Περιεργη διαθεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14

    Περιεργη διαθεση

    Καλησπερα σε ολους! Τον τελευταιο καιρο με κατακλυζουν περιεργες σκεψεις και θα ηθελα την γνωμη σας. Δεν εχω καμια διαθεση να βγω εξω και λεω συνεχως δικαιολογιες στις φιλες μου. Νιωθω οτι εκτος απο τη δουλεια μου , στη ζωη μου απο κει και περα δεν υπαρχει τιποτα να με ευχαριστει. Υπηρξε μια ερωτικη απογοητευση σχετικα προσφατα που ισως σχετιζεται. Ο μοναδικος λογος να αλλαζε η διαθεση μου ειναι μονο αν επικοινωνουσα με ενα συγκεκριμενο ατομο. Με οποιονδηποτε αλλον και αν μιλησω μου ειναι αδιαφορο. Πολλες φορες σκεφτομαι οτι ειμαι περιεργη και οτι μια ζωη θα μεινω μονη μου, οτι ειμαι βαρετη κτλπ. Δεν βρισκω ορεξη να κανω τιποτα, μοναχα να πηγαινω στη δουλεια. Απο ενδιαφεροντα και ασχολιες 0 και δεν εχω τη διαθεση ουτε γιαυτο. Ξερω οτι αν βγω εξω θα περασω καλα, παραόλα αυτα επιλεγω την μοναξια μου. Πολλες φορες κλαιω μονη μου σκεπτομενη ολα αυτα και όχι επειδη εγινε κατι ασχημο. Νιωθω οτι ειμαι λιγη, βαρετη, γεματη αρνητικες σκεψεις. Προσπαθω πολυ να ειμαι αισιοδοξη, αλλα ερχονται ολες αυτες οι σκεψεις απο μονες τους. Αυτο που μου λειπει ειναι να εβρισκα εναν αληθινο συντροφο διπλα μου, αλλα ουτε και γιαυτο κανω προσπαθεια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Stellaki123 View Post
    Καλησπερα σε ολους! Τον τελευταιο καιρο με κατακλυζουν περιεργες σκεψεις και θα ηθελα την γνωμη σας. Δεν εχω καμια διαθεση να βγω εξω και λεω συνεχως δικαιολογιες στις φιλες μου. Νιωθω οτι εκτος απο τη δουλεια μου , στη ζωη μου απο κει και περα δεν υπαρχει τιποτα να με ευχαριστει. Υπηρξε μια ερωτικη απογοητευση σχετικα προσφατα που ισως σχετιζεται. Ο μοναδικος λογος να αλλαζε η διαθεση μου ειναι μονο αν επικοινωνουσα με ενα συγκεκριμενο ατομο. Με οποιονδηποτε αλλον και αν μιλησω μου ειναι αδιαφορο. Πολλες φορες σκεφτομαι οτι ειμαι περιεργη και οτι μια ζωη θα μεινω μονη μου, οτι ειμαι βαρετη κτλπ. Δεν βρισκω ορεξη να κανω τιποτα, μοναχα να πηγαινω στη δουλεια. Απο ενδιαφεροντα και ασχολιες 0 και δεν εχω τη διαθεση ουτε γιαυτο. Ξερω οτι αν βγω εξω θα περασω καλα, παραόλα αυτα επιλεγω την μοναξια μου. Πολλες φορες κλαιω μονη μου σκεπτομενη ολα αυτα και όχι επειδη εγινε κατι ασχημο. Νιωθω οτι ειμαι λιγη, βαρετη, γεματη αρνητικες σκεψεις. Προσπαθω πολυ να ειμαι αισιοδοξη, αλλα ερχονται ολες αυτες οι σκεψεις απο μονες τους. Αυτο που μου λειπει ειναι να εβρισκα εναν αληθινο συντροφο διπλα μου, αλλα ουτε και γιαυτο κανω προσπαθεια..

    Γεια σου Stellaki, να ξέρεις οτι είσαι από τους τυχερούς που η δουλειά σου σου δίνει ευχαρίστηση, οι περισσότεροι πιέζονται και το κάνουν μόνο βιοποριστικούς λόγους, σίγουρα μια ερωτική απογοήτευση ρίχνει τη ψυχολογία σου, ανθρώπινο είναι,όταν αποχωρίζεσαι ένα άτομο λένε είναι σαν ένας μικρός θάνατος, δώσε χρόνο στον εαυτό σου να θρηνήσει και θα περάσει. Μη το παρακάνεις όμως, αφού λες ότι άμα βγεις έξω ξέρεις ότι θα περάσεις καλά σου προτείνω να το κάνεις με λίγη πίεση αρχικά, με αυτό το τρόπο θα έχεις και ευχάριστα συναισθήματα, πιθανότατα οι μαύρες σκέψεις σου να λιγοστέψουν...Δε σε ξέρω για να σου πω αν είσαι βαρετή ή περίεργη, άκου όμως όλοι είμαστε για κάποιους βαρετοί και για κάποιους ενδιαφέροντες, είμαστε για κάποιους συμπαθείς και για κάποιους αντιπαθείς, δε χρειάζεται να αρέσεις σε όλους, δεν μπορείς άλλωστε, τα άτομα που σου ταιριάζουν θα αγκαλιάσουν ακόμα και τις μαύρες σκέψεις σου, και τη μελαγχολία σου. ( εφ όσον δε σου κάνουν κακό ) .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Ετσι νοιωθουμε ολοι εγω ειμαι 50 δουλευω απο το 92 αχρηστοσ νιωθω συνεχεια βγαινουν πραγματα ειμαι 100 κιλα κ νιωθω αδυνατοσ πηγα στρατο που τα κομαντα μασ κανουν βασανιστηρια ****** κ ξυλο κ νιωθω αντρακλασ ολα ειναι ψυχολογια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Τι θελω να σου πω οτι δεν υπαρχουν καταστασεισ ασπρο μαυρο αλλα εχουν βαθοσ τα πραγματα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Γιατι αισθανομαστε ετσι; Ενω βλεπεις αλλους που ποτε δεν ειχαν τετοιες σκεψεις.. Πολλες φορες θυμωνω με τον εαυτο μου που σκεφτομαι ετσι, αλλα πραγματικα ετσι αισθανομαι συνεχως. Κατωτερη απο τους αλλους.. επισης η απορριψη με κανει χειροτερα κ τα ριχνω ολα στον εαυτο μου. Δεν μπορω να την αποδεχθω..νιωθω ασχημη, αχρηστη και οτι γιαυτο ολοι με παρατανε..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Φτωχεια εισαι τουβλο ομορφη εισαι αλλα δεν το παιζεισ ιστορια πρεπει να υποσχεσαι λεφτα θα λεσ ο πατερασ μου θα μου παρει αυτο μην τα κρατασ τα λεφτα που παιρνεισ παρε ενα αμαξακι βγαλε διπλωμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Υβριδικο παρε λεφτα εχεισ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Αυτο που λες ειναι ασχετο, εχω αυτοκινητο δικο μου Μακαρι αυτη να ηταν η λυση..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Σπιτι εχεισ ? Αμα δε σε θελουν οι αλλοι να σε δω κι εγω εγω ειχα λεφτα τα εχασα κ τωρα παιρνω 700 ευρω ειχα παρει ενα σπιτι κι ειχα χρεη κ ξεχρεωσα γενικα δουλευω 40 χρονια ειμαι 50 εγω θα σε θελω λογικα

Similar Threads

  1. Περίεργη Κατάσταση
    By Red Leged in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 24-04-2018, 15:32
  2. Μια περιεργη διαταραχη
    By Mixalis1t5 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-2017, 14:47
  3. Περίεργη Θλίψη
    By venom in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 15-05-2016, 04:04
  4. Περίεργη Συμπεριφορά
    By Aiantas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-2012, 22:25
  5. Περίεργη φαντασίωση
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 27-04-2011, 01:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •