θελει μονο φιλία; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 127
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Θύμωσε γιατί εγώ τα παρεξήγησα.και του μιλούσα ωμά και ξεκάθαρα...ήθελε να το παίξει πως είναι ευτυχισμένος και χαρούμενος με την νέα......και εγώ κατάλαβα λάθος. ..οτι σου εξηγώ και καλά ότι δεν θέλω κάτι και εσύ δεν λες να το καταλάβεις..λες τα δκά σου..ενω τις δυο προηγούμενες φορές που μιλήσαμε στο τηλέφωνο δεν μιλούσε φιλικά.. προσπαθούσε να μου εξηγήσει αφού του είπα ότι δε θέλω φιλία και να με βγάλει τρελή ότι αυτός δεν θέλει τίποτα..μονο να μ εχει στη ζωη του ως φίλη.. επειδή με αδίκησε και είμαι ένας άνθρωπος που δεν θέλει να ξαναπληγώσει..Αυτό όμως με θύμωσε και εμενα παρα πολύ...γιατί ένιωσα ότι με δούλευε..και δεν μπορούσα να μην το πω...ερωτικά του βγήκε αλλά από ένα τηλέφωνο σου λέει δεν είναι σημαντικό για να το καλύψει...τι να πει...
    δεν νομιζω οτι τον νοιαζει να μη με χασει...και εγώ δεν πιστεύω ότι ολο αυτό ήταν φιλικό.. αλλά δεν ξέρω αν ήθελε και καβάτζα ή απλά ήταν της στιγμής τα λόγια που είπε..και δεν τα εννοούσε όπως φάνηκε μετέπειτα..

    χαχαχααα!!! επειδη σε αδικησε ηθελε να σε κανει φιλη του;;; αφου εσυ δεν ηθελες!!! μια φιλια με το ζορι, ειναι κατι που θεωρει οτι θα σε ευχαριστησει;;; αφου το κανει για σενα κι επειδη σε αδικησε, για να αποκαταστησει την συμπεριιφορα του, δεν θα πρεπε να σου αρεσει κι εσενα;;;; τα νευρα που κολλανε;; ειλικρινα δεν εχουν λογικη αυτα που λες. και δεν εχουν λογικη, γιατι παιρνεις ως αληθινες τις μπουρδες που σου ειπε.. αλλα ειναι μονο αυτο. μπουρδες..

    τα πραγματα ειναι απλα.
    αν απλα παρεξηγουσες, ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΩΝΕ. θα σου εξηγουσε ηρεμα, οτι "παρεξηγησες" και θα σε εστελνε στο καλο. θυμωσε επειδη τον καταλαβες και δεν περνουσε η παπαντζα που παρουσιαζε.

    το "να σε εχει στην ζωη του σαν φιλη", δεν λεγεται "τιποτα". λεγεται "να σε εχει στην ζωη του σαν φιλη" και ειναι πολυ σημαντικο. αλλα επειδη σου μιλησε και ερωτικα, στην πραγματικοτητα ηθελε "να σε εχει στην ζωη του σαν καβαντζα". οι "φιλοι και τπτ αλλο", δεν κανουν σεξ..
    φιλη μου, ειναι απλα τα πραγματα, εμεις τα κανουμε δυσκολα.
    ασε τον τσιλιμπουραδακο να θυμωνει, που δεν σου αρεσε η ωραια του ιδεα και προχωρα παρακατω σε κατι ξεκαθαρο.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχααα!!! επειδη σε αδικησε ηθελε να σε κανει φιλη του;;; αφου εσυ δεν ηθελες!!! μια φιλια με το ζορι, ειναι κατι που θεωρει οτι θα σε ευχαριστησει;;; αφου το κανει για σενα κι επειδη σε αδικησε, για να αποκαταστησει την συμπεριιφορα του, δεν θα πρεπε να σου αρεσει κι εσενα;;;; τα νευρα που κολλανε;; ειλικρινα δεν εχουν λογικη αυτα που λες. και δεν εχουν λογικη, γιατι παιρνεις ως αληθινες τις μπουρδες που σου ειπε.. αλλα ειναι μονο αυτο. μπουρδες..

    τα πραγματα ειναι απλα.
    αν απλα παρεξηγουσες, ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΩΝΕ. θα σου εξηγουσε ηρεμα, οτι "παρεξηγησες" και θα σε εστελνε στο καλο. θυμωσε επειδη τον καταλαβες και δεν περνουσε η παπαντζα που παρουσιαζε.

    το "να σε εχει στην ζωη του σαν φιλη", δεν λεγεται "τιποτα". λεγεται "να σε εχει στην ζωη του σαν φιλη" και ειναι πολυ σημαντικο. αλλα επειδη σου μιλησε και ερωτικα, στην πραγματικοτητα ηθελε "να σε εχει στην ζωη του σαν καβαντζα". οι "φιλοι και τπτ αλλο", δεν κανουν σεξ..
    φιλη μου, ειναι απλα τα πραγματα, εμεις τα κανουμε δυσκολα.
    ασε τον τσιλιμπουραδακο να θυμωνει, που δεν σου αρεσε η ωραια του ιδεα και προχωρα παρακατω σε κατι ξεκαθαρο.
    Απο τύψεις προφανώς ήθελε να με κάνει φίλη του να του πω εγώ εντάξει για να νιώσει καλά.Μου είπε στο τέλος πως μετάνιωσε που με πλήγωσε αλλά μεχρι εκεί.,εγώ δεν κατάλαβα καλά..και παρεξήγησα...έκανε την προσπάθεια του μ εμάς και απέτυχε ίσως δεν είναι ικανός για τίποτα...λυπάται που μου έκανε κακό ξέρει ότι δεν βοηθάει αυτό αλλά πραγματικά λυπάται και δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο..Ουτε σχέση θέλει ούτε τίποτα.Του χει τελειώσει..Εγω πως το παρεξήγησα και μάλλον φταίει αυτός..ήρθε απλά να ζητήσει μια συγγνώμη..Γι αυτό και εγω μπερδεύτηκα..αυτά βέβαια αφού είχαν προηγηθεί όλα τα υπολοιπα..μολις είδε ότι δεν θελω φιλία..
    .και εγώ πιστεύω ότι αυτά που εκανε δεν ήταν φιλικο αλλα γιατί όλα αυτά;Επειδή δεν του πέτυχε να με κρατήσει καβάτζα;.Ίσως ήθελε να τον σιχαθώ..Αργά ή γρήγορα θα ξαναεπικοινωνήσει για την εκκρεμότητα που έχουμε..για κάποια έγγραφα σημαντικά..
    Θέλω να δω τι θα πει..είμαι πολύ περίεργη....Με θυμωσε πολύ που είπε ότι τα ξέρει όλα και η φίλη του..και όντως έτσι πρέπει να είναι...
    Αυτός μια χαρά είναι και εγώ βασανίζομαι...και κερατάς και δαρμένος..που λένε..
    Έπεσε απ τα μάτια μου τόσο πολύ..Δεν ξέρω τι να πιστέψω..
    Last edited by kiklaminaki; 28-05-2023 at 18:07.

  3. #33
    Δεν ξέρω και κατι χρήματα που μου χρωστάει αν ειναι η κατάλληλη στιγμή να τα ζητήσω..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Δεν ξέρω και κατι χρήματα που μου χρωστάει αν ειναι η κατάλληλη στιγμή να τα ζητήσω..
    μια χαρα καταλληλη στιγμη ειναι. δεν εχετε σχεσεις, οι εκκρεμοτητες επρεπε να εχουν ηδη ξεκαθαριστει.
    δλδ... απο μονος του επρεπε να στα ειχε δωσει.
    ΟΜΩΣ , δεν πρεπει να φανει οτι ψαχνεις ευκαιρια να τον δεις.
    γι αυτο ζητα τα με εναν τυπικο τροπο, πχ μειλ και προτεινε παραλληλα και τον τροπο, που θα ειναι να στα βαλει σε καποιον λογαριασμο.
    αν φανει σαν να θελεις να τον δεις, δεν θα ειναι καλο...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Απο τύψεις προφανώς ήθελε να με κάνει φίλη του να του πω εγώ εντάξει για να νιώσει καλά.
    Εισαι πολυ ευκολη!!

  6. #36
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Εισαι πολυ ευκολη!!
    Αν ήμουν δεν θα βασανιζόμουν...

  7. #37
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μια χαρα καταλληλη στιγμη ειναι. δεν εχετε σχεσεις, οι εκκρεμοτητες επρεπε να εχουν ηδη ξεκαθαριστει.
    δλδ... απο μονος του επρεπε να στα ειχε δωσει.
    ΟΜΩΣ , δεν πρεπει να φανει οτι ψαχνεις ευκαιρια να τον δεις.
    γι αυτο ζητα τα με εναν τυπικο τροπο, πχ μειλ και προτεινε παραλληλα και τον τροπο, που θα ειναι να στα βαλει σε καποιον λογαριασμο.
    αν φανει σαν να θελεις να τον δεις, δεν θα ειναι καλο...
    Το κακό είναι ότι όταν τσακωθήκαμε με μπλόκαρε από παντου όταν του είπα ότι δεν θέλω φιλία και δεν έχω τρόπο.Δεν θέλω ν ανακατέψω κάποιον δικό του.Όπως τον αδερφό του.Είναι καλή ιδέα;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Το κακό είναι ότι όταν τσακωθήκαμε με μπλόκαρε από παντου όταν του είπα ότι δεν θέλω φιλία και δεν έχω τρόπο.Δεν θέλω ν ανακατέψω κάποιον δικό του.Όπως τον αδερφό του.Είναι καλή ιδέα;
    ποιο να ειναι καλη ιδεα; το να ανακατεψεις τον αδερφο; για τι ποσον μιλαμε;

  9. #39
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιο να ειναι καλη ιδεα; το να ανακατεψεις τον αδερφο; για τι ποσον μιλαμε;
    μεγάλο αλλιώς δεν θα το έκανα θέμα..2000 ευρώ.έχουν καλή σχέση με τον αδερφό του και εγώ.Αλλά είναι παιδιάστικο αυτό.Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε..και αυτό που σκέφτηκα είναι πως ίσως είχε τύψεις επειδή χρωστούσε κιολας χρήματα και με ξαναπροσέγγισε.για να πει έστω ένα συγγνώμη..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    μεγάλο αλλιώς δεν θα το έκανα θέμα..2000 ευρώ.έχουν καλή σχέση με τον αδερφό του και εγώ.Αλλά είναι παιδιάστικο αυτό.Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε..και αυτό που σκέφτηκα είναι πως ίσως είχε τύψεις επειδή χρωστούσε κιολας χρήματα και με ξαναπροσέγγισε.για να πει έστω ένα συγγνώμη..
    οποιος εχει τυψεις που εχει δανειστει, τα επιστρεφει... μπας κι ηθελε να τα ξεχασετε;;
    σε εχει μπλοκαρει κι απ το κινητο;

  11. #41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οποιος εχει τυψεις που εχει δανειστει, τα επιστρεφει... μπας κι ηθελε να τα ξεχασετε;;
    σε εχει μπλοκαρει κι απ το κινητο;
    Ναι γιατί θύμωσε πολύ που δεν μείναμε φιλοι και από αυτά που του έλεγα προφανώς και μου είπε να μην μιλάμε ουτε στο τηλέφωνο ούτε από μηνύματα..αφού τα πράγματα τα οδήγησα εγω εκει..
    Δεν είχε μέχρι πριν λίγο καιρό..Τωρα όμως παίρνει καλά χρήματα.Είπε πως θα το τακτοποίησει με την πρώτη ευκαιρία αλλά...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Ναι γιατί θύμωσε πολύ που δεν μείναμε φιλοι και από αυτά που του έλεγα προφανώς και μου είπε να μην μιλάμε ουτε στο τηλέφωνο ούτε από μηνύματα..αφού τα πράγματα τα οδήγησα εγω εκει..
    Δεν είχε μέχρι πριν λίγο καιρό..Τωρα όμως παίρνει καλά χρήματα.Είπε πως θα το τακτοποίησει με την πρώτη ευκαιρία αλλά...
    στειλε του μια επιστολη, πολυ ηρεμη αλλα πολυ τυπικη, με πρωτη εξηγηση το οτι λογω μπλοκαρισματος αναγκαστηκες για την επιστολη. συστημενη φυσικα και με επιστροφη υπογραφης παραληπτη, να ξερεις ποτε παρελαβε.
    αν δεν ηθελε ενοχλησεις, επρεπε να ειχε δωσει τα λεφτα. δημιουργει υποψια οτι θελει να τα φαει, ξερεις...
    στην επιστολη γραψε κι οτι σκεφτηκες να το κανεις μεσω αδερφου, αλλα σκεφτηκες καλυτερα με επιστολη.
    δωσε αριθμο λογαριασμου και ζητα μια εγγραφη απαντηση με το ποτε θα βαλει τα ελφτα. εναλλακτικα ας σε ξεμπλοκαρει απο καποιο απ ολα να το στειλει σε γραπτο μηνυμα.

  13. #43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στειλε του μια επιστολη, πολυ ηρεμη αλλα πολυ τυπικη, με πρωτη εξηγηση το οτι λογω μπλοκαρισματος αναγκαστηκες για την επιστολη. συστημενη φυσικα και με επιστροφη υπογραφης παραληπτη, να ξερεις ποτε παρελαβε.
    αν δεν ηθελε ενοχλησεις, επρεπε να ειχε δωσει τα λεφτα. δημιουργει υποψια οτι θελει να τα φαει, ξερεις...
    στην επιστολη γραψε κι οτι σκεφτηκες να το κανεις μεσω αδερφου, αλλα σκεφτηκες καλυτερα με επιστολη.
    δωσε αριθμο λογαριασμου και ζητα μια εγγραφη απαντηση με το ποτε θα βαλει τα ελφτα. εναλλακτικα ας σε ξεμπλοκαρει απο καποιο απ ολα να το στειλει σε γραπτο μηνυμα.
    Μιλησα με τον αδερφο του και μου είπε ότι χρωστάει και σε αυτόν...Τωρα ειναι απορροφημενος στο να εντυπωσει τη καινουρια μαλλον..Παίρνει πολύ καλά λεφτά τώρα και απορώ πως γίνεται και δεν έχει τακτοποιήσει τίποτα.Μόνο η πάρτη του τον νοιάζει μάλλον τι να πω...Μου είπε να του δώσω λίγο χρόνο.
    Last edited by kiklaminaki; 29-05-2023 at 15:36.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Μιλησα με τον αδερφο του και μου είπε ότι χρωστάει και σε αυτόν...Τωρα ειναι απορροφημενος στο να εντυπωσει τη καινουρια μαλλον..Παίρνει πολύ καλά λεφτά τώρα και απορώ πως γίνεται και δεν έχει τακτοποιήσει τίποτα.
    ναι, αλλα τι απαντηση ειναι αυτη; θα μεσολαβησει να παρεις τα δικα σου, ή οχι;
    αν οχι, πρεπει να κινηθεις. ακου με που σου λεω. οσο γρηγοροτερα απομακρυνθειτε, τοσο πιο πιθανον να κανει τον κινεζο. ζητα τωρα τα ελφτα σου, που ειναι νωρις

  15. #45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, αλλα τι απαντηση ειναι αυτη; θα μεσολαβησει να παρεις τα δικα σου, ή οχι;
    αν οχι, πρεπει να κινηθεις. ακου με που σου λεω. οσο γρηγοροτερα απομακρυνθειτε, τοσο πιο πιθανον να κανει τον κινεζο. ζητα τωρα τα ελφτα σου, που ειναι νωρις
    Δεν ξέρω γιατί είναι στεναχωρημένος και αυτός..φαντάσου ότι περιμένει να παντρευτεί και ο άλλος του χρωστάει..Ναι κάτι πρέπει να κάνω η αλήθεια είναι.Αρκετά μαλάκα με είπαν...
    Μου είπε ότι δεν μ έχει ξεχάσει και ότι θα μου τα δώσει αλλά περνάει και αυτός δύσκολα..Απορώ όμως τι δύσκολα που δεν πληρώνει ενοικιο και κανένα λογαριασμό και δουλεύει σε καλή δουλειά..

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια γνώμη
    By Iwsif95 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 19
    Last Post: 31-12-2021, 23:57
  2. ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ
    By Δημήτρης1996 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2020, 19:16
  3. Γνώμη?
    By fotini29 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-2012, 08:46
  4. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 20:49
  5. Η γνωμη σας???
    By elafaki20_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 05-06-2011, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •