Θολή όραση σε άσπρα φόντα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    1

    Θολή όραση σε άσπρα φόντα.

    Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να είστε καλά η τουλάχιστον να προσπαθείτε για το καλύτερο . Δεν θα πω παρά πολλά για να μην κουράσω. Έχω μεγάλο ιστορικό άγχους από μικρό παιδί αγχώδεις διαταραχές κρίσεις πανικού κτλ κτλ. Το τελευταίο 7μηνο ήταν πολύ δύσκολο για μένα. Το άγχος ήταν καθημερινά στο κατακόρυφο χωρίς να υπερβάλω. Θέλω να δώσω έμφαση σε αυτό γιατί μπορεί να νομίζετε ότι τα μεγαλοποιώ . 7μηνες καθημερινό τρελό άγχος . Ανέβηκα θέση στην εταιρεια που δουλεύω και τα βάσανα αυξήθηκαν πολύ(αυτός είναι ο λόγος του άγχους.) πριν 40 μέρες περίπου ξύπνησα το πρωί και είχα μια περίεργη αίσθηση στο αριστερό μου μάτι σαν κάτι να ήταν μέσα . Δεν έδωσα σημασία είπα θα περάσει. Την επόμενη μέρα στο ίδιο σημείο άρχισα να έχω θολή όραση, είπα από το άγχος θα είναι . Την επόμενη πέρασε τελείως είπα οκ ψυχοσωματικό και αυτό. Μετά από 2 μέρες εμφανίστηκε πάλι και στο αριστερό μου μάτι και στο δεξί. Λίγο θολή περιφερειακή όραση όχι στο κέντρο. Τότε άρχισα να αγχώνομαι.Γίνεται πολύ αισθητή στα άσπρα φόντα. Σε επιφάνειες με χρώμα και αντικείμενα στο χώρο είμαι οκ δεν παρατηρώ κάτι. Μετά από 1 εβδομάδα άγχους πέρασαν όλα τς συμπτώματα δεν είχα σχεδόν καθόλου θολούρα. Αυτό διήρκησε 5 μέρες περίπου. Μετά το τέλος των 5 ημερών εμφανίστηκε πάλι αλλά όπως ανέφερα πιο πάνω. Σε άσπρα φόντα έχω ατονία,δηλαδή σαν να είναι θολό κάπως. Είχε κανείς σας ποτέ παρόμοια συμπτώματα; Οπτική νευρίτιδα βρήκα μόνο που να ταιριάζει στο σύμπτωμα αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Γεια Σου! Παρατηρώ καί εγώ τόν τελευταίο καιρό ότι με "τυφλώνει" τό λευκό. Ακόμα καί ένα κομμάτι λευκό χαρτί μπορεί νά Με ενοχλήσει δηλαδή. Δεν ξέρω αν σχετίζεται Με άγχος ή κάτι άλλο. Πολλές παθήσεις φαίνονται στα μάτια υποτίθεται.

    Δεν ξέρω τί είναι... αλλά πρέπει νά πάμε οφθαλμίατρο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,447
    θα πας στο γιατρο μην ειν τιποτε αρχες καταραχτη αυτο το παθενουν κι νεοι
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 04-09-2022, 14:19
  2. Άσπρα ίχνη σαν αφρος στα ούρα
    By Erudinam in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 3
    Last Post: 22-09-2020, 01:22
  3. Θολή όραση βοηθειααα
    By Ellll1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-04-2020, 17:11
  4. θολη οραση....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 21-05-2012, 16:21
  5. Θολή όραση
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2009, 03:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •