Αυτοπεποίθηση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Μηδέν αυτοπεποίθηση για αυτό δεν έχω κ κοπέλα.
    Εχω πάρει και κάποια παραπάνω κιλά που προσπαθώ να χάσω και όσο να ναι και αυτά με χαλάνε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ισως γιατι ειναι μιας χρησεως
    Δική σου άποψη. Μην γενικεύεις, οι άλλοι ανδρες δεν τις βλέπουν έτσι. Άκου 'μιας χρήσεως'. Μόνο εσύ ως μισογύνης μας τα λες αυτά.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ισως γιατι ειναι μιας χρησεως
    μιας χρησεως ειναι το μυαλο σου. και το αποδεικνυεις, συνεχως...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Μου θυμησατε και άλλο άσμα επί του θέματος, εσείς φταίτε
    https://youtu.be/Mzclq6W2-Vc

    Μη σκατε ρε παιδιά για bodyshaming κλπ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
    Επίσης να πω ότι τα προσωπικά γούστα, στερεότυπα μπορούν ωραιότατα να ανατραπούν άμα σε χτυπήσει η καψούρα στο κεφάλι, εκεί κάπου στην μετεφηβεια που νόμιζα ότι μου άρεσαν γενικά πιο πολύ οι μεσαίου έως ψηλού αναστήματος, έφαγα κόλλημα τρελό με έναν που τον περνούσα ένα κεφάλι, ήταν αρκετά κοντύτερος μου, εγώ μεσαίου αναστήματος. Εκείνος όμως γουσταρε μια φίλη μου, λίγο κοντύτερη από εμένα και η φίλη μου γουσταρε έναν άλλο πολύ ψηλό, χα χα, ωραία περνάγαμε...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    παρεμπιπτώντος με έλκυαν από πάντα οι κοντές, το ύψος σε μια γυναίκα λειτουργεί για μένα (όσο και να ''δείχνει'' στο σύνολο) απωθητικά.
    το δικο σου υψος, ειναι κοντο η ψηλο σε σχεση με τον μεσο ορο ενος ανδρα;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Μου θυμησατε και άλλο άσμα επί του θέματος, εσείς φταίτε
    https://youtu.be/Mzclq6W2-Vc

    Μη σκατε ρε παιδιά για bodyshaming κλπ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
    Επίσης να πω ότι τα προσωπικά γούστα, στερεότυπα μπορούν ωραιότατα να ανατραπούν άμα σε χτυπήσει η καψούρα στο κεφάλι, εκεί κάπου στην μετεφηβεια που νόμιζα ότι μου άρεσαν γενικά πιο πολύ οι μεσαίου έως ψηλού αναστήματος, έφαγα κόλλημα τρελό με έναν που τον περνούσα ένα κεφάλι, ήταν αρκετά κοντύτερος μου, εγώ μεσαίου αναστήματος. Εκείνος όμως γουσταρε μια φίλη μου, λίγο κοντύτερη από εμένα και η φίλη μου γουσταρε έναν άλλο πολύ ψηλό, χα χα, ωραία περνάγαμε...
    κι εγω το εχω παθει αυτο.
    κι εμενα μου αρεσουν μονο οι ψηλοι, αλλα εχω ερωτευθει στο παρελθον ανδρα σχεδον στο υψος μου και μαλιστα μεγαλη καψουρα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω το εχω παθει αυτο.
    κι εμενα μου αρεσουν μονο οι ψηλοι, αλλα εχω ερωτευθει στο παρελθον ανδρα σχεδον στο υψος μου και μαλιστα μεγαλη καψουρα.
    Έτσι είναι, άμα την πάθεις, ο έρως ύψος δεν κοιτά

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Μου θυμησατε και άλλο άσμα επί του θέματος, εσείς φταίτε
    https://youtu.be/Mzclq6W2-Vc

    Μη σκατε ρε παιδιά για bodyshaming κλπ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
    Επίσης να πω ότι τα προσωπικά γούστα, στερεότυπα μπορούν ωραιότατα να ανατραπούν άμα σε χτυπήσει η καψούρα στο κεφάλι, εκεί κάπου στην μετεφηβεια που νόμιζα ότι μου άρεσαν γενικά πιο πολύ οι μεσαίου έως ψηλού αναστήματος, έφαγα κόλλημα τρελό με έναν που τον περνούσα ένα κεφάλι, ήταν αρκετά κοντύτερος μου, εγώ μεσαίου αναστήματος. Εκείνος όμως γουσταρε μια φίλη μου, λίγο κοντύτερη από εμένα και η φίλη μου γουσταρε έναν άλλο πολύ ψηλό, χα χα, ωραία περνάγαμε...
    Δεν σκάμε βρε, κι εγώ 1,72 είμαι και πάντα μου άρεσαν οι γυναίκες πιο petite, θα ήθελα να ήμουν κοντύτερη για να φοράω 15ποντα! Απλά να μην ακυρώνει ο κύριος το ύψος κάθε γυναίκας και μεσω αυτού να την μετατρέπει σε "πράγμα".

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    όπως είχε πει και η σοφή κυρία στην Αννίτα: Η κοντή γυναίκα είναι για κρεβάτι, η ψηλή είναι για παρέλαση! (παραθέτω και το αποδεικτικό βίντεο)
    Εγώ θεωρώ πως δεν είναι στάνταρ αυτά τα πράγματα. Ισχύει πως οι ψηλές συνήθως είναι άχαρες αλλά υπάρχουν και εξαιρέσεις. Και κοντές που το «έχουν» στο κρεβάτι άλλες που δεν το έχουν… δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή μια κοντή να είναι ξενέρωτη; Κατά την γνώμη μου αυτά είναι μύθοι που πρέπει επιτέλους να καταρριφθούν.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Quote Originally Posted by salvador View Post
    ίσως προσπαθεί να βρει ομοιοπαθείς, μάλλον ανθρώπους που δεν είναι ικανοποιημένοι από την εμφάνιση τους και να συζητήσουνε για αυτό.
    Δεν είναι ότι δεν είμαι ικανοποιημένη από την εμφάνιση μου, απλώς κάποιες φορές αισθάνομαι ανασφάλεια σχετικά με την γνώμη των άλλων. Δηλαδή πως σκέφτονται για μένα όταν π.χ με βλέπουν στο δρόμο…

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Μπορεί πολλοί άνθρωποι να έχουν κάποιες προτιμήσεις αναφορικά με το εμφανισιακό κομμάτι αλλά είναι δύσκολο να είναι απόλυτες. Κι εγώ λέω ότι έχω προτίμηση στις μελαχρινές αλλά σαφώς υπάρχουν και ξανθές ή κοκκινομάλλες που είναι πολύ όμορφες στα μάτια μου.

    Τώρα, από εκεί και πέρα, κάποιες προτιμήσεις μπορεί να είναι και... ad-hoc. Δηλαδή, μπορεί κάπως αλλιώς να φανταζόμαστε κάποιον για σχέση και κάπως αλλιώς για ερωτικές περιπέτειες. Για παράδειγμα, όπως έχω αναφέρει σε άλλα νήματα, είχα στο παρελθόν εμπειρίες pegging και μου άρεσαν. Για τέτοιες περιπτώσεις, μου αρέσει πολύ όταν μια γυναίκα είναι κοντά στο ύψος μου και πάνω. Όσο πιο ψηλή, τόσο πιο καλά

    Κατά τα άλλα, δεν είχα ποτέ θέματα αυτοπεποίθησης σχετικά με την εμφάνισή μου, χωρίς να είμαι βέβαια ο σούπερ γοητευτικός. Θεωρώ πως είμαι ένας νορμάλ άνδρας.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Δεν είναι ότι δεν είμαι ικανοποιημένη από την εμφάνιση μου, απλώς κάποιες φορές αισθάνομαι ανασφάλεια σχετικά με την γνώμη των άλλων. Δηλαδή πως σκέφτονται για μένα όταν π.χ με βλέπουν στο δρόμο…
    Για εσένα οι άλλοι δεν σκέφτονται τίποτε στο δρόμο. Εκτός αν πχ έχεις ωραιό look κάποιος/α να σκεφτεί τι όμορφη κοπέλα! Αν παίρνεις και κομπλιμέντα από άνδρες, ξέρεις ακριβώς τι σκέφτονται. Εγώ πχ καμιά φορά κυκλοφορώ με φόρμα και νομίζω πως είμαι λέτσος αλλα περνάει ένας με μηχανάκι και με λέει αστέρι. Εκεί ανεβαίνω αλλα δεν το παίρνω και τις μετρητοίς. Ή πχ στο fb έχω φωτογραφίες με 1.000 likes αλλά πολύ που χέστηκα. Δεν με νοιάζει τι λένε οι άλλοι, εγώ περιποιούμαι και νιώθω εντάξει. Ένα χαμόγελο στο δρόμο από έναν άνδρα προφανώς και θα με ανεβάσει αλλά αν όχι, είμαι μια κοπέλα που κυκλοφορεί. Καμία ντροπή. Όλοι έχουμε το στυλ μας.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Δική σου άποψη. Μην γενικεύεις, οι άλλοι ανδρες δεν τις βλέπουν έτσι. Άκου 'μιας χρήσεως'. Μόνο εσύ ως μισογύνης μας τα λες αυτά.
    ρουφα το αυγο σου και προσπαθησε να καταλαβεις οτι οποιος λεει οτι οι ψηλες ειναι αχαρες δεν ειναι μισογυνης ετσι και ποιος λεει για τις κοντες ουτε αυτος ειναι.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ή πχ στο fb έχω φωτογραφίες με 1.000 likes αλλά πολύ που χέστηκα. Δεν με νοιάζει τι λένε οι άλλοι, εγώ περιποιούμαι και νιώθω εντάξει. .

    ολα αυτα τα ακουμε βερεσε.
    ασφαλως και σε νοιαζει τι λενε οι αλλοι για αυτο περιποιησε τον εαυτο σου και δεν βγαινεις εξω ξεμαλιασμενη.

    ουτε βεβαια και δεν σε ενδιαφερουν τα λαικ, ασφλως σε ενδιαφερουν οπως ολες τις γυναικες απλα δεν σε ενδιαφερουν τοσο οσο τα λαικ του ρουβα και του αλλου που εχει κοτερο

    αλλα που τετοια τυχη.......

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το δικο σου υψος, ειναι κοντο η ψηλο σε σχεση με τον μεσο ορο ενος ανδρα;
    177 είμαι, οι γυναίκες που με έλκουν περισσότερο είναι από 150 έως 165

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ομορφια και αυτοπεποιθηση
    By iwannaaa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 38
    Last Post: 29-10-2017, 10:00
  2. Αυτοπεποιθηση !
    By NevermorE in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-2016, 14:28
  3. Αυτοπεποίθηση...
    By lessing_ed in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 10
    Last Post: 31-01-2012, 00:42
  4. ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ
    By Χάιντι in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 12
    Last Post: 21-05-2010, 00:43
  5. αυτοπεποίθηση
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 10-07-2009, 13:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •