Εφορευτική επιτροπή εκλογών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354

    Εφορευτική επιτροπή εκλογών

    Καλησπέρα μετά από καιρό. Το θέμα μου έχει να κάνει με την εφορευτική επιτροπή στις επερχόμενες εκλογές. Είμαι σίγουρος ότι θα με διαλέξουν γιατί κάθε δύο εκλογές με καλούν πάντα σαν αναπληρωματικό μέλος και η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έχω πάει. Παλαιότερα είχα τόσο άγχος και φοβόμουν παρά πολύ αλλά τώρα το βλέπω πιο χαλαρά το όλο πράγμα. Σε εσάς σας ήρθε χαρτί για εφορευτική επιτροπή;; Και τι απόφαση πήρατε θα πάτε;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Σε εσάς σας ήρθε χαρτί για εφορευτική επιτροπή;; Και τι απόφαση πήρατε θα πάτε;;
    βεβαια,
    καποτε ειχα παει και εγω μιας και που με καλεσαν και δεν θα το ξεχασω ποτε μου.
    καθομουν με μια ωραια κοπελα διπλα διπλα και κατι καναμε μαλλον σβηναμε τα ονοματα οσων ψηφιζαν και συζητουσαμε για διαφορα, ειχε ωραιο χαμογελο και καστανοξανθα μαλλια που το απογευμα οταν ειχε τον ηλιο πισω της ηταν ακομα πιο ωραια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Ήρθε χαρτί στον αδερφό μου και θα πάει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Εγώ είχα ρίξει άκυρο όταν με είχαν καλέσει, λόγω άγχους.
    Όμως εσύ να πας θα είναι μια καλή ευκαιρια για να αντιμετωπίσεις το άγχος σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Καλημέρα,
    έχω κάνει κάποιες φορές εφορευτική, όντως και εγώ λίγο αγχωνομουν την πρώτη φορά, είναι πολύ καλή άσκηση έκθεσης αν έχεις κοινωνικό άγχος. Μπορώ όμως να πω ότι αν εξαιρέσεις τις πολλές ώρες που είναι λίγο κουραστικες, μια χαρά ήταν όλες τις φορές, έτυχα και σε καλούς δικαστικούς αντιπροσώπους και είχε καλή ροή η όλη διαδικασία. Και έχει και λίγο πλάκα, ακούς διάφορες κουβέντες, εκπρόσωποι κομμάτων πάνε έρχονται, κάποια ευτράπελα και οι εκπλήξεις βέβαια καμιά φορά όταν ανοίγεις τους φακέλους το βράδυ, ποιήματα, ζωγραφιές και άλλα Πήγαινε και πραγματικά δες το χαλαρά, είναι ενδιαφέρουσα διαδικασία. Α και να έχεις νερό και τίποτα να μασουλας όταν δεν έχει κόσμο να περνάει η ώρα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Καλημέρα, μιας πού το ανέφερες ξέρεις με ποιο τρόπο _τρόπους παίρνεις απαλλαγή άμα σε καλέσουν; Έχει κυρώσεις λέει το χαρτί άμα δε πας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by Ανεμονη View Post
    Καλημέρα, μιας πού το ανέφερες ξέρεις με ποιο τρόπο _τρόπους παίρνεις απαλλαγή άμα σε καλέσουν; Έχει κυρώσεις λέει το χαρτί άμα δε πας.
    Γενικά απ' όσο ξέρω δεν εφαρμόζονται ποτέ κυρώσεις αν και το γράφει το χαρτί. Μπορεί κάποιος που έχει κληθεί να μην εμφανιστεί καθόλου, το συνηθεστερο... η να εμφανιστεί και να αναφέρει λόγους υγείας ή άλλους για τους οποίους δεν μπορεί να παραμείνει εκεί. Απλά έχει τύχει σε δικαστικούς αντιπροσώπους να εμφανιστεί μόνο ένας η και κανένας και χρειάζεται να κρατήσει το αναπληρωματικό μέλος που θα έρθει για να προχωρήσει η διαδικασία. Νομίζω τελευταία φορά εγώ και άλλη μία κοπέλα μόνο ειμασταν μελη εφορευτικής, αλλά βγήκε η δουλειά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Άρα Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να εμφανιστείς και να δηλώσεις τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να παραστεις δεν υπάρχει κάποια γραπτή διαδικασία, στις κυρώσεις αναφέρεται ότι αποκλείεσαι από δημόσιες θέσεις, δημόσιες προκυριξεις κατι τέτοιο, ε δε το ρισκάρεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by Ανεμονη View Post
    Άρα Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να εμφανιστείς και να δηλώσεις τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να παραστεις δεν υπάρχει κάποια γραπτή διαδικασία, στις κυρώσεις αναφέρεται ότι αποκλείεσαι από δημόσιες θέσεις, δημόσιες προκυριξεις κατι τέτοιο, ε δε το ρισκάρεις
    Αν υπάρχει θέμα υγείας, καλό είναι να έχεις και ένα χαρτί γιατρού. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλη γραπτή διαδικασία, πέρα από τα όσα καταγράφει ο δικαστικός αντιπρόσωπος. Γενικά δεν ξέρω περισσότερα να σου πω, αλλά συνήθως αν κάποιος δε θέλει να πάει δεν εμφανίζεται καθόλου, το βρίσκω απίθανο να αποκλειστεί ένα άτομο από δημόσια προκήρυξη η θέση, αν δεν πάει ως μέλος εφορευτικής, αλλά ναι, και γιατί να το ρισκάρει, στο κάτω κάτω είναι μια ενδιαφέρουσα εμπειρία που σε απασχολεί μια η το πολύ δύο μέρες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    μην μου τυχει τέτοιο ειμ κι δυσλακτικη την εκατσα αν μου τυχει τέτοια στραβή . ρεζιλικι κι κοροιοδηλικι θα φαω αλο τοσο απ οσο τρώω .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Δεν κοιτάνε τα χάλια τους που θα κάτσουν να σε κοροιδευσουν!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Δεν μου ήρθε χαρτί ακόμα και έχει πέντε μέρες για της εκλογές, λέτε να την γλίτωσα!! Παράξενο μου φαίνεται!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν μου ήρθε χαρτί ακόμα και έχει πέντε μέρες για της εκλογές, λέτε να την γλίτωσα!! Παράξενο μου φαίνεται!!
    ε ναι σίγουρα...τα χαρτιά για την εφορευτική έχουν σταλεί.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    σουπερρρρρρρρ τη γλυτωσαμεεεεεεεεεεεεεε
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Ανεμονη View Post
    Άρα Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να εμφανιστείς και να δηλώσεις τους λόγους για τους οποίους δεν μπορείς να παραστεις δεν υπάρχει κάποια γραπτή διαδικασία, στις κυρώσεις αναφέρεται ότι αποκλείεσαι από δημόσιες θέσεις, δημόσιες προκυριξεις κατι τέτοιο, ε δε το ρισκάρεις
    Εκτος αν δεν σε ενδιαφερει το δημοσιο καθολου, οπως π.χ. εμενα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Επιτροπη ΚΕΠΑ
    By ads in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 12-09-2020, 16:10
  2. ευφορευτικη επιτροπη
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2019, 00:31
  3. Εφορευτική εκλογες
    By Nefeli28 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 23-05-2019, 16:37
  4. Επιτροπή από γιατρούς
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 32
    Last Post: 11-01-2010, 00:46
  5. Αυριο ο νικητής των εκλογών να προσέξει το θέμα της υγείας
    By giota in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 05-10-2009, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •