Καταστασεις εκτος ελεγχου ναρκωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    1

    Καταστασεις εκτος ελεγχου ναρκωτικα

    Καλησπερα . Ειμαι 18 χρονων κοπελα γραφω κυριως γιατι δεν μπορω να τα κραταω μεσα μου (συγχωρεστε μου τα ορθογραφικα εχω δυσλεξια και πανω στην ταραχη μου δυσκολευομαι να τα διορθωσω ) Εχει τον τελευταιο μηνα που βγαινω με μια κοπελα σε ερωτικο επιπεδο . Για εμενα ηταν η πρωτη φορα που πειραματιζομαι και κυριως λογο αυτου το συνεχισα για να δω που θα παει . Η αλλη κοπελα επισης στην ηλικια μου δεν ειναι ακριβως ο τυπος μου και δεν με ενθουσιαζει ουτε απο αποψη χαρακτηρα ουτε εμφανισιακα . Και εδω ειναι που εχω το προβλημα και δεν ξερω πως να αντιδρασω . Σκεφτομουν και προσπαθησα να κοψω επαφες εδω και πολυ καιρο γιατι δεν ταιριαζουμε και τοσο αλλα κυριως γιατι η συκγεκριμενη ειναι χρηστης κοκας κατι που δεν μου ειναι ιδιαιτερα ελκυστικο . Ενω λοιπον αυτες ειναι γενικοτρρα οι σκεψεις μου οι πραξεις μου στο τελος αντιφασκουν ... καθε φορα καταληγω μαζι της σε καταστασεις που δεν με βοηθανε ιδιαιτερα . Ειμαι γενικοτερα επιρεπης στο αλκοολ και αντιμετοπιζα αρκετα σχετικα προβληματα τον προιγουμενο χρονο ομως σε μεγαλο βαθμο ειχα βρει την ακρη μου και ενιωθα καλα με τον εαυτο μου ,την συμπεριφορα μου , τους ανθρωπους που εχω διπλα μου . Τωρα ομως εχω χασει τα ορια μου δεν ξερω τι συμβαινει αλλα παθαινω μπλακ αουτ και χανω τον ελεγχο. Την προιγουμενη εβδομαδα βρεθηκα με αυτην και εναν αλλο φιλο της σε ενα σπιτι πολυ μακρια απο την πολη μου για μια ολοκληρη μερα χωρις κινητο και επικοινωνια οπου και δοκιμασα πρωτη φορα κοκαινη . Στο τελος ολο το σκηνικο κατεληξε ασχημα αφου προσπαθουσαν να με κανουν να βρεθω ερωτικα και με τους δυο και ακομα αναρωτιεμαι γιατι εγω η ιδια το δεχτηκα μαλιστα εκανα σεξ με τον τυπο χωρις προφυλαξη . Την επομενη μερα ενιωθα ντροπη και σιχαινομουν τον εαυτο μου και τις πραξεις μου . Αποφασισα να κοψω μαχαιρι τις επαφες με την εν λογου κοπελα και να μην μιλησω ποτε για αυτο το περιστατικο . Και ομως εδω ριμαι παλι . Το σαββατο ημουνα εξω με εναν φιλο οταν μου ηρθε μηνυμα απο εκεινη να βρεθουμε . Δεν ξερω γιατι απαντησα . Την καλεσα στο μερος που ημασταν και εκεινη ηρθε με την συνοδεια του φιλου της εκεινου. Μετα απο μερικα ποτα . Εκανα παλι χρηση στο παρτυ και μετα τους ειπα να παμε στο σπιτι μου μαζι με δυο αλλους διλους μου φιλους . Δεν θυμαμαι πολλα ... εχω κενα μνημης και ανυσηχω για το σε τι κατασταση με ειδαν ενδεχωμενως οι δικοι μου φιλοι . Καναμε ολοι χρηση βεβαια . Ξερω σιγουρα πως ο φιλος της κοπελας προσπαθησε να με ξεμοναχιασει στο δωματιο μου και απο εκεινη την μερα φοβαμαι να μπω στο συγκεκριμενο χωρο του σπιτιου . Αιδιαζω και μονο στην σκεψη του να καθεται γυμνος στο δικο μου κρεβατι . Το πρωι που ξυπνησα ειχαν φυγει ολοι . Δεν ξερω τι μου συμβαινει. Ανυσχηω επισης οτι θα ξανα κανω ναρκωτικα . Ομως δεν τα θελω αυτα . Χρειαζομαι ανθρωπους που να με πηγαινουνε μπροστα και οχι πισω ανθρωπους που δεν θα με εκμεταλευονται και δεν θα την βρισκουν απλα πινοντας κοκες . Εχω δουλεψεθ αρκετα με τον εαυτο μου και ολο αυτο με αναιρει επιτοπου . Δεν ξερω δεν μπορω ουτε να ηρεμισω εχω καθαρισει ποσες φορες το σπιτι γιατι νιωθω οτι ειναι βρωμικο απο τις προαλλες .
    Last edited by efstanna24; 15-05-2023 at 17:56.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Στην ηλικια σου ειναι λιγο δυσκολο να ξερεις τι θελεις, οποτε απλα πειραματιζεσαι. Το θεμα ειναι οτι τα πειραματα αυτα ειναι επικινδυνα. Η κοκα π.χ. μπορει να σου καψει το μυαλο που λενε... Εκανες το πειραμα, τελος. Μην συνεχισεις τα ναρκωτικα. Βρες αλλα ατομα για παρεα... πιο νορμαλ. Πρωτα ομως ρωτα τον εαυτο σου τι θελεις να κανεις στη ζωη σου.... Εχεις στοχους; ονειρα; Εστω καποια ενδιαφεροντα/χομπι;

Similar Threads

  1. Νευρολογικό εκτός ελέγχου
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-06-2020, 14:36
  2. SOS...Νευρικό σύστημα εκτός ελέγχου.
    By Earl Grey in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-06-2019, 14:32
  3. MANA - ΚΟΡΗ ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ!
    By anxious4ever in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 28-07-2014, 12:54
  4. Πολύτεκνη οικογένεια εκτός ελέγχου
    By jkostop in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 05-11-2013, 01:07
  5. Γονεικές συμπεριφορές ελέγχου
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 02-12-2009, 06:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •