Covid
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Covid

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162

    Covid

    Καλησπερα σε ολους παιδια.. Εδω και 3 μερες εχω κοβιντ επειτα απο τεστ που εκανα σε φαρμακειο.. Γυρισα σπιτι την πρωτη μερα χωρις να ξερω οτι εχω κοβιντ και με ποναγαν τοσο τα κοκαλα μου που λεω κατι εχω πεθαινω.. Παω φαρμακειο το βραδυ παιρνω ενα τεστ για κοβιντ να κανω και βγαινει θετικο.. Επειδη ειμαι πολυ αρρωστοφοβικος οπως εχω ξαναπει περιμενα να πανικοβληθω.. Αλλα μολις ειδα το θετικο ισα ισα που ανακουφιστικα γιατι νομιζα οτι ειχα κατι σοβαρα και με ποναγαν τοσο τα κοκκαλα μου.. Το περναω γενικα καλα δηλαδη πονους στα κοκαλλα στην αρχη αλλα σημερα ειμαι καλυτερα.. Το θεμα ειναι οτι σημερα με εχει πιασει το στομαχι μου και εχω παει τουαλετα 2-3 φορες και η αληθεια ειναι οτι εχω τρομοκρατηθει ανεβασα και κατι παλμους που κρατησαν κανα 2ωρο και φοβηθηκα.. Μεχρι τωρα ολα καλα απλα αυτο με το στομαχι με εχει φοβισει λιγο ειχε κανεις αλλος θεματα με το στομαχι ενω ειχε κοβιντ; Διαρροιες και τα σχετικα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Καλησπερα σε ολους παιδια.. Εδω και 3 μερες εχω κοβιντ επειτα απο τεστ που εκανα σε φαρμακειο.. Γυρισα σπιτι την πρωτη μερα χωρις να ξερω οτι εχω κοβιντ και με ποναγαν τοσο τα κοκαλα μου που λεω κατι εχω πεθαινω.. Παω φαρμακειο το βραδυ παιρνω ενα τεστ για κοβιντ να κανω και βγαινει θετικο.. Επειδη ειμαι πολυ αρρωστοφοβικος οπως εχω ξαναπει περιμενα να πανικοβληθω.. Αλλα μολις ειδα το θετικο ισα ισα που ανακουφιστικα γιατι νομιζα οτι ειχα κατι σοβαρα και με ποναγαν τοσο τα κοκκαλα μου.. Το περναω γενικα καλα δηλαδη πονους στα κοκαλλα στην αρχη αλλα σημερα ειμαι καλυτερα.. Το θεμα ειναι οτι σημερα με εχει πιασει το στομαχι μου και εχω παει τουαλετα 2-3 φορες και η αληθεια ειναι οτι εχω τρομοκρατηθει ανεβασα και κατι παλμους που κρατησαν κανα 2ωρο και φοβηθηκα.. Μεχρι τωρα ολα καλα απλα αυτο με το στομαχι με εχει φοβισει λιγο ειχε κανεις αλλος θεματα με το στομαχι ενω ειχε κοβιντ; Διαρροιες και τα σχετικα;

    Περαστικά σου, μη φοβάσαι το πέρασα 3 φορές, πάρε ένα οξύμετρο να μετράς το οξυγόνο σου αυτό μόνο είναι το επικίνδυνο, τα συμπτώματα διαφέρουν από άτομο σε άτομο και δυάρια μπορεί να έχεις...πάρε και προβιταμίνες να πίνεις τώρα που είσαι άρρωστος .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ευχαριστω πολυ να σαι καλα.. Το οξυγονο ειναι καλο γενικα καλα ειμαι απλα σημερα μου εκατσε αυτο με το στομαχι ο πονος και οι παλμοι και αρχισα να αγχωνομαι αλλιως ειμαι καλα.. Δηλαδη αυτο με το στομαχι με ταρακουνησε

  4. #4
    Καλησπέρα.. πέρασα πριν από 1,5 χρόνο πολύ άσχημα τον COVID.. τη δέλτα συγκεκριμένα.. φαντάσου ήμουν θετική για 16 μέρες.. απο την δεύτερη μέρα είχα το στομάχι μου κ αίσθημα παλμών.. μην ανησυχείς.. είναι από εκεί.. εσύ να κοιτάζεις το οξυγόνο σου.. να παίρνεις ντεπον κ βιταμίνες.. κ το βασικό.. να τρως.. ακόμα κ αν δεν σου κάνει όρεξη.. να τρως κ να πίνεις πολλά υγρά.. ο COVID αφήνει συνήθως μια έντονη κόπωση για μέρες.. αλλά γενικά μη σε τρομάζει.. θα περάσει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Εγω το στομαχι μου το εχω εντονα σημερα χθες ημουν καλα εφαγα κιολας ενω την πρωτη και δευτερη μερα δεν ειχα καθολου ορεξη και σημερα παλι δεν εχω καθολου ορεξη μονο καπνιζω αχχαχα ξερω τι θα μου πειτε για αυτο.. Βιταμινες παιρνω c και d αλλα σημερα δεν εχω φαει σχεδον τιποτα δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο

  6. #6
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Εγω το στομαχι μου το εχω εντονα σημερα χθες ημουν καλα εφαγα κιολας ενω την πρωτη και δευτερη μερα δεν ειχα καθολου ορεξη και σημερα παλι δεν εχω καθολου ορεξη μονο καπνιζω αχχαχα ξερω τι θα μου πειτε για αυτο.. Βιταμινες παιρνω c και d αλλα σημερα δεν εχω φαει σχεδον τιποτα δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο
    Κ εγώ δεν είχα καθόλου όρεξη για φαγητό.. γτ με ενοχλούσε κ το στομάχι μου.. αλλά έτρωγα με το ζόρι κάτι λίγο.. ο γιατρός μου είχε πει να πιέζω τον εαυτό μου για φαγητό κ για πολλά υγρά.. μη φανταστείς ότι έτρωγα ποσότητες.. ίσα ίσα έτρωγα, αλλά κάθε τρεις κ λίγο.. κ όμως με βοήθησε πολύ.. γτ είχα τέτοια κόπωση κ αδυναμία που πραγματικά αν δεν πίεζα τον εαυτό μου θα ήμουν πολύ χειρότερα είμαι σίγουρη.. από βιταμίνες έπινα κ εγώ τη D.. η C δυστυχώς εμένα μου προκαλούσε διάρροιες κ έτσι την σταμάτησα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Ναι εμενα μαλλον με πειραζει η D .. Το στομαχι μου ειναι ετοιμο να σκασει και απο το αγχος μου ανεβαζω παλμους και φοβαμαι ακομα περισσοτερο χαχα πω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    To συνδρομο Long Covid ειναι το πιο σοβαρο κουσουρι που μπορει να σου αφησει ο ιος...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41
    Θανο και εγώ το φοβόμουν το κοβιντ πώς θα το περάσω , το κολλήσα πριν 2 μήνες πρώτη φορά το μόνο συμπτώματα που είχα ήταν κόκαλα πρώτη μέρα για αυτό έκανα τεστ μετά πονοκέφαλος και συνάχι.... Σου εύχομαι περαστικά δεν είναι κάτι . τόσος κόσμος το έχει περάσει πλέον και μην έχεις ανχος .

Similar Threads

  1. Ταχυπαλμια covid
    By Vendettas77 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 12-07-2022, 20:55
  2. Covid
    By Annitoulla in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 27-06-2022, 05:39
  3. Covid ξανα....
    By pewlepepe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2022, 08:43
  4. Covid
    By Ds1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2022, 06:52
  5. Covid
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 14-11-2021, 21:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •