αμφιβολιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220

    αμφιβολιες

    γεια σαςςςς!το θεμα που θα ηθελα τις αποψεις σας ειναι λιγο γενικο κ λιγο ειδικο ..ποτε δν καταλαβαινα το κερατωμα . σου αρεσει καποιος ενω ηδη εχεις μια σχεση ισως και να σου αρεσει λιγο παραπανω αλλα εκει ειναι που καταλαβαινεις οτι δν ειναι ολα τελεια με το συντροφο σου-η οχι ?ημουν και ειμαι της αποψης οτι αυτα ξεκαθαριζοντε .αν υπαρξει ενδιαφερον για καποιον τριτο τουλαχιστν ας εχουμε τ θαρρος να το παραδεχτουμε και αν θελουμε να συνεχισουμε με τ αυτο τ ατομο ,χωριζουμε .ειναι απλο η τουλαχιστον εγω ετσι το βλεπω. εν πασει περιπτωση τι κανεις οταν συνειδητοποιεις οτι σου αρεσει καποιος απο τον οποιο υπαρχει πληρης ανταποκριση αλλα εχεις μια σχεση για την οποια εχεις παλεψει και εχεις δωσει τα παντα?μια σχεση με τελεια επικοινωνια εμπιστοσυνη αγαπη ωστοσο δυσκολη εξ αποστασεως κ με αμφιβολο μελλον για συγκεκριμενους λογους..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα πρεπει να δεις το δευτερο παιδι περισσοτερο πως ειναι σαν ατομο, δεν μπορει να νιωσεις εμπιστοσυνη τοσο ευκολα επειδη απλα σου αρεσει. Βγες να τον συζητησεις παραπανω και μετα βλεπεις κατα ποσο μπορεις να εμπιστευτεις. Οτι εχεις σχεση δε σημαινει οτι αποκλειεται να σου αρεσει καποιος αλλος στην πορεια, ποσο μαλλον οταν υπαρχουν καποια προβληματα σ αυτη τη σχεση. Δε χρειαζονται βεβαια βιαστικες αποφασεις. Που το γνωρισες το δευτερο παλικαρι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    ναι και γω πιστευω οτι σ αυτες τις καταστασεις δε χρειαζεται βιασυνη ...τον γνωρισα στο μαγαζι που δουλευει που εγω πηγα ως πελατρια αν και ειχαμε 3αναμιλησει παλαιοτερα μεσω τσατ αλλα τιποτα ιδιαιτερο.. φατσικα γνωριζομασταν ηδη !η3ερα οτι του αρεσω και τωρα απο οτι κτλβα του αρεσα υπερβολικα πολυ..επειδη εδειξε πλ εντονο ενδιαφερον του ειπα οτι εχω σχεση και μου ειπε σεβαστο..παρ ολα αυτα του ειπα αν θελει μπορουμε να κανουμε παρεα γνκοτερα αλλα δε του αρεσε η ιδεα μιας και του ειναι δυσκολο να με εχει κοντα χωρις να μπορει να κανει πραγματα που 9ελει ..απλα εγω εχω αρχισει και τον σκεφτομαι καπως και νιω9ω περιεργα γιατι ειμαι ερωτευμενη με το παιδι που ειμαι και τον αγαπαω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    επισης νιω9ω τυψεις και μονο που σκεφτομαι καποιον περα της σχεσης μου χωρις να εχω κανει κατι αναρμοστο....ειναι φυσιολογικο αυτο ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Aνασφαλεια νομιζω ειναι. Παντως μιλα λιγο περισσοτερο με το αλλο παιδι, δεν εχεις μιλησει πολυ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    μα μου ειπε και ο ιδιος οτι καλυτερα να μη μιλαμε γιατι ετσι αποκταμε οικειοτητα και αυτο δν ειναι καλο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    αν τον αγαπας πραγματικα, βγαλε απο το μυαλο σου το τριτο προσωπο! δεν πιστευω οτι αξιζει..
    αν παλι ηδη η σχεση σας εχει προβληματα και βλεπεις πως και εσυ δεν εισαι οπως παλια τοτε καλυτερα να χωρισεις γιατι ειδαλλως κοροιδευεις τον εαυτο σου...
    απλως : αν δεν υπηρχε αυτο το τριτο προσωπο θα χωριζες?
    απαντα αυτο στον εαυτο σου και την λυση την βρισκεις..

    γιατι δες: λες οτι ωστοσο δυσκολη εξ αποστασεως κ με αμφιβολο μελλον για συγκεκριμενους λογους .. αυτοι οι λογοι θα ηταν ικανοι να σε οδηγησουν στον χωρισμο? αν οχι τοτε μαλλον θελεις την ανανεωση σου και δεν φταιει η σχεση σου... και μετα μαλλον μιας και λες οτι υπαρχει αγαπη και επικοινωνια θα χτυπας το κεφαλι σου...

    εγω αυτο πιστευω!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    αν δν υπηρχε τριτο προσωπο δε 9α χωριζα..μεταξυ μας δν εχουμε προβληματα και γενικοτερα το να χωρισω ειναι κατι που δν υπαρχει καν σαν ιδεα στο κεφαλι μου αλλα ναι αυτοι οι λογοι που αναφερω ειναι πολυ πιθανο να μας φερουν σ αυτο το σημειο αργα η γρηγορα...αυτο ειναι που με βασανιζει! και αυτο που επισης με ανησυχει ειναι το οτι σκεφτομαι αρκετα αυτο το παιδι χωρις να το θελω..γ αυτο κ δν εδωσα συνεχεια και δν εκανα απερισκεπτες κινησεις και ημουν ξεκαθαρη γιατι ισως ειναι ενας απλος ενθουσιασμος λογω του οτι υπαρχει χημεια ελξη κοινα ενδιαφεροντα συνεννοηση ..δν ειναι μονο 9εμα εμφανισης να πω οτι ειναι επιπολαιο ολο αυτο

    δε θα αλλαζα αυτο που εχω για μια περιπετεια που δε ξερεις που θα σε βγαλει ..απο την αλλη δε ξερω δε μου χει ξανασυμβει να αμφισβητησω μια επιλογη μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    απο αυτα που λες φαινεται σαφως οτι υποστηριζεις την σχεση σου και για μενα καλα κανεις!

    αν κανεις κατι με αυτο το παιδι, χωριζοντας απο την σχεση σου μετα και θα εχεις τυψεις και θα το μετανιωσεις..

    εγω λεω να μην αναφερεις τιποτα στο αγορι σου απο ολα αυτα και να προσπαθησεις να ξεχασεις το τριτο προσωπο.. εν αναγκη να κοψεις και καθε επικοινωνια μαζι του ωστε να μην δελεαζεσαι.. ισως αν πηγαινες να δεις για λιγες μερες το αγορι σου (επειδη λες οτι σας χωριζει αποσταση) να ηταν καλυτερα.. αλλο να μιλας απο το τηλεφωνο και απο καμερα κι αλλο να εχεις αυτον που αγαπας διπλα σου!

    ασε να περασει λιγος καιρος μετα....
    κι αν δεις οτι παλι αισθανεσαι ετσι δλδ λαχταρα για το τριτο προσωπο και αμφιβολιες για την σχεση σου, τοτε μαλλον κατι δεν παει καλα ....γιατι σημασια εχει να ειμαστε με καποιον επειδη και τον αγαπαμε, αλλα και περναμε καλα.. τωρα αν εσυ σκεφτεσαι συνεχεια τον αλλον, ε μαλλον παει να πει πως η καρδια σου ειναι αλλου και μενεις στην σχεση μονο και μονο για χαρη της λογικης και για χαρη συνειδησεως..
    εμ αυτο δεν θα σε κανει ευτυχισμενη και σιγουρα δεν ειναι και σωστο για το αγορι σου, γιατι ουσιαστικα ειναι σαν να τον κοροιδευεις..

    παντως εγω λεω πρωτα να αφησεις να περασει καιρος και μετα να αποφασισεις!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοιταξε οταν κανεις σχεση δε σημαινει οτι αποκλειεται να σου αρεσει καποιος αλλος, ειτε γιατι συναντας ενα ατομο πολυ ελκυστικο ειτε γιατι με τη φθορα της σχεσης ανοιγει ενα περιθωριο. Αλλα και καλη σχεση να χεις παλι δεν μπορει καθε δευτερολεπτο να εισαι στα συννεφα. Μη το παιρνεις λοιπον οτι ειναι κατι παραλογο αυτο που νιωθεις, ποσο μαλλον που εχετε και τα θεματακια με το φιλο σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    τα θεματα που εχουμε δν ειναι ακριβως μεταξυ μας γιατι μεταξυ μας ειναι μεχρι στιγμης αψογα...και εχουμε παλεψει πολυ για να το διατηρησουμε και εχουμε περασει και πολλες δυσκολιες που αν ηταν αλλοι στη θεση μας θα το χαν τελειωσει....απλα κανω σκεψεις που δε πρεπει..και με τρομαζει λιγο αυτο..δλδ εχω μια επιθυμια τ αλλο παιδι αλλα απο τν αλλη επειδη με ξερω πως θα μπορεσω να κοιταξω στα ματια το αγορι μου και να συνεχισω μαζι του?προσπα9ω επισης να διαχωρισω αυτα που νιω9ω και βαζω τν εαυτο μου να σκεφτει αν και το αγορι μου ηταν εδω ποιον 9α η9ελα να δω σμρα πχ?και μεσα σ ολα αυτα το γεγονος οτι τς τελευταιες βδομαδες δν επικοινωνω παρα πολυ με τ αγορι μου λογω δουλειας δε με βοη9α
    Last edited by magdalene; 01-05-2015 at 03:34.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    ισως αν πηγαινες να δεις για λιγες μερες το αγορι σου (επειδη λες οτι σας χωριζει αποσταση) να ηταν καλυτερα.. αλλο να μιλας απο το τηλεφωνο και απο καμερα κι αλλο να εχεις αυτον που αγαπας διπλα σου!

    δυστυχως εγω δν ειμαι σε θεση να παω...απο την αλλη εκεινος δε μπορει λογω δουλειας...και αυτο αθελα του με απογοητευεσαι.αλλα θεωρω οτι εχεις δικιο σ ολα αυτα που λες και θα μου εκανε πολυ καλο να περασω χρονο μαζι του

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    δυστυχως εγω δν ειμαι σε θεση να παω...απο την αλλη εκεινος δε μπορει λογω δουλειας...και αυτο αθελα του με απογοητευεσαι.αλλα θεωρω οτι εχεις δικιο σ ολα αυτα που λες και θα μου εκανε πολυ καλο να περασω χρονο μαζι του

    γενικως πρωτου παρεις την αποφαση σου να συναντηθεις μαζι του και να περασεις λιγο χρονο !
    γιατι οταν υπαρχει η αποσταση η σχεση φθειρεται, αναγκαστικα τον αλλον τον νιωθεις πιο απομακρο εξαιτιας των καταστασεων.. αλλα οταν συναντιεσαι νιωθεις πολυ καλυτερα γιατι σου εχει λειψει.. σε εμενα αυτο δλδ συμβαινει που εχω σχεση εδω και 5 χρονια και ειμαστε πολυ αγαπημενοι.. οταν βρισκομαστε ειναι σαν να ερωτευομαστε ξανα..

    οποτε ισως φταει κι ο παραγοντας αποσταση που σε κανει να νιωθεις ετσι.. ισως αν το αγορι σου ηταν στην ιδια πολη ή στο ιδιο σπιτι μαζι σου να το εβγαζες πιο ευκολα απο το μυαλο σου. :/

    δεν εχω παθει κατι παρομοιο, αλλα μπορω να σε καταλαβω εν μερει οσον αφορα το κομματι σχεσης-αληθινης αγαπης-και γαμημενης αποστασης!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    δυστυχως εγω δν ειμαι σε θεση να παω...απο την αλλη εκεινος δε μπορει λογω δουλειας...και αυτο αθελα του με απογοητευεσαι.αλλα θεωρω οτι εχεις δικιο σ ολα αυτα που λες και θα μου εκανε πολυ καλο να περασω χρονο μαζι του

    γενικως πρωτου παρεις την αποφαση σου να συναντηθεις μαζι του και να περασεις λιγο χρονο !
    γιατι οταν υπαρχει η αποσταση η σχεση φθειρεται, αναγκαστικα τον αλλον τον νιωθεις πιο απομακρο εξαιτιας των καταστασεων.. αλλα οταν συναντιεσαι νιωθεις πολυ καλυτερα γιατι σου εχει λειψει.. σε εμενα αυτο δλδ συμβαινει που εχω σχεση εδω και 5 χρονια και ειμαστε πολυ αγαπημενοι.. οταν βρισκομαστε ειναι σαν να ερωτευομαστε ξανα..

    οποτε ισως φταει κι ο παραγοντας αποσταση που σε κανει να νιωθεις ετσι.. ισως αν το αγορι σου ηταν στην ιδια πολη ή στο ιδιο σπιτι μαζι σου να το εβγαζες πιο ευκολα απο το μυαλο σου. :/

    δεν εχω παθει κατι παρομοιο, αλλα μπορω να σε καταλαβω εν μερει οσον αφορα το κομματι σχεσης-αληθινης αγαπης-και γαμημενης αποστασης!
    ακριβως αυτο!!θα ενιωθα και μεγαλυτερη ασφαλεια αν τον ειχα διπλα μου !!5 χρονια απο αποσταση ????και δν σου εχει συμβει η της εχει συμβει κατι τετοιο?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    ειμαστε 5 χρονια και κατι γενικα σε σχεση.. τα 2 απο αυτα ειναι απο αποσταση γιατι εγω περασα φοιτητρια..!

    η αληθεια ειναι πως τα πηγαινουμε πολυ καλα παρολη την αποσταση! μιλαμε στο τηλεφωνο και σκαιπ και με καθε ευκαιρια ερχεται ή παω εγω! κι οταν βρισκομαστε ερωτευομαστε ξανα! ξες επειδη εχουμε λαχταρισει πολυ ο ενας τον αλλον ολα ειναι πιο εντονα!
    κι εμενα δεν μ αρεσει καθολου αυτο το πραγμα.. θελω να τον εχω τοσο πολυ διπλα μου αλλα δυστυχως λογω οικονομικων θεματων δεν μπορει αν ερθει να μεινουμε μαζι.. οποτε αναγκαστικα κανουμε υπομονη μεχρι να τελειωσω!
    δεν μου χει περασει ποτε απο το μυαλο καποιο τριτο προσωπο. για την ακριβεια εγω ειμαι ακρως κολλημενη με το αγορι μου.. ηταν ο πρωτος μου μεγαλος ερωτας βλεπεις! και ειναι πολυ καλος μαζι μου. εχουμε επικοινωνια και εχουμε περασει πολλες καταστασεις μαζι.. γενικως ειμαστε αυτο που λεμε και στα ευκολα και στα δυσκολα μαζι...!
    γι αυτο και στα παραπανω ποσο υποστηριζα την σχεση σου κι οχι το τριτο προσωπο γιατι ισως επειδη και εγω ειμαι το κοριτσι της σχεσης να ειμαι προκατηλημενη!
    παντως θεωρω πως αξιζει η υπομονη οταν εχεις κτισει κατι με τοσο κοπο! και ειδικα οταν τον αλλον τον ΑΓΑΠΑΣ..
    η αγαπη και η εμπιστοσυνη δεν βρισκονται τοσο ευκολα! κι οσο για τις δυσκολιες που λες.. ε αξιζει να περιμενεις πιστευω.. ο καιρος εχει γυρισματα!
    και σου ειπα εγω πιστευω πως τα νιωθεις ολα αυτα ακριβως γιατι η αποσταση οσο να πεις αποξενωνει τους συντροφους! αλλα με καλη θεληση πιστευω ολα γινονται:o
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •