    Γιατί τόσο σπαμάρισμα σε έναν άνθρωπο που είχατε αυτό ακριβώς που είχατε και ήταν απόλυτα ξεκάθαρος και με σωστή συμπεριφορά, ούτε κοροιδία ούτε τίποτα? Το καταλαβαίνεις οτι από άλλον θα είχες φάει μπλοκάρισμα από παντού, έτσι?

    Δεν είναι ο μόνος λόγος να έχει σχέση και να συμβαίνει αυτό, απλά κάποιους ανθρώπους τους θέλουμε για αυτό άλλους για άλλο, deal with it και move on! Kαι σταμάτα να τον πρήζεις, απλά πέφτεις πιο πολύ στα μάτια του, δεν το καταλαβαίνεις?
    Μπράβο για την ειλικρίνεια του και για τη στάση του, ξεκόλλα και μην πας να τον βρεις το πιθανότερο είναι να βάλεις τα κλάματα και να σε παρηγορεί σαν τη μικρή του αδερφή.
    Τι μαλακίες παιδιαρίσματα είναι αυτά, να πάω να κάνουμε οτι κάνουμε και μετά να του πω οτι έχω άλλον, λες και δεν έχει καταλάβει οτι είσαι κολλημένη μαζί του και αυτό θα τον κάνει να πέσει στα πατώματα.
    Δυνάμωσε λίγο, κατευθείαν με ακύρωσε σαν γυναίκα κι οτι να ναι, δηλαδή αν εσύ χωρίσεις από καμιά σοβαρή σχέση τι θα κάνεις, θα μπεις στο ψυχιατρείο?
    ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
    ΑΝ δεν πεσεις ΔΕΝ θα σηκωθείς....

    Πρώτα το παθαίνεις και μετά μαθαίνεις!!

    Μην μπερδεύουμε την αξιοπρέπεια ενός ανθρώπου με τον χειρισμό μιας κατάστασης που είναι πρωτόγνωρη για εκείνη...

    καλημέρα μας !!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ΑΝ δεν πεσεις ΔΕΝ θα σηκωθείς....

    Πρώτα το παθαίνεις και μετά μαθαίνεις!!

    Μην μπερδεύουμε την αξιοπρέπεια ενός ανθρώπου με τον χειρισμό μιας κατάστασης που είναι πρωτόγνωρη για εκείνη...

    καλημέρα μας !!!!
    Όλοι και όλες έχουμε υποφέρει και πέσει και ξανασηκωθεί και μπλα μπλα αλλά για ''σοβαρές'' σχέσεις, για συναισθήματα, για ανθρώπους που πέρασαν από τη ζωή μας κι ήταν σημαντικοί για εμάς και εμείς για αυτούς. Και πάντα με αξιοπρέπεια, ούτε κατινιές, ούτε σπαμαρίσματα, ούτε τίποτα. Με την αξιοπρέπεια σου θα είσαι μια ζωή, με κανέναν γκόμενο, έτσι πας μπροστά.

    Εδώ μιλάμε για μια just sex κατάσταση ούτε 2 μηνών, εσύ αυτή τη συμπεριφορά τη θεωρείς ΟΚ?
    Επίσης, το πρωτόγνωρη γιατί? Ούτε παρθένα είπε ότι ήταν, ούτε η πρώτη της ''σχέση'', αν δεν τα παίρνει αυτά χαλαρά κι ελαφρά, πως θα πάρει άλλα πιο σοβαρά που θα έρθουν?

    Για αυτό μίλησα για δυναμικότητα και αξιοπρέπεια και ίσως με σκληρά λόγια, γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος σε τέτοιες καταστάσεις να αντιδράμε έτσι από τη στιγμή που το μόνο βέβαιο είναι οτι οχι μόνο δεν θα πετύχουμε κάτι αλλά θα τα κάνουμε και χειρότερα! Ας μην χαιδεύουμε αυτιά, θέλει δύναμη και αποφασιστικότητα και ωριμότητα ο χειρισμός καταστάσεων!

    Καλημέρα- καλησπέρα σε όλους!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. xωρισμός
    By partblah1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2012, 11:28
  2. xωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2010, 14:31
  3. Xωρισμός.
    By frei in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 13-08-2010, 20:40
  4. πολυ ασχημη ψυχολογια
    By maraki!_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 92
    Last Post: 13-05-2010, 19:08
  5. Μήπως οργανικά προβλήματα φέρνουν την άσχημη ψυχολογία?
    By niht in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 18-09-2008, 00:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •