Δεν έχω παρέα σε ταξίδια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Καλά είναι τα ταξίδια και εγώ θα ήθελα αλλά όχι μακριά. Το ποιο μακρινό ταξίδι που έχω κάνει είναι στην Αυστρία, πληρωμένα από την Ευρωπαϊκή Ένωση μέσω σεμιναρίων. Τώρα αποφεύγω να ταξιδεύω λόγο οικονομικών και ότι έχω πρόβλημα συχνό ουρίας και θα θέλω τουαλέτα συχνά

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,139
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Καλά είναι τα ταξίδια και εγώ θα ήθελα αλλά όχι μακριά. Το ποιο μακρινό ταξίδι που έχω κάνει είναι στην Αυστρία, πληρωμένα από την Ευρωπαϊκή Ένωση μέσω σεμιναρίων. Τώρα αποφεύγω να ταξιδεύω λόγο οικονομικών και ότι έχω πρόβλημα συχνό ουρίας και θα θέλω τουαλέτα συχνά
    Γεια σου, μην το σκέφτεσαι αυτό, τα ταξίδια είναι ωραίες εμπειρίες! Κι εγώ θέλω συχνά τουαλέτα, αλλά τη βρίσκεις τη λύση. Πας τουαλέτα στο αεροπλάνο, πας στο αεροδρόμιο, πας μετά σε κάποιο καφέ ή στο ξενοδοχείο, κάπως την παλεύεις

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Όταν είσαι μέσα στο λεωφορείο τι κάνεις κυρίως σε μακρινό ταξίδι

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,139
    Κάνει στάσεις το λεωφορείο ανά 2 ώρες περίπου! Δεν μπορεί να μην κάνει, όποτε έχω πάει κάνει στάσεις, είτε ιδιωτικό είτε ΚΤΕΛ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Έχω πάρει φοβία φίλε μου γιατί τα έχω κάνει πάνω μου, έχω κατουρηθη και χεστει πάνω μου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,139
    Πρέπει να προσέχεις να μην πιεις νερό ή καφέ πριν ξεκινήσεις, κι εγώ μια φορά ας πούμε στο στρατό παράτησα μια σκοπιά (με κίνδυνο να με πιάσουν) και έτρεξα τουαλέτα γιατί αλλιώς θα χεζόμουν πάνω μου! Πριν, είχα πιει καφέ

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,382
    Με το καφέ υπάρχει θέμα και με εμένα

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    396
    Quote Originally Posted by Dogmama View Post
    Δεν ξέρω τι να κάνω. Αντιμετωπίζει κανείς το πρόβλημα να του αρέσουν τα ταξίδια και μιλάω για ταξίδια μακρινά όχι μόνοημέρες αλλά δεν έχει κανέναν για να πάει είτε γιατί ποτέ κανείς δεν είναι διαθέσιμος.είτε Γιατί δεν είναι κατάλληλοι; Άρα οι επιλογές σου στερεύουν απογοητευτικά . Είτε δεν πηγαίνεις και το χάνεις είτε πληρώνεις τα διπλάσια αλλά και αυτό Για πόσες φορές και για ποια μέρη όταν Σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει δυνατότητα να πας μόνος ; Έτσι αναλόγως το μέρος αν είναι πιο μακριά και πιο πολύ ξεπερνάει κατά πολύ το budget .
    Άρα καταλήγεις στο αρχικό να μένεις κολλημένος και να μην μπορείς να πας πουθενά.
    Το να πας ένα ταξίδι μόνος σου από πολλές απόψεις δεν συμφέρει όσο συμφέρει να πας οργανωμένα. Τι γίνεται όμως όταν εχεις κουραστεί να παρακαλάς τον έναν και τον άλλον ; Και έχω βρει πολλούς ανθρώπους που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα αλλά ντρεπόμουν να τους ρωτήσω. Τι θα μπορούσα να κάνω; Επίσης έχω δει πολλές φορές γκρουπάκια από 5-6 άτομα που γνωρίζονται εκείνη την ώρα στη συγκέντρωση όσο περιμένουμε το λεωφορείο Άρα πάνε στα τυφλά ? Πώς βρίσκονται ?υπάρχουν site οι ομάδες που οργανώνονται για να πηγαίνουν παρέα και να πετυχαίνουν καλύτερη τιμή και εξασφάλιση του ταξιδιού;
    Ταυτίζομαι!

  9. #39
    Quote Originally Posted by Dogmama View Post
    Δεν ξέρω τι να κάνω. Αντιμετωπίζει κανείς το πρόβλημα να του αρέσουν τα ταξίδια και μιλάω για ταξίδια μακρινά όχι μόνοημέρες αλλά δεν έχει κανέναν για να πάει είτε γιατί ποτέ κανείς δεν είναι διαθέσιμος.είτε Γιατί δεν είναι κατάλληλοι; Άρα οι επιλογές σου στερεύουν απογοητευτικά . Είτε δεν πηγαίνεις και το χάνεις είτε πληρώνεις τα διπλάσια αλλά και αυτό Για πόσες φορές και για ποια μέρη όταν Σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχει δυνατότητα να πας μόνος ; Έτσι αναλόγως το μέρος αν είναι πιο μακριά και πιο πολύ ξεπερνάει κατά πολύ το budget .
    Άρα καταλήγεις στο αρχικό να μένεις κολλημένος και να μην μπορείς να πας πουθενά.
    Το να πας ένα ταξίδι μόνος σου από πολλές απόψεις δεν συμφέρει όσο συμφέρει να πας οργανωμένα. Τι γίνεται όμως όταν εχεις κουραστεί να παρακαλάς τον έναν και τον άλλον ; Και έχω βρει πολλούς ανθρώπους που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα αλλά ντρεπόμουν να τους ρωτήσω. Τι θα μπορούσα να κάνω; Επίσης έχω δει πολλές φορές γκρουπάκια από 5-6 άτομα που γνωρίζονται εκείνη την ώρα στη συγκέντρωση όσο περιμένουμε το λεωφορείο Άρα πάνε στα τυφλά ? Πώς βρίσκονται ?υπάρχουν site οι ομάδες που οργανώνονται για να πηγαίνουν παρέα και να πετυχαίνουν καλύτερη τιμή και εξασφάλιση του ταξιδιού;
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ξερω αν εχει οργανωμενες ομαδες μεσω ιντερνετ, μπορεις να ψαξεις. ηξερα μια κοπελα που ηταν εντελως μονη και δεν ειχε καθολου φιλους, μονο γνωστους. ηθελε να πηγαινει εκδρομες, αλλα δεν ειχε παρεες. και πηγαινε με κατι φυσιολατρικους ομιλους. δλδ πεζοπορους, ορειβατες κλπ. εκει ισως γνωριζει και κοσμο ενας μοναχικος. μπορεις να δοκιμασεις.
    Συμφωνώ! Μια καλή λύση είναι αυτή, οι οργνωμένες ομαδες ενδιαφερόντων που συναντιόνται που και που για ποτό, καφέ, ή για το αντικείμενο δραστηριότητας - ενδιαφέροντος της ομάδας κλπ. Υπάρχουν και οι διαδικτυακές ομάδες που απευθύνονται σε άτομα από χώρες του εξωτερικού τα οποία διαμένουν στην ίδια χώρα με σκοπό τη σύνδεση μεταξύ τους και στις οποίες νοείται γίνονται δεκτοί και οι ντόπιοι. Σ αυτές τις ομάδες γνωρίζεις και καλό κόσμο με τον οποίο αν το φέρει η πρωτοβουλία ή αν βάλεις εσύ κατω την ιδέα πάνε και ταξίδια.
    Κατά τα λοιπά, είμαι βέβαιος πως έχεις πολλούς γνωστούς και σχεδόν καθόλου φίλους, και κανένας απ αυτούς δεν σου λέει να πάτε μαζί ταξίδι, διότι κατα βάθος δεν τους αρέσει η παρέα σου τουλάχιστον για τέτοιο σκοπό πχ σε βρίσκουν εσωστρεφή, σοβαρό άτομο.
    γιάννης

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου σε ταξιδια και μποτιλιαρισμα.
    By k33 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-2023, 20:15
  2. Φοβάμαι τα ταξίδια
    By [email protected] in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-12-2022, 19:39
  3. Φοβος ταξίδια
    By MK.89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 19-07-2022, 17:39
  4. Ταξίδια και νόσοφοβια.
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-2019, 13:22
  5. Ταξίδια και διακοπες!!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 10-09-2018, 13:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •