Καλησπέρα,
Δεν ξέρω αν το ταγκαρω σωστά αυτό το θέμα ελπίζω να είναι σωστά τα ταγκ γιατί λογικά είναι διατροφική διαταραχή αφού έχει σχέση με στομάχι και έχει σχέση και με την νοσοφοβια μου,υποχονδριαση. Αν δεν είναι σωστό το ταγκ χίλια συγνώμη. Ήθελα να ρωτήσω. Παρατηρώ ότι τα τελευταία βραδιά ξυπνάω με στομαχικες/εντερικες διαταραχες ξαφνικά μετά από 1 με 2 ώρες ύπνου. Με ναυτία,τάση να ξεράσω και πόνους στο διάφραγμα και στην θέση του εντερικές συστήματος. Με προβληματίζει πολύ διότι με δεν μπορώ να κοιμηθώ και επίσης το στομάχι μου δεν ηρεμεί. Έχω ιστορικό γαστροοισοφαγικης και ευερεθιστου εντέρου. Τώρα παίρνω λαπραζολ και πολλές φορές μαλοξ αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να φύγει αυτό το πράγμα που με έχει πιάσει στην μέση της νύχτας. Είχα στομαχικά ήμουν σε αγωγή με λαπραζολ και οροπεριντις και ο γιατρός μου είπε να κρατήσω μόνο το πρώτο τώρα πια. Μπορεί αυτό να οφείλεται στο ότι πρόσφατα άρχισε τα αντικαταθληπτικα μου; ή στο ότι έκανα γαστρεντερολογικη εξέταση πριν μια εβδομάδα ακριβώς και τοτε είναι που άρχισε και η γερή ναυτία κυρίως από τις απογευματινες ώρες και μετά. Την αηδία την έχω όλη την ημέρα αλλά όλο αυτό μήπως είναι από φάρμακα; παίρνω και προβιοτικα επίσης για το έντερο αλλά μήπως πρέπει να τα σταμάτησω;