Αρρωστοφοβια συνεχώς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    18
    Όποτε θέλετε το κανονίζουμε!!!
    Φυσικά μετά από το γιατρό δε νιώθω κάτι σε χέρι και πόδι… αυτές τις μέρες νιώθω ένα μυρμιγκιασμα στο κεφάλι μόνο…ρώτησα γιατρό κ για αυτό άγχος κ αυτή είπε… εν τέλη τι να πω όλα το άγχος τα κάνει; Φυσικά ξεχνάω το ένα έρχεται το άλλο… όταν κάτι περνάει… περιμένω το επόμενο που θα με απασχολήσει…

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Και εγω εχω το ιδιο θεμα. Οταν ημουν εγκυος φοβομουν οτι κατι θα παθει το παιδι. Μετα ειχε πρηστεί η μασχαλη μου και νομιζα οτι εχω ογκο και ετρεχα στους γυναικολογους αλλα τιποτα. Μια μερα ειδα ενα βιντεο στο τικ τοκ οπου μια κοπελα ελεγε οτι πηγε στον δερματολογο και χρειαστηκε να αφαιρεσει καποιες ελιες , απο τοτε με εχει πιασει πανικος . Φοβαμαι για τις ελιες μου αλλα οχι μονο για εμενα αλλα και για τον αντρα μου( αυτος εχει πολλες ελιες ) . Ολο αυτο με εχει κανει ψυχολογικα χαλια , δεν μπορω να ηρεμήσω συνεχεια το μυαλο μου ειναι εκει. Χανω οικογενειακες μας στιγμες επειδη εχω άγχος οτι θα πεθάνουμε. Καθομαι και παρατηρω τον αντρα μου και λεω απο μεσα μου μηπως αυτο να ειναι μελανωμα ;Πλεον το εχει καταλαβει και αυτος και μου λεει να τον αφησω ησυχο γιατι απο παντα τις ειχε τις ελιες. Εχω ραντεβου σε ενα μηνα .

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    18
    Άλλη μια τρελα που την έχω περάσει κ την περνάω κατά καιρούς. Λοιπόν σε νιώθω 100000% εγώ είμαι λευκή κατακόκκινη θα με χαρακτήριζες αν με έβλεπες σαν ξένη. Τέλος πάντων, έχω στο στήθος πάνω απο όταν θυμάμαι τον εαυτό μου που άρχισα να ψάχνομαι ένα μπλε πράγμα σαν ελιά μελάνωμα σαν σπιλος. Συνεχώς αν με πιάσει η τρελα το κοιτάω δέκα φορές την ημέρα για να δω αν άλλαξε κλπ. Τελευταία επειδή δεν άντεχα στην ιδέα ότι μπορεί να είναι καρκίνος γιατί όλα τα σάιτ εκεί οδηγούν, το έδειξα σε παθολόγο και μου είπε είναι σπιλος κ να μην το πειράζω εφόσον δεν αλλάζει μορφή κλπ. Να σημειωσω ότι το ίδιο έχει κ η μαμά μου σε άλλο σημείο κ η αδελφή μου. Κορίτσι μου είναι όλα μα όλα στο μυαλό μας!!! Βέβαια σταματά να κοιτάς τις ελιές γιατί στο τέλος δεν θα κοιμάσαι… ποια το λέει αυτό βέβαια αυτή που ψάχνεται διαρκώς κ φεύγει απο το ένα και πάει στο άλλο…ψυχολογικά είναι όλα αυτά…η άλλη η παθολόγος που με βλέπει τώρα επειδή με κατάλαβε μετά τα μυρμιγκιασματα που είχα στο κεφάλι με έγραψε τα bespar τα χάπια για αγχώδης διαταραχες σήμερα είναι η Τρίτη μέρα που τα παίρνω κ είμαι αρκετά καλύτερα… η έτσι νομίζω μέχρι να αποδειχτεί το αντιθετο… συμβουλή μου; Εχε από κοντά παθολογο που έχεις θάρρος και ότι σκέφτεσαι να το ρωτάς!!!! Και εμείς εδώ είμαστε να συζητάμε!!!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Εγω παντως ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα, δεν εχω διαθεση για τιποτα εχω παραμελήσει και τον εαυτο μου.Νιωθω μονίμως οτι κατι εχουμε η οτι κατι θα παθουμε. Απο την μια λεω ας παω στον δερματολογο και αμα εχω κατι καλύτερα να το ξερω για να το προλάβουμε.Αν ειναι ομως ολα οκ φοβαμαι για την επομενη εμμονή μου. Εκνευριζομαι με τον εαυτο μου εγω ημουν αλλιως ουτε καν ντεπον για τον πονοκεφαλο δεν επερνα , δεν με ενοιαζε καν . Δεν πηγαινα ποτε στους γιατρους. Εδω και 1 χρονιο εχω παθει εμμονη. Μπορει να φταει οτι ζω στο εξωτερικο τα τελευταια 5 χρονια ,μακρια απο την οικογενεια μου . Και επειδη ειμαι μονη μου ( χωρις καποιο συγγενικό προσωπο,)ειμαι και κλειστη σαν ανθρωπος σκεφτομαι συνεχεια διαφορα πραγματα ή googlaro και τρελενομαι .

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    18
    Αχ μακάρι να ήξερες ποσό σε νιώθω… λες κ περιγράφεις τον εαυτό μου!!! Κάνε με αίτημα στο facebook , Αργυρώ Χρυσαφη λέγομαι να τα λέμε εμείς οι αρρωστοφοβικοι μήπως κάνουμε και καμία σελίδα και είμαστε όλοι μαζί!!!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Δεν εχω facebook. Insta: vrjo4n4

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    18
    Σου έστειλα ????

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Η βασικη αρρωστια που βλεπω στα περισσοτερα παραπλησια "ποστ" ειναι απλα υπερβολικο στρες και τιποτα αλλο....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    argy πες μου το ινστα να σε κανω και εγω

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αγχώνομαι ΣΥΝΕΧΩΣ!
    By Elina in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 5
    Last Post: 24-01-2019, 00:29
  2. αποσυνδεομα συνεχως απο το φορουμ.
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-2015, 07:06
  3. Κοιμάμαι συνεχώς
    By Elenalda_Loukritia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 31-10-2011, 09:59
  4. Λεει συνεχως ψεμματα!
    By reana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 30-07-2011, 18:15
  5. ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΣΥΝΕΧΩΣ!
    By αλίκη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2008, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •