Νέα γνωριμία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εισαι χαζογκομενα, ασε τον νικουδυου να λεει τις βλακεις του, παντα αυτο κανει (και πατα και καμια αναφορα οταν σε προσβαλει).
    .
    δεν εγραψα πουθενα οτι ειναι χαζογκομενα, αλλα οτι για τον αλλον ειναι τετοια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και πατα και καμια αναφορα .
    πρωι πρωι εκανα οτι μπορουσα για να φαω μια αναφορα αλλα τα κοριτσια του φορουμ με αγαπανε.
    τωρα για εσενα εχω αμφιβολιες
    https://forum.psychology.gr/threads/...81%CE%AC%CF%82

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν εγραψα πουθενα οτι ειναι χαζογκομενα, αλλα οτι για τον αλλον ειναι τετοια
    γιατι να ειναι χαζογκομενα για τον αλλον; οποιος δεν θελει να δεσμευτει με καποια κοπελα, ο λογος ειναι οτι την θεωρει χαζογκομενα; μονο για να την ενοχλησεις το ειπες.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πρωι πρωι εκανα οτι μπορουσα για να φαω μια αναφορα αλλα τα κοριτσια του φορουμ με αγαπανε.
    τωρα για εσενα εχω αμφιβολιες
    https://forum.psychology.gr/threads/...81%CE%AC%CF%82
    Δεν νομίζω οτι υπάρχει κάποιο ον που να παραπέμπει σε θηλυκό και να σε αγαπάει εσένα πάντως..

    Θεματοθέτρια τα πολλά λόγια είναι φτώχια, τα έχουμε ξαναπεί, ξεκόλλα το κεφάλι σου από τη τσίχλα της σχέσης / ασφάλειας / αποκλειστικότητας, άσε τη κλάψα για τον έναν και τον άλλον άκυρο και ζήσε τη ζωή σου. Δεν ξέρω τι να κάνεις, δούλεψε, ταξίδεψε, κάνε καινούριες παρέες, σπούδασε, κάνε σεξ με όποιον σου γυαλίσει, εξελίξου όπως την καταλαβαίνεις εσύ την εξέλιξη αλλιώς θα είσαι μόνιμα πάνω από ένα κινητό αν σου έστειλε o Μήτσος και με ποιά άλλη μιλάει. Sad.

    Κι ασε και τον υπόλοιπο κόσμο να τη ζει ήρεμος, δεν σου φταίνε κάτι οι υπόλοιποι άνθρωποι που ζητάνε κάτι άλλο πέρα του ''για πάντα μαζί''.
    Η συμπεριφορά σου είναι όντως 8χρονου και πιεστική οπότε μην περιμένεις ειλικρίνεια από την άλλη μεριά, θα ακούσεις πιθανόν μέχρι ένα σημείο αυτά που θέλεις να ακούσεις μετά από πίεση δική σου και μετά μην τον είδατε τον Παναή, έχουν μικρή ημερομηνία λήξης τέτοιες καταστάσεις.

    Αν ψάχνεις τον πρίγκιπα, guess what, δεν θα τον βρεις, τον έφαγε ο δράκος.
    Δυνάμωσε και βγες πιο δυνατή στην αρένα του dating αλλιώς θα σε φάνε τα λιοντάρια στο λεπτό.

    Καλή δύναμη!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Αν ψάχνεις τον πρίγκιπα, guess what, δεν θα τον βρεις, τον έφαγε ο δράκος.
    Δυνάμωσε και βγες πιο δυνατή στην αρένα του dating αλλιώς θα σε φάνε τα λιοντάρια στο λεπτό.

    Καλή δύναμη!
    κοριτσια υπαρχουν πριγκιπες αλλα δεν φτανουν για ολες σας!

    οσο για το δευτερο, το σωστο ειναι.....
    Δυνάμωσε και βγες πιο δυνατή στην αρένα του dating αλλιώς θα στον φανε οι πιο καπατσες στο λεπτό.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Γειά σου ,user 1997, καταλαβαίνω ότι πολλές από τις απαντήσεις εδώ σε πληγώνουν, όταν είμαστε ερωτευμένοι βλέπουμε αυτό πού θέλουμε να δούμε συνήθως,και γω θα συμφωνήσω με τους περισσότερους εδώ,η γνώμη μου είναι ότι παίζει σε πολλά ταμπλό. Ισως στη καλύτερη περίπτωση να νιώθει κάτι πιο τρυφερό για σένα αλλά δε θέλει να δεσμευτεί.Οσο συνεχίζεται αυτό μέσα στο σπίτι δε πρόκειται να εξελιχθεί σε τίποτα καλύτερο,2023 έχουμε σε όποια " κλειστή" κοινωνία και να μένετε δε νομίζω ότι θα σας κρεμάσουν και κουδούνια αν βγείτε για ένα καφέ.Σου έχω μια πιθανή λύση για να το τελειώσεις όλο αυτό .Να σκοτώσεις τις ελπίδες σου μόνη σού.Πες του με ειλικρίνεια πώς νιώθεις "είμαι ερωτευμένη μαζί σου,δε μου φτάνει αυτό που έχουμε,με πληγώνεις όταν μιλάς με άλλες κ.τ.λ...."επειδή όλη αυτή η κατάσταση μου είναι ψυχοφθόρα ή θα κάνουμε το επόμενο βήμα ή θα το τελειώσουμε να πάμε παρακάτω. Πάρε μια βδομάδα χρόνο σκέψου το και αποφάσισε,εσύ έχεις τη μπάλα. Τερμάτισε το πες τα τού όλα, μη φοβάσαι. Μετά δώσε μια προθεσμία στον εαυτό σου που θα περιμένει αθόρυβα (χωρίς μηνύματα και τηλέφωνα) . Πιστεύω θα προχωρήσεις πιο εύκολα μετά και χωρίς χιλιάδες" αν" να σε βασανίζουν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πρωι πρωι εκανα οτι μπορουσα για να φαω μια αναφορα αλλα τα κοριτσια του φορουμ με αγαπανε.
    τωρα για εσενα εχω αμφιβολιες
    https://forum.psychology.gr/threads/...81%CE%AC%CF%82
    ΕΝΣΥΝΑΊΣΘΗΣΗ.Ανηξε το λεξικό και ψάξε

  8. #23
    Γειά σας και πάλι παιδιά!! Λοιπόν η κατάσταση με το παιδί αυτό συνεχίζεται. Του εξέφρασα τα συναισθηματα μου. Του είπα ότι τον έχω ερωτευτει κι εκείνος μου είπε πως δεν είναι για κάτι παραπάνω τωρα και να το δούμε χαλαρά. Σταματήσαμε την επικοινωνία για κάποιες μέρες μετά από αυτή την συζήτηση και μετά πάλι τα ιδια. Εγω άρχισα να είμαι πιο ανοιχτή απέναντι του και ενώ πριν ήμουν πιο ντροπαλή μόλις ξεκίνησα να είμαι ανοιχτή σε συζητήσεις περί σεξ κλπ εκείνος άρχισε να μου στέλνει και να επιδιώκει την επικοινωνία κάθε μερα. Προσπάθησα πολλές φορες να καταλάβω τι θέλει αλλά μάταια. Μου είπε να το δούμε χαλαρά, ρώτησα αν θελει μονο σεξ και μου είπε οτι δεν είναι αυτό που ζητάει αλλα μονο για σεξ βρισκόμαστε. Ρώτησα αν έχουμε αποκλειστικοτητα και μ είπε ναι και να είναι να προκύψει κάτι άλλο θα το πούμε ο ένας στον αλλον χωρίς να παίζουμε ώστε να μην πληγωθούμε.Μου είπε ότι τον κούρασαν αυτές οι συζητήσεις και γι αυτο απομακρυνθηκε. Εγω καταλαβα ότι απομακρυνθηκε όταν άρχισα να του δείχνω ενδιαφέρον γιατι πριν το προσπαθούσε περισσότερο. Μου είπε ότι του αρέσει πάρα πολύ το σεξ μαζι μου αλλά έχω καταλάβει ότι δεν θέλει καν συζητήσεις του τύπου που θα βγάλει. Ωστόσο κάποιες φορές μ εχει πει ότι θα με ερωτευτεί κι εκείνος στο τέλος και ότι μπορεί κάτι να γίνει και να είμαστε μαζί. Παιδιά δεν ξέρω τι να κανω. Ειμαι ερωτευμένη μαζι του. Μου αρέσει και το σεξ πολύ μαζι του και δεν θέλω να προχωρήσω με κάποιον άλλο και του το έχω πει κιολας. Τον πιστεύω στο οτι δεν μιλάει με αλλες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση του. Πιστεύετε ότι μπορεί να αλλαξει; τι να κανω; να το τελειώσω; και αν ναι πως; που κάθε φορά το μετανιωνω. Υπάρχει τρόπος να τον κανω κάπως να κολλησει; σας παρακαλώ μην μου επιτεθείτε. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας απαντήσει. Ευχαριστώ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Γειά σας και πάλι παιδιά!! Λοιπόν η κατάσταση με το παιδί αυτό συνεχίζεται. Του εξέφρασα τα συναισθηματα μου. Του είπα ότι τον έχω ερωτευτει κι εκείνος μου είπε πως δεν είναι για κάτι παραπάνω τωρα και να το δούμε χαλαρά. Σταματήσαμε την επικοινωνία για κάποιες μέρες μετά από αυτή την συζήτηση και μετά πάλι τα ιδια. Εγω άρχισα να είμαι πιο ανοιχτή απέναντι του και ενώ πριν ήμουν πιο ντροπαλή μόλις ξεκίνησα να είμαι ανοιχτή σε συζητήσεις περί σεξ κλπ εκείνος άρχισε να μου στέλνει και να επιδιώκει την επικοινωνία κάθε μερα. Προσπάθησα πολλές φορες να καταλάβω τι θέλει αλλά μάταια. Μου είπε να το δούμε χαλαρά, ρώτησα αν θελει μονο σεξ και μου είπε οτι δεν είναι αυτό που ζητάει αλλα μονο για σεξ βρισκόμαστε. Ρώτησα αν έχουμε αποκλειστικοτητα και μ είπε ναι και να είναι να προκύψει κάτι άλλο θα το πούμε ο ένας στον αλλον χωρίς να παίζουμε ώστε να μην πληγωθούμε.Μου είπε ότι τον κούρασαν αυτές οι συζητήσεις και γι αυτο απομακρυνθηκε. Εγω καταλαβα ότι απομακρυνθηκε όταν άρχισα να του δείχνω ενδιαφέρον γιατι πριν το προσπαθούσε περισσότερο. Μου είπε ότι του αρέσει πάρα πολύ το σεξ μαζι μου αλλά έχω καταλάβει ότι δεν θέλει καν συζητήσεις του τύπου που θα βγάλει. Ωστόσο κάποιες φορές μ εχει πει ότι θα με ερωτευτεί κι εκείνος στο τέλος και ότι μπορεί κάτι να γίνει και να είμαστε μαζί. Παιδιά δεν ξέρω τι να κανω. Ειμαι ερωτευμένη μαζι του. Μου αρέσει και το σεξ πολύ μαζι του και δεν θέλω να προχωρήσω με κάποιον άλλο και του το έχω πει κιολας. Τον πιστεύω στο οτι δεν μιλάει με αλλες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τη στάση του. Πιστεύετε ότι μπορεί να αλλαξει; τι να κανω; να το τελειώσω; και αν ναι πως; που κάθε φορά το μετανιωνω. Υπάρχει τρόπος να τον κανω κάπως να κολλησει; σας παρακαλώ μην μου επιτεθείτε. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ας απαντήσει. Ευχαριστώ.
    σου λεει απο την αρχη και με καθε δικη σου διαθεση για συζητηση για το που παει το πραγμα, παντα το ιδιο. οτι δεν ε χει βαθια αισθηματα και ουτε ενδιαφερεται για κατι δεσμευτικο.
    κι εσυ ρωτας και ξαναρωτας τι συμπερασμα πρεπει να βγαλεις...
    βγαλε το συμπερασμα οτι σου λεει την αληθεια και θελει μονο κατι χαλαρο...


    μα φυσικα, αφου σεξ κανετε και δεν δεσμευεται, αυτο που θελει ειναι ΣΕΞ! αφου ανταποκρινεσαι ακομα περισσοτερο στο σεξ, θα θελει κι εκεινος. αυτο δεν σημαινει οτι αλλαξαν οι προθεσεις του. γιατι ρωτας παλι τι θα επρεπε να καταλαβεις;;
    θα επρεπε να καταλαβεις οτι για σεξ δεν ειναι αρνητικος. για σχεση, ειναι...

    το οτι τον κουρασαν αυτες οι συζητησεις ηταν φανερο.
    δηλαδη... δεν μπορω να το πιστεψω το οτι "δεν μπορεις να καταλαβεις την σταση του". δεν ειναι μονο σταση. ειναι και λογια. στα λεει ξεκαθαρα. τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινεις;
    μαλλον δεν μπορεις να χωνεψεις το οτι εσυ αισθανεσαι διαφορετικα.

    το τι να κανεις , εσυ πρεπει να το αποφασισεις.
    το ΑΝ παρ ολα τα ξεκαθαρισματα του υπαρχει πιθανοτητα να γινει κατι διαφορετικο στο μελλον, δεν το ξερει κανεις.
    εαν εισαι ερωτευμενη και μπορεις να περιμενεις ποτε θα κανεις σεξ με καποιον που δεν ειναι και ουτε θελει κατι παραπανω απο σενα, κανε το. αλλα εγω πιστευω οτι ενας ερωτευμενος ανθρωπος υποφερει με τετοιες συνθηκες.

  10. #25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου λεει απο την αρχη και με καθε δικη σου διαθεση για συζητηση για το που παει το πραγμα, παντα το ιδιο. οτι δεν ε χει βαθια αισθηματα και ουτε ενδιαφερεται για κατι δεσμευτικο.
    κι εσυ ρωτας και ξαναρωτας τι συμπερασμα πρεπει να βγαλεις...
    βγαλε το συμπερασμα οτι σου λεει την αληθεια και θελει μονο κατι χαλαρο...


    μα φυσικα, αφου σεξ κανετε και δεν δεσμευεται, αυτο που θελει ειναι ΣΕΞ! αφου ανταποκρινεσαι ακομα περισσοτερο στο σεξ, θα θελει κι εκεινος. αυτο δεν σημαινει οτι αλλαξαν οι προθεσεις του. γιατι ρωτας παλι τι θα επρεπε να καταλαβεις;;
    θα επρεπε να καταλαβεις οτι για σεξ δεν ειναι αρνητικος. για σχεση, ειναι...

    το οτι τον κουρασαν αυτες οι συζητησεις ηταν φανερο.
    δηλαδη... δεν μπορω να το πιστεψω το οτι "δεν μπορεις να καταλαβεις την σταση του". δεν ειναι μονο σταση. ειναι και λογια. στα λεει ξεκαθαρα. τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινεις;
    μαλλον δεν μπορεις να χωνεψεις το οτι εσυ αισθανεσαι διαφορετικα.

    το τι να κανεις , εσυ πρεπει να το αποφασισεις.
    το ΑΝ παρ ολα τα ξεκαθαρισματα του υπαρχει πιθανοτητα να γινει κατι διαφορετικο στο μελλον, δεν το ξερει κανεις.
    εαν εισαι ερωτευμενη και μπορεις να περιμενεις ποτε θα κανεις σεξ με καποιον που δεν ειναι και ουτε θελει κατι παραπανω απο σενα, κανε το. αλλα εγω πιστευω οτι ενας ερωτευμενος ανθρωπος υποφερει με τετοιες συνθηκες.
    Εχεις δικιο σε όλα. Πιέζω την κατάσταση χωρίς λόγο. Αλλα πολλές φορες που συζητάμε μου λέει ότι κι εκείνος νιώθει κάποια πράγματα αλλά απομακρυνεται όταν νιώθει ότι θα εγκλωβιστει καπου γιατι δεν έχει περάσει καλά στις σχέσεις του και του αρέσει η ζωή που έχει τώρα. Άλλες φορές μου έλεγε να κανω υπομονή και ίσως φτιάξουν τα πράγματα και διάφορα τέτοια. Και μ αυτό τον τρόπο έπαιρνα ελπίδες ότι ίσως αλλάξει κάτι στο μέλλον. Επίσης μ ειπε οτι αν ήταν να προσπαθήσει να κάνει σχέση θα το έκανε μαζι μου. Ακούγοντας όλα αυτα σκεφτόμουν ότι η δεν του αρεσω τόσο ώστε να μην θέλει να κάνει σχέση μαζί μου ή όντως έχει τραύματα από προηγούμενες σχέσεις και αλλάξει κάτι μαζι μ. Μάλλον εθελοτυφλω. Εσείς τα βλέπετε πιο αντικειμενικά. Εμενα το ερώτημα μου είναι αν πιστεύετε ότι μπορεί να αλλάξει κάτι. Η αν μπορώ να κάνω κάτι ώστε να κολλησει κι αυτός.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εχεις δικιο σε όλα. Πιέζω την κατάσταση χωρίς λόγο. Αλλα πολλές φορες που συζητάμε μου λέει ότι κι εκείνος νιώθει κάποια πράγματα αλλά απομακρυνεται όταν νιώθει ότι θα εγκλωβιστει καπου γιατι δεν έχει περάσει καλά στις σχέσεις του και του αρέσει η ζωή που έχει τώρα. Άλλες φορές μου έλεγε να κανω υπομονή και ίσως φτιάξουν τα πράγματα και διάφορα τέτοια. Και μ αυτό τον τρόπο έπαιρνα ελπίδες ότι ίσως αλλάξει κάτι στο μέλλον. Επίσης μ ειπε οτι αν ήταν να προσπαθήσει να κάνει σχέση θα το έκανε μαζι μου. Ακούγοντας όλα αυτα σκεφτόμουν ότι η δεν του αρεσω τόσο ώστε να μην θέλει να κάνει σχέση μαζί μου ή όντως έχει τραύματα από προηγούμενες σχέσεις και αλλάξει κάτι μαζι μ. Μάλλον εθελοτυφλω. Εσείς τα βλέπετε πιο αντικειμενικά. Εμενα το ερώτημα μου είναι αν πιστεύετε ότι μπορεί να αλλάξει κάτι. Η αν μπορώ να κάνω κάτι ώστε να κολλησει κι αυτός.
    τα "τραυματα" και τα "δεν ειμαι σε φαση", να μην τα ακους απο κανεναν...
    οποιος γουσταρει αρκετα, ειναι παντα σε φαση...
    το αν υπαρχει οποιαδηποτε πιθανοτητα να θελησει στο μελλον, στο απαντησα, οτι δεν μπορει να το ξερει κανεις.
    αν δεν γουσταρει αρκετα, δεν μπορεις να κανεις τιποτε, για να κολλησει.
    μπορω ομως να σου πω τι να κανεις για να φυγει, εφοσον προς το παρον δεν θελει κατι παραπανω, ωστε αν μπορεις να κανεις το αντιθετο...
    αν τον πιεζεις για μια διαφορετικη απαντηση ενω σου εχει απαντησει ηδη πολλες φορες, εαν επανερχεσαι σε πραγματα που τα ειπατε, ενω λεει ξεκαθαρα οτι δεν θελει αλλες τετοιες συζητησεις, ειναι ενας λογος για να φυγει...

    υ.γ.
    οταν ο αλλος θελει μονο σεξ και το εχει οποτε θελησει, γιατι να επιδιωξει κατι αλλο;;;
    εσυ του δηλωνεις συνεχεια ποσο προθυμη εισαι για οτιδηποτε και ποσο ερωτευμενη εισαι μαζι του.
    εχεις γινει ηδη δεδομενη, χωρις να εχετε καν σχεση. κανε λιγο και την ζωη σου. μην εισαι τοσο διαθεσιμη ανα πασα ωρα και στιγμη, αφου δεν εχετε σχεση...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    261
    Κοπελιά οι ιδανικές σχέσεις δεν ξεκινάνε έτσι . Βαριέμαι να γράφω πολλά , μην ξανασχοληθεις με το ζήτημα , εσύ θα χάσεις .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Εχεις δικιο σε όλα. Πιέζω την κατάσταση χωρίς λόγο. Αλλα πολλές φορες που συζητάμε μου λέει ότι κι εκείνος νιώθει κάποια πράγματα αλλά απομακρυνεται όταν νιώθει ότι θα εγκλωβιστει καπου γιατι δεν έχει περάσει καλά στις σχέσεις του και του αρέσει η ζωή που έχει τώρα. Άλλες φορές μου έλεγε να κανω υπομονή και ίσως φτιάξουν τα πράγματα και διάφορα τέτοια. Και μ αυτό τον τρόπο έπαιρνα ελπίδες ότι ίσως αλλάξει κάτι στο μέλλον. Επίσης μ ειπε οτι αν ήταν να προσπαθήσει να κάνει σχέση θα το έκανε μαζι μου. Ακούγοντας όλα αυτα σκεφτόμουν ότι η δεν του αρεσω τόσο ώστε να μην θέλει να κάνει σχέση μαζί μου ή όντως έχει τραύματα από προηγούμενες σχέσεις και αλλάξει κάτι μαζι μ. Μάλλον εθελοτυφλω. Εσείς τα βλέπετε πιο αντικειμενικά. Εμενα το ερώτημα μου είναι αν πιστεύετε ότι μπορεί να αλλάξει κάτι. Η αν μπορώ να κάνω κάτι ώστε να κολλησει κι αυτός.



    Δεν έπιασε το κολπάκι της προηγούμενης φοράς οτι έχεις άλλον? #not

    Ρε φίλη αλήθεια τώρα, καλοκαίρι είναι, κάνε κανα μπανάκι να δροσιστείς, κάνε καμια βόλτα, πιες καμια κοκτειλάρα και ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧ@@@ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ!
    ΕΛΕΟΣ!
    Τον εαυτό σου δεν τον λυπάσαι?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητή θεματοθέτρια,
    δύο άνθρωποι που έρχονται συχνά σε σεξουαλική επαφή και περνάνε και καλά αναπόφευκτα σιγά σιγά μπορεί να δεθούν παραπάνω και να δημιουργηθούν και κάποια συναισθήματα. Αυτό όμως δεν πρέπει να μπερδεύεται με το δημιουργώ σχέση ή με τον έρωτα.
    Ο τύπος απ' ότι φαίνεται κερδίζει χρόνο λέγοντάς σου ότι θα το δούμε στο μέλλον και μπορεί να φτιάξουν τα πράγματα...
    Στο τώρα δεν θέλει σχέση, στο είπε ότι είναι μία χαρά όπως είναι.
    Το μέλλον κανείς δεν το γνωρίζει οπότε ότι λέει για το πως θα νιώθει στο μέλλον προφανώς είναι άτοπο.

    Τώρα θέλω να σκεφτείς τις προηγούμενες σχέσεις σου πώς ξεκινησαν, ή κάποια μακροχρόνια σχέση φίλης σου. Και θα καταλάβεις πως μια σχέση δεν μπορεί να δημιουργηθεί απλά σε ένα κρεβάτι.
    Άμα δεν βγείτε έξω ραντεβού, άμα δεν θέλει να μάθει εσένα, άμα δεν γνωρίσεις τους φίλους σου, άμα δεν είναι έτοιμος να δεθεί και να σου δώσει πράγματα, όσο και να τον ρωτάς και το συζητάτε σχέση δεν θα γίνει ποτέ.

    Η συζητηση δεν βγάζει κάπου πλέον. Πες του ότι ή δοκιμάζουμε για σχέση με τα όλα της (εξόδους κλπ) ή το κόβουμε γιατί εσένα το χαλαρό δεν σε καλύπτει. Και εκεί θα πάρεις μια ξεκάθαρη απάντηση.

  15. #30
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by user1997 View Post
    Καλησπέρα! Εδώ και 3 μήνες ξεκίνησα να μιλάω μέσω φβ με ένα παιδι. Βρεθήκαμε κάναμε σεξ και από τότε συνεχίζουμε την επικοινωνία. Στις αρχές δεν μου έστελνε καθημερινά και γενικα από τη στάση του καταλαβα οτι ηθελε μονο σεξ.Μετά από μια δυο φορές που βρεθήκαμε και το κάναμε του μίλησα λέγοντας του ότι αν ψάχνει κάτι τέτοιο να μου το πει για να ξέρω έστω τι γίνεται (χωρίς να του ζητήσω δεσμεύσεις κλπ) εκείνος μ ειπε ότι είμαστε ακόμα στο στάδιο της γνωριμίας και δεν ξέρεις που βγάζουν αυτα. Από τότε βέβαια μιλάμε καθημερινά. Εκείνος μου στέλνει κάθε μέρα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι θελει. Δεν είναι καθόλου εκφραστικός. Άλλες φορές μιλάμε πολύ ωραια και άλλες κάνει ώρες να μου απαντήσει ενώ είναι ονλαιν. Πριν 2 μέρες ανακάλυψα ότι μιλάει και με αλλη κοπελα. Και το παραδέχτηκε αλλα μ ειπε οτι δεν είναι κάτι και οτι μαζι μ του βγαίνει και κάτι πιο τρυφερο(αυτό το ειπε επειδή 2 με 3 φορες κοιμηθηκαμε και μαζί ενώ κατα τα λεγόμενα του όταν είναι με κάποια για σεξ δεν δίνει τετοια περιθωρια) Το θέμα είναι ότι μ ειπε οτι είμαστε στο στάδιο της γνωριμίας αλλα νομίζω ότι δεν προσπαθεί να με γνωρίσει. Δεν μ κανει συχνά ερωτήσεις για εμένα. Αντίθετα μου ανοίγεται πολυ και μ μιλάει για διάφορα θέματα του. Δεν έχουμε βγει καν για ένα καφέ έξω. Βρισκόμαστε στο σπιτι. Εδώ να σημειώσω ότι είμαστε κλειστή κοινωνία και δεν κυκλοφορούμε τόσο εύκολα με κάποιον έξω αν δεν είναι κάτι σοβαρό. Του είπα ότι δεν του ζητάει δεσμεύσεις αν δεν τ θέλει αλλα αν παίζει και με αλλες να μου το πει για να το κόψω. Μ ειπε οτι δεν θέλει να παίξει αλλα να το αφήσουμε να δούμε που θα βγει και οτι ολα καπως ετσι ξεκινάνε κ δεν ξέρεις που πάει. Εγω φοβαμαι γτ ήδη έχω αρχίσει να τν ερωτεύομαι νομίζω. Και δεν θέλω στο τέλος να εξαφανιστει και να πληγωθω. Με μπερδεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω αν του αρεσω η αν νιώθει κάτι ή αν απλα με έχει καβατζα. Τι καταλαβαίνετε εσεις; τι μου προτείνετε να κανω;
    Χαχαχαχα άντε και εσύ στο κλαμπ των "δεν ξέρω τι θέλω αλλά το σεξ σεξ και θα δούμε" τράβα κάνε ότι θες και μην μας ζαλίζεις, έχει καταντήσει αηδία αυτό το μοτίβο σχέσεων. Αν δεν έχεις μυαλό να κρίνεις εσύ τις πράξεις του και τις προθέσεις και να καταλάβεις το λάθος από το σωστό, κανείς δεν θα το κάνει για εσένα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νέα γνωριμία
    By user1997 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 13-05-2023, 12:55
  2. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 21:29
  3. Νεα γνωριμια
    By willowfairy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 17-10-2016, 17:59
  4. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 02:05
  5. γνωριμια
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-05-2008, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •