Διακοςη καπνισματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    brian23
    Guest

    Διακοςη καπνισματος

    Καλησπέρα σας.Ειμαι καπνιστής εδώ και 11 χρόνια από τα 17 μου και τώρα στα 28 μου βλέπω ότι έχει επηρεάσει την αντοχή μου κατά πολύ λαχανικών ευκολα ειδικά στις σκάλες.Η αλήθεια ειναι ότι καπνίζω 25 τσιγάρα τη μερα;Υπάρχει κάποιος που το εκοψε;Τι τον φοηθησε σε αυτήν την επώδυνη διαδικασια;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Ξεκινα ηλεκτρονικο να σωθεις. Εμενα μου ελειψε λιγο μονο τα πρωινα με τον καφε το τσιγαρο αλλα μετα απο λιγο ημουν κομπλε. Οτι θελεις και τυχον αποριες εχεις μπορω να σε βοηθησω.

  3. #3
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Ξεκινα ηλεκτρονικο να σωθεις. Εμενα μου ελειψε λιγο μονο τα πρωινα με τον καφε το τσιγαρο αλλα μετα απο λιγο ημουν κομπλε. Οτι θελεις και τυχον αποριες εχεις μπορω να σε βοηθησω.
    Κοίτα σκεφτόμουν να το κόψω μαχαίρι το είχα επιχειρήσει μια φορά και κράτησα 5 μέρες άλλος άνθρωπος.Το ίδιο θέλω να κάνω και τώρα και δεν θέλω να μπλέξω με ηλεκτρονικά αλλά φοβάμαι τη στέρηση.ποσο καιρό σου πήρε να γίνεις κομπλε;

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Κοιτα. Προσωπικα δεν υπηρχε περιπτωση να το κοψω μαχαιρι. Εχει κανα 2 χρονια τωρα ειμαι με ηλεκτρονικο, και πιστευω πως ενα εξαρτημενος καπνιστης δεν μπορει να το κοψει μαχαιρι ετσι διοτι θα του ανοιξει πολυ την ορεξη και θα βαλει πολλα κιλα. Το εχω δει σε φιλους και γνωστους να ξερεις. Ακουσε με που σου λεω! Το ηλεκτρονικο αργησα αλλα καταλαβα πως ειναι σωτηρια μεγαλη πραγματικα. Μονο και μονο που παιρνεις στην αρχη την νικοτινη που χρειαζεσαι εισαι οκ. Μετα αρχιζεις μειωνεις την νικοτινη και σιγα σιγα κοβεις και την συνηθεια χωρις να βαλεις ουτε ενα κιλο.

  5. #5
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Κοιτα. Προσωπικα δεν υπηρχε περιπτωση να το κοψω μαχαιρι. Εχει κανα 2 χρονια τωρα ειμαι με ηλεκτρονικο, και πιστευω πως ενα εξαρτημενος καπνιστης δεν μπορει να το κοψει μαχαιρι ετσι διοτι θα του ανοιξει πολυ την ορεξη και θα βαλει πολλα κιλα. Το εχω δει σε φιλους και γνωστους να ξερεις. Ακουσε με που σου λεω! Το ηλεκτρονικο αργησα αλλα καταλαβα πως ειναι σωτηρια μεγαλη πραγματικα. Μονο και μονο που παιρνεις στην αρχη την νικοτινη που χρειαζεσαι εισαι οκ. Μετα αρχιζεις μειωνεις την νικοτινη και σιγα σιγα κοβεις και την συνηθεια χωρις να βαλεις ουτε ενα κιλο.
    Σκέφτομαι για iqos πιο φτηνά θα μου βγαίνει τουλάχιστον θέλω 120 το μήνα για τσιγάρα δε συμφερει.Εσυ τι λες;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2023
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    89
    Πιο υγιεινο ειναι το ηλεκτρονικο, ειδικα αμα ριξεις και την νικοτινη. Εγω θελω 80 για να βγαλω το μηνα με χαμηλη νικοτινη και ατμιζω αρκετα, δηλαδη κανω καλη καταναλωση ολη μερα ρουφαω. Περιπου τοσα θα θελεις και εσυ με υψηλη νικοτινη, αντε να ειναι 85 γιατι θα εχεις και εκπτωση 12% απο το μαγαζι που παιρνω εγω, μπορω να σου δωσω και εκπτωτικο κωδικο στην πρωτη σου παραγγελια εχω ενα απο δικες μου παραγγελιες και δεν ξερω τι να τον κανω. Απλα το κακο ειναι η αρχη, γιατι χρειαζεται αρκετα λεφτα γιατι πρεπει να παρεις ατμοποιητη μοντακι μπαταριες φορτιστη και μια παρτιδα υγρα και αντιστατσεις. Αν τα εχεις αξιζει να τα δωσεις. Αν ομως οχι τοτε δοκιμασε κατι αλλο.

Similar Threads

  1. Διακοπή καπνίσματος
    By Aerozol in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 04-05-2023, 23:07
  2. Διακοπή Καπνίσματος
    By ioannis.87 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2020, 21:41
  3. Διακοπή καπνίσματος
    By foufoutos32 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 49
    Last Post: 01-10-2019, 15:56
  4. Διακοπη Καπνισματος!!!!!
    By Xfactor in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 217
    Last Post: 01-04-2018, 20:15
  5. Διακοπη καπνισματος
    By Deleted-member-18-05-2015 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 15
    Last Post: 17-12-2014, 13:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •