Νέα γνωριμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1

    Νέα γνωριμία

    Καλησπέρα! Εδώ και 3 μήνες ξεκίνησα να μιλάω μέσω φβ με ένα παιδι. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ και από τότε συνεχίζουμε την επικοινωνία. Στις αρχές δεν μου έστελνε καθημερινά και γενικα από τη στάση του καταλαβα οτι ηθελε μονο σεξ.Μετά από μια δυο φορές που βρεθήκαμε και το κάναμε του μίλησα λέγοντας του ότι αν ψάχνει κάτι τέτοιο να μου το πει για να ξέρω έστω τι γίνεται (χωρίς να του ζητήσω δεσμεύσεις κλπ) εκείνος μ ειπε ότι είμαστε ακόμα στο στάδιο της γνωριμίας και δεν ξέρεις που βγάζουν αυτα. Από τότε βέβαια μιλάμε καθημερινά. Εκείνος μου στέλνει κάθε μέρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θελει. Δεν είναι καθόλου εκφραστικός. Άλλες φορές μιλάμε πολύ ωραια και άλλες κάνει ώρες να μου απαντήσει ενώ είναι ονλαιν. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα ότι μιλάει και με αλλη κοπελα. Και το παραδέχτηκε αλλα μ ειπε οτι δεν είναι κάτι και οτι μαζι μ του βγαίνει και κάτι πιο τρυφερο(αυτό το ειπε επειδή 2 με 3 φορες κοιμηθηκαμε και μαζί ενώ κατα τα λεγόμενα του όταν είναι με κάποια για σεξ δεν δίνει τετοια περιθωρια) Το θέμα είναι ότι μ ειπε οτι είμαστε στο στάδιο της γνωριμίας αλλα νομίζω ότι δεν προσπαθεί να με γνωρίσει. Δεν μ κανει συχνά ερωτήσεις για εμένα. Αντίθετα μου ανοίγεται πολυ και μ μιλάει για διάφορα θέματα του. Δεν έχουμε βγει καν για ένα καφέ έξω. Βρισκόμαστε στο σπιτι. Εδώ να σημειώσω ότι είμαστε κλειστή κοινωνία και δεν κυκλοφορούμε τόσο εύκολα με κάποιον έξω αν δεν είναι κάτι σοβαρό. Του είπα ότι δεν του ζητάει δεσμεύσεις αν δεν τ θέλει αλλα αν παίζει και με αλλες να μου το πει για να το κόψω. Μ ειπε οτι δεν θέλει να παίξει αλλα να το αφήσουμε να δούμε που θα βγει και οτι ολα καπως ετσι ξεκινάνε κ δεν ξέρεις που πάει. Εγω φοβαμαι γτ ήδη έχω αρχίσει να τν ερωτεύομαι νομίζω. Και δεν θέλω στο τέλος να εξαφανιστει και να πληγωθω. Με μπερδεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν του αρεσω η αν νιώθει κάτι ή αν απλα με έχει καβατζα. Τι καταλαβαίνετε εσεις; τι μου προτείνετε να κανω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Καλησπέρα! Εδώ και 3 μήνες ξεκίνησα να μιλάω μέσω φβ με ένα παιδι. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ και από τότε συνεχίζουμε την επικοινωνία. Στις αρχές δεν μου έστελνε καθημερινά και γενικα από τη στάση του καταλαβα οτι ηθελε μονο σεξ.Μετά από μια δυο φορές που βρεθήκαμε και το κάναμε του μίλησα λέγοντας του ότι αν ψάχνει κάτι τέτοιο να μου το πει για να ξέρω έστω τι γίνεται (χωρίς να του ζητήσω δεσμεύσεις κλπ) εκείνος μ ειπε ότι είμαστε ακόμα στο στάδιο της γνωριμίας και δεν ξέρεις που βγάζουν αυτα. Από τότε βέβαια μιλάμε καθημερινά. Εκείνος μου στέλνει κάθε μέρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θελει. Δεν είναι καθόλου εκφραστικός. Άλλες φορές μιλάμε πολύ ωραια και άλλες κάνει ώρες να μου απαντήσει ενώ είναι ονλαιν. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα ότι μιλάει και με αλλη κοπελα. Και το παραδέχτηκε αλλα μ ειπε οτι δεν είναι κάτι και οτι μαζι μ του βγαίνει και κάτι πιο τρυφερο(αυτό το ειπε επειδή 2 με 3 φορες κοιμηθηκαμε και μαζί ενώ κατα τα λεγόμενα του όταν είναι με κάποια για σεξ δεν δίνει τετοια περιθωρια) Το θέμα είναι ότι μ ειπε οτι είμαστε στο στάδιο της γνωριμίας αλλα νομίζω ότι δεν προσπαθεί να με γνωρίσει. Δεν μ κανει συχνά ερωτήσεις για εμένα. Αντίθετα μου ανοίγεται πολυ και μ μιλάει για διάφορα θέματα του. Δεν έχουμε βγει καν για ένα καφέ έξω. Βρισκόμαστε στο σπιτι. Εδώ να σημειώσω ότι είμαστε κλειστή κοινωνία και δεν κυκλοφορούμε τόσο εύκολα με κάποιον έξω αν δεν είναι κάτι σοβαρό. Του είπα ότι δεν του ζητάει δεσμεύσεις αν δεν τ θέλει αλλα αν παίζει και με αλλες να μου το πει για να το κόψω. Μ ειπε οτι δεν θέλει να παίξει αλλα να το αφήσουμε να δούμε που θα βγει και οτι ολα καπως ετσι ξεκινάνε κ δεν ξέρεις που πάει. Εγω φοβαμαι γτ ήδη έχω αρχίσει να τν ερωτεύομαι νομίζω. Και δεν θέλω στο τέλος να εξαφανιστει και να πληγωθω. Με μπερδεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν του αρεσω η αν νιώθει κάτι ή αν απλα με έχει καβατζα. Τι καταλαβαίνετε εσεις; τι μου προτείνετε να κανω;
    καλησπερα.
    καλα θα ηταν να συνεχιζες το παλιο θεμα, γιατι ειχαμε συζητησει εκει αρκετα, να βλεπαμε και την εξελιξη..

    εφοσον παραδεχεται οτι μιλαει αλλου, το "δεν ειναι κατι" τι ακριβως σημαινει;;;;
    οτι δεν εχουν βρεθει; οτι δεν εχουν σχεση; οτι εκαναν / κανουν σεξ αλλα "δεν ειναι σοβαρο"; εφοσον σε απασχολει και το συζητησες, γιατι δεν ρωτησες τι σημαινει το "δεν ειναι κατι";

    και στις "κλειστες κοινωνιες" για καφε, βγαινει ο κοσμος, δεν ειναι οτι θα περπατατε και αγκαζε... επομενως, αν δεν ειναι τυχαιο το οτι δεν βγαινετε (τυχαιο πχ ειναι το να βρισκεστε σπανια κι ετσι να προτιματε να κανετε σεξ απο βολτες) τοτε, κατι σημαινει το οτι δεν πατε για εναν καφε. αν θες καφε, ζητα τον...
    μηπως παραπαιζει και δεν θελει να καρφωνεται στην "κλειστη κοινωνια" σε αλλες γνωριμιες του;;;

    τι θα πει "δεν θελει να παιξει"; αφου παραδεχτηκε οτι παιζει και με αλλη. σε δουλευει;

    οντως ολα καπως ετσι ξεκινανε.
    αλλα ειναι ΑΛΛΟ πραγμα να μιλατε, να βρισκεστε και να το αφησετε να δειτε που θα παει κι ΑΝ θα παει, αλλα χωρις να παιζετε και με αλλους και ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΟ να παιζει και με αλλες και να περιμενει να δει που θα κατσει η μπιλια, ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ κιε συ να ξεροσταλιαζεις μονο για παρτη του...

    εσυ τον εχεις χρισει τιμητη της γνωριμιας σας.
    δεν ζητας τπτ, δεν δηλωνεις τπτ και περιμενεις μηπως ορεχτει να κανετε κατι πιο σταθερο.
    στο μεταξυ, παιζει και το ξερεις, και το παραδεχεται, ενω εσυ εισαι σχεδον ερωτευμενη...

    αν δεν θελεις να πληγωθεις, ξεκαθαρισε αν εχετε αποκλειστικοτητα η οχι, γιατι αυτο ειναι που δεν σου δινει, ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ.
    κι αν στα μασαει, αποφασισε αν μπορεις να συνεχισεις σε μια τοσο αβεβαιη κατασταση χωρις να πληγωνεσαι, κι αν δεν μπορεις, φυγε.

    εκεινος , δεν προκειται να φυγει αν δεν κανει με αλλη σχεση, γιατι αυτο που εχετε μια χαρα τον εξυπηρετει.
    εσενα σε εξυπηρετει;;;
    μην περιμενεις απο εναν αλλο να παρει τις ευθυνες τις δικες σου απεναντι στον εαυτο σου.

    αποφασισε ΕΣΥ τι θα κανεις. αυτος λεει αυτα που λεει, αφηνοντας τα ολα ανοιχτα.
    Last edited by Remedy; 08-05-2023 at 23:24.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Κοίταξε, αν και εφόσον σου αρέσει μπορείς να δώσεις μια ευκαιρία και να έχεις στο μυαλό σου ότι οκ περνάς καλά κι όπου βγει, αλλά δώσε προσοχή σε κάποια πράγματα.
    Πρώτον, μια μέρα θα καθίσεις να του ανοίξεις συζήτηση για ένα δικό σου θέμα που σε απασχολεί για να δεις αν θα δώσει προσοχή ή αν θέλει μόνο να λέει τα δικά του (πολύ ξενερωτικο και σε γκόμενο και σε φίλη αυτό)
    Δεύτερον να προτείνεις να πάτε κάπου έξω σαν άνθρωποι, αν δεν θέλει στην περιοχή σας μπορείτε κάποια εκδρομή! Δεν του ζητάς κάτι παραλογο, μια εκδρομή είναι όχι γάμος.
    Επίσης μην του απαντάς πάντα αμέσως, αραιωνε λίγο τα μηνύματα και αρνησου καμιά συνάντηση με την πρόφαση ότι έχεις κανονίσει κάτι άλλο (μην διευκρινίσεις τι)
    Για το ότι μιλάει με άλλη και το παραδέχτηκε κιόλας, δεν μου κάνει εντύπωση, κλασικό κολπακι για να κολλήσεις, αλλιώς γιατί να το παραδεχτεί;
    Γενικά μην ψαρωνεις, παίζε το και εσύ λίγο τρελιτσα
    Αυτοι θέλουν να το παίξουν χαλαροί κι άμα υποψιαστούν ότι μπορεί έστω και να μιλάς με άλλον σκυλιαζουν.
    Βάζε τη δική σου καλοπέραση πάνω από όλα. Περνάς καλά; Τον κρατας κι όπου βγει. Ξενέρωσες; Δρόμο. Νέα κοπέλα είσαι αν κρίνω από το όνομα, έχεις επιλογές και όλο τον καιρό μπροστά σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    θεματοθετρια δεν θα χασεις και κανενα κελεπουρι.
    κανονικα δεν πρεπει να ασχοληθεις ποτε ξανα μαζι του γιατι αυτος δεν μπορει να σου δωσει αυτα που θελεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    εσυ φαινεται να εισαι πιο επιρρεπης απο αυτον, θα επρεπε να εισαι πιο προσεχτικη διοτι εσυ μπορει να δεθεις μαζι του συναισθηματικα και εκεινος οχι..... καπου κατα τηνν γνωμη μου πρεπει να δεις πρωταπου θα βγει και μετα να αποφασισεις τι θα κανεις μαζι του... αυτος δεν μοιαζει οτι θελει σχεση αλλα αν δεν εχει αλλα περιθωρια ισως σε επιλεξει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Καλησπέρα! Εδώ και 3 μήνες ξεκίνησα να μιλάω μέσω φβ με ένα παιδι. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ και από τότε συνεχίζουμε την επικοινωνία. Στις αρχές δεν μου έστελνε καθημερινά και γενικα από τη στάση του καταλαβα οτι ηθελε μονο σεξ.Μετά από μια δυο φορές που βρεθήκαμε και το κάναμε του μίλησα λέγοντας του ότι αν ψάχνει κάτι τέτοιο να μου το πει για να ξέρω έστω τι γίνεται (χωρίς να του ζητήσω δεσμεύσεις κλπ) εκείνος μ ειπε ότι είμαστε ακόμα στο στάδιο της γνωριμίας και δεν ξέρεις που βγάζουν αυτα. Από τότε βέβαια μιλάμε καθημερινά. Εκείνος μου στέλνει κάθε μέρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θελει. Δεν είναι καθόλου εκφραστικός. Άλλες φορές μιλάμε πολύ ωραια και άλλες κάνει ώρες να μου απαντήσει ενώ είναι ονλαιν. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα ότι μιλάει και με αλλη κοπελα. Και το παραδέχτηκε αλλα μ ειπε οτι δεν είναι κάτι και οτι μαζι μ του βγαίνει και κάτι πιο τρυφερο(αυτό το ειπε επειδή 2 με 3 φορες κοιμηθηκαμε και μαζί ενώ κατα τα λεγόμενα του όταν είναι με κάποια για σεξ δεν δίνει τετοια περιθωρια) Το θέμα είναι ότι μ ειπε οτι είμαστε στο στάδιο της γνωριμίας αλλα νομίζω ότι δεν προσπαθεί να με γνωρίσει. Δεν μ κανει συχνά ερωτήσεις για εμένα. Αντίθετα μου ανοίγεται πολυ και μ μιλάει για διάφορα θέματα του. Δεν έχουμε βγει καν για ένα καφέ έξω. Βρισκόμαστε στο σπιτι. Εδώ να σημειώσω ότι είμαστε κλειστή κοινωνία και δεν κυκλοφορούμε τόσο εύκολα με κάποιον έξω αν δεν είναι κάτι σοβαρό. Του είπα ότι δεν του ζητάει δεσμεύσεις αν δεν τ θέλει αλλα αν παίζει και με αλλες να μου το πει για να το κόψω. Μ ειπε οτι δεν θέλει να παίξει αλλα να το αφήσουμε να δούμε που θα βγει και οτι ολα καπως ετσι ξεκινάνε κ δεν ξέρεις που πάει. Εγω φοβαμαι γτ ήδη έχω αρχίσει να τν ερωτεύομαι νομίζω. Και δεν θέλω στο τέλος να εξαφανιστει και να πληγωθω. Με μπερδεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν του αρεσω η αν νιώθει κάτι ή αν απλα με έχει καβατζα. Τι καταλαβαίνετε εσεις; τι μου προτείνετε να κανω;
    Εγώ καταλαβαίνω ότι σε έχει καβάτζα.
    Αν του άρεσες, θα τα είχε μαζί σου.
    Αν ένιωθε κάτι, θα τα είχε μαζί σου.

  7. #7
    Ξανάνοιξα συζήτηση γιατί χθες του είχα στείλει ένα μήνυμα και ενώ ήταν μέσα για ώρες δεν μου απαντούσε. Τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό και οτι αν δεν νιώθει κάτι και ειναι ανοιχτός και σε άλλες γνωριμίες να μου το πει να κανω κι εγω το ίδιο και να το βλεπω κι εγω χαλαρα. Επίσης τον ρώτησα γτ έχει σπάσει η επικοινωνία μας. Αυτό που μου απάντησε ειναι οτι δεν με κοροϊδεύει οτι ήταν απλά ένα μήνυμα ότι δεν βρίσκεται με αλλες πάρα μόνο μαζί μου και ότι στην αρχή πηγαινε για κάτι πιο χαλαρό αλλα σιγα σιγα με σκεφτόταν όλο και περισσότερο ηθελε να με βλέπει όλο και περισσότερο αλλά σταμάτησε την επικοινωνία γιατι δεν τ αρεσει αυτή η συζήτηση και τον κουράζει. Τι να κανω ρε παιδιά δεν ξέρω πραγματικά. Δεν μπορώ να καταλάβω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Τι να κανω ρε παιδιά δεν ξέρω πραγματικά. Δεν μπορώ να καταλάβω
    πρεπει να αποδεχτεις οτι για αυτον εισαι μια χαζογκομενα που την εχει μονο για σεξ αλλα υποπτευομαι ουτε και σε αυτο ταιριαζεις μαζι του διαφορετικα θα το κανατε πιο συχνα ας πουμε καθε μερα η τελος παντων οποτε εχει καβλες δηλαδη πολυ συχνα.

    ουτε εγω μπορω να καταλαβω, ουτε κανεις αλλος γιατι εισαι τοσο χαζογκομενα, ποιος ξερει ισως εισαι καμμια ασχημουλα που βρισκει δυσκολα αντρες , ομως σιγουρα δεν εχεις καθολου αυτοπεποιθηση και αν συνεχισεις με αυτον τον ρυθμο δεν θα βαλεις ποτε σου μυαλο.
    το προβλημα δεν ειναι η σχεση σου μαζι του αλλα ολες οι υπολοιπες σχεσεις σου με τους αντρες γιατι στατιστικα παντα θα πρεπει να φανεις πολυ πολυ τυχερη για να βρεις καποιον που να μην σου κανει τετοια. και γραφω τυχερη, γιατι απο μονη σου με οσα εχεις γραψει αποκλειεται να τον βρεις.
    πιστευω οτι εχεις σοβαρο προβλημα και πρεπει να πας σε καποιον ψυχολογο, δεν μπορει να μην μπορεις να βαλεις ολα αυτα στην σειρα να βγαλεις 1,2,3 συμπερασματα και να μην μπορεις να δωσεις μια οφελιμη για εσεναν λυση. σιγουρα εχεις θεμα

  9. #9
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πρεπει να αποδεχτεις οτι για αυτον εισαι μια χαζογκομενα που την εχει μονο για σεξ αλλα υποπτευομαι ουτε και σε αυτο ταιριαζεις μαζι του διαφορετικα θα το κανατε πιο συχνα ας πουμε καθε μερα η τελος παντων οποτε εχει καβλες δηλαδη πολυ συχνα.

    ουτε εγω μπορω να καταλαβω, ουτε κανεις αλλος γιατι εισαι τοσο χαζογκομενα, ποιος ξερει ισως εισαι καμμια ασχημουλα που βρισκει δυσκολα αντρες , ομως σιγουρα δεν εχεις καθολου αυτοπεποιθηση και αν συνεχισεις με αυτον τον ρυθμο δεν θα βαλεις ποτε σου μυαλο.
    το προβλημα δεν ειναι η σχεση σου μαζι του αλλα ολες οι υπολοιπες σχεσεις σου με τους αντρες γιατι στατιστικα παντα θα πρεπει να φανεις πολυ πολυ τυχερη για να βρεις καποιον που να μην σου κανει τετοια. και γραφω τυχερη, γιατι απο μονη σου με οσα εχεις γραψει αποκλειεται να τον βρεις.
    πιστευω οτι εχεις σοβαρο προβλημα και πρεπει να πας σε καποιον ψυχολογο, δεν μπορει να μην μπορεις να βαλεις ολα αυτα στην σειρα να βγαλεις 1,2,3 συμπερασματα και να μην μπορεις να δωσεις μια οφελιμη για εσεναν λυση. σιγουρα εχεις θεμα
    Γιατι τα πιστεύεις ολα αυτα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Γιατι τα πιστεύεις ολα αυτα;
    υποθεση κανω, αφου δεν καταλαβαινεις τα αυτονοητα. τα ιδια εχουν γραψει και οι αλλοι και αλλες με διαφορετικα λογια.

  11. #11
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    υποθεση κανω, αφου δεν καταλαβαινεις τα αυτονοητα. τα ιδια εχουν γραψει και οι αλλοι και αλλες με διαφορετικα λογια.
    Τα αυτονοητα ειναι οτι είμαι χαζογκομενα και με θελει για σεξ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Τα αυτονοητα ειναι οτι είμαι χαζογκομενα και με θελει για σεξ;
    Αυτο ακριβως

  13. #13
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Αυτο ακριβως
    Είμαι χαζογκομενα επειδή θέλω να ξέρω πως νιωθει; επειδή δεν θέλω να δεθω συναισθηματικά και στο τέλος να πληρωθώ; ζήτησα μια συμβουλή με πολύ όμορφο τρόπο γιατί η συμπεριφορά του δεν μ δείχνει ξεκαθαρα ότι θέλει σεξ αλλα βλέπω και συναίσθημα κάποιες φορές και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Καλο θα ήταν να μιλάμε ευγενικά.Οπως και να χει ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    user1997, απλως αποδεξου οτι ο τυπος ειναι playboy και το παιζει σε οσα ταμπλο μπορει. Ασχολησου με καποιον αλλον που ισως θελει να σε δει πιο σοβαρά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Ξανάνοιξα συζήτηση γιατί χθες του είχα στείλει ένα μήνυμα και ενώ ήταν μέσα για ώρες δεν μου απαντούσε. Τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό και οτι αν δεν νιώθει κάτι και ειναι ανοιχτός και σε άλλες γνωριμίες να μου το πει να κανω κι εγω το ίδιο και να το βλεπω κι εγω χαλαρα. Επίσης τον ρώτησα γτ έχει σπάσει η επικοινωνία μας. Αυτό που μου απάντησε ειναι οτι δεν με κοροϊδεύει οτι ήταν απλά ένα μήνυμα ότι δεν βρίσκεται με αλλες πάρα μόνο μαζί μου και ότι στην αρχή πηγαινε για κάτι πιο χαλαρό αλλα σιγα σιγα με σκεφτόταν όλο και περισσότερο ηθελε να με βλέπει όλο και περισσότερο αλλά σταμάτησε την επικοινωνία γιατι δεν τ αρεσει αυτή η συζήτηση και τον κουράζει. Τι να κανω ρε παιδιά δεν ξέρω πραγματικά. Δεν μπορώ να καταλάβω
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Είμαι χαζογκομενα επειδή θέλω να ξέρω πως νιωθει; επειδή δεν θέλω να δεθω συναισθηματικά και στο τέλος να πληρωθώ; ζήτησα μια συμβουλή με πολύ όμορφο τρόπο γιατί η συμπεριφορά του δεν μ δείχνει ξεκαθαρα ότι θέλει σεξ αλλα βλέπω και συναίσθημα κάποιες φορές και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Καλο θα ήταν να μιλάμε ευγενικά. Οπως και να χει ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου
    δεν εισαι χαζογκομενα, ασε τον νικουδυου να λεει τις βλακεις του, παντα αυτο κανει (και πατα και καμια αναφορα οταν σε προσβαλει).
    αλλο ειναι το προβλημα σου εδω.

    συγκεντρωσου και βλεπε την ΑΛΗΘΕΙΑ, αυτου που ζεις, χωρις να κανεις ασχετα σεναρια και να εχεις ασχετες "απαιτησεις" απο τους αλλους.

    η ΑΛΗΘΕΙΑ ειναι οτι εχετε ζησει καποια πραγματα με τον τυπο, αλλα δεν εχετε καμια δεσμευση , ουτε και ΣΑΝ δεσμευση μεταξυ σας.
    η λαθος "απαιτηση" που εχεις και ειναι και το προβλημα εδω, ειναι οτι ζητας εξηγησεις για πραγματα που και δεν σου οφειλει εξηγησεις (επειδη δεν εχετε σχεση), αλλα ΚΑΙ γιατι θα επρεπε ετσι κι αλλιως να τα καταλαβαινεις/ συμπεραινεις μονη σου απο τις συμπεριφορες και οχι να θες αυτος ο ξενος (με την εννοια του οτι ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΣΧΕΣΗ) να σε παρει απο το χερακι για να τα καταλαβεις.
    φυσικα συζητας, ρωτας καποιες φορες καποια πραγματα, αλλα απο κει και περα βγαζεις τα συμπερασματα σου και παιρνεις ΜΟΝΗ ΣΟΥ τις αποφασεις σου για το πως θα κινηθεις.

    εσυ κανεις σαν το 8χρονο. θελεις αυτος να σου δωσει ολες τις εξηγησεις ενω δεν οφειλει, να σου δωσει διαβεβαιωσεις ενω ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΣΧΕΣΗ και κλαις και παραπονιεσαι που δεν ανταποκρινεται οπως το εχεις στο μυαλο σου....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νέα γνωριμία
    By user1997 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-05-2023, 12:55
  2. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 21:29
  3. Νεα γνωριμια
    By willowfairy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 17-10-2016, 17:59
  4. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 02:05
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •