Ψυχικη κοπωση κανενα ενδιαφερον για την ζωη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    27

    Ψυχικη κοπωση κανενα ενδιαφερον για την ζωη

    Γεια σας παιδια. Αν και ειμαι παλιος και ξερω τις παρενεργειες απο τα φαρμακα μου ηρθε να γραψω αυτο να εχω μια ασχολεια. Καθε μερα που ξυπναω λεω θεε μου γτ ξυπνησα. Δεν εχω κανενα ενδιαφερον για την ζωη και καθε μερα εδω και 20 χρονια τωρα που περνω τα φαρμακα μου καθε μερα νιωθω κοπωση. 20 χρονια τωρα σηκωνω αυτον το σταυρο....

    Να δουλεψω δεν μπορω λογω της ασθενειας. Σημερα μιλησα με το ΚΔΑΠ της πολης μου μπες βρω μια ασχολεια σαν αμεα... Τι να κανω... σε κανονικη δουλεια δεν μπορω και το μονο που μπορω να κανω ειναι ντελιβερι...στο οποιο δουλευα μεχρι περσι και επερνα Ζαναξ για να αντεχω... εχω μονο πτυχιο γυμνασιου και κομμωτικης απο τον ΟΑΕΔ...

    Υπαρχει καμια υπηρεσια που να μας βρισκει δουλεια σαν ΑΜεα? ΤΟ ΚΔΑΠ κανει τπτ? Ξερει κανεις

    Καλησπερα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Για ΑΜΕΑ υπάρχει αυτό http://sxoliamea.gr/athinon/index.html . Το οποίο νομίζω τελείωσαν οι αιτήσεις. Του χρόνου όμως μπορείς να πας. Να ξέρεις χρειάζονται 10 χρόνια ψυχοθεραπείας για να γίνεις καλά. Εάν έχεις περάσει αυτό το όριο κάτι έχεις κάνει λάθος. ¨Η δεν κάνεις ψυχοθεραπεία και παίρνεις μόνο φάρμακα ή δεν σου κάνουν καλή ψυχοθεραπεία. Αλλιώς θα είχες θεραπευτεί.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Για ΑΜΕΑ υπάρχει αυτό http://sxoliamea.gr/athinon/index.html . Το οποίο νομίζω τελείωσαν οι αιτήσεις. Του χρόνου όμως μπορείς να πας. Να ξέρεις χρειάζονται 10 χρόνια ψυχοθεραπείας για να γίνεις καλά. Εάν έχεις περάσει αυτό το όριο κάτι έχεις κάνει λάθος. ¨Η δεν κάνεις ψυχοθεραπεία και παίρνεις μόνο φάρμακα ή δεν σου κάνουν καλή ψυχοθεραπεία. Αλλιώς θα είχες θεραπευτεί.
    Οχι ψυχοθεραπεια δεν εχω κανει ποτε. Απλα εδω και 20 χρονια περνω τα φαρμακα μου. Αλλα αυτο το λινκ που εβαλες ειναι μονο για Αθηνα... αν δεν κανω λαθος. Εγω ζω επαρχια

  4. #4
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by ypomoni2 View Post
    Οχι ψυχοθεραπεια δεν εχω κανει ποτε. Απλα εδω και 20 χρονια περνω τα φαρμακα μου. Αλλα αυτο το λινκ που εβαλες ειναι μονο για Αθηνα... αν δεν κανω λαθος. Εγω ζω επαρχια
    Τι φάρμακα παιρνεις;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    για αρχει βαλε στοχο να γραφτεις σε ενα βραδυνο λυκειο

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Τι φάρμακα παιρνεις;
    Παιρνω Leponex 300 mg ολη μερα (200 kai 100) aloperdin kai ladose

  7. #7
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by ypomoni2 View Post
    Παιρνω Leponex 300 mg ολη μερα (200 kai 100) aloperdin kai ladose
    Παίρνεις δύο αντιψυχωτικα από ότι βλέπω και το λεπονεξ ειναι δυνατο απο οτι εχω ακουσει.Εχεις ακόμα συμπτωματα;

Similar Threads

  1. Δεν υπαρχει κανενα νοημα
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 27-08-2018, 22:24
  2. Κανένα κίνητρο για αλλαγη
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-2015, 03:38
  3. 6 φάρμακα-κανένα αποτέλεσμα
    By konak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 23-09-2011, 20:03
  4. κανενα meeting?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 19-10-2010, 11:51
  5. κανένα νέο από Drosofar?
    By bionic_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2006, 01:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •