Εφορευτική επιτροπή εκλογών - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Location
    Στην κοιλια της μητερας μου , ακομη !
    Posts
    125
    Nikos2 εισαι οτι καλυτερο υπαρχει , αδερφε μου , παντου βλεπεις σεναρια για τσοντες , ακομα και μεσα στα εκλογικα τμηματα .
    Αχαλινωτη φαντασια . Να σαι καλα που με κανεις και γελω .

    Κ.Θεματοθετη τον Ιουλιο του 19 εκανε λαθος το ελληνικο κρατος και με επελεξε τυχαια εφορευτικη επιτροπη . Πηγα με ενα μαξιλαρι και κοιμηθηκα στο τμημα . Με ξυπνησαν . Πρωτο λαθος . Επειτα τριγυρνουσα στα γυρω εκλογικα τμηματα φωναζοντας οτι καλπες κλεινουν σε 10 μετα σε 9 μετα σε 8 ωρες . Καποιος χριστιανος μου ειπε , τι προβλημα εχεις , του απαντησα οτι οι καλπες κλεινουν σε 7 ωρες και κατι .Δευτερο λαθος . Πλακωσε πελατεια στο εκλογικο τμημα και ρωτουσα τους παππουδες και τις γιαγιαδες που προσερχοντουσαν να ψηφισουν ποσο σακχαρο εχουν . Ενας παππους και μια γιαγια αφου μου απαντησαν θετικα με ρωτησαν αμα ειμαι γιατρος . Του απαντησα πως οχι . Και συνεχισα αν εχετε προβλημα στα ματια , μπορει αυριο να εχουμε βασιλια . Τριτο λαθος . Καποια στιγμη και τραβουσα γραμμη σβηνωντας το ονομα και περνουσα στο τετραδιο τα στοιχεια του . Πεινασα . Περιμενα μεχρι οι ευχαριστημενοι πελατες να αποχωρησουν . Η δικαστικη αντιπροσωπος ηταν σπαγγοραμμενη και ετσι 2 μισολιτρα μπουκαλακια , μια πορτοκαλαδα και μια τυροπιτα πριν ανακαλυφθει το γαλα ηταν το ευχαριστω του θηλυκου Σκρουτζ Μακ Ντακ .
    Κλεισαμε τις καλπες και αρχισαμε τη καταμετρηση των φακελων . Ημουν εγω , εγω , εγω και παλι εγω . Υπηρχε μια διαρκης διχογνωμια αν το 397 ειναι πριν η μετα το 398 . Οταν με ρωτησαν ποσοι ειναι οι φακελοι τους ειπα καλυτερα να καλεσουμε ενα μαθηματικο . Με κοιταξαν και οι τρεις κυριες με ενα βλεμμα σαν να κοιτουσαν μια κατσαριδα στο νεροχυτη της κουζινας και ημουν σιγουρος οτι σκεφτηκαν πολυ σοβαρα την απαντηση μου . Μπορει και οχι .
    Πανω στη αναμπουμπουλα , ξεχασα το μαξιλαρι . Ηταν μοναχο του καθως δεν ειχε παρεα καποιο κεφαλι . Το λυπηθηκα για λιγο και του ειπα μην φοβασαι συντομα θα βρεις κεφαλι . Ακουσαν οι κυριες το διαλογο μου καθησα και εγραψα ξεχωριστα τους ψηφους των υποψηφιων βουλευτων σε ενα βιβλιο που εμοιαζε με μεγαλο σουντοκου . Καποια στιγμη ηρθε ο ευφυεστατος εκπροσωπος της Νεας Δημοκρατιας . Με ρωτησε αν τελειωσα και του ειπα δεν μπορω μπροστα στις κυριες . Μου ειπε αντε τελειωνε το εδωσα διπλωμενο το χαρτι με τη λιστα των συνολικων φηφων και εφυγε . Τεταρτο και τελευταιο λαθος Σηκωθηκα , ρωτησα τη δικαστικη αντιπροσωπο αν με χρειαζοταν τιποτε αλλο μου απαντησε κοφτα οχι , πηρα το μαξιλαρι μου και πηγα να καπνισω στο προαυλιο , εχωντας ακουστικη επαφη με τη ταξη του εκλογικου τμηματος που εφαγα τζαμπα 16 ωρες . Προτου προλαβω να τελειωσω το τσιγαρο , ακουσα την φωνη , περι τα 30 ντεσιμπελ περιπου , του ευφυεστατου εκπροσωπου της Νεας Δημοκρατιας να γαβγιζει" αυτος ο ψηλος ειναι ηλιθιος . Μου εδωσε το χαρτι με τους ψηφοφορους του Συριζα ! " Σηκωθηκα και εφυγα πηγα σπιτι αφησα το μαξιλαρι στο κρεβατι και οταν την επομενη ημερα διηγηθηκα την εμπειρια μου στους παρευρισκομενους εσκασαν στα γελια και μου λεγαν εισαι τρελος .

    Ηθικο διδαγμα : μετα τις εκλογες εισαι τρελος και ηλιθιος , πριν οχι και τοσο .

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Πες μου ότι θα με πάρεις και εμένα εάν ξανά πας;; Αν είναι πληρώνω και από πάνω!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Location
    Στην κοιλια της μητερας μου , ακομη !
    Posts
    125
    Ανδρεα , θελει λιγη τρελα η ζωη .
    Δεν νομιζω να με ψηφισαν μελος εφορευτικης επιτροπης της χρονιας .
    Αν με στειλουν χαρτι , θα σε παρω , να διδαξουμε πως ειναι η πραγματικη τρελα .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Επιτροπη ΚΕΠΑ
    By ads in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-09-2020, 16:10
  2. ευφορευτικη επιτροπη
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2019, 00:31
  3. Εφορευτική εκλογες
    By Nefeli28 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-2019, 16:37
  4. Επιτροπή από γιατρούς
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 11-01-2010, 00:46
  5. Αυριο ο νικητής των εκλογών να προσέξει το θέμα της υγείας
    By giota in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 05-10-2009, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •