Γνωριμίες με άτομα του ίδιου φύλου στην Ελλάδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    4

    Γνωριμίες με άτομα του ίδιου φύλου στην Ελλάδα

    Καλησπέρα σας

    Πόσο εύκολο είναι να γίνουν γνωριμίες σε άτομα του ίδιου φύλου στην Ελλάδα ;
    Ειδικά ανάμεσα σε γυναίκες;
    Γιατί το βλέπω πολύ σπάνιο.
    Είμαι κοπέλα 26 χρονών και νιώθω εδώ και αρκετά χρόνια ότι είμαι bi curious.
    Θα ήθελα να πειραματιστώ και να κάνω κάτι με άλλη κοπέλα αλλά δεν έχει τύχει τόσο καιρό επειδή είναι δύσκολο να βρείς κάποια.

    Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα dating apps και εκτός το ότι έχει ελάχιστα γυναικεία προφιλ, τα περισσότερα είναι άντρες με κλεμμένες φώτο που παριστάνουν τις γυναίκες και τα άλλα μισά γυναίκες που ψάχνουν για τρίο με τον δικό τους, κάτι που εγώ δεν θέλω και τέλος ελάχιστα προφιλ από γυναίκες που ψάχνουν γυναίκες.

    Υπάρχει άλλος τρόπος να γνωρίσει κάποια άλλες κοπέλες εκτός από το να πάει σε γκει μπαρ;
    Γιατί μόνο αυτό μου έχει μείνει επειδή ντρέπομαι να πάω μόνη μου και δεν έχω κάποιον-α που να ήθελε να πάει εκεί μαζί μου.

    Αν υπάρχουν άλλες κοπέλες που ήταν στην ίδια θέση με εμένα παλιότερα θα ήθελα να μάθω τι έκαναν.
    Και όσοι έχετε να προτείνετε άλλες λύσεις θα το εκτιμούσα γιατί νιώθω οι άντρες που ψάχνουν το ίδιο φύλο είναι σε καλύτερη θέση και βρίσκουν πιο εύκολα κάποιον στην χώρα μας από ότι οι γυναίκες.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Γεια σου, έχεις μήπως τη καλοσύνη να με ενημερώσεις Τι dating apps έχεις δοκιμάσει? τι υπάρχει? ρωτάω για μια φίλη μου σε κλειστή μικρή πόλη που έχει το ίδιο πρόβλημα...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    4
    Γεια σου

    Φυσικά έχω δοκιμάσει tinder που εκεί έχει και τις περισσότερες κοπέλες αλλά σχεδόν όλες θέλουν τρίο με τον δικό τους και έχει πολλά ψεύτικα προφιλ, το bumble που έχει πολύ λίγα γυναίκεια προφιλ και το badoo που έχει τα περισσότερα φεικ προφιλ και ανενεργά προφιλ και αυτά λίγα.
    Το καλύτερο είναι το tinder μέχρι στιγμής, γενικά όσο λιγότερο γνωστή είναι μια εφαρμογή τόσο λιγότερα προφιλ έχει.
    Αλλά παίζει πολύ φεικ παντού δυστυχώς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Μάλιστα, δύσκολα τα πράγματα...Ευχαριστώ πολύ...πάντως για να ξέρεις εγώ είμαι straight αλλά μικρότερη πηγαινα συνέχεια σε διάφορα gay bar γιατι έχει πολύ απελευθερωμένο και ακομπλεξάριστο κόσμο, τα καλύτερα πάρτυ της φοιτητικής μου ζωής ήταν...Μη κολλάς να πας αλλά όπως είπες και εσύ καλύτερα όχι μόνη . Τι ποιο νορμάλ από μια γνωριμία face to face??

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    4
    Θα πήγαινα αλλά δεν έχω κάποιον να πάω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by A.N. View Post
    Θα πήγαινα αλλά δεν έχω κάποιον να πάω.
    Mενεις σε μεγαλη πολη που διαθετει αντιστοιχα μπαρ;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    4
    Ναι αλλά δεν είναι κοντά μου και δεν έχω παρέα να παω σε αυτά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Παρεα μπορεις να βρεις σχετικα ευκολα, αν μενεις σε Αθηνα ή Θεσσαλονικη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Πολλές γνωριμίες γίνονται και μέσω TikTok πλέον επειδή εκεί μπορείς να βρεις πιο εύκολα κοπέλες σαν εσένα που ψάχνουν κάποια και δεν βρίσκουν. Θυμάμαι μια κοπελίτσα που έβλεπα και έλεγε πως δεν βρίσκει κάποια να ανταποκρίνεται και βρήκε την κοπέλα της από εκεί μέσα. Μετά ανέβαζαν μαζί TikTok.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    Μου φαίνεται ότι το πρόβλημα σου είναι ότι ντρέπεσαι να κινηθείς ανοικτά σε τέτοιους χώρους. Γιατί και λεσβιακό μπαρ υπάρχει που μπορείς κάλλιστα να πας μόνη, μπορείς να πας και σε pride και είμαι σίγουρος ότι και σε φεμινιστικούς ακτιβισμούς θα μπορείς να κάνεις ανάλογες γνωριμίες.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Partalio View Post
    Μου φαίνεται ότι το πρόβλημα σου είναι ότι ντρέπεσαι να κινηθείς ανοικτά σε τέτοιους χώρους. Γιατί και λεσβιακό μπαρ υπάρχει που μπορείς κάλλιστα να πας μόνη, μπορείς να πας και σε pride και είμαι σίγουρος ότι και σε φεμινιστικούς ακτιβισμούς θα μπορείς να κάνεις ανάλογες γνωριμίες.
    α χα χα χα!!!!
    τι εννοεις; οτι οι φεμιναζι ειναι λεσβιες;

    το ξερουμε, ετσι ειναι, αλλα δεν πρεπει να το διαδιδουμε!!
    α χα χα τι αλλο θα διαβασουμε! χα χα!!
    δεν σε κοροιδευω, εσυ πολυ καλα τα λες, ετσι ειναι!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    α χα χα χα!!!!
    τι εννοεις; οτι οι φεμιναζι ειναι λεσβιες;

    το ξερουμε, ετσι ειναι, αλλα δεν πρεπει να το διαδιδουμε!!
    α χα χα τι αλλο θα διαβασουμε! χα χα!!
    δεν σε κοροιδευω, εσυ πολυ καλα τα λες, ετσι ειναι!!
    λεσβια εισαι εσυ, χαμενε...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by A.N. View Post
    Ναι αλλά δεν είναι κοντά μου και δεν έχω παρέα να παω σε αυτά.
    φιλες δεν εχεις; ουτε μια;
    δεν χρειαζεσαι ομοφυλοφιλη παρεα για να πας σε ενα γκει μπαρ. δεν ειναι κολλητικη η ομοφυλοφιλια. παρε 1 φιλη η φιλο και πατε μαζι σε γκει μπαρ αφου σου αρεσει η ιδεα.
    αν εχεις φιλους αλλα δεν εχεις πει ουτε σε εναν οτι θελεις να γνωρισεις γυναικες, τοτε εχεις αλλο προβλημα κι οχι ελλειψης γνωριμιων...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Ενδεχομένως να έχεις κάνει ήδη ανάλογη προσπάθεια αλλά θα το προτείνω. Ίσως βοηθούσε να κάνεις μία αναζήτηση/ανάρτηση σε 1-2 γνωστά site με gay κοπέλες, τα οποία έχουν στήλες γνωριμιών.

    Εγώ είχα γνωρίσει μέσα από ένα τέτοιο μία κοπέλα για pegging (είμαι άνδρας προφανώς), διότι είχα σκεφτεί πως είναι πιο σύνηθες να αρέσει κάτι τέτοιο σε μία bi κοπέλα από ότι σε μία straight. Και σε ένα site για gay κοπέλες, προφανώς θα μπαίνουν και bi κοπέλες. Περιγράφω απλά τη συλλογιστική μου και πώς κατέληξα να μπω σε ένα site που -υποτίθεται- απευθυνόταν μόνο σε γυναίκες.

    Με λίγη επιμονή και υπομονή, ίσως βρεθεί μία αξιόλογη περίπτωση. Ακόμα κι εγώ είχα επιτυχία παρόλο που οι πιθανότητες δεν ήταν με το μέρος μου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    λεσβια εισαι εσυ, χαμενε...

    ποιο ειναι το παραπονο σου παλι;

Similar Threads

  1. Υπνοθεραπεία για το άγχος στην Ελλάδα.
    By Unlucky1980 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-04-2021, 22:01
  2. Ψυχιατρεία στην ελλαδα
    By Tasos1990 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 14-03-2018, 21:40
  3. σεξ στην αρχαια Ελλάδα
    By sball in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-08-2012, 15:48
  4. ψυχολογος στην βορεια ελλαδα?
    By sandy25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-2011, 21:18
  5. σπουδές στο εξωτερικό ή στην ελλάδα???? :\
    By black_fairy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 15
    Last Post: 21-05-2011, 03:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •