Τα 3 προσωπα που διαμορφωσαν τη σκεψη μας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2023
    Location
    Στην κοιλια της μητερας μου , ακομη !
    Posts
    125

    Τα 3 προσωπα που διαμορφωσαν τη σκεψη μας

    Αυριο καποιοι θα ασκησουν το εκλογικο τους δικαιωμα και καποιοι οχι .
    Οι εκλογες για μενα ειναι σαν μια συνδρομη σε ενα περιοδικο . Ανανεωνεις τη συνδρομη καθε 4 χρονια και αυτο που αγοραζεις ειναι το μελλον σου .
    Αλλα ειναι το μεγαλυτερο ψεμα που εχει πωληθει ποτε .

    Υπηρξαν τρεις πολλοι ιδιαιτεροι και ξεχωριστοι ανθρωποι , που εναντιωθηκαν σε οποιαδηποτε πωληση υπο οποιαδηποτε τιμη .

    Ακεραιοι , αδαμαντινοι και το κυριοτερο ΑΛΗΘΙΝΟΙ .

    Χρονικα πρωτος , ο ΑΝΔΡΑΣ ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝ ΛΟΥΘΕΡ ΚΙΝΓΚ , που μου χρωματισε το κοσμο των ονειρων μου με λεξεις ΑΛΗΘΕΙΑ , ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ , ΙΣΟΤΗΤΑ , ΟΡΑΜΑ . Η συλληψη του ονειρου .

    Χρονικη δευτερη , η απολυτη ΓΥΝΑΙΚΑ - ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΝΤΑΙΑΝΑ ΣΠΕΝΣΕΡ , ΑΔΑΜΑΣΤΗ ΚΑΙ ΑΤΡΟΜΗΤΗ , που η συμπαντικη αγαπη της για ολα τα παιδια του κοσμου , κατεστρεψε ολοσχερως και συθεμμελα ,τα χρωματα των αμφιβολιων στα ονειρα μου . Η μητρα που γεννησε το ονειρο .

    Χρονικα τριτος , ο ανθρωπος ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ , Η ΠΙΟ ΑΜΦΙΛΕΓΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ , ΕΓΩ , ΕΣΥ , Ο ΑΛΛΟΣ , ΚΥΡΙΟΣ ΤΖΟΥΛΙΑΝ ΑΣΑΝΖ , που διελυσε τις αμφιβολιες μου σε μια στιγμη . Ο πατερας που ενηλικιωσε το ονειρο .

    Αισθανομαι πολυ ατυχος , που δεν προκειται να τους συναντησω ποτε . Χρειαζομαι τη σοφια του Δρ. Κινγκ , την αγαπη της Πριγκιπισσας Νταιανα και τις γνωσεις του κ. Ασανζ .
    Η ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ , Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ , Η ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ .

    Καλη ψηφο .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Oi αξιες του ανθρωπου ,του αξιακο συστημα ειναι αυτο που πρεπει γινει κριτηριο στις σημερινες εκλογες κατα την αποψη μου !

    Ας θυμηθουμε ποιοι μας προδωσαν ως Μακεδονες,κυριως ολους εμας που ζουμε Β.Ελλαδα ,γιατι πλεον και το αισθημα ,η αξια του πατριωτισμου τεινει να εκληψει

    Ας θυμηθουμε ποιοι φορολογησαν και προκειται να φορολογησουν την αξια της τιμιοτητας ,να δηλωνεις ολα τα εισοδηματα σου και σαν επιχειρηματιας να μην καταφευγεις στην φοροδιαφυγη .

    Ας μην ξεχναμε ποιοι δημιουργουν σχολες αντι για θεσεις εργασιας ,την ιερη αξια ολων εμας που εχουμε παιδια ,την αξια της οικογενειας ,να μεγαλωνουμε οικονομικους μεταναστες δεν θα την προσβαλει κανενας και τιποτα ..Τον κοπο να σπουδαζεις ενα παιδι δεν μπορει να τον προσβαλει κανενανς και τιποτα που δεν εχει ιδεα τι θυσιες κανει μια ελληνικη οικογενεια για να στειλει το παιδι της σε μια σχολη που βγαινοντας απο αυτη δεςν εχει κανεναν μελλον ...

    Οπως φυσικα την πιο βασικη αξια ολων μας ,την ζωη ....μην ξεχασουμε πως καποιοι εκαναν ολοκληρη προεκλογικη εκστρατεια στο βωμο του κανιβαλισμου ,στην πλατη των θυματων απο το Ματι και τα Τεμπη ..

    Ελπιζω αυτη την φορα να παμε και να ψηφησουμε ολοι οσοι εχουμε διαυγεια φυσικα και αντικειμενικοτητα με τα ποιο βασικα κριτηρια ,σαν τιμιοι-εργατικοι πατριωτες της πιστης και της θρησκειας ,που εχουν ακομα την ηθικη να φτιαχνουν μια κοινωνια αξια μνημονευσης απο τους απογωνους ...

    Οτι ειναι να γινει ,ας γινει για καλο τουλαχιστον ΟΛΩΝ μας και να μην ξεχυθουμε παλι στον ανελεητο κανιβαλισμο μεταξυ μας για το ποιος θα δωσει τα περισσοτερα επιδοματα πεινας φτιαχνοντας μια κοινωνια υποδουλη στην φτωχεια και στη μη εργατικοτητα-παραγωγικοτητα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ρε μπρεκια οι γονεισ σου τι εχουν γτ δεν γινεσαι σαν κι αυτουσ ασε τουσ διασημουσ κ τισ αρλουμπεσ θα σου πω για μενα εγω καπνιζω γτ οι θειοι μου καπνιζαν κ βγαινω για καφε για τον ιδιο λογο ασε τι σου παρουσιαζουν τα μεσα αυτον που θαυμαζεισ εαν ηταν απλοσ ανθρωποσ ουτε που θα τον ηθελεσ σκεψου λιγο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μαριλου αγαπη μου τα προβληματα δεν ειναι ακριβωσ αυτα τα προβληματα ειναι ολα σχεσεων το μεγαλο προβλημα ειναι οτι οι νεοι αποτυγχανουν στα βασικα στα 20 κ μετα γραμμη για ψυχιατρο κ αλλαζει η ζωη τουσ θα επρεπε να συνεχιζετε κανονικα μεχρι τα 80 ποτε θα πεθανουν τελοσ παντων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δεν ξερω αν θα στο πω καλα εσυ εισαι βιαιη εγω ειμαι μαλακασ πρεπει να συνυπαρξουμε αρμονικα εσυ δε σκυβεισ το κεφαλι να παρεισ φαρμακα να φερεσαι καλα εγω το σκυβω παιρνω φαρμακα γτ δεν μπορουσα να συνεχισω αλλιωσ κ παλευω για το μυαλο μου υπαρχουν καποια τιπσ για να παρεισ φαρμακα πρεπει να εισαι σχετικα υγιησ κ σχετικα δυνατοσ να εζησεσ τη ζωη σου κανονικα δηλαδη ετσι δεν αλλαζει η ζωη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παρολαυτα σε θεωρω φιλη μου δε σε ξεχναω μην ανυσηχεισ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Παρολαυτα σε θεωρω φιλη μου δε σε ξεχναω μην ανυσηχεισ
    χαχαχα αχ βρε καλε μου ελις πες οτι θες ειλικρινα εδω μεσα ολους εσας σας βλεπω αλλιως και οτι και να πειτε εχετε δικιο ,το ξερετε πλεον ,σας αγαπω !!
    Να προσεχεις σε παρακαλω τον εαυτο σου

    Καλημερα ,καλη εβδομαδα και να χαμογελας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγω σε αγαπαω αν εισαι αυτη που νομιζω να ξερεισ θα προσεχω ενταξει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μη μασ βλεπεισ για αδυναμουσ εξημερωμενοι ειμαστε αυτοι που λεσ ουτε ιντερνετ χρησιμοποιουν ουτε τιποτα εγω πρωσοπικα ειμαι κανονικοσ αντρασ αλλα μαλακοσ δεν τισ προβληματιζω τισ γυναικεσ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κανονικα δουλευω κλπ αλλα με ειχαν αποκλεισει οι αλλοι αντρεσ οταν ημουν μικροσ κ αναγκαστηκα ειχα το ιντερνετ για να μαθαινω κι εξημερωθηκα οι αλλοι ειναι ντιπ ζωα γτ ουτε τηλεοραση δε βλεπουν τα μαθαινουν απο την πηγη εν ολιγοισ ειναι κομματοσκυλα κ κανουν οτι θελουν εγω δεν εχω πλατεσ γι αυτο το εριξα στο ιντερνετ κ μαλακωσα προ ιντερνετ κι εγω μαλακασ ημουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πρεπει να δεισ τι θα κανεισ αντρα πιθηκο η μοντερνο κι οι δυο δεν κανουμε κανε ψυχοθεραπεια κ θα το βρεισ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Σαν θεωρια οι αλλοι ειναι καλυτεροι πιστευουν στο θεο η τηλεοραση λεει ψεματα το σχολειο ειναι ψεμα η δουλεια δεν αξιζει κλπ εγω πιστευω αλλα

Similar Threads

  1. Ο ανθρωπος με τα χιλια προσωπα..
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 22
    Last Post: 02-03-2018, 15:57
  2. Πρόσωπα και καταστάσεις
    By Interferon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 19-05-2015, 05:14
  3. Αποφεύγω πρόσωπα και καταστάσεις
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-2014, 16:43
  4. ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ...ΚΡΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ???
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-06-2011, 03:32
  5. Λογικη σκεψη η παρανοικη σκεψη?
    By katerinaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 02-11-2009, 18:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •