θελει μονο φιλία; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 127
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Ξερεις αυτό που μου την δίνει τόσο πολύ είναι ότι έκανε ότι έκανε και το παίζει και σαν να μην τρέχει τίποτα με την καινούρια..
    στο ξαναειπα. ειναι πολυ πιθανον να εφηυρε την ενταση αυτη, για να σε ξεφορτωθει και να σε μπλοκαρει χωρις να σου δωσει λογαριασμο για τα χρηματα σου και να τα τρωει τωρα...
    με ποιο δικαιωμα σε μπλοκαρε κατα αρχας, αφου σου χρωσταει;;;
    με ποιον τροπο θα συνεννοηθεις μαζι του για τα χρηματα σου;;;
    με κανεναν τροπο... σε αδειασε για να το χειριστει οπως θελει, οποτε θελει και ΑΝ θελει...
    μην του κανεις την χαρη.

  2. #62
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο ξαναειπα. ειναι πολυ πιθανον να εφηυρε την ενταση αυτη, για να σε ξεφορτωθει και να σε μπλοκαρει χωρις να σου δωσει λογαριασμο για τα χρηματα σου και να τα τρωει τωρα...
    με ποιο δικαιωμα σε μπλοκαρε κατα αρχας, αφου σου χρωσταει;;;
    με ποιον τροπο θα συνεννοηθεις μαζι του για τα χρηματα σου;;;
    με κανεναν τροπο... σε αδειασε για να το χειριστει οπως θελει, οποτε θελει και ΑΝ θελει...
    μην του κανεις την χαρη.
    To μπλοκ το έχει σαν αντίδραση από πάντα το έκανε μόλις υπήρχε διαφωνία..Εεε τωρα σου λέει ας μη ξαναμιλήσουμε αφού δεν θες μπλοκ από παντού.Μου είπε ότι αυτό το μήνα θα δει πως θα του έρθει..από αντίδραση..οταν του ειπα οπωσδηποτε..Εντάξει λογικά πιστεύω θα με ξεμπλοκαρε μολις τα εβρισκε αλλα τι θα καθομαι να περιμενω ποτε θα του καπνισει να μου τα δωσει;Η ένταση δημιουργηθηκε αργοτερα αυτός στην αρχή ήθελε φιλία.Αν του έλεγα ναι για φιλία δεν θα με μπλοκαρε..απλά περνάει δύσκολα γιατί η φύση της δουλειας του είναι τέτοια που δεν θέλει την καθημερινή επαφή απλά μια φορά στο τόσο να τα λέμε φιλικά...Αν ήθελε να με ξεφορτωθεί γιατί να πει αυτό;
    Ξέρεις το χειροτερο ειναι πως μου ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι..Νιωθω και άσχημα γιατί λέω ότι φαίνεται κάπως που τα ζητάω...ας πουμε που το συζητησα με τον αδερφο του.
    Last edited by kiklaminaki; 31-05-2023 at 17:29.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    To μπλοκ το έχει σαν αντίδραση από πάντα το έκανε μόλις υπήρχε διαφωνία..Εεε τωρα σου λέει ας μη ξαναμιλήσουμε αφού δεν θες μπλοκ από παντού.Μου είπε ότι αυτό το μήνα θα δει πως θα του έρθει..από αντίδραση..οταν του ειπα οπωσδηποτε..Εντάξει λογικά πιστεύω θα με ξεμπλοκαρε μολις τα εβρισκε αλλα τι θα καθομαι να περιμενω ποτε θα του καπνισει να μου τα δωσει;Η ένταση δημιουργηθηκε αργοτερα αυτός στην αρχή ήθελε φιλία.Αν του έλεγα ναι για φιλία δεν θα με μπλοκαρε..απλά περνάει δύσκολα γιατί η φύση της δουλειας του είναι τέτοια που δεν θέλει την καθημερινή επαφή απλά μια φορά στο τόσο να τα λέμε φιλικά...Αν ήθελε να με ξεφορτωθεί γιατί να πει αυτό;
    Ξέρεις το χειροτερο ειναι πως μου ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι..Νιωθω και άσχημα γιατί λέω ότι φαίνεται κάπως που τα ζητάω...ας πουμε που το συζητησα με τον αδερφο του.
    ηθελε να σε ξεφορτωθει, οχι εξ αρχης, αλλα απο την στιγμη που δεν περασε η ωραια του ιδεα να τα λετε στο χαλαρο και ποτε- ποτε , "φιλικα".. αλλα φιλικα που να μιλατε και ερωτικα, ΑΝ του καπνισει. καβαντζα, δηλαδη...

    απο την στιγμη που δεν ηθελες κατι τετοιο και τον ξεμπροστιασες, θυμωσε και σου εκλεισε την πορτα απο ολα. κι απο το χρεος του δηλαδη. κι ΑΝ γουσταρει θα στο δωσει. στο εμταξυ θα καλοπερναει εις βαρος σου.. κακως το ανεχτηκες.

    ναι, καταλαβαινω πως αισθανεσαι που καθεσαι και το συζητας γυρω- γυρω. γι αυτο σου λεω, οτι η καλυτερη αντιδραση ειναι μια τυπικη επιστολη που να ειναι ξεκαθαρη οτι πρεπει να το ρυθμισει αμεσα το θεμα. ουτε κουτσομπολια με συγγενεις, ουτε παρακαλια, ΟΥΤΕ να του δημιουργησεις την υποψια οτι ψαχνεις αφορμες να ειστε σε επαφη.
    παντως, ακομα κι αν μεινατε μαζι καποιο διαστημα, στον εναν χρονο ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ειναι πολυ μικρο διαστημα για να ξερεις τον αλλον σε βαθος, κι επισης ειναι μεγαλο ποσον αυτο που του δανεισες για μια τοσο συντομη σχεση...
    εμενα δεν μου εχει φυγει απ το μυαλο οτι σε εκμεταλλευτηκε.. δεν ειναι μια σχεση ζωης που μπορει και να εχεις ακομα και κοινο πορτοφολι, αλλα μια σχεση απο αποσταση, ενος χρονου...

  4. #64
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ηθελε να σε ξεφορτωθει, οχι εξ αρχης, αλλα απο την στιγμη που δεν περασε η ωραια του ιδεα να τα λετε στο χαλαρο και ποτε- ποτε , "φιλικα".. αλλα φιλικα που να μιλατε και ερωτικα, ΑΝ του καπνισει. καβαντζα, δηλαδη...

    απο την στιγμη που δεν ηθελες κατι τετοιο και τον ξεμπροστιασες, θυμωσε και σου εκλεισε την πορτα απο ολα. κι απο το χρεος του δηλαδη. κι ΑΝ γουσταρει θα στο δωσει. στο εμταξυ θα καλοπερναει εις βαρος σου.. κακως το ανεχτηκες.

    ναι, καταλαβαινω πως αισθανεσαι που καθεσαι και το συζητας γυρω- γυρω. γι αυτο σου λεω, οτι η καλυτερη αντιδραση ειναι μια τυπικη επιστολη που να ειναι ξεκαθαρη οτι πρεπει να το ρυθμισει αμεσα το θεμα. ουτε κουτσομπολια με συγγενεις, ουτε παρακαλια, ΟΥΤΕ να του δημιουργησεις την υποψια οτι ψαχνεις αφορμες να ειστε σε επαφη.
    παντως, ακομα κι αν μεινατε μαζι καποιο διαστημα, στον εναν χρονο ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ειναι πολυ μικρο διαστημα για να ξερεις τον αλλον σε βαθος, κι επισης ειναι μεγαλο ποσον αυτο που του δανεισες για μια τοσο συντομη σχεση...
    εμενα δεν μου εχει φυγει απ το μυαλο οτι σε εκμεταλλευτηκε.. δεν ειναι μια σχεση ζωης που μπορει και να εχεις ακομα και κοινο πορτοφολι, αλλα μια σχεση απο αποσταση, ενος χρονου...
    Δεν γινόταν διαφορετικά γιατί χρωστούσε πολλά ενοίκια και θα τον έβγαζαν έξω από το σπίτι..Τον πονούσα..Δεν έχω ξαναδανείσει ποτε μου λεφτά..Ναι οταν του το ειπα οτι με εκμεταλλευτηκε θυμωσε ακομη πιο πολύ.Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τον στήριξα εκτός από τα λεφτά..Ηταν πληγωμένος από μια σχέση που αγάπησε και δεν φέρθηκε καλά..Είχε κάποια δικά του θέματα άλλα..Περίμενα τουλάχιστον τότε που είχε αρχίσει να συνομιλεί με την άλλη να ήταν ξεκάθαρος μαζί μου και αν αυτού με έβγαλε ζηλιάρα..η τωρα που ξαναήρθε και παλι προσπάθησε να με βγάλει τρελή λέγοντας ότι παρεξήγησα..και αυτός μόνο φιλία ήθελε..Μου είπε στο τέλος ότι λυπάται πολύ που με πλήγωσε δεν βοηθάει αυτό αλλά πραγματικά το έχει μετανιώσει αλλά ως εκει...
    Νιώθω τόσο βλάκας..ξέρεις με την επιστολή θα το έκανα αλλά για κάποιους λόγους πρακτικούς δεν γίνεται.Πρέπει να σκεφτώ κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω τι αλλο.Είπε πάντως ότι θα μου τα δώσει σε πρωτη ευκαιρία να μην μ έχε και υποχρέωση αλλά και το γεγονός ότι είμαι ζητιάνα στα λεφτά μου με ενοχλεί πολύ.θα πρεπε σαν άντρας να το είχε τακτοποιήσει όχι να τον κυνηγάω...ουτε και θελω να φανει εκδικητικο..και ξέρεις το χειρότερο είναι ότι δεν με έπιασε να μου πει δυσκολεύομαι οικονομικά αλλά θα τα παρεις τότε..Αυτό το όποτε θέλει και αν με εχει εκνευρισει ακόμη περισσότερο...Σιγουρα του είπε ο αδερφός του ότι μιλήσαμε..Απλά δεν μου αρέσει να σκέφτομαι οτι πχ τωρα που θα πάρει άδεια θα τρώει τα δικά μου με την άλλη...Περνάει δύσκολα υποτίθεται σε αυτή την δουλειά αλλά βγάζει καλά χρήματα..Δεν θα μου τα φάει αλλά δείχνει και αυτό έλλειψη σεβασμού γιατί δηλαδή εκεί που αγόρασε ρούχα δεν σκέφτηκε ότι χρωστάει σ εμένα..
    Last edited by kiklaminaki; 31-05-2023 at 20:00.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Δεν γινόταν διαφορετικά γιατί χρωστούσε πολλά ενοίκια και θα τον έβγαζαν έξω από το σπίτι..Τον πονούσα..Δεν έχω ξαναδανείσει ποτε μου λεφτά..Ναι οταν του το ειπα οτι με εκμεταλλευτηκε θυμωσε ακομη πιο πολύ.Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τον στήριξα εκτός από τα λεφτά..Ηταν πληγωμένος από μια σχέση που αγάπησε και δεν φέρθηκε καλά..Είχε κάποια δικά του θέματα άλλα..Περίμενα τουλάχιστον τότε που είχε αρχίσει να συνομιλεί με την άλλη να ήταν ξεκάθαρος μαζί μου και αν αυτού με έβγαλε ζηλιάρα..η τωρα που ξαναήρθε και παλι προσπάθησε να με βγάλει τρελή λέγοντας ότι παρεξήγησα..και αυτός μόνο φιλία ήθελε..Μου είπε στο τέλος ότι λυπάται πολύ που με πλήγωσε δεν βοηθάει αυτό αλλά πραγματικά το έχει μετανιώσει αλλά ως εκει...
    Νιώθω τόσο βλάκας..ξέρεις με την επιστολή θα το έκανα αλλά για κάποιους λόγους πρακτικούς δεν γίνεται.Πρέπει να σκεφτώ κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω τι αλλο.Είπε πάντως ότι θα μου τα δώσει σε πρωτη ευκαιρία να μην μ έχε και υποχρέωση αλλά και το γεγονός ότι είμαι ζητιάνα στα λεφτά μου με ενοχλεί πολύ.θα πρεπε σαν άντρας να το είχε τακτοποιήσει όχι να τον κυνηγάω...ουτε και θελω να φανει εκδικητικο..και ξέρεις το χειρότερο είναι ότι δεν με έπιασε να μου πει δυσκολεύομαι οικονομικά αλλά θα τα παρεις τότε..Αυτό το όποτε θέλει και αν με εχει εκνευρισει ακόμη περισσότερο...Σιγουρα του είπε ο αδερφός του ότι μιλήσαμε..Απλά δεν μου αρέσει να σκέφτομαι οτι πχ τωρα που θα πάρει άδεια θα τρώει τα δικά μου με την άλλη...Περνάει δύσκολα υποτίθεται σε αυτή την δουλειά αλλά βγάζει καλά χρήματα..Δεν θα μου τα φάει αλλά δείχνει και αυτό έλλειψη σεβασμού γιατί δηλαδή εκεί που αγόρασε ρούχα δεν σκέφτηκε ότι χρωστάει σ εμένα..
    ε οκ. οικογενεια δεν ειχε; μια σχεση μερικων μηνων θα πληρωσει τα ενοικια;
    κι αν τον εβγαζαν, ας πηγαινε στην μανα του. παιδια, σκυλια δεν ειχε, εσυ τι φταις;

    θυμωσε που του τα ειπες , επειδη ειχες δικιο. σε εκμεταλλευτηκε.

    ωστοσο δεν λεω οτι δεν επρεπε η επρεπε να του δανεισεις.
    λεω οτι ειχατε ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΧΕΣΗ κι αυτο που τελικα επιβεβαιωθηκε, ειναι οτι δεν ηταν αξιοπιστος.
    πηρε καλα- καλα τα λεφτακια σου, σε εβρισε, σου γυρισε την πλατη, και τωρα τα τρωει με αλλες και σου κανει και το βαρυ πεπονι , αντι ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ να σου εξηγησει ποτε και πως θα στα δωσει πισω και να πει κι ευχαριστω αντι για μπλοκαρισματα...

    κατα τα αλλα να κοιταξεις καλα τον ρολο ΤΗΣ ΝΟΣΟΚΟΜΑΣ που πας κι αναλαμβανεις σε μια νεα γνωριμια.
    κι επειδη ηταν πληγωμενος και μπατιρημενος και "ειχε κι αλλα προβληματα", εσυ τι εισαι; οι σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες για να λειτουργουν καλη μου.
    το να κανεις την νοσοκομα η την ψυχολογο καποιου, δεν θα σε βγαλει μακρια σε επιπεδο σχεσης. αυτα μπορεις να τα κανεις φιλικα. η ερωτικη σχεση θελει ισοτιμια και αμοιβαιοτητα. τον ειδες τον "καημενο". εσυ τον στηριζες κι αυτος ψαχνοταν.
    να τα λαβεις υποψιν για τους επομενους...
    Last edited by Remedy; 01-06-2023 at 10:20.

  6. #66
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε οκ. οικογενεια δεν ειχε; μια σχεση μερικων μηνων θα πληρωσει τα ενοικια;
    κι αν τον εβγαζαν, ας πηγαινε στην μανα του. παιδια, σκυλια δεν ειχε, εσυ τι φταις;

    θυμωσε που του τα ειπες , επειδη ειχες δικιο. σε εκμεταλλευτηκε.

    ωστοσο δεν λεω οτι δεν επρεπε η επρεπε να του δανεισεις.
    λεω οτι ειχατε ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΧΕΣΗ κι αυτο που τελικα επιβεβαιωθηκε, ειναι οτι δεν ηταν αξιοπιστος.
    πηρε καλα- καλα τα λεφτακια σου, σε εβρισε, σου γυρισε την πλατη, και τωρα τα τρωει με αλλες και σου κανει και το βαρυ πεπονι , αντι ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ να σου εξηγησει ποτε και πως θα στα δωσει πισω και να πει κι ευχαριστω αντι για μπλοκαρισματα...

    κατα τα αλλα να κοιταξεις καλα τον ρολο ΤΗΣ ΝΟΣΟΚΟΜΑΣ που πας κι αναλαμβανεις σε μια νεα γνωριμια.
    κι επειδη ηταν πληγωμενος και μπατιρημενος και "ειχε κι αλλα προβληματα", εσυ τι εισαι; οι σχεσεις πρεπει να ειναι ισοτιμες για να λειτουργουν καλη μου.
    το να κανεις την νοσοκομα η την ψυχολογο καποιου, δεν θα σε βγαλει μακρια σε επιπεδο σχεσης. αυτα μπορεις να τα κανεις φιλικα. η ερωτικη σχεση θελει ισοτιμια και αμοιβαιοτητα. τον ειδες τον "καημενο". εσυ τον στηριζες κι αυτος ψαχνοταν.
    να τα λαβεις υποψιν για τους επομενους...
    Δεν μπορούσε ούτε η μάνα του να πληρώσει..Το είχα τσεκάρει..Ήταν τον καιρό που μείναμε μαζί..όχι πως μου περίσσευαν αλλά τι να κάνω.πριν με γνωρίσει είχε πέσει σε κατάθλιψη λογω χωρισμού..Τον πρόδωσε μια κοπέλα που αγαπούσε και δεν μπορούσε να το ξεπεράσει ψαχνόταν και αυτή στα σόσιαλ και τον έκανε να πιστεύει ότι είχε θέμα αυτός...οτι ακριβώς μου έκανε και αυτός.Σήμερα μίλησα με τον αδερφό του του είπα να επικοινωνήσει μαζί μου μ ένα τρόπο για να διευθετήσουμε το θέμα των χρημάτων και εκείνος μου είπε ότι του το είπε ότι δεν με κοροιδευει και θα τα δώσει απλά δεν μπορεί τώρα άμεσα..Του είπα και εγώ ότι πρέπει άμεσα αλλα και αυτός έχει αγανακτήσει..Μου είπε ότι δεν ασχολείται και ότι έχει τα δικά του.και όντως αν σκεφτείς χρωστάει και σε αυτόν και είναι να παντρευτεί...τα έμαθαν και οι δικοί του και δεν του μιλάνε απ ότι κατάλαβα..
    το μπλοκαρισμα δεν το εκανε γι αυτο... εκτιμα οτι τον βοήθησα ισως γι αυτο ξαναγυρισε και τον έφαγαν οι τύψεις..το μπλοκαρισμα μαλλον το έκανε απο θυμό που του είπα να μην μιλάμε
    Δηλαδη τι θα μπορούσα να κάνω;Να τον άφηνα να τον πετάξουν έξω;Η να μην έχει να φάει;Τότε ακόμη ήταν καλά τα πράγματα με στήριζε και αυτός..μετά έβλεπα ότι ψαχνόταν και αυτός με έλεγε και ζηλιάρα.και υποτίθεται το θέμα του ήταν ότι ημουν ζηλιάρα κανα δυο φορές..που τον απομάκρυνε...βλακειες...Τι ισοτιμία και αμοιβαιότητα μου λες..νομίζεις δεν το ξέρω..και πόσα άλλα που αν στα γραψω εδώ θα με πεις ηλίθια..νόμιζα είχα να κάνω με άνθρωπο..
    ..Γενικά λυπάμαι για όλα για την καρδιά μου γι αυτον..για όλα..δεν του έχω πια καμία εμπιστοσύνη..
    Last edited by kiklaminaki; 01-06-2023 at 14:11.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki;1222079[B
    ]Δεν μπορούσε ούτε η μάνα του να πληρώσει..[/B]Το είχα τσεκάρει..Ήταν τον καιρό που μείναμε μαζί..όχι πως μου περίσσευαν αλλά τι να κάνω.πριν με γνωρίσει είχε πέσει σε κατάθλιψη λογω χωρισμού..Τον πρόδωσε μια κοπέλα που αγαπούσε και δεν μπορούσε να το ξεπεράσει ψαχνόταν και αυτή στα σόσιαλ και τον έκανε να πιστεύει ότι είχε θέμα αυτός...οτι ακριβώς μου έκανε και αυτός.Σήμερα μίλησα με τον αδερφό του του είπα να επικοινωνήσει μαζί μου μ ένα τρόπο για να διευθετήσουμε το θέμα των χρημάτων και εκείνος μου είπε ότι του το είπε ότι δεν με κοροιδευει και θα τα δώσει απλά δεν μπορεί τώρα άμεσα..Του είπα και εγώ ότι πρέπει άμεσα αλλα και αυτός έχει αγανακτήσει..Μου είπε ότι δεν ασχολείται και ότι έχει τα δικά του.και όντως αν σκεφτείς χρωστάει και σε αυτόν και είναι να παντρευτεί...τα έμαθαν και οι δικοί του και δεν του μιλάνε απ ότι κατάλαβα..
    το μπλοκαρισμα δεν το εκανε γι αυτο... εκτιμα οτι τον βοήθησα ισως γι αυτο ξαναγυρισε και τον έφαγαν οι τύψεις..το μπλοκαρισμα μαλλον το έκανε απο θυμό που του είπα να μην μιλάμε
    Δηλαδη τι θα μπορούσα να κάνω;Να τον άφηνα να τον πετάξουν έξω;Η να μην έχει να φάει;Τότε ακόμη ήταν καλά τα πράγματα με στήριζε και αυτός..μετά έβλεπα ότι ψαχνόταν και αυτός με έλεγε και ζηλιάρα.και υποτίθεται το θέμα του ήταν ότι ημουν ζηλιάρα κανα δυο φορές..που τον απομάκρυνε...βλακειες...Τι ισοτιμία και αμοιβαιότητα μου λες..νομίζεις δεν το ξέρω..και πόσα άλλα που αν στα γραψω εδώ θα με πεις ηλίθια..νόμιζα είχα να κάνω με άνθρωπο..
    ..Γενικά λυπάμαι για όλα για την καρδιά μου γι αυτον..για όλα..δεν του έχω πια καμία εμπιστοσύνη..
    δεν ειπα να πληρωσει η μανα του.
    ειπα να τον βοηθησει η οικογενεια του!!
    αν δεν μπορουν να πληρωσουν, ας του δωσουν στεγη κι ενα πιατο φαι. εχει δικο του σπιτι στην πλατη την δικη σου δηλαδη; 45 χρονων ανδρας;;;
    ελευθερος, χωρις παιδια, αν δεν μπορει να πληρωνει σπιτι, ας μεινει με τους γονεις του!!! εσυ θα πληρωνεις;
    εσυ ησουν μια προσφατη σχεση ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. δεν σου ηταν σχεδον τιποτα... αναρωτηθηκες γιατι;
    γιατι δεν του ησουν ΤΙΠΟΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΦΙΛΗ. ξυπνα... να αξιολογεις τους ανθρωπους σε βαθος χρονου. σε μια σχεση που δοκιμαζεται απο σημαντικα γεγονοτα. οχι με το καλημερα..

    βλεπεις ποσο γρηγορα και ευκολα σε αδειασε;;; σου γυρισε την πλατη κι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
    εσυ, με το καλημερα ανελαβες την ευθυνη ενος γαιδαρου 45 χρονων λες και ειναι ανηλικο;;;
    γιατι;

    το μπλοκαρισμα μπορει να μην το εκανε "γι αυτο", αλλα σκεψου τι ανθρωπος ειναι, οταν εχει το θρασσος να σου απαγορευει να του μιλησεις, ενω σου χρωσταει 2 χιλιαρικα!!! οκ, μιλησατε και θυμωσε που ακουσε αληθειες. λογικα τωρα πρεπει να τουε χει φυγει ο θυμος.
    αλλα οι υποχρεωσεις του απεναντι σου υπαρχουν. επρεπε να σε ξεμπλοκαρει και να σου ζητησει και συγνωμη που δεν επικοινωνησε ΠΡΩΤΟΣ για τα λεφτα και σε αναγκασε να τον ψαχνεις.

    και για κατσε βρε παιδι μου; γιατι τον υιοθετησες τον 45ρη; μαμα του εισαι; αν τον πετουσαν απο το σπιτι οπως λες, γιατι θα ησουν εσυ (μια νεα γνωριμια) αυτη που αφησες να τον πεταξουν κι οχι ο αδερφος του ή η μανα του;;;;
    με ποιο σκεπτικο ανελαβες την ευθυνη του;

    ηλιθια δεν θα σε πω. σε ειπα ηδη αυτο που ειναι να σε πω. ΝΟΣΟΚΟΜΑ κανενος δεν μπορεις να εισαι, και ειδικα αν μιλαμε για ερωτικη σχεση, θα μεινεις στον ρολο της νοσοκομας και για ερωμενη θα βρει αλλη...
    αλλο ειναι μια σχεση ζωης, που μοιραζεσαι την ζωη σου με τον αλλον κι αλλο μια νεα σχεση, που σε παιρνει για πατεριτσα του, αναλαμβανεις απο τον ρπωτο μηνα, νοσοκομα, μασερ, λογιστης, χορηγος και ψυχολογος.
    κι αντι να ζησεις ενα παθος, μαζευεις ολα τα απονερα της ζωης- ναυαγιο κι αυτος αρχιζει να ψαχνεται.
    αναθεωρησε την σταση σου, για το μελλον.

  8. #68
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειπα να πληρωσει η μανα του.
    ειπα να τον βοηθησει η οικογενεια του!!
    αν δεν μπορουν να πληρωσουν, ας του δωσουν στεγη κι ενα πιατο φαι. εχει δικο του σπιτι στην πλατη την δικη σου δηλαδη; 45 χρονων ανδρας;;;
    ελευθερος, χωρις παιδια, αν δεν μπορει να πληρωνει σπιτι, ας μεινει με τους γονεις του!!! εσυ θα πληρωνεις;
    εσυ ησουν μια προσφατη σχεση ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ. δεν σου ηταν σχεδον τιποτα... αναρωτηθηκες γιατι;
    γιατι δεν του ησουν ΤΙΠΟΤΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ, ΦΙΛΗ. ξυπνα... να αξιολογεις τους ανθρωπους σε βαθος χρονου. σε μια σχεση που δοκιμαζεται απο σημαντικα γεγονοτα. οχι με το καλημερα..

    βλεπεις ποσο γρηγορα και ευκολα σε αδειασε;;; σου γυρισε την πλατη κι ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
    εσυ, με το καλημερα ανελαβες την ευθυνη ενος γαιδαρου 45 χρονων λες και ειναι ανηλικο;;;
    γιατι;

    το μπλοκαρισμα μπορει να μην το εκανε "γι αυτο", αλλα σκεψου τι ανθρωπος ειναι, οταν εχει το θρασσος να σου απαγορευει να του μιλησεις, ενω σου χρωσταει 2 χιλιαρικα!!! οκ, μιλησατε και θυμωσε που ακουσε αληθειες. λογικα τωρα πρεπει να τουε χει φυγει ο θυμος.
    αλλα οι υποχρεωσεις του απεναντι σου υπαρχουν. επρεπε να σε ξεμπλοκαρει και να σου ζητησει και συγνωμη που δεν επικοινωνησε ΠΡΩΤΟΣ για τα λεφτα και σε αναγκασε να τον ψαχνεις.

    και για κατσε βρε παιδι μου; γιατι τον υιοθετησες τον 45ρη; μαμα του εισαι; αν τον πετουσαν απο το σπιτι οπως λες, γιατι θα ησουν εσυ (μια νεα γνωριμια) αυτη που αφησες να τον πεταξουν κι οχι ο αδερφος του ή η μανα του;;;;
    με ποιο σκεπτικο ανελαβες την ευθυνη του;

    ηλιθια δεν θα σε πω. σε ειπα ηδη αυτο που ειναι να σε πω. ΝΟΣΟΚΟΜΑ κανενος δεν μπορεις να εισαι, και ειδικα αν μιλαμε για ερωτικη σχεση, θα μεινεις στον ρολο της νοσοκομας και για ερωμενη θα βρει αλλη...
    αλλο ειναι μια σχεση ζωης, που μοιραζεσαι την ζωη σου με τον αλλον κι αλλο μια νεα σχεση, που σε παιρνει για πατεριτσα του, αναλαμβανεις απο τον ρπωτο μηνα, νοσοκομα, μασερ, λογιστης, χορηγος και ψυχολογος.
    κι αντι να ζησεις ενα παθος, μαζευεις ολα τα απονερα της ζωης- ναυαγιο κι αυτος αρχιζει να ψαχνεται.
    αναθεωρησε την σταση σου, για το μελλον.
    Κοιταξε όταν αποφάσισα να μπω σε αυτό όλο ήξερα πως θα ήταν δύσκολο.Αν δεν έβλεπα κάποια καλά πράγματα όταν μείναμε μαζί δεν θα το συνέχιζα.Ήταν τσακισμένος όταν τον γνώρισα οικονομικά και συναισθηματικά όμως μου έδειξε ότι είχε αποφασίσει μ εμένα να κάνει μια καινούρια αρχή.Σ εμένα δεν φέρθηκε καλά και οι γονείς του έχουν προβλήματα και πολλά παράπονα.. και φαντάσου τότε ούτε ήθελαν να τον φιλοξενήσουν..Το βλέπω όμως λογικό γιατί;Γιατί όλοι τον είχαν στα ώπα ώπα και επαναπαυόταν..Είναι αυτοκαταστροφικός
    Αυτό που με πίκρανε πολύ δεν ήταν ότι με άδειασε ήταν ότι δεν εκτίμησε και πήγαινε τότε να με βγάλει και τρελή και ζηλιάρα...και ότι δεν το παραδέχτηκε ποτε μόνο τώρα που του χάλασα το χατήρι για τη καβάτζα...
    Ημουν πολύ ερωτευμένη δεν τον υιοθέτησα όπως λες..Απλά λυπόμουν και σκεφτόμουν ανθρώπινα..Δεν μου περίσσευαν αλλα δεν μου πήγαινε η καρδιά να μην έχει να φάει..Τον είχαν πνίξει τα χρέη..Γι αυτο τωρα θυμώνω που με την δουλειά που κάνει βγάζει λεφτά...και μ έχει στο αργότερα εσένα...και δεν μπορώ και να κάνω τίποτα..τι να κάνω δηλαδή να τον πιάσω από το λαιμό;
    Δεν ήταν από το πρώτο μήνα όλο αυτό συνέβη στο εξάμηνο και πάλι εντάξει καταλαβαίνω όμως τι λες...
    Το λάθος ήταν ότι έδωσα πολλά σε αυτόν τον άνθρωπο και τον έκανα αχάριστο..
    Επαναπαύτηκε..Τον πονούσα και εκμεταλλεύτηκε καταστάσεις..Μολις βρέθηκε η άλλη η οποία ήξερε και για την σχέση και της τα είχε πει και όλα δεν δίστασε να με πετάξει και να με δουλεύει πίσω απ την πλάτη μου.
    Μετά από κάθε σχέση κάνω την αυτοκριτική μου και ξέρω ότι φέρθηκα ηλίθια...οχι νοσοκόμα που λες.Ηλιθια απλα με λες..
    Γιατί ήθελα να γεμίσει αγάπη αυτός ο άνθρωπος..Δεν τον δικαιολογω ούτε και εμένα όμως...
    Έπρεπε να σταματήσω ενώ έβλεπα κάποια πράγματα..Αλλά πως θα μπορούσε πχ να ήταν ισότιμο;Δεν είχε λεφτά να έρθει να με δει...
    Επρεπε να πάω..Τι να έκανα απ την στιγμή που είχα αποφασίσει να το ζήσω..Στην αρχή ήταν καλά...Ίσως αυτός είχε μάθει αλλιώς...
    Το να κάνεις φίλες άγνωστες ημίγυμνες και να μιλάς στα σόσιαλ ας πουμε δεν το θεωρούσε ότι ψάχνεται..και απ ότι φαίνεται όπως είπε και η καινούρια ενω συνεχίζει και το κάνει δεν τον πρήζει εε εμένα μ ενοχλούσε κάποιες φορές ..όταν τον έβλεπα να πολυασχολείται..Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο αν κάποιος είναι ευτυχισμένος να κάτσει να ψαχτεί..
    Είχε ανασφάλεια και κόμπλεξ και τα έβγαλε όλα πάνω μου. Γι αυτο αισθάνομαι βλάκας.
    τωρα ειδικά που ήρθε και έγινε όλο αυτό με την φιλία και τα συναφή...και γύρισε και μου είπε οτι του είχε τελειώσει καιρό..ένιωσα ακόμη πιο άσχημα..
    Θυμωσε λέει γιατι αφησα υπονοια ότι με εκμεταλλευτηκε..Εγω θυμωσα με τον εαυτό μου γιατί ενώ το έκανε εδώ και καιρό του επέτρεψα να το κάνει ακόμη μια...
    Last edited by kiklaminaki; 02-06-2023 at 08:07.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Κοιταξε όταν αποφάσισα να μπω σε αυτό όλο ήξερα πως θα ήταν δύσκολο.

    γνωριζεις λοιπον εναν ΑΓΝΩΣΤΟ. δεν εχεις δεσμους συναισθηματικους μαζι του. για ποιον λογο να μπεις αν απο την ΑΡΧΗ ξερεις οτι θα ειναι δυσκολο; ε; γυρευεις μπελα;;; νοιωθεις αδερφη τερεζα; βαριεσαι και θελεις περιπετεια στην ζωη σου; θελεις να σωσεις τους αλλους; ή απλα σου αρεσε τοσο πολυ, ηταν τοσο ωραιος και καλος εραστης που ειπες ας λουστω και την Σ@#%τιλα και βλεπουμε; (η ηλικια σου;)


    Αν δεν έβλεπα κάποια καλά πράγματα όταν μείναμε μαζί δεν θα το συνέχιζα.

    δεν υπαρχει ανθρωπος, ουτε και ο χειροτερος εγκληματιας που να μην εχει καποια καλα πραγματα. και τον δολοφονο τον μπαμπη τον πιλοτο να παρεις που εκανε το πιο ειδεχθες εγκλημα στην γυναικα του, το σκυλι του και στο μωρο παιδι του, θα εχει και καλα πραγματα. εχει και θαυμαστριες, ξερεις που θελουν να τον παντρευτουν. ποιες ειναι αυτες; τι εχουν στο κεφαλι τους;
    (ποσο μεινατε μαζι στο ιδιο σπιτι τελικα; και ποσο καιρο απο αποσταση και οταν εισασταν σε αποσταση, με τι συχνοτητα βλεποσασταν;)




    Ήταν τσακισμένος όταν τον γνώρισα οικονομικά και συναισθηματικά όμως μου έδειξε ότι είχε αποφασίσει μ εμένα να κάνει μια καινούρια αρχή. Σ εμένα δεν φέρθηκε καλά και οι γονείς του έχουν προβλήματα και πολλά παράπονα.. και φαντάσου τότε ούτε ήθελαν να τον φιλοξενήσουν..Το βλέπω όμως λογικό γιατί;Γιατί όλοι τον είχαν στα ώπα ώπα και επαναπαυόταν..Είναι αυτοκαταστροφικός

    κι εσυ, γνωριζεις εναν τσακισμενο, μπατιρη, που οι γονεις τον διωχνουν οχι γιατι ειναι προβληματικος, αλλα γιατι φταινε αυτοι, η πρωην τον κατηγορουσε, αλλα εφταιγε εκεινη, οι ιδιοι οι γονεις του δεν τον εμπιστευονται, αλλα εσυ συμπεραινεις χωρις να ξερεις τπτ οτι ολοι κανουν λαθος , και λες "εδω ειμαστε. να ο ανθρωπος μου. μπαινω"...πως τον κακομαθαιναν δηλαδη, αφου ουτε σπιτι τους δεν τον βαζουν; κυκλαμινακι, αυτα που περιγραφεις θυμιζουν χρηση... μηπως ο ανθρωπος ειναι χρηστης ή τζογαδορος και γι αυτο ανακυκλωνει τετοιου ειδους προβληματα εμπιστοσυνης, απενταριας και χειριστικοτητας;;;


    Αυτό που με πίκρανε πολύ δεν ήταν ότι με άδειασε ήταν ότι δεν εκτίμησε και πήγαινε τότε να με βγάλει και τρελή και ζηλιάρα...και ότι δεν το παραδέχτηκε ποτε μόνο τώρα που του χάλασα το χατήρι για τη καβάτζα...

    κλασσικη συμπεριφορα χειριστικου ανθρωπου.

    Ημουν πολύ ερωτευμένη δεν τον υιοθέτησα όπως λες..Απλά λυπόμουν και σκεφτόμουν ανθρώπινα..Δεν μου περίσσευαν αλλα δεν μου πήγαινε η καρδιά να μην έχει να φάει..Τον είχαν πνίξει τα χρέη..Γι αυτο τωρα θυμώνω που με την δουλειά που κάνει βγάζει λεφτά...και μ έχει στο αργότερα εσένα...και δεν μπορώ και να κάνω τίποτα..τι να κάνω δηλαδή να τον πιάσω από το λαιμό;
    Δεν ήταν από το πρώτο μήνα όλο αυτό συνέβη στο εξάμηνο και πάλι εντάξει καταλαβαίνω όμως τι λες...
    Το λάθος ήταν ότι έδωσα πολλά σε αυτόν τον άνθρωπο και τον έκανα αχάριστο..

    δεν μπορεις να "κανεις" κανεναν αχαριστο. ΕΙΝΑΙ και βρισκεται η αφορμη και στο δειχνει. ειναι αλλο το να "φαει", κι αλλο να δωσεις 2κ ζεστα- ζεστα να τα ριξει εκει που εριξε κι ολα τα αλλα κι εμεινε απενταρος... αν δεν εχει να φαει, δωστου φαι. αν εχει αναδουλειες και δεν μπορει να συντηρει σπιτι, φιλοξενησε τον μεχρι να βρει δουλεια, ή ας παει στην μανα του, στον αδερφο του. γιατι πρεπει να του πληρωνεις δικο του σπιτι δηλαδη;


    Επαναπαύτηκε..Τον πονούσα και εκμεταλλεύτηκε καταστάσεις..Μολις βρέθηκε η άλλη η οποία ήξερε και για την σχέση και της τα είχε πει και όλα δεν δίστασε να με πετάξει και να με δουλεύει πίσω απ την πλάτη μου.
    Μετά από κάθε σχέση κάνω την αυτοκριτική μου και ξέρω ότι φέρθηκα ηλίθια...οχι νοσοκόμα που λες.Ηλιθια απλα με λες..

    οχι, δεν εισαι ηλιθια. γινεσαι πιονι χειριστικων ανθρωπων. πρεπει να το κοιταξεις. δεν το λεω για να σε επαινεσω. στο λεω γιατι ειναι επικινδυνο για σενα, να βλεπεις το ΠΡΟΒΛΗΜΑ κι αντι να φυγεις να πεφτεις με τα μουτρα και να δινεις και τα ρεστα σου, χωρις κανεναν ελεγχο, χωρις να κοιτας τις κοκκινες σημαιες που ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ υπηρχαν. προβλημα, φιλη. πρεπει να το κοιταξεις.


    Γιατί ήθελα να γεμίσει αγάπη αυτός ο άνθρωπος..Δεν τον δικαιολογω ούτε και εμένα όμως...
    Έπρεπε να σταματήσω ενώ έβλεπα κάποια πράγματα..Αλλά πως θα μπορούσε πχ να ήταν ισότιμο;Δεν είχε λεφτά να έρθει να με δει...
    Επρεπε να πάω..Τι να έκανα απ την στιγμή που είχα αποφασίσει να το ζήσω..Στην αρχή ήταν καλά...Ίσως αυτός είχε μάθει αλλιώς...

    το να ειναι ισοτιμη η σχεση, δεν σημαινει να εχετε ιδια πορτοφολια. φυσικα και να πας εσυ να τον δεις ακομα και συνεχεια αν δενε χει λεφτα να ερθει. φυσικα να βαζεις να τρωτε, να βοηθας οσο γινεται και να μην τον επιβαρυνεις. αλλα οχι να του δωσεις τσεπη 2 χιλιαρικα για να πληρωσει τα χρεη του!!! καπου υπαρχει ενα οριο σε μια τοσο συντομη σχεση. δεν ειναι "η δινω οτι εχω και δενε χω και του καλυπτω τα παντα, ή δεν δινω ουτε δεκαρα, να κοψει τον λαιμο του να ερθει να ε δει εκεινο". ισορροπια χρειαζεται.
    στην αρχη "ηταν καλα", γιατι οι χειριστικοι ανθρωποι πρωτα σε βαζουν στον ντορβα και μετα αρχιζουν να απομυζουν...



    Το να κάνεις φίλες άγνωστες ημίγυμνες και να μιλάς στα σόσιαλ ας πουμε δεν το θεωρούσε ότι ψάχνεται..και απ ότι φαίνεται όπως είπε και η καινούρια ενω συνεχίζει και το κάνει δεν τον πρήζει εε εμένα μ ενοχλούσε κάποιες φορές ..όταν τον έβλεπα να πολυασχολείται..Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο αν κάποιος είναι ευτυχισμένος να κάτσει να ψαχτεί..

    χαα! δεν ειναι οτι δεν ηξερε/ θεωρουσε οτι ψαχνοταν. ειναι οτι ετσι ελεγε σε σενα. απλο... αυτο με την ευτυχια που λες ειναι λιγο γενικολογο. οι ανθρωποι με ελλειψεις ψυχικες (δεν ξερω ποιες ειναι οι δικες του, αλλα υπαρχουν) δεν ειναι ποτε ευτυχισμενοι αν θες να μιλησουμε με ορους ευτυχιας. οποτε παντα θα ψαχνονται, ειτε μιλαμε για ημιγυμνες, ειτε για εθισμους, κλπ...


    Είχε ανασφάλεια και κόμπλεξ και τα έβγαλε όλα πάνω μου. Γι αυτο αισθάνομαι βλάκας.
    τωρα ειδικά που ήρθε και έγινε όλο αυτό με την φιλία και τα συναφή...και γύρισε και μου είπε οτι του είχε τελειώσει καιρό..ένιωσα ακόμη πιο άσχημα..
    Θυμωσε λέει γιατι αφησα υπονοια ότι με εκμεταλλευτηκε..Εγω θυμωσα με τον εαυτό μου γιατί ενώ το έκανε εδώ και καιρό του επέτρεψα να το κάνει ακόμη μια...
    κλασσικη χειριστικη συμπεριφορα, επισης... σε εκμεταλλευεται φουλ, σε δουλευει μεσα στα μουτρα σου, γκομενιζει, σε αφηνει στο τελος για μια που βρηκε γκομενιζοντας ΚΑΙ ΘΥΜΩΝΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ πουτ ο καταλαβες οτι σε εκμεταλλευτηκε.
    θα στο πω οσο πιο απλα και συντομα μπορω.
    ΟΥΣΤ!!!!!

  10. #70
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα στο πω οσο πιο απλα και συντομα μπορω.
    ΟΥΣΤ!!!!!
    Όταν σου λέω ότι ήταν δύσκολο εννοώ ότι θα είμασταν σε απόσταση.Τα χρήματα δε τα έδωσα όλα μαζί τα έδωσα μετά το εξάμηνο και ανά διαστήματα.Συνολικά μαζεύτηκαν τόσα..ήταν χρέη από προηγούμενους μήνες...
    Μείναμε ένα μήνα και βρισκόμασταν το πρώτο εξάμηνο περίπου μια βδομαδα κάθε μήνα. Δεν είπα ότι οι γονείς του δεν είναι καλοί .ειπα ότι έχουν προβλήματα υγείας οι άνθρωποι.Τότε που μείναμε μαζί τους γνώρισα..και έχουμε καλές επαφές..Δεν φταίνε σίγουρα αυτοί και τον είχαν βοηθήσει όσο μπορουσαν τη δεδομένη στιγμή δε μπορουσαν..

    Εθισμό στο διαδίκτυο είχε και στα σοσιαλ σαν ξέσπασμα όταν ένιωθε άσχημα αλλά και σ ένα παιχνίδι που ξεσπούσε για να απασχολείται με κάτι να μην σκέφτεται όταν είχε ερωτική απογοήτευση..
    Το τζογαδόρος το σκέφτομαι τώρα γιατί περνάνε τόσα λεφτά απ' τα χέρια του και δε δικαιολογείται αλλά πάλι μπορεί να χρωστάει και αλλου που να μην ήξερα...
    Η ιστορία έχει τελειώσει το θέμα είναι να δω τι θα γίνει με τα χρήματα μου.γιατί θύμωσα πολύ με την αντιμετωπιση αυτή..και κερατάς και δαρμένος πάει πολύ...

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Όταν σου λέω ότι ήταν δύσκολο εννοώ ότι θα είμασταν σε απόσταση.Τα χρήματα δε τα έδωσα όλα μαζί τα έδωσα μετά το εξάμηνο και ανά διαστήματα.Συνολικά μαζεύτηκαν τόσα..ήταν χρέη από προηγούμενους μήνες...
    Μείναμε ένα μήνα και βρισκόμασταν το πρώτο εξάμηνο περίπου μια βδομαδα κάθε μήνα. Δεν είπα ότι οι γονείς του δεν είναι καλοί .ειπα ότι έχουν προβλήματα υγείας οι άνθρωποι.Τότε που μείναμε μαζί τους γνώρισα..και έχουμε καλές επαφές..Δεν φταίνε σίγουρα αυτοί και τον είχαν βοηθήσει όσο μπορουσαν τη δεδομένη στιγμή δε μπορουσαν..

    Εθισμό στο διαδίκτυο είχε και στα σοσιαλ σαν ξέσπασμα όταν ένιωθε άσχημα αλλά και σ ένα παιχνίδι που ξεσπούσε για να απασχολείται με κάτι να μην σκέφτεται όταν είχε ερωτική απογοήτευση..
    Το τζογαδόρος το σκέφτομαι τώρα γιατί περνάνε τόσα λεφτά απ' τα χέρια του και δε δικαιολογείται αλλά πάλι μπορεί να χρωστάει και αλλου που να μην ήξερα...
    Η ιστορία έχει τελειώσει το θέμα είναι να δω τι θα γίνει με τα χρήματα μου.γιατί θύμωσα πολύ με την αντιμετωπιση αυτή..και κερατάς και δαρμένος πάει πολύ...
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ολα φωναζουν οτι ειναι τζογαδορος....
    δεν εχει σημασια που τα εδωσες σε συντομο διαστημα κι οχι ολα μαζι.
    σημασια εχει οτι ηταν πολλα γι αυτην την συντομη γνωριμια κι οτι τα εδωσες να ξεχρεωσει, κι οχι να φαειι.
    το παιχνιδι που ξερεις οτι παιζει, θελει λεφτα;
    βεβαια μπορει να παιζει κι αλλα που στα κρυβει..
    επεσες σε περιπτωση.
    αν ειναι τζογαδορος, οσα και να πεσουν στα χερια του, θα τα παιζει. κοιτα να παρεις τα λεφτα σου...

  12. #72
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ολα φωναζουν οτι ειναι τζογαδορος....
    δεν εχει σημασια που τα εδωσες σε συντομο διαστημα κι οχι ολα μαζι.
    σημασια εχει οτι ηταν πολλα γι αυτην την συντομη γνωριμια κι οτι τα εδωσες να ξεχρεωσει, κι οχι να φαειι.
    το παιχνιδι που ξερεις οτι παιζει, θελει λεφτα;
    βεβαια μπορει να παιζει κι αλλα που στα κρυβει..
    επεσες σε περιπτωση.
    αν ειναι τζογαδορος, οσα και να πεσουν στα χερια του, θα τα παιζει. κοιτα να παρεις τα λεφτα σου...
    Συνολικά και για φαγητό και για ενοικια ήταν τόσα.
    Όχι το παιχνίδι δεν θέλει λεφτά..απλά θέλει να συνδέεσαι συνέχεια για να ανεβαίνεις πίστες..Νομίζω είχε και ότι μπορείς να πληρώσεις για να ανέβεις μέχρι 10 ευρώ αλλά του αρέσει να μπαίνει να παίζει να ξεχνιέται..που να ξέρω τι κάνει..
    Αυτη που έχει μπλέξει τώρα παίζει..ασχολείται με ομάδες ποδοσφαίρου ξέρει πολλά για γυναίκα και από κάποια σχόλια που είχα δει φαινόταν ότι έπαιζε...ισως έμπλεξε και με τέτοια εκτός και αν είχε άλλα χρέη που να ντρεποταν να πει..
    Αυτο θελω να παρω τα λεφτά μου..αλλά δεν ξέρω πως αναγκαστικά παρακαλώντας που το σιχαίνομαι αυτό..Ο αδερφός του του μετέφερε να επικοινωνήσει μαζί μου.Είπε πως τωρα δεν είχε αλλά δεν το έχει ξεχάσει..Μ εκνευρίζει που θα πηγαίνω παρακαλετά από εδώ και πέρα και που από χτες που του είπε ο αδερφός του δεν έκανε μια κίνηση να επικοινωνήσει.
    Για μένα λυπάμαι..ξέρω πολύ καλά που έκανα λάθος...Γενικά δεν ερωτεύομαι συχνά..τον ερωτεύτηκα πολύ και όσο είμασταν μαζί έδειχνε και αυτός διάθεση ν αλλάξει.Για παράδειγμα ήταν υπερκαταναλωτικός και αγόραζε πανάκριβα ρούχα και παπούτσια..Ρολόγια ακριβά..Ξεσπούσε εκεί.Ήθελε να είχε πολλά λεφτά να αγοράζει ότι θέλει όπως έλεγε χωρίς να σκέφτεται.
    Ισως εκει να πηγαν όλα του τα λεφτά τώρα.Όσο είμασταν μαζί σταμάτησε να το κάνει.
    Είχα καταλάβει πως όταν είχε στεναχώρια ήθελε κάπου να ξεσπάει και να κάνει ζημιά στον εαυτό του στο παρελθόν.Μια με το παιχνίδι μια με τις αγορές.με τις γυναίκες..νομίζω ότι ήταν φουλ καταθλιπτικός.τα είχα σταματήσει όμως αυτά από τότε που γνωριστήκαμε..Τωρα ίσως να ξανακύλισε.
    Το θέμα είναι ότι έπεσε από τα μάτια μου με όλα αυτά και λυπάμαι και γι αυτόν...του έλεγα συνέχεια να πάει να δει έναν ειδικό.Νόμιζε πως μόνος του μπορεί να λύσει τα θέματα του.Έχει φτάσει σε σημείο που το έχει καταλάβει ότι του χρειάζεται ελπίζω να πάει γρήγορα και να μην χαθεί..γιατί δεν νομίζω να τον βοηθήσει άλλο κορόιδο και ίσως αυτό να ήταν το καλύτερο...
    Last edited by kiklaminaki; 02-06-2023 at 13:59.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Συνολικά και για φαγητό και για ενοικια ήταν τόσα.
    Όχι το παιχνίδι δεν θέλει λεφτά..απλά θέλει να συνδέεσαι συνέχεια για να ανεβαίνεις πίστες..Νομίζω είχε και ότι μπορείς να πληρώσεις για να ανέβεις μέχρι 10 ευρώ αλλά του αρέσει να μπαίνει να παίζει να ξεχνιέται..που να ξέρω τι κάνει..
    Αυτη που έχει μπλέξει τώρα παίζει..ασχολείται με ομάδες ποδοσφαίρου ξέρει πολλά για γυναίκα και από κάποια σχόλια που είχα δει φαινόταν ότι έπαιζε...ισως έμπλεξε και με τέτοια εκτός και αν είχε άλλα χρέη που να ντρεποταν να πει..
    Αυτο θελω να παρω τα λεφτά μου..αλλά δεν ξέρω πως αναγκαστικά παρακαλώντας που το σιχαίνομαι αυτό..Ο αδερφός του του μετέφερε να επικοινωνήσει μαζί μου.Είπε πως τωρα δεν είχε αλλά δεν το έχει ξεχάσει..
    Για μένα λυπάμαι..ξέρω πολύ καλά που έκανα λάθος..το θέμα είναι απο εδώ και πέρα τι γίνεται και μ εκνευρίζει που θα πηγαίνω παρακαλετά και που από χτες που του είπε ο αδερφός του δεν έκανε μια κίνηση να επικοινωνήσει.
    καλα...
    αυτος παιζει στοιχηματα, να ξερεις.. δεν ειναι τυχαιο οτι ασχολειται κι εκεινη και μπορει να την βρηκε και εκει.
    γι αυτο κολλησε και σου μιλαει και για σχεση και για ευτυχια... αστο.. μακρια!!!!
    τι 10 ευρω; ολα τα λεφτα του εκει τα τρωει και περιμενει να ρεφαρει για να δωσει πισω.
    δηλαδη Π Ο Τ Ε!
    ο τζογαδορος, δεν ρεφαρει ΠΟΤΕ. παιζει για να χανει.
    βρες τροπο να παρεις τα λεφτα σου.

  14. #74
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα...
    αυτος παιζει στοιχηματα, να ξερεις.. δεν ειναι τυχαιο οτι ασχολειται κι εκεινη και μπορει να την βρηκε και εκει.
    γι αυτο κολλησε και σου μιλαει και για σχεση και για ευτυχια... αστο.. μακρια!!!!
    τι 10 ευρω; ολα τα λεφτα του εκει τα τρωει και περιμενει να ρεφαρει για να δωσει πισω.
    δηλαδη Π Ο Τ Ε!
    ο τζογαδορος, δεν ρεφαρει ΠΟΤΕ. παιζει για να χανει.
    βρες τροπο να παρεις τα λεφτα σου.
    Είναι συνάδελφος του στη δουλειά αυτή αλλά όχι στο τόπο που δουλεύει αυτός...Σχέση και ευτυχία έχει γιατί αυτή δεν πολυασχολείται μαζί του.Έχει το παιδί της και δεν την νοιάζει να κάνει ζηλειες.
    Οχι αυτο το παιχνιδι ειναι απλό πρέπει να βάλεις για να ανεβεις πίστα αν δεν θες μπορείς να το παίξεις και ν ανέβεις με την αξία σου.Όχι δεν έβαζε λεφτά σε αυτό απλά του αρέσει.Δεν ξέρω αν παίζει όμως σε ομάδες και τέτοια γιατί είχα δει ένα σχόλιο κάποια στιγμή που έγραψε αυτή γμτ την αδικία μου που δεν το έπαιξα όταν είχε βάλει αυτός ότι είχε κερδίσει η ομάδα του..Τον ύμνο της ομάδας..
    Τα λεφτα μου θέλω όπως και να χει αλλά με τι τρόπο..Θα δω μηπως τα καταφερω να παω εκει που δουλευει αν δεν δω κινηση μεχρι τον άλλο μήνα.Να του πω ευγενικά να το δρομολογήσει.Τι άλλο να κάνω πια..Και αυτό έυκολο δεν είναι γιατί δεν έχει σταθερή βάση.γι αυτό και δεν μπορώ να στείλω και επιστολή..

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Είναι συνάδελφος του στη δουλειά αυτή αλλά όχι στο τόπο που δουλεύει αυτός...Σχέση και ευτυχία έχει γιατί αυτή δεν πολυασχολείται μαζί του.Έχει το παιδί της και δεν την νοιάζει να κάνει ζηλειες.
    Οχι αυτο το παιχνιδι ειναι απλό πρέπει να βάλεις για να ανεβεις πίστα αν δεν θες μπορείς να το παίξεις και ν ανέβεις με την αξία σου.Όχι δεν έβαζε λεφτά σε αυτό απλά του αρέσει.Δεν ξέρω αν παίζει όμως σε ομάδες και τέτοια γιατί είχα δει ένα σχόλιο κάποια στιγμή που έγραψε αυτή γμτ την αδικία μου που δεν το έπαιξα όταν είχε βάλει αυτός ότι είχε κερδίσει η ομάδα του..Τον ύμνο της ομάδας..
    Τα λεφτα μου θέλω όπως και να χει αλλά με τι τρόπο..Θα δω μηπως τα καταφερω να παω εκει που δουλευει αν δεν δω κινηση μεχρι τον άλλο μήνα.Να του πω ευγενικά να το δρομολογήσει.Τι άλλο να κάνω πια..Και αυτό έυκολο δεν είναι γιατί δεν έχει σταθερή βάση.
    το παιχνιδι που λες δεν ειναι αυτο που του τρωει τα λεφτα.
    στα στοιχηματα παιζει λεφτα και στο ενδιαμεσο, οσο περιμενει τα στοιχηματα, παιζει αυτην την σαχλαμαρα που λες.
    μονο ευγενικα και επιμονα θα τα απρεις. μην τυχον μπλεχτεις σε καυγα μαζι του γιατι θα ειναι η καλυτερη του να σε διαολοστειλει και να εξαφανιστει.
    θα τον απρεις με το καλο, θα προσπαθησεις να τον ριξεις στο φιλοτιμο και θα πεις οτι τα εχεις αναγκη.
    θα ζητιανεψεις για τα λεφτα σου;;
    ΝΑΙ , αν τα θελεις μπορει να χρειαστει αν το κανεις, γιατι δεν φροντισε ςνα εχεις ενα χαρτι οτι στα χρωσταει και εισαι στο ελεος των διαθεσεων του...

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια γνώμη
    By Iwsif95 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 19
    Last Post: 31-12-2021, 23:57
  2. ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ
    By Δημήτρης1996 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2020, 19:16
  3. Γνώμη?
    By fotini29 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-2012, 08:46
  4. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 20:49
  5. Η γνωμη σας???
    By elafaki20_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 05-06-2011, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •