Περίεργο συμβάν στη σχέση μου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    True story αλλά μην ξεχνάς πόσο εύκολα ένας χειριστικός και ελεγκτικός άνθρωπος μπορεί να χειραγωγήσει και να αποδυναμώσει το ''θύμα'' κι έτσι αυτό πάνω στην αδυναμία του ή την εξάρτηση που του έχει δημιουργηθεί να ψάχνει απλά να βρει (λανθασμένους) τρόπους να κατευνάσει τη κατάσταση, να μην έχει άλλη όρεξη για μούτρα ή να μην της βγει ξινή άλλη μια έξοδος χωρίς να έχει και τη δύναμη να φύγει. Αλλά όταν τη βρει αυτή τη δύναμη δεν ξαναγυρνάει, οπότε σκέψου το Αλεξ αυτό.

    Δεν το συζητάμε οτι η σχέση έχει εκατέρωθεν ζητήματα αλλά δεν θα τρέξω να τη σταυρώσω επειδή δεν του είπε από την αρχή ''αγάπη μου σήμερα πήγα εκεί, αυτός μου κοίταξε τον κώλο για 30'', μετά αυτός μου έστειλε στο insta, να κάτσε να σου δείξω τι, μετά αυτός με κοίταξε 25'' παραπάνω από όσο έπρεπε κλπ, ντάξει αγάπη μου , αξίζω τώρα την εμπιστοσύνη σου''?

    Ας υπάρχει και μια ιεράρχηση στον καταμερισμό ευθυνών, γιατί πιστεύω οτι έχουν και διαφορά ηλικίας και λογικά την έχει πάει έτσι την κοπελίτσα ο τύπος από μικρή και την έχει συνηθίσει στο πρήξιμο.
    Καταρχάς έχεις ξεφύγει εντελώς και το έχεις μεγαλοποιήσει δικαιολογημένα γιατί μπορεί να έχεις περάσει τα δικά σου ή γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις ούτε εμένα ούτε την κοπέλα μου οπότε θα σε παρακαλούσα να μην κρίνεις τόσο εύκολα κάποιον χωρίς να ξέρεις ολόκληρο το background του αλλά και το background της σχέσης του.
    Δεν είμαι ελεγκτικός ούτε χειριστικός και δεν είμαι ο τύπος που κοιτάει κινητά και ρωτάει ποιος σου έστειλε και ποιος δεν σου έστειλε, αντίθετα έχω δώσει πλήρη ελευθερία στην κοπέλα μου γιατί έχει καταπιεστεί πολύ στη ζωή της από μικρή και σύμφωνα με την ίδια χάρη σε εμένα έχει ανοίξει τα φτερά της και νιώθει ελεύθερη οπότε δεν έχω καμία σχέση με τον τύπο που περιγράφεις.
    Όσον αφορά εμένα λοιπόν, το μοναδικό πράγμα που συχαίνομαι και δεν αντέχω + με κάνει παρανοικό είναι τα ψέματα και τα μυστικά και αυτό το γνωρίζει πολύ καλά η κοπέλα μου, αυτός λοιπόν είναι και ο λόγος που είμαι στη φάση που είμαι τώρα. Το μόνο που ήθελα είναι μια ειλικρινή επικοινωνία με τον άνθρωπο που σηζώ και έχω ζήσει τόοοοοσες στιγμές/εμπειρίες/αναμνήσεις εδώ και 5 χρόνια. Εγώ ήμουν πάντα ειλικρινής σε όλα απέναντι της και πολλές φορές δικαιολογούσα τα μικροψεμματάκια που θα μου έλεγε γιατί κατανοούσα το φόβο που ένιωθε λόγο παιδικών τραυμάτων. Το μόνο που ζήτησα ήταν να έχει τα @@ και το σεβασμό απέναντι μου να μου πει ότι πχ την φλέρταρε κάποιος ή ότι της έστειλε μήνυμα (ακόμα και αν της άρεσε που την προσέγγυσε ένας άλλος άντρας, δεν είναι κακό μετά από τόσα χρόνια σχέση εξάλλου) γιατί ακριβώς αυτό έκανα και εγώ. Αν μου έστελνε κάποια πρώην ή αν με κοιτούσε κάποια πχ της το έλεγα και ήμουν φουλ ειλικρινής γιατί το μόνο που με ενδιέφερε ήταν η κοπέλα μου.

    Δες λίγο το χρονικό και το πώς χειρίστηκε το όλο θέμα:
    1) Δεν μου είπε τίποτα για το πέσιμο και το έμαθα όταν την ρώτησα τυχαία (γιατί φοβόταν ότι ήδη το ξέρω).
    2) Αφού μου το είπε και ενώ ήμουν φουλ ήρεμος δεν μου είπε πάλι όλη την αλήθεια αποκρύπτοντας το ότι πχ μίλησαν λίγο και από κοντά στο μπαρ.
    3) Αφού το έμαθα και αυτό, μου έλεγε πως δεν γνώριζε ότι την γούσταρε (ενώ το είχα ψιλιαστεί και εγώ αλλά της το είχε πει και η φίλη της καιρό πριν).
    4) Τη μια μου έλεγε ότι δεν ήταν πέσιμο ακριβώς και την άλλη ότι ήταν.
    5) Εν τέλη μου είπε ότι της άρεσε που βρήκε κάποιος τα αρχίδια να της την πέσει.

    Πες μου εσύ τι να πρωτοπιστέψω και για ποιο λόγο να μου πει τόσα ψέματα ενώ δεν υπήρχε απολύτως κανένας λόγος και εφόσον είμαι το άλλο της μισό και θέλει γάμο και οικογένεια μαζί μου?

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Alex1GR View Post
    Καταρχάς έχεις ξεφύγει εντελώς και το έχεις μεγαλοποιήσει δικαιολογημένα γιατί μπορεί να έχεις περάσει τα δικά σου ή γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις ούτε εμένα ούτε την κοπέλα μου οπότε θα σε παρακαλούσα να μην κρίνεις τόσο εύκολα κάποιον χωρίς να ξέρεις ολόκληρο το background του αλλά και το background της σχέσης του.
    Δεν είμαι ελεγκτικός ούτε χειριστικός και δεν είμαι ο τύπος που κοιτάει κινητά και ρωτάει ποιος σου έστειλε και ποιος δεν σου έστειλε, αντίθετα έχω δώσει πλήρη ελευθερία στην κοπέλα μου γιατί έχει καταπιεστεί πολύ στη ζωή της από μικρή και σύμφωνα με την ίδια χάρη σε εμένα έχει ανοίξει τα φτερά της και νιώθει ελεύθερη οπότε δεν έχω καμία σχέση με τον τύπο που περιγράφεις.
    Όσον αφορά εμένα λοιπόν, το μοναδικό πράγμα που συχαίνομαι και δεν αντέχω + με κάνει παρανοικό είναι τα ψέματα και τα μυστικά και αυτό το γνωρίζει πολύ καλά η κοπέλα μου, αυτός λοιπόν είναι και ο λόγος που είμαι στη φάση που είμαι τώρα. Το μόνο που ήθελα είναι μια ειλικρινή επικοινωνία με τον άνθρωπο που σηζώ και έχω ζήσει τόοοοοσες στιγμές/εμπειρίες/αναμνήσεις εδώ και 5 χρόνια. Εγώ ήμουν πάντα ειλικρινής σε όλα απέναντι της και πολλές φορές δικαιολογούσα τα μικροψεμματάκια που θα μου έλεγε γιατί κατανοούσα το φόβο που ένιωθε λόγο παιδικών τραυμάτων. Το μόνο που ζήτησα ήταν να έχει τα @@ και το σεβασμό απέναντι μου να μου πει ότι πχ την φλέρταρε κάποιος ή ότι της έστειλε μήνυμα (ακόμα και αν της άρεσε που την προσέγγυσε ένας άλλος άντρας, δεν είναι κακό μετά από τόσα χρόνια σχέση εξάλλου) γιατί ακριβώς αυτό έκανα και εγώ. Αν μου έστελνε κάποια πρώην ή αν με κοιτούσε κάποια πχ της το έλεγα και ήμουν φουλ ειλικρινής γιατί το μόνο που με ενδιέφερε ήταν η κοπέλα μου.

    Δες λίγο το χρονικό και το πώς χειρίστηκε το όλο θέμα:
    1) Δεν μου είπε τίποτα για το πέσιμο και το έμαθα όταν την ρώτησα τυχαία (γιατί φοβόταν ότι ήδη το ξέρω).
    2) Αφού μου το είπε και ενώ ήμουν φουλ ήρεμος δεν μου είπε πάλι όλη την αλήθεια αποκρύπτοντας το ότι πχ μίλησαν λίγο και από κοντά στο μπαρ.
    3) Αφού το έμαθα και αυτό, μου έλεγε πως δεν γνώριζε ότι την γούσταρε (ενώ το είχα ψιλιαστεί και εγώ αλλά της το είχε πει και η φίλη της καιρό πριν).
    4) Τη μια μου έλεγε ότι δεν ήταν πέσιμο ακριβώς και την άλλη ότι ήταν.
    5) Εν τέλη μου είπε ότι της άρεσε που βρήκε κάποιος τα αρχίδια να της την πέσει.

    Πες μου εσύ τι να πρωτοπιστέψω και για ποιο λόγο να μου πει τόσα ψέματα ενώ δεν υπήρχε απολύτως κανένας λόγος και εφόσον είμαι το άλλο της μισό και θέλει γάμο και οικογένεια μαζί μου?
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κωνσταντινα,
    επειδη βλεπω οτι σε εχει πιασει το φεμινιστικο σου συναισθημα, να σου θυμισω οτι οι ελεγκτικες και χειριστικες συμπεριφορες δεν ειναι παντα απο την μερια του ανδρα. αλλα σχεδον εξισου κι απο γυναικες προς ανδρες.
    επομενως, δεν ειναι θεμα των μικρων κοριτσιων που πεφτουν στα χερια τετοιων ανδρων, αλλα ενα γενικοτερο προβλημα ανασφαλων ανδρων και γυναικων που ετσι προσπαθουν να κρατησουν μια σχεση.

    επομενως, επιλεγω να μεινω στο θεμα της διαιωνισης του προβληματος μεσω των ψεματων (και το ψεμα, χειριστικο ειναι), και οχι στο ποιος το ξεκινησε πρωτος, που ειναι και λιγο παιδικη δικαιολογια οταν μιλαμε για ενηλικους, ακομα και αν ειναι νεοι....
    Η αλήθεια είναι παιδιά οτι μερικές φορές με παραπιάνει το φεμινιστικό μου, θες επειδή έχω δει γυναίκες να υποφέρουν, θες επειδή έχω ζήσει κι εγώ σε μικρή ηλικία ακραία πίεση από τύπους και οι αντιδράσεις μου ήταν έντονες (ναι και ψέματα ναι και τσακωμούς ναι και κέρατο γιατί όντως σε κάποιους άξιζε )γιατί τη πίεση δεν την αντέχω καθόλου οπότε πλέον με το παραμικρό την κάνω με ελαφρά!
    Προφανώς και υπάρχουν χειριστικές κι ελεγκτικές συμπεριφορές και από γυναίκες απλά οι γυναίκες νομίζω πως το αντιλαμβάνονται διαφορετικά και τους διαλύεται πιο πολύ η αυτοκυριαρχία και η έλλειψη ''σωστής'' αντίδρασης και απόφασης χωρισμού. Δεν τις δικαιολογώ γιατί εγώ τις γυναίκες τις θέλω δυναμικές και αυτόνομες αλλά σε κάποιες περιπτώσεις ίσως τις καταλαβαίνω.

    Τώρα Άλεξ λυπάμαι που θα στο πω αλλά όχι η συμπεριφορά σου δεν ήταν σωστή. Υπάρχει και κάτι που λέγεται privacy, δεν είστε σιαμαίοι, όχι δεν είναι υποχρεωμένη να σου δείχνει ούτε προφανώς να κοιτάς από μόνος σου τις συνομιλίες της, ούτε να απαιτείς όπου και να είναι να είναι πάνω από το κινητό επειδή εσυ ''μπορεί να ανησυχείς'', ούτε να σου λέει το παραμικρό γιατί έχεις δείξει σημάδια ανασφάλειας και ζήλειας οπότε δεν υπάρχει λόγος να σε επιβαρύνει. Αντίστοιχα κι εσύ το ίδιο. Η ειλικρίνεια και η εμπιστοσύνη χτίζονται σε γερές βάσεις όχι μόνο από το ποιος σε έκανε follow, με ποιον μίλησες, αν στην έπεσε κανένας κλπ. Χτίζεται με συζήτηση και εκατέρωθεν κατανόηση και στα βιώματα και στις εμπειρίες και στη προσωπικότητα του άλλου και βασίζεται στο ''καλά να περάσεις αγάπη μου με τη φίλη σου, θα τα πούμε όταν γυρίσεις'', δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.
    Επίσης ο χωρισμός επήλθε πολύυυυ άδικα κι ελπίζω να το κατανοείς και από τη συμπεριφορά σου αυτό δείχνεις οπότε φρόντισε να το δείξεις έγκαιρα αυτό στη κοπέλα γιατί φαίνεται όντως να σε θέλει. Επίσης κάποιες από τις συμπεριφορές και τα λεγόμενα σου προς αυτήν δείχνουν πίεση και έλλειψη εμπιστοσύνης και εφηβικής ζήλιας οπότε κούλαρε γιατί είναι κρίμα και θα το μετανιώσεις!

    Σου είπε ψέματα για να μην επιβαρύνει τη κατάσταση και να μην σε κάνει να νιώσεις ζήλια και ανασφάλεια (που ήδη ένιωθες!) και κατ εμε καλά έκανε, ποιος ο λόγος να σου αναλύει ασήμαντα πράγματα και να δημιουργείς εικόνες και σκέψεις στο κεφάλι σου? Ούτε εσύ να αναφέρεις αν στην έπεσε κάποια και τέτοια χωρίς λόγο, κλαιν, αφού μόνο αυτή σε ενδιαφέρει και αυτή μόνο για εσένα γιατί να χαλάτε το mood για άκυρους /άκυρες?.
    Κάπου το έχετε χάσει και οι 2 , κάντε την αυτοκριτική σας και συζητήστε και μην πετάς το χωρισμό τόσο αψήφιστα γιατί μπορεί να είναι οριστικός και να μετανιώσεις! Βρες τρόπο να ξαναέρθετε κοντά, κάντε ένα ταξιδάκι δεν ξέρω τι, δείξτης τρυφερότητα, φλερταρέ τη ρε παιδί μου σαν να είναι τα πρώτα σας ραντεβού κλπ.
    Α και συνεχίζω να πιστεύω οτι δεν έχει γίνει τίποτα μεταξύ τους αλλιώς θα μίλαγα διαφορετικά!
    Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

  3. #48
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Μιλήσαμε σήμερα ξεκαθαρίσαμε τα πάντα, εν τέλη μου είπε πως της άρεσε ότι ένιωσε επιβεβαίωση και ένιωσε όμορφα αλλά μέχρι εκεί και πως δεν θα ξαναπάει σε εκείνο το μαγαζί + ότι θέλει να κάνει οικογένεια μαζί μου.
    Last edited by Alex1GR; 25-04-2023 at 07:35.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alex1GR View Post
    Μιλήσαμε σήμερα ξεκαθαρίσαμε τα πάντα, εν τέλη μου είπε πως της άρεσε ότι ένιωσε επιβεβαίωση και ένιωσε όμορφα αλλά μέχρι εκεί και πως δεν θα ξαναπάει σε εκείνο το μαγαζί + ότι θέλει να κάνει οικογένεια μαζί μου.
    περιμενα οτι το συν (+) θα ηταν οτι θελει εσενα και κανεναν αλλον και ειναι ερωτευμενη μαζι σου.
    το "θελει να κανει οικογενεια", περισσοτερο σαν προγραμματισμος μου φαινεται και σαν να σε λεει "το καλο παιδι", "παιδι για σπιτι"... οικογενεια μπορει να κανει καποιος και με προξενιό.
    ερωτευμενη, ειναι; σε ποθει; την καλυπτεις σαν γυναικα, η θα συνεχισει να ψαχνει επιβεβαιωση;

  5. #50
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    περιμενα οτι το συν (+) θα ηταν οτι θελει εσενα και κανεναν αλλον και ειναι ερωτευμενη μαζι σου.
    το "θελει να κανει οικογενεια", περισσοτερο σαν προγραμματισμος μου φαινεται και σαν να σε λεει "το καλο παιδι", "παιδι για σπιτι"... οικογενεια μπορει να κανει καποιος και με προξενιό.
    ερωτευμενη, ειναι; σε ποθει; την καλυπτεις σαν γυναικα, η θα συνεχισει να ψαχνει επιβεβαιωση;
    Ναι μου είπε ότι θέλει μόνο εμένα ότι δεν έχει αλλάξει κάτι και πως νιώθει πιο ερωτευμένη από όταν πρωτογνωριστήκαμε, ότι είμαι όλη της η ζωή κλπ κλπ.
    Όσον αφορά αυτό για την επιβεβαίωση μου είπε ότι δεν είχε καταλάβει ότι την γουστάρει μέχρι που της έστειλε μήνυμα και αφού το κατάλαβε το ξέκοψε απευθείας και δεν είχε σκοπό να ξαναπάει μόνη της εκεί (χωρίς εμένα δηλαδή), απλά της άρεσε ότι ένιωσε όμορφη και ότι αρέσει σε κάποιον αλλά δεν θα έκανε ποτέ κάτι ούτε θα με πλήγωνε.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alex1GR View Post
    Ναι μου είπε ότι θέλει μόνο εμένα ότι δεν έχει αλλάξει κάτι και πως νιώθει πιο ερωτευμένη από όταν πρωτογνωριστήκαμε, ότι είμαι όλη της η ζωή κλπ κλπ.
    Όσον αφορά αυτό για την επιβεβαίωση μου είπε ότι δεν είχε καταλάβει ότι την γουστάρει μέχρι που της έστειλε μήνυμα και αφού το κατάλαβε το ξέκοψε απευθείας και δεν είχε σκοπό να ξαναπάει μόνη της εκεί (χωρίς εμένα δηλαδή), απλά της άρεσε ότι ένιωσε όμορφη και ότι αρέσει σε κάποιον αλλά δεν θα έκανε ποτέ κάτι ούτε θα με πλήγωνε.
    εσυ, τι θελεις να κανεις;

  7. #52
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ, τι θελεις να κανεις;
    Εγώ την αγαπάω πολύ και θέλω να είμαι μαζί της + εδώ και 5 χρόνια δεν μου έχει δώσει καμία αφορμή. Θέλω να την πιστέψω ειδικά μετά τη κουβέντα που κάναμε χτες, να διαλύσω μια σχέση στην οποία έχω επενδύσει τόσα χωρίς κάτι χειροπιαστό?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Alex1GR View Post
    Εγώ την αγαπάω πολύ και θέλω να είμαι μαζί της + εδώ και 5 χρόνια δεν μου έχει δώσει καμία αφορμή. Θέλω να την πιστέψω ειδικά μετά τη κουβέντα που κάναμε χτες, να διαλύσω μια σχέση στην οποία έχω επενδύσει τόσα χωρίς κάτι χειροπιαστό?
    ωραια. κανε αυτο που θελεις , λοιπον!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Τσάμπα λοιπόν μας τρέλανες τόσες μέρες.

  10. #55
    Νομίζω ότι ξεκάθαρα φλερτάρει με τον τύπο. Πήγαινε στο μαγαζί γι αυτόν. Δεν ξέρω αν έχει γίνει και κάτι, αλλά σίγουρα έχουν ανταλλάξει μηνύματα κλπ. Ίσως να έχουν βρεθεί και εκτός μαγαζιού. Την κολάκευσε το ενδιαφέρον του, της άρεσε το παιχνίδι, είναι 1002 οι λόγοι που μπορεί να το έκανε. Το ότι σου το είπε, σημαίνει ότι θέλει να είναι μαζί σου. Βέβαια να ξέρεις ότι παραδεχόμαστε ένα σκαλοπάτι λιγότερο από το ότι έχει συμβεί. Δηλαδή σίγουρα δεν της εστειλε μόνο ένα μηνυμα, αλλά είχαν τακτική επικοινωνία.

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Φίλε μου τώρα διάβασα όλη την ιστορία σου, εγώ απλά νομίζω πως μετά από 5 χρόνια ήθελε έστω για λίγο μια αλλαγη και το έκανε με την πρώτη ευκαιρία. Δεν νομίζω να σε κεράτωσε αν θες την άποψη μου, αλλά το ότι μίλησε αρκετά μαζί του από μηνύματα ναι το έκανε σίγουρα, αλλιώς δεν είχε λόγο να τα σβήσει. Επίσης αυτή η συμπεριφορά της του τύπου τη μια σου λέω μια εκδοχή την άλλη άλλη καινούργια, σιγά σιγά σου βγάζω και νέες πληροφορίες, μόνο ενοχή και ταραχή δείχνει από μέρους της όποτε δεν νομίζω να ήταν εξαρχής αθώα στο φλερτ αυτό.
    Τώρα αν θες τη γνώμη μου, επειδή τα έχω περάσει και εγώ πολλάκις και έχω μετανιώσει που άφηνα κάποια πράγματα να περνάνε έτσι αέρα, όταν αντιληφθείς πως κάτι ύποπτο παίζει κάπου και με κάποιον άλλον, αμέσως θα είσαι κάθετος και ευθύς μαζί της. Κατευθείαν διάλογο μέχρι να σου πει την αλήθεια και ναι να της απαγορεύσεις να ξαναπάει σε αυτό το μαγαζί αφού σε ενοχλεί. Αν σε αγαπάει και σε θέλει πραγματικά θα το δεχτεί. Αν πάλι αρχίσει τα γιατί και τετοια πάει να πει πως ψηλό γουστάρει να πηγαίνει εκεί και για αυτόν.
    Και για να προλάβω τις φεμινιστικές φωνές εδώ μέσα, αν αντίστοιχα εσενα στην έπεφτε μια σε ένα μαγαζί και εσυ συνέχιζες και πήγαινες τακτικά, η κοπέλα σου και η κάθε κοπέλα στην καλύτερη θα σου είχε απαγορεύσει να ξαναπάς και στην χειρότερη θα σε είχε τραβήξει απ τα μαλλιά.
    Δεν είναι θέμα φύλλου και καταπίεσης, είναι θέμα ότι σε κάποιες σχέσεις για να πάνε μπροστά πρέπει να μπαίνουν κάποια όρια σε κάποια πράγματα, αλλιώς δεν μπορεί να πάει μπροστά.

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Επίσης αν θες την άποψη μου και κέρατο να μην παίχτηκε (που όπως σου είπα ούτε εγώ πιστεύω πως παίχτηκε), μόνο και μόνο που μπορεί να είδε ερωτικά άλλον άνδρα και να μιλούσε μαζί του, πνευματικά δεν απέχει πολύ από το κέρατο. Όποτε για εμένα πρέπει να είσαι πολύ επιφυλακτικός σε όλα αυτά που σου λέει πως σε λατρεύει και σε θέλει για πάντα στη ζωή της και οικογένειες κλπ. Εγώ στο λέω σαν συμβουλή. Κρατά και μια πισινή. Και μέτρα τις πράξεις, όχι τα λόγια. Και η πράξη έδειξε άλλο. Και εγώ είμαι της αποψης πως αν γίνει μια φορά η μλκι@ είναι πολυ πιθανό να ξαναγίνει…

  13. #58
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    34
    Πάντως μιλήσαμε φουλ ανοιχτά και οι 2 και από ότι φαίνεται πάμε παρακάτω...Δεν ξέρω νομίζω πως δεν έγινε κάτι με τον τύπο.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    261
    θα χωρισεις στην πορεια ....

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Ένα περίεργο συναίσθημα
    By deneimaikala in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-2020, 13:06
  2. περιεργο συμβαν
    By αστερακι* in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 27-06-2012, 05:52
  3. Ενα περίεργο συμβάν
    By napoleon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 14-01-2012, 19:37
  4. Περίεργο πολύ...
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-09-2011, 17:50
  5. Replies: 11
    Last Post: 19-09-2011, 00:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •