Μοναξιά και αγοραίος έρωτας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Ο αγοραιος ερως υπαρχει επειδη υπαρχουν αναγκες που δεν καλυπτονται, ετσι γινεται στο εμποριο. Ο νομος της προσφορας και ζητησης ειναι παναρχαιος και πανισχυρος. Ενα απλο παραδειγμα: Εστω οτι ο πελατης εχει ενα απωθημενο, το οποιο μπορει να βρισκεται στο φασμα που ξεκιναει απο ενα πολυ ωραιο και λεπτο γυναικειο σωμα, μεχρι ενα φετιχ - βιτσιο. Εαν ο πελατης αυτος, δεν εχει ικανοποιησει τις επιθυμιες του με την συντροφο του (αν εχει συντροφο) τοτε θα αναγκαστει να τις ικανοποιησει με την.... ενοικιαση μιας ιεροδουλης. Φυσικα η ικανοποιηση αυτη εχει μικρη χρονικη περιοδο και αυτο ειναι και το πραγματικο προβλημα....

    Η HarleyQuinn αναρωτηθηκε: Θα ξοδεύεσαι για κάτι που βρίσκεται εντελώς δωρεάν; Το σεξ βρισκεται εντελως δωρεαν, οχι ομως για ολους τους αντρες.

    Υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι λογοι για τους οποιους το σεξ δε μπορει να βρεθει δωρεαν...

    1) Φασμα Ασπεργκερ: Ακομα και σε ελαφρια μορφη, ο αυτισμος μπορει να σταθει εμποδιο σε εναν αντρα που θελει να προσεγγισει μια γυναικα. Δεν ειναι μονο οτι κολλαει ο ιδιος να κανει το πρωτο βημα, αλλά μολις εκεινη αντιληφθει οτι εκεινος ειναι ελαφρως "καπως" = αυτιστικος, γυρναει το κεφαλι της αλλου, κατι φυσιολογικο αλλωστε.... εκτος αν κι εκεινη βρισκεται στο φασμα.

    2) Κακη εμφανιση που δεν διορθωνεται, οπως ασχημο προσωπο και παθολογικα προβληματα που δυσκολευουν την μειωση βαρους και την δημιουργια ενος πιο ελκυστικου σωματος.

    3) Κακη οικονομικη κατασταση που απωθει σχεδον ολες τις γυναικες, εφοσον δεν αμβλυνεται απο μια καλη εμφανιση.

    4) Αλλες σωματικες αναπηριες και εκ γενετής προβληματα που απωθουν σχεδον το συνολο των γυναικων.

    5) Ψυχιατρικης φυσης ανιατες ασθενειες που η αντιμετωπιση τους εχει ως παρενεργεια την μη κοινωνικη ζωη = αδυναμια ευρεσης ερωτικου συντροφου.

    Συνδυασμος ορισμενων ή και ολων των παραπανω.


    Το σεξ ειναι δωρεαν υπο ορους ομως. Δεν ειναι για ολους.... Αλλιως το αρχαιοτερο επαγγελμα δεν θα υπηρχε.


    Προφανως βεβαια τιποτα δεν μπορει να υποκαταστησει μια ισορροπημενη ερωτικη σχεση που ιδανικα ειναι και μονιμη. Ο αγοραιος ερωτας ειναι και απαγορευτικος για οικονομικους λογους, σε μονιμη βαση, εκτος αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να ενοικιαζει μια ερωτικη συντροφο, σε καθημερινη βαση. Ακομα και τοτε, ο ερωτας δεν θα ειναι αμοιβαιος, αφου για τη μια πλευρα θα αποτελει σκετο επαγγελμα.

    Που θελω να καταληξω; Οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απολυτα αναγκαιος για ορισμενους αντρες, καθως μπορει να καλυψει εν μερει, ορισμενες αναγκες.... Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα καλυψει ολες τις αναγκες στον τομεα της ερωτικης συντροφιας. Απο το τιποτα ομως, κατι ειναι κι αυτο...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Ο αγοραιος ερως υπαρχει επειδη υπαρχουν αναγκες που δεν καλυπτονται, ετσι γινεται στο εμποριο. Ο νομος της προσφορας και ζητησης ειναι παναρχαιος και πανισχυρος. Ενα απλο παραδειγμα: Εστω οτι ο πελατης εχει ενα απωθημενο, το οποιο μπορει να βρισκεται στο φασμα που ξεκιναει απο ενα πολυ ωραιο και λεπτο γυναικειο σωμα, μεχρι ενα φετιχ - βιτσιο. Εαν ο πελατης αυτος, δεν εχει ικανοποιησει τις επιθυμιες του με την συντροφο του (αν εχει συντροφο) τοτε θα αναγκαστει να τις ικανοποιησει με την.... ενοικιαση μιας ιεροδουλης. Φυσικα η ικανοποιηση αυτη εχει μικρη χρονικη περιοδο και αυτο ειναι και το πραγματικο προβλημα....

    Η HarleyQuinn αναρωτηθηκε: Θα ξοδεύεσαι για κάτι που βρίσκεται εντελώς δωρεάν; Το σεξ βρισκεται εντελως δωρεαν, οχι ομως για ολους τους αντρες.

    Υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι λογοι για τους οποιους το σεξ δε μπορει να βρεθει δωρεαν...

    1) Φασμα Ασπεργκερ: Ακομα και σε ελαφρια μορφη, ο αυτισμος μπορει να σταθει εμποδιο σε εναν αντρα που θελει να προσεγγισει μια γυναικα. Δεν ειναι μονο οτι κολλαει ο ιδιος να κανει το πρωτο βημα, αλλά μολις εκεινη αντιληφθει οτι εκεινος ειναι ελαφρως "καπως" = αυτιστικος, γυρναει το κεφαλι της αλλου, κατι φυσιολογικο αλλωστε.... εκτος αν κι εκεινη βρισκεται στο φασμα.

    2) Κακη εμφανιση που δεν διορθωνεται, οπως ασχημο προσωπο και παθολογικα προβληματα που δυσκολευουν την μειωση βαρους και την δημιουργια ενος πιο ελκυστικου σωματος.

    3) Κακη οικονομικη κατασταση που απωθει σχεδον ολες τις γυναικες, εφοσον δεν αμβλυνεται απο μια καλη εμφανιση.

    4) Αλλες σωματικες αναπηριες και εκ γενετής προβληματα που απωθουν σχεδον το συνολο των γυναικων.

    5) Ψυχιατρικης φυσης ανιατες ασθενειες που η αντιμετωπιση τους εχει ως παρενεργεια την μη κοινωνικη ζωη = αδυναμια ευρεσης ερωτικου συντροφου.

    Συνδυασμος ορισμενων ή και ολων των παραπανω.


    Το σεξ ειναι δωρεαν υπο ορους ομως. Δεν ειναι για ολους.... Αλλιως το αρχαιοτερο επαγγελμα δεν θα υπηρχε.


    Προφανως βεβαια τιποτα δεν μπορει να υποκαταστησει μια ισορροπημενη ερωτικη σχεση που ιδανικα ειναι και μονιμη. Ο αγοραιος ερωτας ειναι και απαγορευτικος για οικονομικους λογους, σε μονιμη βαση, εκτος αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να ενοικιαζει μια ερωτικη συντροφο, σε καθημερινη βαση. Ακομα και τοτε, ο ερωτας δεν θα ειναι αμοιβαιος, αφου για τη μια πλευρα θα αποτελει σκετο επαγγελμα.

    Που θελω να καταληξω; Οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απολυτα αναγκαιος για ορισμενους αντρες, καθως μπορει να καλυψει εν μερει, ορισμενες αναγκες.... Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα καλυψει ολες τις αναγκες στον τομεα της ερωτικης συντροφιας. Απο το τιποτα ομως, κατι ειναι κι αυτο...
    νομιζω το υπεραναλυεις και καπου μπερδευεσαι αν και καθε κομματι και καθε προταση σου ειναι σωστη εκτος απο την προτελευταια.
    υπαρχουν πολλες ιεροδουλες και οχι ιεροδουλοι γιατι στο ανθρωπινο ειδος οι γυναικες εχουν μικροτερες γενετησιες αναγκες απο τους αντρες.
    αυτο παει να πει οτι μια γυναικα μπορει να περιμενει 10 χρονια ωσπου να βρει τον καταλληλο για να εχει επαφη μαζι του ο αντρας ομως οχι δεν το κανει σε καμμια περιπτωση. για αυτο υπαρχουν πελατες πορνειων αλλα οχι πελατισσες.
    η μειωμενη αναγκη για σεξ στις γυναικες εχει ως αποτελεσμα οι γυναικες να εχουν τον ελεγχο του σεξ και οχι οι αντρες.

    ετσι βλεπεις συχνα εναν αντρα να το κανει με μια που δεν του αρεσει σωματικα ας πουμε χοντρη και μετα την χωριζει αλλα μια γυναικα πολυ δυσκολα θα το κανει με καποιον που δεν της αρεσει ας πουμε εναν κοντο.



    τωρα σχετικα με την προτελευταια σου προταση θα σχολιασω οτι απο τα παλια χρονια πολλες γυναικες παντα ηταν προθυμες να ανηκουν σε ενα χαρεμι πχ καποιου πλουσιου και να μεγαλωνουν τα παιδια του και παιδια τους με ανταλλαγμα την σιτιση τους. να ξερεις οτι δεν τις χαλαει καθολου. βασικα δεν αισθανονται την ιδια αναγκη να εχουν σχεση οπως οι αντρες εκτος εαν δεν μπορουν να μεγαλωσουν τα παιδια. για αυτο σημερα βλεπεις πολλες γυναικες κυριως στο εξωτερικο να κανουν παιδια χωρις συζυγο και να τα μεγαλωνουν μονες τους.
    σε αυτη την περιπτωση την οικονομικη προστασια δεν την παρεχει ο πλουσιος η ο σειχης αλλα ολη η κοινωνια υπο την μορφη επιδοματων.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    νομιζω το υπεραναλυεις και καπου μπερδευεσαι αν και καθε κομματι και καθε προταση σου ειναι σωστη εκτος απο την προτελευταια. σχετικα με την προτελευταια σου προταση θα σχολιασω οτι απο τα παλια χρονια πολλες γυναικες παντα ηταν προθυμες να ανηκουν σε ενα χαρεμι πχ καποιου πλουσιου και να μεγαλωνουν τα παιδια του και παιδια τους με ανταλλαγμα την σιτιση τους.



    πολλες γυναικες παντα ηταν προθυμες να ανηκουν σε ενα χαρεμι πχ καποιου πλουσιου και να μεγαλωνουν τα παιδια του και παιδια τους με ανταλλαγμα την σιτιση τους; Ναι, πολλές αλλά οχι ολες. Σημερα οι περισσοτερες ομως δεν θελουν.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Ο αγοραιος ερως υπαρχει επειδη υπαρχουν αναγκες που δεν καλυπτονται, ετσι γινεται στο εμποριο. Ο νομος της προσφορας και ζητησης ειναι παναρχαιος και πανισχυρος. Ενα απλο παραδειγμα: Εστω οτι ο πελατης εχει ενα απωθημενο, το οποιο μπορει να βρισκεται στο φασμα που ξεκιναει απο ενα πολυ ωραιο και λεπτο γυναικειο σωμα, μεχρι ενα φετιχ - βιτσιο. Εαν ο πελατης αυτος, δεν εχει ικανοποιησει τις επιθυμιες του με την συντροφο του (αν εχει συντροφο) τοτε θα αναγκαστει να τις ικανοποιησει με την.... ενοικιαση μιας ιεροδουλης. Φυσικα η ικανοποιηση αυτη εχει μικρη χρονικη περιοδο και αυτο ειναι και το πραγματικο προβλημα....

    Η HarleyQuinn αναρωτηθηκε: Θα ξοδεύεσαι για κάτι που βρίσκεται εντελώς δωρεάν; Το σεξ βρισκεται εντελως δωρεαν, οχι ομως για ολους τους αντρες.

    Υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι λογοι για τους οποιους το σεξ δε μπορει να βρεθει δωρεαν...

    1) Φασμα Ασπεργκερ: Ακομα και σε ελαφρια μορφη, ο αυτισμος μπορει να σταθει εμποδιο σε εναν αντρα που θελει να προσεγγισει μια γυναικα. Δεν ειναι μονο οτι κολλαει ο ιδιος να κανει το πρωτο βημα, αλλά μολις εκεινη αντιληφθει οτι εκεινος ειναι ελαφρως "καπως" = αυτιστικος, γυρναει το κεφαλι της αλλου, κατι φυσιολογικο αλλωστε.... εκτος αν κι εκεινη βρισκεται στο φασμα.

    2) Κακη εμφανιση που δεν διορθωνεται, οπως ασχημο προσωπο και παθολογικα προβληματα που δυσκολευουν την μειωση βαρους και την δημιουργια ενος πιο ελκυστικου σωματος.

    3) Κακη οικονομικη κατασταση που απωθει σχεδον ολες τις γυναικες, εφοσον δεν αμβλυνεται απο μια καλη εμφανιση.

    4) Αλλες σωματικες αναπηριες και εκ γενετής προβληματα που απωθουν σχεδον το συνολο των γυναικων.

    5) Ψυχιατρικης φυσης ανιατες ασθενειες που η αντιμετωπιση τους εχει ως παρενεργεια την μη κοινωνικη ζωη = αδυναμια ευρεσης ερωτικου συντροφου.

    Συνδυασμος ορισμενων ή και ολων των παραπανω.


    Το σεξ ειναι δωρεαν υπο ορους ομως. Δεν ειναι για ολους.... Αλλιως το αρχαιοτερο επαγγελμα δεν θα υπηρχε.


    Προφανως βεβαια τιποτα δεν μπορει να υποκαταστησει μια ισορροπημενη ερωτικη σχεση που ιδανικα ειναι και μονιμη. Ο αγοραιος ερωτας ειναι και απαγορευτικος για οικονομικους λογους, σε μονιμη βαση, εκτος αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να ενοικιαζει μια ερωτικη συντροφο, σε καθημερινη βαση. Ακομα και τοτε, ο ερωτας δεν θα ειναι αμοιβαιος, αφου για τη μια πλευρα θα αποτελει σκετο επαγγελμα.

    Που θελω να καταληξω; Οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απολυτα αναγκαιος για ορισμενους αντρες, καθως μπορει να καλυψει εν μερει, ορισμενες αναγκες.... Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα καλυψει ολες τις αναγκες στον τομεα της ερωτικης συντροφιας. Απο το τιποτα ομως, κατι ειναι κι αυτο...
    Σίγουρα όλες αυτές οι κατηγορίες θα χρειάζονταν αγοραίο σεξ, αλλά ο θεματοθέτης δεν ανήκει σε αυτές. Λέει ο άνθρωπος πως είναι μια χαρά, απλά δεν έχει τύχη. Ας δοκιμάσει αγοραίο σεξ λέμε, αλλά αυτό δεν είναι λύση είπα. Γιατί ένας υγιής άνθρωπος να πληρώνει για σεξ; Τι κάνει λάθος και δεν βρίσκει γυναίκες; Αν πάει σε αγοραίο έρωτα, αυτό δεν μπορεί να κρατήσει για πάντα. Λέει πως είχε εμπειρίες, ποιος ο λόγος να μην ξανά έχει; Εσύ προέβαλλες κάποιες δύσκολες περιπτώσεις, οι οποίες δεν ξέρω ίσως και να έχουν λύση κι αυτές. Πάντως ο θεματοθέτης δεν ανήκει σε αυτές.

  5. #20
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    Κι εμένα φίλε η εμπειρία μου μοιάζει με τη δική σου. Είμαι λίγο μεγαλύτερος και τα τελευταία χρόνια παρά τις προσπάθειες μου τίποτα. Κυρίως το πρόβλημα είναι πως δεν έχω τρόπο να γνωρίσω γυναίκες. Αλλά και σε χόμπυ που έχω δοκιμάσει διαπιστώνω πως δεν έχουν καμία διάθεση να επικοινωνήσουν. Είναι αναμενόμενο διότι ανεξαρτήτως του πώς φέρονται ή πως (δεν) επικοινωνούν έχουν δεδομένο το attention και τις προτάσεις. Αυτή η κατάσταση είναι άρρωστη πλέον.
    Εγώ πλέον ξεμπουρδελιάζομαι και ένα έχω να σου πω. Μακάρι να είχα λεφτά να πήγαινα κάθε μέρα. Σε αντίθετη με τη γνωστή σαχλή ρήση είναι καλύτερο από την αυτοϊκανοποίηση ακόμα και υπό αυτές τις συνθήκες. Είναι σκέτο σεξ βέβαια και μάλιστα με περιορισμούς και δε μπορεί να λειτουργήσει ως υποκατάστατο για σχέση. Από την άλλη εγώ προσωπικά πλέον θα ήθελα γκόμενα μόνο για καλύτερο σεξ σε σχέση με τις εκδιδόμενες και εννοώ περισσότερη ώρα διαθέσιμη και να μπορώ να κάνω πράγματα που εκεί τα αποφεύγω για να μην αρπάξω κανα ΣΜΝ. Υπό αυτή την έννοια είναι και βασανιστήριο γιατί δε μπορείς να εκφραστείς σεξουαλικά όπως θα ήθελες.

  6. #21
    xaka10
    Guest
    οφειλω να πω οτι πηγα σε στουντιο πριν 3 εβδομαδες και απο τοτε μεχρι σημερα εχω στυτικη δυσλειτουργια που παντα ημουν ντουρος πονο στους ορχεις ατελης εκκενωση ουροδοχου κυστης και αισθημα καυσου επειδη ειναι περιοδικος ο πονος και καμια φορα δεν αντεχεται εκλεισα ραντεβου σε γιατρο.δεν ξερω τι να πω παω ελαχιστες φορες με συχνοτητα μια φορα τον μηνα και ολο κατι παθαινω 4 φορες εχω παει ολο το 2023 και με την τεταρτη εχω αυτα τα συμπτωματα.χωρισα με την κοπελα μου και αναγκαστικα μετα τον χωρισμο πηγα αυτες τις λιγες φορες εκει.τι να πω μαλλον δεν με σηκωνει να πηγαινω.εχω παθει και αλλα πραγματα που πηγαινα εκει στο παρελθον αλλαεπειδη νιωθω δυστυχια και μοναξια παω να αντλησω λιγες στιγμες ηδονης και ευχαριστησης και αντ αυτου γινομαι χειροτερα με αυτα που μου συμβαινουν με αποκορυφωμα το τελευταιο που ανεφερα προηγουμενως και οπως σωστα λεει ο thesallonian δεν βρισκουν ολοι γυναικες και γω σαν ατομο με ψυχωση και χωρις δουλεια που να καταφερω να βρω ευκολο ειναι.εδω δεν βρισκουν σχετικα νορμαλ θα βρω εγω με το προβλημα που εχω

  7. #22
    xaka10
    Guest
    για το θεματοθετη μπορει να μην εχει το προβλημα το δικο μου που λεει η harley αλλα σαν αυτον ειναι εκατονταδες μην πω χιλιαδες ανδρες στην Ελλαδα και οχι μονο αλλα και παγκοσμιως ειδαλλως αν δεν υπηρχε αυτο το φαινομενο οι οικοι ανοχης θα ειχαν κλεισει παγκοσμια και η πορνεια για να ειναι το αρχαιοτερο επαγγελμα παει να πει οτι παντα υπηρχαν ανδρες που διψουσαν για σεξ και δεν το εβρισκαν και καταφευγαν σε αυτες και αν δεν υπηρχαν οι μεταδιδομενες ασθενεις που αποτρεπουν μερικους να πηγαινουν θα πηγαιναν ολοι οι ανδρες μιας και τωρα εχει παει εστω μια φορα στην ζωη τους το 90% των σεξουαλικα ενεργων ετεροφυλοφιλων ανδρων αι ειχαν την ταση παλια γινεται και σημερα πατερες να πηγαινουν τα παιδια τους σε οικους ανοχης για να γινουν ανδρες περνωντας μια απολαυση με την ιεροδουλη και εχω και στον κυκλο μου πατερα που πηγε τον γιο του 16 ετων τοτε σε οικο ανοχης για να κανει σεξ οπως επισης εχω δει και θειους και πατερες στις επισκεψεις μου σε αυτα που πηγαιναν τους εφηβους γιους ή ανιψιους σε αυτα για να γινουν ανδρες μην τυχον και γινουν ομοφιλοφιλοι.τα παλια χρονια ηταν πολυ διαδεδομενη αυτη η νοοτροπια

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Κώστα ασε την επιλογή να πας στον πληρωμένο έρωτα, είμαι εντελώς εναντίον. Πρεπει να μαξάρεις τα 3 βασικά στοιχεία που ψάχνουν οι κοπέλες, γιατι αμφιβάλλω αν το χεις καταφέρει. Οταν ξαναμπείς να σου πω περαιτερω.
    Ευχαριστώ πολύ kerasi αλλα όλα αυτα τα χρονια εχω δοκιμασει χιλιαδυο πραγματα απο συμβουλες σε φορουμ ή απο φιλους μεχρι βιβλία αυτοβοήθειας και συνεδριες και τιποτα δεν εχει φερει αποτελεσματα. Καποια στιγμη και ο πιο επιμονος απογοητευεται και τα παραταει

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Ο αγοραιος ερως υπαρχει επειδη υπαρχουν αναγκες που δεν καλυπτονται, ετσι γινεται στο εμποριο. Ο νομος της προσφορας και ζητησης ειναι παναρχαιος και πανισχυρος. Ενα απλο παραδειγμα: Εστω οτι ο πελατης εχει ενα απωθημενο, το οποιο μπορει να βρισκεται στο φασμα που ξεκιναει απο ενα πολυ ωραιο και λεπτο γυναικειο σωμα, μεχρι ενα φετιχ - βιτσιο. Εαν ο πελατης αυτος, δεν εχει ικανοποιησει τις επιθυμιες του με την συντροφο του (αν εχει συντροφο) τοτε θα αναγκαστει να τις ικανοποιησει με την.... ενοικιαση μιας ιεροδουλης. Φυσικα η ικανοποιηση αυτη εχει μικρη χρονικη περιοδο και αυτο ειναι και το πραγματικο προβλημα....

    Η HarleyQuinn αναρωτηθηκε: Θα ξοδεύεσαι για κάτι που βρίσκεται εντελώς δωρεάν; Το σεξ βρισκεται εντελως δωρεαν, οχι ομως για ολους τους αντρες.

    Υπαρχουν πολλοι διαφορετικοι λογοι για τους οποιους το σεξ δε μπορει να βρεθει δωρεαν...

    1) Φασμα Ασπεργκερ: Ακομα και σε ελαφρια μορφη, ο αυτισμος μπορει να σταθει εμποδιο σε εναν αντρα που θελει να προσεγγισει μια γυναικα. Δεν ειναι μονο οτι κολλαει ο ιδιος να κανει το πρωτο βημα, αλλά μολις εκεινη αντιληφθει οτι εκεινος ειναι ελαφρως "καπως" = αυτιστικος, γυρναει το κεφαλι της αλλου, κατι φυσιολογικο αλλωστε.... εκτος αν κι εκεινη βρισκεται στο φασμα.

    2) Κακη εμφανιση που δεν διορθωνεται, οπως ασχημο προσωπο και παθολογικα προβληματα που δυσκολευουν την μειωση βαρους και την δημιουργια ενος πιο ελκυστικου σωματος.

    3) Κακη οικονομικη κατασταση που απωθει σχεδον ολες τις γυναικες, εφοσον δεν αμβλυνεται απο μια καλη εμφανιση.

    4) Αλλες σωματικες αναπηριες και εκ γενετής προβληματα που απωθουν σχεδον το συνολο των γυναικων.

    5) Ψυχιατρικης φυσης ανιατες ασθενειες που η αντιμετωπιση τους εχει ως παρενεργεια την μη κοινωνικη ζωη = αδυναμια ευρεσης ερωτικου συντροφου.

    Συνδυασμος ορισμενων ή και ολων των παραπανω.


    Το σεξ ειναι δωρεαν υπο ορους ομως. Δεν ειναι για ολους.... Αλλιως το αρχαιοτερο επαγγελμα δεν θα υπηρχε.


    Προφανως βεβαια τιποτα δεν μπορει να υποκαταστησει μια ισορροπημενη ερωτικη σχεση που ιδανικα ειναι και μονιμη. Ο αγοραιος ερωτας ειναι και απαγορευτικος για οικονομικους λογους, σε μονιμη βαση, εκτος αν καποιος εχει την οικονομικη δυνατοτητα να ενοικιαζει μια ερωτικη συντροφο, σε καθημερινη βαση. Ακομα και τοτε, ο ερωτας δεν θα ειναι αμοιβαιος, αφου για τη μια πλευρα θα αποτελει σκετο επαγγελμα.

    Που θελω να καταληξω; Οτι ο αγοραιος ερωτας ειναι απολυτα αναγκαιος για ορισμενους αντρες, καθως μπορει να καλυψει εν μερει, ορισμενες αναγκες.... Σε καμια περιπτωση ομως δεν θα καλυψει ολες τις αναγκες στον τομεα της ερωτικης συντροφιας. Απο το τιποτα ομως, κατι ειναι κι αυτο...
    Φαίνονται κάπως κυνικά αυτά που λες Thessalonian αλλά σε μεγάλο βαθμό ισχύουν τουλάχιστον στις σημερινές δυτικές κοινωνιες που έχω ζήσει και μπορώ να πω μια άποψη.
    Θα συμπλήρωνα μια φράση που έλεγε συχνά μια συμμαθητρια μου (και σημερινή υποψήφια βουλευτής) στις σχολικες παρεες ότι τα δυο τριτα του ανθρωπου είναι η εμφανιση και γενικά και ειδικά στο θέμα των ερωτικών σχέσεων και μπορώ να πω ότι σε πάρα πολλές περιπτώσεις και καταστάσεις μπορω να πω οτι ισχυει.
    Αν πρέπει να είναι έτσι, μπορεί να αλλάξει κλπ είναι άλλη συζήτηση

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    8
    Είχα κάποιες ελάχιστες εμπειρίες όταν ήμουν 20 και κάτι με τότε συνομήλικες μου. Θα έλεγα ότι οι κοπέλες με τις οποιες συναστρεφόμουν τότε (κυρίως από το πανεπιστήμιο) ήταν γενικα πιο ανοιχτες στο να τις προσεγγίσεις και από τις πολλές που είχα δείξει ενδιαφέρον 2-3 ανταποκρίθηκαν σε αυτό.
    Πάντως ακόμη και να μην ανήκεις στις κατηγορίες που αναφέρει ο Thessalonian δεν ειναι καθολου δεδομενο ότι θα βρεις συντροφο

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by Partalio View Post
    Κι εμένα φίλε η εμπειρία μου μοιάζει με τη δική σου. Είμαι λίγο μεγαλύτερος και τα τελευταία χρόνια παρά τις προσπάθειες μου τίποτα. Κυρίως το πρόβλημα είναι πως δεν έχω τρόπο να γνωρίσω γυναίκες. Αλλά και σε χόμπυ που έχω δοκιμάσει διαπιστώνω πως δεν έχουν καμία διάθεση να επικοινωνήσουν. Είναι αναμενόμενο διότι ανεξαρτήτως του πώς φέρονται ή πως (δεν) επικοινωνούν έχουν δεδομένο το attention και τις προτάσεις. Αυτή η κατάσταση είναι άρρωστη πλέον.
    Εγώ πλέον ξεμπουρδελιάζομαι και ένα έχω να σου πω. Μακάρι να είχα λεφτά να πήγαινα κάθε μέρα. Σε αντίθετη με τη γνωστή σαχλή ρήση είναι καλύτερο από την αυτοϊκανοποίηση ακόμα και υπό αυτές τις συνθήκες. Είναι σκέτο σεξ βέβαια και μάλιστα με περιορισμούς και δε μπορεί να λειτουργήσει ως υποκατάστατο για σχέση. Από την άλλη εγώ προσωπικά πλέον θα ήθελα γκόμενα μόνο για καλύτερο σεξ σε σχέση με τις εκδιδόμενες και εννοώ περισσότερη ώρα διαθέσιμη και να μπορώ να κάνω πράγματα που εκεί τα αποφεύγω για να μην αρπάξω κανα ΣΜΝ. Υπό αυτή την έννοια είναι και βασανιστήριο γιατί δε μπορείς να εκφραστείς σεξουαλικά όπως θα ήθελες.
    Σε ευχαριστώ που μου γραψες την εμπειρία σου. Έκτος από αυτά που αναφέρεις αρκετοι γράφουν σε φορουμ πως δεν βρηκαν ικανοποιηση γιατι ακόμα και αδρα αμοιβομενες εκδιδομενες προσφεραν "επαγγελματικά" τις "υπηρεσιες" τους. Νομίζω η απογοητευση μετα από μια τετοια εμπειρια είναι τρις χειροτερη από την μοναξιά που σε οδηγεί εκει. Επίσης, φοβάμαι πως ακομη και αν βρω μια προσκαιρη ικανοποιηση μπορεί αυτό να με οδηγησει σε ενα ειδος εθισμού αφου το κενο θα επιστρεφει μετά από λίγες μερες το πολυ αν δεν βρισκω κατι αλλο να με απασχολεί. Αυτη την περιοδο μου φαινεται σαν την πιο λογική λύση να το δοκιμάσω μια φορά με οσο πιο χαμηλές προσδοκίες γίνεται όμως το αναβάλλω μεχρι τωρα

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    8
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    οφειλω να πω οτι πηγα σε στουντιο πριν 3 εβδομαδες και απο τοτε μεχρι σημερα εχω στυτικη δυσλειτουργια που παντα ημουν ντουρος πονο στους ορχεις ατελης εκκενωση ουροδοχου κυστης και αισθημα καυσου επειδη ειναι περιοδικος ο πονος και καμια φορα δεν αντεχεται εκλεισα ραντεβου σε γιατρο.δεν ξερω τι να πω παω ελαχιστες φορες με συχνοτητα μια φορα τον μηνα και ολο κατι παθαινω 4 φορες εχω παει ολο το 2023 και με την τεταρτη εχω αυτα τα συμπτωματα.χωρισα με την κοπελα μου και αναγκαστικα μετα τον χωρισμο πηγα αυτες τις λιγες φορες εκει.τι να πω μαλλον δεν με σηκωνει να πηγαινω.εχω παθει και αλλα πραγματα που πηγαινα εκει στο παρελθον αλλαεπειδη νιωθω δυστυχια και μοναξια παω να αντλησω λιγες στιγμες ηδονης και ευχαριστησης και αντ αυτου γινομαι χειροτερα με αυτα που μου συμβαινουν με αποκορυφωμα το τελευταιο που ανεφερα προηγουμενως και οπως σωστα λεει ο thesallonian δεν βρισκουν ολοι γυναικες και γω σαν ατομο με ψυχωση και χωρις δουλεια που να καταφερω να βρω ευκολο ειναι.εδω δεν βρισκουν σχετικα νορμαλ θα βρω εγω με το προβλημα που εχω
    Περαστικά σου εύχομαι xaka10. Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να επιλέγει καποιος τον αγοραίο ερωτα αν εξαιτίας αυτού εχει μετά προβλήματα υγείας. Εγω τουλαχιστον δεν θα τον επέλεγα σε μια τετοια περιπτωση.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Τα διάβασες αυτά που σου έγραψε η Remedy;;; Νομίζω ήταν πολύ σωστά. Δοκίμασε βρε παιδάκι μου και βλέπεις που θα πάει το πράγμα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Κωvσταντίνος_ View Post
    Φαίνονται κάπως κυνικά αυτά που λες Thessalonian αλλά σε μεγάλο βαθμό ισχύουν
    Ο ρεαλισμος ειναι κυνικος.... απο μονος του. Οταν δεν τον καλλωπίζεις...

  15. #30
    Vaggg
    Guest
    Για γυναίκες τραβάτε στας ανατολάς, σε συντηρητικά κράτη με πατριαρχικές οικογένειες, ο δυτικός κόσμος έχει προ πολλού ξωφλισει, και έρχονται χειρότερα. Να πω την αλήθεια αν είχαμε ρομπότ γυναίκες, όχι αυτές τις βλακείες που βλέπουμε τώρα, κανονικά ρομπότ που να αισθάνονται να νιώθουν και να εκφράζονται, οι περισσότερες γυναίκες θα είχαν πάει στον κουβά και όλοι οι άντρες θα ήταν καλυμμένοι σεξουαλικά και συναισθηματικά. Οι γυναικείες βέβαια θα έκαναν το ίδιο με την διαφορά ότι ΚΑΝΕΊΣ δεν θα τις είχε ανάγκη... εκεί δηλαδή που τις πονά περισσότερο. Καλό κουράγιο φίλοι μου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 13
    Last Post: 10-05-2021, 22:50
  2. Έρωτας!
    By DL010117a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 01-11-2017, 18:43
  3. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 13:52
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 21:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 14:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •