Μπορεί να γίνει επανασύνδεση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55
  1. #1

    Μπορεί να γίνει επανασύνδεση?

    Καλησπέρα.Ημουν με εναν ανθρωπο 1 χρόνο και χωρίσαμε γιατι διάφορους λόγους.Εγω τον κυνηγούσα πολυ καιρό και δεν ήθελε αυτος με τίποτα.Αφου χωρίσαμε μετα απο καποιους μηνες εκανα μια σχεση που δεν ευδοκίμησε και έληξε.Τελικα ο πρώην που κυνηγουσα εστειλε μνμ μετα απο ενα χρονο.Και ρωταω,γινεται επανασύνδεση με εναν ανθρωπο ενω πιο πριν εχεις κανει σεξ με αλλον?Οσο ησασταν χωρισμένοι εννοω.Απευθύνομαι κυριως στους άνδρες της ομάδας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Καλησπέρα.Ημουν με εναν ανθρωπο 1 χρόνο και χωρίσαμε γιατι διάφορους λόγους.Εγω τον κυνηγούσα πολυ καιρό και δεν ήθελε αυτος με τίποτα.Αφου χωρίσαμε μετα απο καποιους μηνες εκανα μια σχεση που δεν ευδοκίμησε και έληξε.Τελικα ο πρώην που κυνηγουσα εστειλε μνμ μετα απο ενα χρονο.Και ρωταω,γινεται επανασύνδεση με εναν ανθρωπο ενω πιο πριν εχεις κανει σεξ με αλλον?Οσο ησασταν χωρισμένοι εννοω.Απευθύνομαι κυριως στους άνδρες της ομάδας.
    Και βέβαια γίνεται.
    Εφόσον είχατε χωρίσει καλά έκανες και προχωρησες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Καλησπέρα.Ημουν με εναν ανθρωπο 1 χρόνο και χωρίσαμε γιατι διάφορους λόγους.Εγω τον κυνηγούσα πολυ καιρό και δεν ήθελε αυτος με τίποτα.Αφου χωρίσαμε μετα απο καποιους μηνες εκανα μια σχεση που δεν ευδοκίμησε και έληξε.Τελικα ο πρώην που κυνηγουσα εστειλε μνμ μετα απο ενα χρονο.Και ρωταω,γινεται επανασύνδεση με εναν ανθρωπο ενω πιο πριν εχεις κανει σεξ με αλλον?Οσο ησασταν χωρισμένοι εννοω.Απευθύνομαι κυριως στους άνδρες της ομάδας.
    Η ερώτηση σου θα έπρεπε να είναι άλλη κατά τη γνώμη μου. Αυτή έχει κάνει σεξ όλο αυτόν τον χρόνο και έχει γενικά προχωρήσει από τότε που χωρίσατε; Αν ναι, τότε νομίζω δεν αξίζει επανασύνδεση. Εγώ συμμερίζομαι την άποψη πολλών ανδρών που λένε πως η γυναίκα για να κάνει κάτι το νιώθει και το θέλει ενώ ο άνδρας κάνει κάτι πολλές φορές και χωρίς να το νιώθει ή να το έχει σκεφτεί καλά. Απ τη στιγμή που έχει νιώσει ή έχει σκεφτεί να συνεχίσει τη ζωή της με άλλον είτε ερωτικά είτε σεξουαλικα νομίζω δεν υπάρχει γυρισμός έστω και αν το θέλει αυτή. Μπορεί απλά να μην της κάθησε όπως πίστευε ο καινούργιος και να θέλει να ξαναγυρίσει στον σέιφ. Κοπέλας που το μυαλό της έχει ξεφύγει μια φορά , ξεφεύγει για πάντα. Είναι αυτό το ρητό που έλεγε ένας γνωστός μου πως χρησιμοποιημένη κ@ποτα δεν ξανά φοράμε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Καλησπέρα.Ημουν με εναν ανθρωπο 1 χρόνο και χωρίσαμε γιατι διάφορους λόγους.Εγω τον κυνηγούσα πολυ καιρό και δεν ήθελε αυτος με τίποτα.Αφου χωρίσαμε μετα απο καποιους μηνες εκανα μια σχεση που δεν ευδοκίμησε και έληξε.Τελικα ο πρώην που κυνηγουσα εστειλε μνμ μετα απο ενα χρονο.Και ρωταω,γινεται επανασύνδεση με εναν ανθρωπο ενω πιο πριν εχεις κανει σεξ με αλλον?Οσο ησασταν χωρισμένοι εννοω.Απευθύνομαι κυριως στους άνδρες της ομάδας.
    καλημερα.
    αυτος που χωρισατε και τον κυνηγουσες, ειναι αυτος που ελεγες στο αλλο θεμα οτι σου ελεγε οτι εισαι κολλημενη μαζι του και να ξεκολλησεις κι οτι αφου δεν ξεκολλας δεν θα πατε ουτε για καφε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Όλα γίνονται σε αυτή τη ζωή. Τι μπορείς να αποκλείσεις γλυκιά μου;!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Η ερώτηση σου θα έπρεπε να είναι άλλη κατά τη γνώμη μου. Αυτή έχει κάνει σεξ όλο αυτόν τον χρόνο και έχει γενικά προχωρήσει από τότε που χωρίσατε; Αν ναι, τότε νομίζω δεν αξίζει επανασύνδεση. Εγώ συμμερίζομαι την άποψη πολλών ανδρών που λένε πως η γυναίκα για να κάνει κάτι το νιώθει και το θέλει ενώ ο άνδρας κάνει κάτι πολλές φορές και χωρίς να το νιώθει ή να το έχει σκεφτεί καλά. Απ τη στιγμή που έχει νιώσει ή έχει σκεφτεί να συνεχίσει τη ζωή της με άλλον είτε ερωτικά είτε σεξουαλικα νομίζω δεν υπάρχει γυρισμός έστω και αν το θέλει αυτή. Μπορεί απλά να μην της κάθησε όπως πίστευε ο καινούργιος και να θέλει να ξαναγυρίσει στον σέιφ. Κοπέλας που το μυαλό της έχει ξεφύγει μια φορά , ξεφεύγει για πάντα. Είναι αυτό το ρητό που έλεγε ένας γνωστός μου πως χρησιμοποιημένη κ@ποτα δεν ξανά φοράμε.
    Καλό θα ήταν να μην απαντάμε σε ιστορίες άλλων ανθρώπων με βάση τα ψυχολογικά και τα απωθημένα μας φίλε! Επειδή εσύ έφαγες το κέρατο και χώρισες δεν σημαίνει οτι η επανασύνδεση με γυναίκα μετά από καιρό και άλλες σχέσεις ενδιάμεσα είναι χρησιμοποιημένη καπότα! Έλεος εδώ μέσα, μέχρι και οι καινούριοι τα ίδια μυαλά κουβαλάτε με τους παλιούς!

    Στο θέμα μας, ναι εννοείται γίνεται επανασύνδεση, τα συναισθήματα δεν χαλάνε από rebound ξεπέτες, move on και κάνε όπως νιώθεις!
    Και το 'εχω δει να συμβαίνει και μου έχει συμβεί και ήταν και καλύτερα από πριν, μην κολλάς σε μαλακίες απόψεις, ζύγισε τα πράγματα, δες αν είναι real τα συναισθήματα και οι προθέσεις και πράξε ανάλογα!
    Καλή τύχη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Καλό θα ήταν να μην απαντάμε σε ιστορίες άλλων ανθρώπων με βάση τα ψυχολογικά και τα απωθημένα μας φίλε! Επειδή εσύ έφαγες το κέρατο και χώρισες δεν σημαίνει οτι η επανασύνδεση με γυναίκα μετά από καιρό και άλλες σχέσεις ενδιάμεσα είναι χρησιμοποιημένη καπότα! Έλεος εδώ μέσα, μέχρι και οι καινούριοι τα ίδια μυαλά κουβαλάτε με τους παλιούς!

    Στο θέμα μας, ναι εννοείται γίνεται επανασύνδεση, τα συναισθήματα δεν χαλάνε από rebound ξεπέτες, move on και κάνε όπως νιώθεις!
    Και το 'εχω δει να συμβαίνει και μου έχει συμβεί και ήταν και καλύτερα από πριν
    , μην κολλάς σε μαλακίες απόψεις, ζύγισε τα πράγματα, δες αν είναι real τα συναισθήματα και οι προθέσεις και πράξε ανάλογα!
    Καλή τύχη!
    τιποτε δεν αποκλειεται, αλλα επισης μην κρινεις εξ ιδιων...
    δεν ξερουμε αν ο τυπος που την εδιωχνε ενω αυτη τον κυνηγουσε, θρεφει καποιου ειδους συναισθηματα και δεν ειναι καποιος αουγκανος που ξεμεινε και επεστρεψε για καμια ξεπετα...

    ΓΕΝΙΚΑ, καλα ειναι τα συναισθηματα να συμβαδιζουν... αν ο ενας ειναι αδιαφορος κι ο αλλος ερωτευμενος, ΔΕΝ προχωραει το πραγμα ειτε ειναι με επιστροφη, ειτε χωρις επιστροφη.
    το να τα χαλασαν χωρις πολλη σκεψη, για καποια επιπολαιοτητα, το καταλαβαινω, αλλα να χωρισαν κι αυτη να τον κυνηγουσε κι εκεινος να την εδιωχνε μεχρι που την ξεφορτωθηκε, δεν βλεπω τι συναισθηματα μπορει να εχει γι αυτην...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    14
    Αυτο που καποιων τα συναισθηματα εξαφανιζονται απο τη μια μερα στην αλλη, ενω καποιων μενουν στον χρονο λεει πολλα..

  9. #9
    Ειναι ο τυπος που έγραψα σε αλλο ποστ οτι τον κυνηγώ για επανασύνδεση αλλα δεν θελει.Αυτες τις μέρες τον ζαλισα με τα μντα και εφτασε στο σημείο να μου λεει..Σταμάτα να στέλνεις.Εντωμεταξυ ειναι σαν να με προκαλεί επιτηδες γιατι ο καυγάς ξεκινάει ως εξής..Στελνω και ζητώ πολύ ευγενικά να πιουμε ενα καφέ να κουβεντιάσουμε σαν άνθρωποι να μπορεσω και εγώ να ηρεμήσω γιατι με τα μηνυματα δε βγάζω ακρη..Ε και θυμώνει απευθείας και αρχιζει..Ασε με ήσυχο και δε θελω,ξεκώλλα κλπ κλπ.Στα τελευταια μηνυματα μου ελεγε..Μην ξαναστειλεις σε παρακαλώ και του κανω..Οκ αλλα αν παω για camping το καλοκαίρι να στείλω?εννοωντας μηπως θελησει να ερθει..Και μου κανει..Στείλε αλλα παράτα με!ε και μετα συνεχισε..Μην ξαναστείλεις!Τη συμπεριφορα ειναι αυτη ε?Εγω παντως επειδη τον γουσταρω κανω σενάρια οτι ισως θελησει κατι για αυτο ρωτησα τι γινεται με την επανασύνδεση και το σεξ ενδιάμεσα.Επίσης σκεφτομαι μηπως εμαθε οτι οταν χωρίσαμε εκανα κατι με αλλον για αυτο εχει τοσο θυμωμενη συμπεριφορά.Βασικά τι λεω..Το έμαθε σιγουρα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    να μην σπαταλας τον χρονο σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Καλησπέρα.Ημουν με εναν ανθρωπο 1 χρόνο και χωρίσαμε γιατι διάφορους λόγους.Εγω τον κυνηγούσα πολυ καιρό και δεν ήθελε αυτος με τίποτα.Αφου χωρίσαμε μετα απο καποιους μηνες εκανα μια σχεση που δεν ευδοκίμησε και έληξε.Τελικα ο πρώην που κυνηγουσα εστειλε μνμ μετα απο ενα χρονο.Και ρωταω,γινεται επανασύνδεση με εναν ανθρωπο ενω πιο πριν εχεις κανει σεξ με αλλον?Οσο ησασταν χωρισμένοι εννοω.Απευθύνομαι κυριως στους άνδρες της ομάδας.
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Ειναι ο τυπος που έγραψα σε αλλο ποστ οτι τον κυνηγώ για επανασύνδεση αλλα δεν θελει.Αυτες τις μέρες τον ζαλισα με τα μντα και εφτασε στο σημείο να μου λεει..Σταμάτα να στέλνεις.Εντωμεταξυ ειναι σαν να με προκαλεί επιτηδες γιατι ο καυγάς ξεκινάει ως εξής..Στελνω και ζητώ πολύ ευγενικά να πιουμε ενα καφέ να κουβεντιάσουμε σαν άνθρωποι να μπορεσω και εγώ να ηρεμήσω γιατι με τα μηνυματα δε βγάζω ακρη..Ε και θυμώνει απευθείας και αρχιζει..Ασε με ήσυχο και δε θελω,ξεκώλλα κλπ κλπ.Στα τελευταια μηνυματα μου ελεγε..Μην ξαναστειλεις σε παρακαλώ και του κανω..Οκ αλλα αν παω για camping το καλοκαίρι να στείλω?εννοωντας μηπως θελησει να ερθει..Και μου κανει..Στείλε αλλα παράτα με!ε και μετα συνεχισε..Μην ξαναστείλεις!Τη συμπεριφορα ειναι αυτη ε?Εγω παντως επειδη τον γουσταρω κανω σενάρια οτι ισως θελησει κατι για αυτο ρωτησα τι γινεται με την επανασύνδεση και το σεξ ενδιάμεσα.Επίσης σκεφτομαι μηπως εμαθε οτι οταν χωρίσαμε εκανα κατι με αλλον για αυτο εχει τοσο θυμωμενη συμπεριφορά.Βασικά τι λεω..Το έμαθε σιγουρα
    α, ο ιδιος ειναι τελικα;
    και η επανασυνδεση που κολλαει;
    στο πρωτο μηνυμα, οπως το γραφεις, ειναι σαν να χωρισατε, οκ τον κυνηγησες σε εδιωχνε κλπ, αλλα ΜΕΤΑ εκανες σχεση αλλη, σχολασε η σχεση, ειχατε αποσταση για πολυ καιρο κι ειχατε ηρεμησει και ξαφνικα ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΚΕΙΝΟΣ δειχνοντας ενδιαφερον. και μας ρωτας αν παιζει επανασυνδεση.

    ενω η πραγματικοτητα ειναι οτι καθολου δεν ηρεμησατε, εξακολουθησες να στελνεις εσυ και σου ε ιπε σε ολους του τονους να μην στελνεις και ναι, στο θεμα του καμπινγκ για ανεξιχνιαστο λογο σου ειπε να τον ενημερωσεις, αλλα ακομα κι ε κει κολλησε μετα το "μην ξαναστειλεις"...
    τι σχεση εχουν ολα αυτα με επιθυμια για επανασυνδεση εκ μερους του;
    ο τυπος ουτε μηνυματα δεν θελει απ οσα λεει..

    απο οσα περιγραφεις, δεν δειχνει θυμωμενος που πηγες με αλλον, αλλα επειδη τον ενοχλεις. για δοκιμασε να μην ενοχλεις, να δουμε αν ειναι ακομα θυμωμενος...
    Last edited by Remedy; 23-05-2023 at 15:56.

  12. #12
    Εγω κανω σενάρια οτι θα βρεθούμε καποια στιγμή γιατι για να λεει στειλε οταν πας για camping ισως ψήνεται να έρθει.Ε και κανω σκέψεις οτι ισως τα βρούμε κλπ κλπ και πως γινεται μια επανασυνδεση ενω εκανες κατι με αλλον πιο πριν?

  13. #13
    Επισης αν γνωρίζετε ψαχνω καλο ψυχοθεραπευτή για online συνεδρίες,συμπεριφορική-γνωσιακή..Καθε βοήθεις δεκτή...Εχω θέματα με το αγχος και κατ επέκταση αποπραγματοποίηση κλπ..Κρισεις πανικου κλπ..Παιρνω cipralex των 20..Εκανα ψυχοθεραπεια χρονια αλλα διεκοψα για να δω τι μπορω να κανω μονη μου..Θελω να αρχισω ξανά λοιπόν..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Quote Originally Posted by Pokito1990 View Post
    Επισης αν γνωρίζετε ψαχνω καλο ψυχοθεραπευτή για online συνεδρίες,συμπεριφορική-γνωσιακή..Καθε βοήθεις δεκτή...Εχω θέματα με το αγχος και κατ επέκταση αποπραγματοποίηση κλπ..Κρισεις πανικου κλπ..Παιρνω cipralex των 20..Εκανα ψυχοθεραπεια χρονια αλλα διεκοψα για να δω τι μπορω να κανω μονη μου..Θελω να αρχισω ξανά λοιπόν..
    Να πας σε ψυχολόγο, πάντα είναι βοηθητικό κι εφόσον παίρνεις αγωγή επιτακτικό.
    Το αρχικό post σου πολύ αποπροσανατολιστικό, υπό τις παρούσες συνθήκες, έτσι δηλαδή όπως μας τα παρουσίασες στις μετέπειτα απαντήσεις σου που φαντάζομαι ανταποκρίνεται πιο πολύ στη πραγματικότητα δεν βλέπω να υπάρχει ούτε η πιθανότητα επανασύνδεσης αλλά ούτε και η αξία να ασχοληθείς άλλο. Move on!
    Παρόλα ταύτα, για το μέλλον αν σου χρειαστεί ναι, γίνεται επανασύνδεση μετά από σεξ / σχέσεις με άλλους, αρκεί να υπάρχει συναίσθημα / διάθεση / συγχώρεση / μεταμέλεια / αλλαγή κλπ, κάτι που εδώ δεν διαφαίνεται ούτε στο τούνελ!
    Ξεκόλα και άστον και βρες την ηρεμία μέσα σου!
    Καλή συνέχεια!

  15. #15
    Κανω όνειρα εγω και σενάρια οτι θα βρεθουμε εφοσον μου ειπε..Οταν πας στο camping στειλε.Ειμαι και εγω πολυ μπερδεμένη με την ολη συμπεριφορά...Και κολλημένη μαζι του επίσης..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 23-11-2018, 12:08
  2. Πως ένας χωρισμός μπορεί να γίνει ανώδυνος;
    By Hope89 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2016, 19:22
  3. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΑΛΗ Η ΕΡΩΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ?
    By G.S in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 25-07-2015, 15:52
  4. Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;;
    By Gogo23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 16-10-2014, 23:13
  5. H τροφή μας μπορεί να γίνει το φάρμακο μας ή το φαρμάκι μας.
    By Eli_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 24
    Last Post: 22-03-2013, 11:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •