Γνωστικη διαταραχη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Από τι έχω καταλάβει η ανάρρωση αργεί αρκετά στις εγκεφαλικές λειτουργίες και μιλάω όχι μόνο για ψυχωτικός αλλά γενικά για όσους έχουν κάποια ψυχική διαταραχή.
    Πιστεύω με τον καιρό και με μια κατάλληλη αγωγή θα το ξεπεράσεις.

  2. #17
    Έχω και εγώ αυτά τα συμπτώματα, και συχνα δυσκολεύομαι να πω μια ιστορία με αρχή μέση τέλος. Το ανχος σίγουρα επηρεάζει.
    Παντως brian23 μην φοβάσαι... Αφού ο γιατρός σου, σου λέει ότι είναι ενταξει. Αν αισθάνεσαι ανχωμενος, ίσως είναι μια άμυνα .

  3. #18
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Valeria kat View Post
    Έχω και εγώ αυτά τα συμπτώματα, και συχνα δυσκολεύομαι να πω μια ιστορία με αρχή μέση τέλος. Το ανχος σίγουρα επηρεάζει.
    Παντως brian23 μην φοβάσαι... Αφού ο γιατρός σου, σου λέει ότι είναι ενταξει. Αν αισθάνεσαι ανχωμενος, ίσως είναι μια άμυνα .
    Τι να σου πω βρε Βαλερία χεσμενος είμαι εδώ και ένα χρόνο για αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να ηρεμήσω.Εχω θέμα με επικοινωνία και επίσης νιωθω αργή τη σκέψη μου και λιγότερο την ομιλία μου.Εχεις δει καμία βελτιωση εσυ;

  4. #19
    Καπως έτσι ένιωθα και εγώ. Μιλάς με φίλους, μοιράζεσαι αυτά που σκέφτεσαι; Η ψυχοθεραπεία με έχει βοηθήσει κάπως ..και νιώθω καλύτερα τον τελευταίο καιρό.

  5. #20
    brian23
    Guest
    Όχι μόνο στην αδερφή μου το έχω μοιραστεί και με έχει κουράσει όλο αυτό.Περιμενω να πάω στον ντοκ να βγάλω άκρη.Στον γραπτό λόγο δεν έχω πολύ θέμα στο προφορικό άστα να πανε

  6. #21
    καλησπέρα και συγνώμη που επεμβαίνω εδώ, αλλά από ότι διαβάζω εδώ άμα έχεις απώλεια μνήμης λειτουργικότητας προσωπικότητα και γενικά όταν χάνεις την προσωπικότητα σου είναι από κάποιο ψυχωτικό πρόβλημα, και έρχομαι και αναρωτιέμαι εγώ δεν έχω περάσει κάτι τέτοιο αλλά έχω όλα αυτά τα προβλήματα μήπως δεν παίρνω την σωστή αγωγή και μήπως δεν καταφέρω να τα διορθώσω, συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά είμαι σε απόγνωση. brian 23 συγγνώμη για την παρέμβαση σου εύχομαι τα καλύτερα.

  7. #22
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    καλησπέρα και συγνώμη που επεμβαίνω εδώ, αλλά από ότι διαβάζω εδώ άμα έχεις απώλεια μνήμης λειτουργικότητας προσωπικότητα και γενικά όταν χάνεις την προσωπικότητα σου είναι από κάποιο ψυχωτικό πρόβλημα, και έρχομαι και αναρωτιέμαι εγώ δεν έχω περάσει κάτι τέτοιο αλλά έχω όλα αυτά τα προβλήματα μήπως δεν παίρνω την σωστή αγωγή και μήπως δεν καταφέρω να τα διορθώσω, συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά είμαι σε απόγνωση. brian 23 συγγνώμη για την παρέμβαση σου εύχομαι τα καλύτερα.
    Κοίτα για να ησυχάσεις πάρε και μια δεύτερη γνώμη αν θες από ψυχιατρο

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    2
    .,..........μ

  9. #24
    brian 23 έχω πάρει και δεύτερη γνώμη από ψυχίατρο που είχα ποιο πριν τα ίδια μου έλεγε όμως εγώ δεν βλέπω καμία βελτίωση αντιθέτως πάω όλο και χειρότερα, και δεν με πιστεύει κανείς, η γνωστικές μου λειτουργίες η μνήμη ή προσωπικότητα και γενικά η εμπειρίες που είχα μέχρι το Δεκέμβριο έχουν χαθεί, δεν μπορώ να συγκρατησο τίποτα και πολλές φορές διαβάζω κάτι και μετά το ξαναδιαβάζω γιατί δεν το θυμάμαι για αυτό γράφτηκα εδώ μήπως ακούσω μάθω κάτι από εμπειρίες που δεν κάνω σωστά και καταφέρω αν γίνεται και διορθώσω κάτι

  10. #25
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    brian 23 έχω πάρει και δεύτερη γνώμη από ψυχίατρο που είχα ποιο πριν τα ίδια μου έλεγε όμως εγώ δεν βλέπω καμία βελτίωση αντιθέτως πάω όλο και χειρότερα, και δεν με πιστεύει κανείς, η γνωστικές μου λειτουργίες η μνήμη ή προσωπικότητα και γενικά η εμπειρίες που είχα μέχρι το Δεκέμβριο έχουν χαθεί, δεν μπορώ να συγκρατησο τίποτα και πολλές φορές διαβάζω κάτι και μετά το ξαναδιαβάζω γιατί δεν το θυμάμαι για αυτό γράφτηκα εδώ μήπως ακούσω μάθω κάτι από εμπειρίες που δεν κάνω σωστά και καταφέρω αν γίνεται και διορθώσω κάτι
    Τα ίδια συμπτωματα έχω με εσένα δυστυχως και ο γιατρός μου λέει καταθλιψη.εγω πιστεύω πως είναι κάτι άλλο αλλά δεν βγάζεις ακρη

  11. #26
    τελικά brian 23 τη κάνουμε? Ο γιατρός σου που πήγες τη σου είπε με όλα αυτά πως επανέρχονται και με ποιο τρόπο? Εγώ ποιο πολύ σκέφτομαι την κόρη μου που δεν είμαι έτσι όπως πρέπει απέναντι της...

  12. #27
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    τελικά brian 23 τη κάνουμε? Ο γιατρός σου που πήγες τη σου είπε με όλα αυτά πως επανέρχονται και με ποιο τρόπο? Εγώ ποιο πολύ σκέφτομαι την κόρη μου που δεν είμαι έτσι όπως πρέπει απέναντι της...
    Εγώ ότι και να κάνω δεν αλλάζει αυτό έχει εδραιωθεί με στεναχωρεί πολύ αλλά ο γιατρός λέει καταθλιψη και να κινητοποιηθω

  13. #28
    Το κακό με μένα είναι ότι έχω ανθρώπους που εξαρτώνται από μένα, άρα κάτι πρέπει να αλλάξει...

  14. #29
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    Το κακό με μένα είναι ότι έχω ανθρώπους που εξαρτώνται από μένα, άρα κάτι πρέπει να αλλάξει...
    Το καταλαβαίνω πήγαινε μια βόλτα στον γιατρό και πες του πως νιώθεις

  15. #30
    Ναι θα κάνω μια διαδικτυακή όπως εκα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΓΝΩΣΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By gdgreece in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 17-10-2018, 12:59
  2. ψυχλογος γνωστικη συμπεριφορικη
    By 66psy in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 30-04-2015, 17:49
  3. ΣΥΜΒΟΥΛΗ για γνωστική-συμπεριφορική θεραπεία
    By Biskot in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 3
    Last Post: 26-02-2014, 16:45
  4. ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ 'Η ΓΝΩΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By nektarios1986 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 2
    Last Post: 01-08-2013, 13:30
  5. Γνωστική - Συμπεριφορική θεραπεία για τη βουλιμία.
    By Kleanthis_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-2008, 21:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •