Υπερκινητικότητα -Νευρικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898

    Υπερκινητικότητα -Νευρικοτητα

    Γεια σας,
    Γενικότερα έχω ένα θέμα με το άγχος μου και με την κατάθλιψη από τι καταλαβαίνω.
    Παίρνω ζαναξ και ένα αντιψυχωτικο για μείζον αγχολυτικο .
    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πριν δυόμιση χρόνια που το έπαθα αυτό με έπιασε και μια νευρικότητα και υπερκινητικότητα.

    Δηλαδή, είμαι σπίτι και με πιάνει κάτι σηκώνομαι από τον καναπέ που βλέπω τηλεόραση π.χ και πάω πέρα δώθε μέσα στο σπίτι, δηλαδή με πιάνει υπερκινητικότητα και δεν μπορώ να κάτσω, νιώθω ενέργεια, ένταση.
    Γενικά άρχισα να περπατάω πολύ για να το αντιμετωπίσω αυτό.
    Επίσης με πιάνει μια νευρικότητα στα πόδια κυρίως η γενικότερα όταν είμαι στο ίδιο μέρος για πολύ ώρα η σε μια καφετέρια η να βλέπω τηλεόραση.

    Έχει περάσει κάνεις κάτι παρόμοιο;
    Υπάρχει περίπτωση να είναι από τα χάπια; Δεδομένου ότι πριν τα πάρω η πριν με πιάσει το άγχος δεν είχα τίποτα τέτοιο.

    Ξέχασα να αναφερω ότι πίνω 2-3 καφέδες την μέρα.δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

  2. #2
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Γεια σας,
    Γενικότερα έχω ένα θέμα με το άγχος μου και με την κατάθλιψη από τι καταλαβαίνω.
    Παίρνω ζαναξ και ένα αντιψυχωτικο για μείζον αγχολυτικο .
    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πριν δυόμιση χρόνια που το έπαθα αυτό με έπιασε και μια νευρικότητα και υπερκινητικότητα.

    Δηλαδή, είμαι σπίτι και με πιάνει κάτι σηκώνομαι από τον καναπέ που βλέπω τηλεόραση π.χ και πάω πέρα δώθε μέσα στο σπίτι, δηλαδή με πιάνει υπερκινητικότητα και δεν μπορώ να κάτσω, νιώθω ενέργεια, ένταση.
    Γενικά άρχισα να περπατάω πολύ για να το αντιμετωπίσω αυτό.
    Επίσης με πιάνει μια νευρικότητα στα πόδια κυρίως η γενικότερα όταν είμαι στο ίδιο μέρος για πολύ ώρα η σε μια καφετέρια η να βλέπω τηλεόραση.

    Έχει περάσει κάνεις κάτι παρόμοιο;
    Υπάρχει περίπτωση να είναι από τα χάπια; Δεδομένου ότι πριν τα πάρω η πριν με πιάσει το άγχος δεν είχα τίποτα τέτοιο.

    Ξέχασα να αναφερω ότι πίνω 2-3 καφέδες την μέρα.δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.
    Το παθαίνω από το αντιψυχωτικο όχι σε μεγάλο βαθμό αλλά εγώ κάθομαι.και κοιμάμαι μπας.και φύγει αλλά δεν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Το παθαίνω από το αντιψυχωτικο όχι σε μεγάλο βαθμό αλλά εγώ κάθομαι.και κοιμάμαι μπας.και φύγει αλλά δεν
    Λες να φταίει η αγωγή;
    Μετά από δυόμιση χρόνια δεν θα έπρεπε να έχει φύγει;

  4. #4
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Λες να φταίει η αγωγή;
    Μετά από δυόμιση χρόνια δεν θα έπρεπε να έχει φύγει;
    Ακαθησια λέγεται και το είχα πιο παλιά με ένα άλλο φαρμακο δεν μπορούσα για 5 μήνες να βάλω τον κωλο μου κάτω πήγαινα σε καφέ να πιω ένα καφέ και στο δεκάλεπτο έφυγα ήθελα να κάνουμε συνέχεια ανυπόφορο τελειως

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Ακαθησια λέγεται και το είχα πιο παλιά με ένα άλλο φαρμακο δεν μπορούσα για 5 μήνες να βάλω τον κωλο μου κάτω πήγαινα σε καφέ να πιω ένα καφέ και στο δεκάλεπτο έφυγα ήθελα να κάνουμε συνέχεια ανυπόφορο τελειως
    Ναι κάπως έτσι και εγώ.
    Είναι ανυπόφορο ισχύει.
    Ίσως πρέπει να αρχίσω γυμναστική.

Similar Threads

  1. Νευρικότητα
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-07-2020, 23:37
  2. Νευρικότητα στα χέρια;;;;
    By george1520 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 18-01-2020, 10:53
  3. Διάσπαση προσοχής και υπερκινητικότητα
    By xristina85 in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 16
    Last Post: 30-04-2013, 15:57
  4. Διάσπαση προσοχής και υπερκινητικότητα
    By xristina85 in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 0
    Last Post: 28-04-2013, 00:22
  5. νευρικότητα!
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 09-07-2011, 02:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •