Μπορεί να γίνει επανασύνδεση? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 55
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,448
    απ εγωησμο θα το εκανε θικτικε ο εγωησμος του που τον κυνηγουσες κι τελικα βρήκες αλο αμόρε καπου στραβωσε κι του κάτσε άσχημα . βλαμενοι αντρες οτι νανε
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Κανω όνειρα εγω και σενάρια οτι θα βρεθουμε εφοσον μου ειπε..Οταν πας στο camping στειλε.Ειμαι και εγω πολυ μπερδεμένη με την ολη συμπεριφορά...Και κολλημένη μαζι του επίσης..
    σεναρια να κανεις, πανω σε εφικτα πραγματα. που καπως διαφαινονται στον οριζοντα. το να κανεις σεναρια πανω στην απορριψη, μονο σε ψυχικες διαταραχες οδηγει...

    και που ειπε να στειλεις οταν πας στο καμπιγκ τι σημαινει;
    μπορει να μην εχει που να παει το καλοκαιρι και να θελει να περασει για καμια βουτια, χωρις εξοδα. εφοσον απο διπλα παντα κολλαει το "μην ξαναστειλεις και μην ενοχλεις", δεν προκυπτει απο καπου οτι σκεφτεται επανασυνδεση...
    βρες κανεναν αλλον και κανε μαζι του σεναρια.

  3. #18
    Του εστειλα να ρωτησω κάτι για την σκηνή και με βοήθησε αρκετά..Ε μετα του ειπα ευγενικά οτι θα χαιρομουν αν ερχοταν και με αποπήρε.Κανε εσυ οτι θες και ασε με εμενα..Τι σημαινει αυτο?Τον ρωτησα..Ε και μετα εστειλε ενα κατεβατό οτι δε θελει να ερθει και να μη ξαναστείλω και οτι ταραχτηκε ξανα και εχει πονοκέφαλο και η ιστορια μας τελειωσε εδω και καιρο και δε λεω να το καταλάβω..Και ρωταω..Μια απλη ερωτηση εκανα.Υπηρχε λογος για τόσο παραλλήρημα???Τον αφησα στο διαβάστηκε για σπάσιμο.

  4. #19
    Συνειδητοποιείς ότι δεν υπάρχει περίπτψση επανασύνδεσης όχι γιατί έλανες σεξ με άλλον, αλλά γιατί ο τύπος απλά δεν ψήνεται ? Τι εννοείς <<του είπα αρχικά ότι θα χαιρόμουν αν ερχόταν αλλά με αποπήρε>>? Σου είπε τελικά αυτός να στείλεις όταν πας, ή μόνη σου του έστειλες πρώτη? Δε θέλω να στο χαλάσω, αλλά δεν πρόκειται να σπαστεί που δεν του απαντάς, μάλλον ανακουφίζεται. Μη σπαταλάς το χρόνο σου. Αν κάποιος μας θέλει είναι μαζί μας. Εδώ απ' ότι φαίνεται στο έχει ξεκόψει με δυνατό τρόπο.

  5. #20
    Θα σου εξηγήσω:Με ενοχλησε αυτος μετα απο καιρό με δήθεν αφορμή οτι πηρε ενα παπαγαλάκι και θελει ενα κλουβακι και δε ξερει που θα βρει κλπ.Ε απο κει και περα μιλησαμε ειπαμε να πινουμε ενα καφέ που και που,αυτος το ειπε,και μετα τα αναίρεσε ολα γιατι ταχα ειμαι εμμονική κλπ.Οσον αφορα το camping τον ρωτησα..Να στείλω οταν παω?Και ειπε..Στείλε ρε!αλλα παρατα με! Ετσι ακριβώς.Αυτα μερες πιο πριν,σημερα που εστειλα να ρωτησω κατι για μια σκηνή μου απαντουσε και με βοήθησε κανονικά.Μολις του ειπα πως θα χαιρομουν να ερθεις αφηνίασε.Επισης σε προηγουμενες κουβεντες μας ελεγε..Ισως ερθω δεν υποσχομαι.Γενικα μια λεει μια αναιρεί

  6. #21
    Αχ, ρε συ, ο τύπος είναι για κλωτσιές. Χωρίς να θέλω να σε πληγώσω και ειλικρινά κατανοώ πόσο επώδυνο είναι για σένα, δεν πρόκειται να ξαναείστε μαζί. Και αυτό είναι και το καλύτερο για σένα. Το ότι στέλνει δε λέει κάτι, πέρα από το ότι είναι μ@@@ας και θέλει επιβεβαίωση κλπ. Εγώ πραγματικά όμως θυμώνω με τον τρόπο που σου μιλάει. Και εσύ το ανέχεσαι! Το είχα κάνει και εγώ, να παρακαλώ έναν πρώην και αυτός να με βρίζει , όταν ήμουν είκοσι και τώρα που τα σκέφτομαι καμία φορά με πιάνει οργή. Έριξα τα μούτρα μου, τσαλαπάτησα την αξιοπρέπειά μου και έδωσα δικαίωμα σε έναν ηλίθιο να μου συμπεριφέρεται έτσι! Και δεν έβλεπα μπροστά μου, άφηνα τις ευκαιρίες και τις μέρες μου να περνάνε. Σε παρακαλώ, μπλόκαρέ τον, αφού πρώτα τον περιποιηθείς με ένα μήνυμα, όπου θα του λες πόσο άθλιος είναι, και όχι διακοπές ούτε μέχρι το περίπτερο δεν του αξίζει να τον συνοδεύσεις, και μην ξαναασχοληθείς.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Του εστειλα να ρωτησω κάτι για την σκηνή και με βοήθησε αρκετά..Ε μετα του ειπα ευγενικά οτι θα χαιρομουν αν ερχοταν και με αποπήρε.Κανε εσυ οτι θες και ασε με εμενα..Τι σημαινει αυτο?Τον ρωτησα..Ε και μετα εστειλε ενα κατεβατό οτι δε θελει να ερθει και να μη ξαναστείλω και οτι ταραχτηκε ξανα και εχει πονοκέφαλο και η ιστορια μας τελειωσε εδω και καιρο και δε λεω να το καταλάβω..Και ρωταω..Μια απλη ερωτηση εκανα.Υπηρχε λογος για τόσο παραλλήρημα???Τον αφησα στο διαβάστηκε για σπάσιμο.
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Θα σου εξηγήσω:Με ενοχλησε αυτος μετα απο καιρό με δήθεν αφορμή οτι πηρε ενα παπαγαλάκι και θελει ενα κλουβακι και δε ξερει που θα βρει κλπ.Ε απο κει και περα μιλησαμε ειπαμε να πινουμε ενα καφέ που και που,αυτος το ειπε,και μετα τα αναίρεσε ολα γιατι ταχα ειμαι εμμονική κλπ.Οσον αφορα το camping τον ρωτησα..Να στείλω οταν παω?Και ειπε..Στείλε ρε!αλλα παρατα με! Ετσι ακριβώς.Αυτα μερες πιο πριν,σημερα που εστειλα να ρωτησω κατι για μια σκηνή μου απαντουσε και με βοήθησε κανονικά.Μολις του ειπα πως θα χαιρομουν να ερθεις αφηνίασε.Επισης σε προηγουμενες κουβεντες μας ελεγε..Ισως ερθω δεν υποσχομαι.Γενικα μια λεει μια αναιρεί
    "στειλε ΡΕ, αλλα παραταμε!", δεν σημαινει "θα ερθω". σημαινει "με εχεις πρηξει, οποτε αν θες να στειλεις, στειλε αλλα ξεφορτωσου με"...
    απο το κολλημα που εχεις μαζι του, δινεις δικες σου (λαθος) ερμηνειες σε αυτα που γινονται. οπως θα θελες να ειναι, οχι οπως ολοφανερα, ειναι.
    φυσικα και φταιει και ειναι μαλακας, γιατι αφου ξερει το κολλημα σου, αντι να σε βριζει πρεπει να απομακρυνθει κι οχι να σε κεντριζει.

    υποθετω οτι ο τυπος δεν ε χει πολλους φιλους κι ε χει μοναξιες. κοινωνικες μοναξιες ομως. στα γκομενικα του δεν ξερω τι κανει. υποθετω, τιποτα. ΟΛΕΣ οι αφορμες που επικοινωνει εκεινος, ειναι για ανωδυνες συζητησεις, οχι για ερωτικους / συναισθηματικους λογους. σε ρωτησε για το κλουβι, σου απαντησε για την σκηνη, πραγματα που λενε ΑΠΛΟΙ ΦΙΛΟΙ. εκει που αφηνιαζει, ειναι οταν εσυ παιρνεις θαρρος και το πηγαινεις στο προσωπικο/ ερωτικο.
    αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις εσυ.
    θεωρεις οτι οταν σου λεει κατι ασχετο, απο κατω υποβοσκει επιθυμια που την συγκρατει.
    δεν υπαρχει επιθυμια εκ μερους του. ουτε παντρεμενοι ειστε, ουτε σας κραταει κανεις δεμενους, μακρια τον εναν απο τον αλλον. αν ειχε επιθυμια, θα στην εξεφραζε. "φυγε", σημαινει "φυγε". δεν σημαινει "ελα".

    δικο του ειναι το λαθος που κραταει επαφες εφοσον εσυ εισαι σε αυτην την κατασταση, αλλα το παραληρημα το παθαινει γιατι ειναι κοινωνικα αουγκανος, η μπορει και να ειναι απλσ μαλακας. αυτος σου δινει μια σταγονα ενδιαφεροντος, κι εσυ σαν απαντηση του πετας εναν κουβα ενδιαφεροντος στα μουτρα. ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑ. γι αυτο το παθαινει το παραληρημα. απλα, αυτος τα εχει μαζι σου, ενω θα επρεπε να δει οτι εκεινος φταιει που συνεχεια το σκαλιζει, ενω ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ. ανασφαλαρα ειναι. δεν εχει επιβεβαιωση απο εκει που την θελει και την παιρνει απο εσενα, που δεν σε θελει. μετα μπουχτιζει και σε βριζει. πες του να παει στο καλο να ησυχασεις και μην προβληματιζεσαι αλλο.
    Last edited by Remedy; 24-05-2023 at 11:02.

  8. #23
    Δε με ρωτησε μόνο για το κλουβί,μου ειπε και πως μου ειχε υποσχεθεί camping και δεν το πραγματοποίησε ποτέ και εχει τυψεις.Ε εγω αυτα τα παρερμήνευσα?Μπορεί..Αργοτ� �ρα ενω τα λέγαμε ειπε πως θα πινουμε κανα καφε που και που και πως για το camping δεν υπόσχεται τιποτα.Γιατι εμφανίστηκε εστω και φιλικά?Εγω πχ αυτο το να στειλω σε πρώην δεν το εχω κανει..Δεν υπάρχει λόγος και επισης γιατί ενω του ζητησα να μιλησουμε εστω απο βιντεοκλήση σαν ανθρωποι να λυσουμε την παρεξήγηση(σε εισαγωγικά)δεν θελει.Λυστο μόνη σου μου ειπε.Και έτσι με το να λεει και να ταζει καφέδες κλπ κλπ και μετα να αναιρεί κατεληξε στο..Μην ξαναστείλεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Δε με ρωτησε μόνο για το κλουβί,μου ειπε και πως μου ειχε υποσχεθεί camping και δεν το πραγματοποίησε ποτέ και εχει τυψεις.Ε εγω αυτα τα παρερμήνευσα?Μπορεί..Αργοτ� �ρα ενω τα λέγαμε ειπε πως θα πινουμε κανα καφε που και που και πως για το camping δεν υπόσχεται τιποτα.Γιατι εμφανίστηκε εστω και φιλικά?Εγω πχ αυτο το να στειλω σε πρώην δεν το εχω κανει..Δεν υπάρχει λόγος και επισης γιατί ενω του ζητησα να μιλησουμε εστω απο βιντεοκλήση σαν ανθρωποι να λυσουμε την παρεξήγηση(σε εισαγωγικά)δεν θελει.Λυστο μόνη σου μου ειπε.Και έτσι με το να λεει και να ταζει καφέδες κλπ κλπ και μετα να αναιρεί κατεληξε στο..Μην ξαναστείλεις.
    Το γιατι εμφανιστηκε εστω και φιλικα, το ειπαμε. Επειδη ειναι ενας ανασφαλης μαλακας, που ψαχνει επιβεβαιωση. Δεν σε θελει, αλλα επειδη ξερει οτι εσυ τον θελεις, παιρνει επιβεβαιωση απο το ενδιαφερον σου, χωρις να σου δινει τπτ αλλο. Ξανακαταληγει στο μην ξαναστειλεις, γιατι κι εσυ λιγο θαρρος να σου δωσει, μετα πεφτεις με τα μουτρα..
    Ειπε οτι εχει τυψεις, δεν ειπεοτι μετανοιωσε . Ειναι διαφορετικο. Οσο για το " δεν υποσχομαι τιποτα", αν μεχρι τις διακοπες ειναι ακομα μονος, γιατι τωρα ειναι σιγουρα, αν δεν κανονισει κατι, απο το να βρασει στο ζουμι του, μπορει και να ερχοταν. Δεν το ξερουμε. Αυτο που τον εκανε να το αποκλεισει οριστικα, ειναι οτι επεσεςπαλι με τα μουτρα, κι αυτος δεν θελει τετοιο πραμα. ΗΘΕΛΕ (τωρα δεν θελει τπτ) να ειστε χαλαρα και οχι σε συχνη επικοινωνια κι οποτε δεν εχρι κατι αλλο να κανει να πινετε κανεναν καφε. Ειδε οτι εσυ δεν εισαι για " χαλαρα" αλλα εχεις στο μυαλο σου την επανενωση, και δεν θελει ουτε αυτο πλεον. Γι αυτο στο ξεκοψε.

  10. #25
    Το προβλημα μου είναι ομως οτι έχω παθει εξάρτηση...Νιωθω την επιθυμία να στειλω..Επίσης νιωθω πως αν βρισκόμασταν και μιλούσαμε θα ηρεμούσα...Γιατι με τα μηνυματα δεν...Αυτο γιατι το παθαίνω?Ημουν πραγματικα ηρεμη μέχρι να με ενοχλήσει,μου ελειπε βεβαια αλλα ημουν ηρεμη.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Το προβλημα μου είναι ομως οτι έχω παθει εξάρτηση...Νιωθω την επιθυμία να στειλω..Επίσης νιωθω πως αν βρισκόμασταν και μιλούσαμε θα ηρεμούσα...Γιατι με τα μηνυματα δεν...Αυτο γιατι το παθαίνω?Ημουν πραγματικα ηρεμη μέχρι να με ενοχλήσει,μου ελειπε βεβαια αλλα ημουν ηρεμη.
    θα ξεπαθεις.
    δεν θα ηρεμουσες. θα το επαιρνες κι αυτο σαν ενθαρρυνση και θα επεμενες. οπως εγινε οταν χωρισατε. και παλι θα σε εδιωχνε..
    ναι , φυσικα. αυτος φταιει που ταραχτηκες παλι,ε νω ειχες αρχισει να ηρεμεις.
    το θεμα ειναι οτι δεν εμφανιστηκε γιατι εχει αλλαξει διαθεσεις, αλλα για να πει την παπαρια του.
    κοψτον εσυ αντι να τον παρακαλας, να δει πως φερονται οι κυριες.
    ρε κοριτσι.
    μαθε με αυτην την ευκαιρια, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΜΙΑ, ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙΣ ΕΚΑΤΟ.
    μην παρακαλας κανεναν. εχει κι αλλου πορτοκαλιες..

  12. #27
    Λοιπόν ηρέμησα και απ οτι καταλαβα ηρέμησε και αυτός..Του εστειλα λοιπόν ενα ωραίο μήνυμα και του ειπα πως ας μην κλείνουμε πόρτες γιατι ανθρωποι είμαστε..Ας κρατησουμε ενα καλό επιπεδο επικοινωνίας τουλάχιστον γιατι ακομη υπάρχει αγάπη.Μου απάντησε πως συμφωνεί και πως εγω τα παρεξηγώ ολα ομως και πως δεν θελει ξανά αυτη την σχέση.Στεναχωρέθηκα αρκετά αλλα ξαναδοκίμασα και του ειπα να πινουμε κανα καφε κλπ.Ειπε ναι στο μέλλον θα πιούμε οσο για το camping θα δει τι θα κάνει.Σήμερα ξαναενοχλησα και του ειπα αν θελει να πιουμε καφε ειμαι διαθέσιμη και ειπε θα δω.Εχω κολλήσει άσχημα..Μου εχει λείψει τρομερα τοσο καιρό που εχω να τον δώ και ξερω οτι του ελειψα γιατι τον ξέρω πολυ καλα..Θεωρω οτι φοβάται οτι θα τον τουμπάρω και γενικα φοβαται την επανασύνδεση.Γενικά στο κεφαλι μ επικρατει ενα χάος!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν φοβαται την επανασυνδεση βρε κοπελα μου. απλα δεν την θελει..
    αυτο που φοβαται, ειναι οτι θα τον ενοχλεις. γι αυτο προσπαθει να κραταει αποσταση.

  14. #29
    Δεν ξέρω τι να πω..Εχω σταματήσει οσο μπορω να τον ενοχλώ.Μονο σημερα εστειλα και μου ειπε αυτο..Θα δώ(για τον καφέ)
    Ισως κρατάει και καβάτζα...Τι αλλο να υποθέσω?

  15. #30
    Αυτο που σκέφτομαι ειναι οτι εξ αρχης ηθελε και ρωτούσε με επιμονή να μαθει οολο το παρελθόν μου και οταν ελεγα δεν σε αφορά με φερνεις σε δυσκολη θέση αυτος επέμενε οτι τον αφορά για να ξερει με τι εχει να κάνει.Επισης κατα την διαρκεια της σχέσης ζήλευε και μου φόρτωνε ερωτικους συντρόφους συνεχώς ενω σε περιστατικο σε καφετέρια διάβασε δηθεν τις κινήσεις του σώματος και αντιλήφθηκε οτι εχω κατι με τον σερβιτόρο ο οποιος με ακολουθουσε στο ινστα.Ουτε μια φορα δε τον ειχα δει απο κοντα.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 23-11-2018, 12:08
  2. Πως ένας χωρισμός μπορεί να γίνει ανώδυνος;
    By Hope89 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2016, 19:22
  3. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 15:52
  4. Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;;
    By Gogo23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 16-10-2014, 23:13
  5. H τροφή μας μπορεί να γίνει το φάρμακο μας ή το φαρμάκι μας.
    By Eli_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 11:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •