θελει μονο φιλία; - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 127
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Δεν έχει καν υπολογιστή..βεβαια αυτό δεν είναι κάτι αφού υπάρχει το κινητό...ναι σίγουρα τότε δεν είχε λεφτά να παίξει..Απλά σκέφτομαι ότι μπορεί να χρωστουσε..γιατί η αλλαγή που έκανε στη δουλειά του ήταν δύσκολη και μου είπε ότι κάνω μια προσπάθεια να σωθώ.έχει και το χουι να αγοράζει ακριβά ρουχα και ακόμη και τώρα αγοράζει..άρα λεφτά έχει...ίσως απλά να μην θέλει να δώσει τα δικά μου..η να το κάνει επίτηδες για να εκδικηθεί.
    σιγουρα μπορει να χρωστουσε. αλλα και σε σενα χρωσταει. γιατι να δωσει αλλου κι οχι σε σενα;
    οχι, δεν πιστευω την θεωρια της εκδικησης. ισα - ισα ετσι οπως στα ειπε αν ειχε σκοπο να στα δωσει και μπορουσε (και τα δυο) θα στα εδινε αμεσα για να σου λεει οτι δεν σου χρωσταει απολυτως τπτ. περισσοτερο ειμαι με την εκδοχη οτι θελει να στα φαει για να τα χαιρεται ο ιδιος, οχι για εκδικηση.
    γιατι να σε εκδικηθει αλλωστε; αυτος σε χωρισε. εσυ δεν του εκανες κατι.

  2. #107
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σιγουρα μπορει να χρωστουσε. αλλα και σε σενα χρωσταει. γιατι να δωσει αλλου κι οχι σε σενα;
    οχι, δεν πιστευω την θεωρια της εκδικησης. ισα - ισα ετσι οπως στα ειπε αν ειχε σκοπο να στα δωσει και μπορουσε (και τα δυο) θα στα εδινε αμεσα για να σου λεει οτι δεν σου χρωσταει απολυτως τπτ. περισσοτερο ειμαι με την εκδοχη οτι θελει να στα φαει για να τα χαιρεται ο ιδιος, οχι για εκδικηση.
    γιατι να σε εκδικηθει αλλωστε; αυτος σε χωρισε. εσυ δεν του εκανες κατι.
    Εννοω να με εκδικηθει που και καλα δεν το θελω ουτε για φιλο..Δεν εχει τωρα να μου δωσει ειπε στον αδερφο του αλλα με πρωτη ευκαιρια θα τα δωσει..Δεν το εχει ξεχασει.
    Είναι σε μια δύσκολη δουλειά και δεν θελω να πιέσω περισσότερο από σεβασμό και στις στιγμές που ζήσαμε αλλά με ενοχλεί που τον κυνηγάω για τα χρήματα και μ εχει επηρεάσει πολύ γιατί πια δεν τον εμπιστεύομαι.Ουτε και θελω να παω εκει που δουλευει αφενός μεν γιατί είναι ταξίδι και αφετέρου γιατι μπορει να πει ότι πηγα για να τον συναντησω..
    Επίσης σκέφτομαι ότι ξέρει τι νόημα έχει να τον πάρω τηλέφωνο από άλλο αριθμό θα πει το κλασσικό ότι δεν έχω τώρα και δεν το έχω ξεχάσει.Με εμπαιζει και αυτο ειναι το χειρότερο μου..Ολη αυτή η γαιδουρια...
    Αυτός σε πληροφορώ γύρισε σε κάποια φάση και μου είπε δεν σου κρατάω κακία για ότι έγινε...φαντάσου ότι είναι και μεγάλη καρδιά και δεν κρατάει κακια...
    Η άλλη δεν πολυασχολείται μαζί του έχει και αυτή ένα παιδί στο γυμνάσιο και κοιταει το παιδί της και αφού ειναι σε απόσταση ειναι χαλαρή..Αλλά ξέρει και τι λεφτά παίρνει και ότι δεν εχει και αναγκάστηκε και πήγε σε αυτή την δουλειά..Εεε και δεν νομίζω να είναι τόσο βλακας να του δινει..Αυτή μόνο παίρνει...φαντάσου ότι ήξερε ότι είμασταν μαζί της το είχε πει αυτός είπε

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Εννοω να με εκδικηθει που και καλα δεν το θελω ουτε για φιλο..Δεν εχει τωρα να μου δωσει ειπε στον αδερφο του αλλα με πρωτη ευκαιρια θα τα δωσει..Δεν το εχει ξεχασει.
    Είναι σε μια δύσκολη δουλειά και δεν θελω να πιέσω περισσότερο από σεβασμό και στις στιγμές που ζήσαμε αλλά με ενοχλεί που τον κυνηγάω για τα χρήματα και μ εχει επηρεάσει πολύ γιατί πια δεν τον εμπιστεύομαι.Ουτε και θελω να παω εκει που δουλευει αφενός μεν γιατί είναι ταξίδι και αφετέρου γιατι μπορει να πει ότι πηγα για να τον συναντησω..
    Επίσης σκέφτομαι ότι ξέρει τι νόημα έχει να τον πάρω τηλέφωνο από άλλο αριθμό θα πει το κλασσικό ότι δεν έχω τώρα και δεν το έχω ξεχάσει.Με εμπαιζει και αυτο ειναι το χειρότερο μου..Ολη αυτή η γαιδουρια...
    Αυτός σε πληροφορώ γύρισε σε κάποια φάση και μου είπε δεν σου κρατάω κακία για ότι έγινε...φαντάσου ότι είναι και μεγάλη καρδιά και δεν κρατάει κακια...
    εμ το ξερουμε οτι ΕΙΠΕ οτι δεν τα εχει ξεχασει, αλλα ολο το θεμα ειναι στο οτι δεν τον εμπιστευεσαι κι οτι δεν εχει δειξει και δειγματα για να τον εμπιστευεσαι...
    επειδη λοιπον ισχυουν ολα αυτα και τα ειπαμε πολλες φορες (και οντως δενε χει νοημα να τον κυνηγας γιατι παλι τα ιδια θα σου πει και θα κανει και τον θιγμενο), δυο λυσεις βλεπω εγω.
    Η βαζεις δικηγορο να του μιλησει και οταν πει οτι ΘΑ τα δωσει αλλα δεν μπορει αμεσα να τον βαλει να κανει συγκεκριμενο προγραμμα αποπληρωμης ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ και οχι λογια του αερα,οποτε θα εχεις πλεον στα χερια σου ξεκαθαρο το χρεος και δεν θα χρειαζεται να το αποδειξεις, Η αφηνεσαι στην υποτιθεμενη τιμιοτητα του και ελπιζεις οτι δεν θα σε εξαπατησει και περιμενεις το ουισκι να ωριμασει....
    κατι αλλο, δεν εχει να κανεις.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    261
    Ούτε φίλοι , ούτε εραστές . Τέλος στις επικοινωνίες κ συζητήσεις !

  5. #110
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Ούτε φίλοι , ούτε εραστές . Τέλος στις επικοινωνίες κ συζητήσεις !
    Αυτό που με θύμωσε ήταν που ήρθε και ζητούσε φιλία..Μετά από όλα αυτα;Τι ήθελε να παραστήσει..απορώ..Τα χρηματα μου θελω μονο που κανει το κοροιδο..και του έστειλα μήνυμα από το ίνστα και δεν το διάβασε καν.Δεν τον έχω φίλο αλλά νομίζω ότι μπορεί να το δει και να το διαβάσει.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Ώστε ζητούσε φιλία; Μάλλον χρήματα μόνο ηθελε...

  7. #112
    Quote Originally Posted by Thessalonian View Post
    Ώστε ζητούσε φιλία; Μάλλον χρήματα μόνο ηθελε...
    οχι δεν ηθελε χρηματα.. τα χρηματα του τα ειχα δωσει οταν ηταν σε αναγκη..που πραγματικα υπηρχε αναγκη αλλιως δεν θα τα εδινα..δεν ξερω τι ζητουσε.. με τσαντισε που ηθελε να με βγαλει τρελη οτι παρεξηγησα και καταλαβα λαθος..και με τονο δραματικο..μου ειπε μαλιστα οτι φταιει αυτος που μου περασε λαθος μηνυμα και που επιδιωξε επαφη γιατι εγω καταλαβα λαθος ..ενω την προηγουμενη μερα μιλουσε αλλιως...

  8. #113
    Τελικά είναι τόσο ξεφτίλας που ανέβασε και μια φωτογραφία μαζί της στα σόσιαλ.Άρα να υποθέσουμε ότι ήθελε φιλία;τελικά χρειάζεται να βάλω δικηγόρο δεν βλέπω να παίρνω χρήματα και αυτοί κάνουν την ζωή τους εις βάρος μου...

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Τελικά είναι τόσο ξεφτίλας που ανέβασε και μια φωτογραφία μαζί της στα σόσιαλ.Άρα να υποθέσουμε ότι ήθελε φιλία;τελικά χρειάζεται να βάλω δικηγόρο δεν βλέπω να παίρνω χρήματα και αυτοί κάνουν την ζωή τους εις βάρος μου...
    μαλλον ηθελε να εχει καλες σχεσεις μαζι σου ωστε να μην τον πιεσεις για τα χρηματα, η και να ξαναδανειστει αν ηταν πολυ καλες οι σχεσεις σας... εγω εκει καταληγω απο αυτα που κανει και λεει...
    βαλε δικηγορο. αν μη τι αλλο θα καταλαβει οτι το βλεπεις σοβαρα και δεν θα περιμενεις ποτε θα του περισσεψουν απο τις διασκεδασεις του...

  10. #115
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλλον ηθελε να εχει καλες σχεσεις μαζι σου ωστε να μην τον πιεσεις για τα χρηματα, η και να ξαναδανειστει αν ηταν πολυ καλες οι σχεσεις σας... εγω εκει καταληγω απο αυτα που κανει και λεει...
    βαλε δικηγορο. αν μη τι αλλο θα καταλαβει οτι το βλεπεις σοβαρα και δεν θα περιμενεις ποτε θα του περισσεψουν απο τις διασκεδασεις του...

    Ξέρω ότι αυτό πρέπει να κάνω όμως παλεύω μέσα μου...Είχε κατάθλιψη και πενθούσε όταν τον γνώρισα...Τον είχα δει να κλαίει μπροστά μου πολλές φορές για τη ζωή του....Οκ ξέρω πως αυτά μπορεί να ακουστούν κάπως αλλά πραγματικά είμαι τόσο μπερδεμένη και δεν ξέρω...Δεν θέλω να γίνει τίποτα και να το έχω βάρος στη συνείδηση μου.Λυπάμαι και τις στιγμές που ζήσαμε όμως το βλέπω και εγώ πως έτσι που το πάει δεν πρόκειται πότε να μου τα δώσει...πάντα θα έχει κάτι άλλο...και αυτό που με ξεπερνάει είναι πως δεν διαβάζει ούτε το μήνυμα να πει θα στα δώσω τότε...αυτο με θυμώνει πολύ.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Ξέρω ότι αυτό πρέπει να κάνω όμως παλεύω μέσα μου...Είχε κατάθλιψη και πενθούσε όταν τον γνώρισα...Τον είχα δει να κλαίει μπροστά μου πολλές φορές για τη ζωή του....Οκ ξέρω πως αυτά μπορεί να ακουστούν κάπως αλλά πραγματικά είμαι τόσο μπερδεμένη και δεν ξέρω...Δεν θέλω να γίνει τίποτα και να το έχω βάρος στη συνείδηση μου.Λυπάμαι και τις στιγμές που ζήσαμε όμως το βλέπω και εγώ πως έτσι που το πάει δεν πρόκειται πότε να μου τα δώσει...πάντα θα έχει κάτι άλλο...και αυτό που με ξεπερνάει είναι πως δεν διαβάζει ούτε το μήνυμα να πει θα στα δώσω τότε...αυτο με θυμώνει πολύ.
    προφανως εχει ξεπερασει την καταθλιψη, εφοσον κανει πολυτελη ψωνια, κανει την μια σχεση μετα την αλλη και κανει γιολο στα σοσιαλ....
    σαν τι να εχεις να εχεις βαρος στην συνειδηση σου;;;
    το οτι ζητησες τα χρηματα σου εφοσον ξερεις οτι εχει λεφτα πλεον και τα σπορπαει δεξια και αριστερα;
    χαρισε του τα, τοτε...

  12. #117
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προφανως εχει ξεπερασει την καταθλιψη, εφοσον κανει πολυτελη ψωνια, κανει την μια σχεση μετα την αλλη και κανει γιολο στα σοσιαλ....
    σαν τι να εχεις να εχεις βαρος στην συνειδηση σου;;;
    το οτι ζητησες τα χρηματα σου εφοσον ξερεις οτι εχει λεφτα πλεον και τα σπορπαει δεξια και αριστερα;
    χαρισε του τα, τοτε...
    Αυτά τα έκανε από πάντα γι αυτό έμενε χωρίς λεφτά...όπως και αυτό για τις σχέσεις μετά από αυτή που τον πλήγωσε είχε αυτό το σύστημα..Υποτιθεται οτι ο αδερφος του λεει πως δεν εχει...Οχι να τα χαρισω δεν θα τα χαρισω γιατι δεν τα βρισκω στο δρομο...

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Αυτά τα έκανε από πάντα γι αυτό έμενε χωρίς λεφτά...όπως και αυτό για τις σχέσεις μετά από αυτή που τον πλήγωσε είχε αυτό το σύστημα..
    καλα, χειριστικος και παρασιτο φουλ ο τυπος, αλλα εσυ δεν το καταλαβαινεις.... κι επειδη τον πληγωσε;;; θα τον καταλαβε μαλλον. καλα του εκανε... δικα του θεματα ολα αυτα, εφοσον χωρισατε. εσυ τα ξερεις απο τον ιδιο. αν ακουγες και τη πρωην του ισως αλλαζες γνωμη..

    το να καθεσαι να βλεπεις στα σοσιαλ τι ανεβαζει και με ποιες φωτογραφιζεται μονο φθορα ειναι. θα μπορουσε να μενει μαζι της και να μην ανεβαζε καμια φωτο. αλλαζει κατι;;;

    το δικο σου θεμα ειναι οτι ή θα του τα χαρισεις, ή θα του τα ζητησεις. αλλη λυση δεν υπαρχει κι εσυ κλωθογυρνας... αυτο πρεπει να αποφασισεις και να το τελειωσεις μεσα σου. ουτε να τον παρακολουθεις, ουτε να ασχολεισαι αλλο μαζι του.

  14. #119
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα, χειριστικος και παρασιτο φουλ ο τυπος, αλλα εσυ δεν το καταλαβαινεις.... κι επειδη τον πληγωσε;;; θα τον καταλαβε μαλλον. καλα του εκανε... δικα του θεματα ολα αυτα, εφοσον χωρισατε. εσυ τα ξερεις απο τον ιδιο. αν ακουγες και τη πρωην του ισως αλλαζες γνωμη..

    το να καθεσαι να βλεπεις στα σοσιαλ τι ανεβαζει και με ποιες φωτογραφιζεται μονο φθορα ειναι. θα μπορουσε να μενει μαζι της και να μην ανεβαζε καμια φωτο. αλλαζει κατι;;;

    το δικο σου θεμα ειναι οτι ή θα του τα χαρισεις, ή θα του τα ζητησεις. αλλη λυση δεν υπαρχει κι εσυ κλωθογυρνας... αυτο πρεπει να αποφασισεις και να το τελειωσεις μεσα σου. ουτε να τον παρακολουθεις, ουτε να ασχολεισαι αλλο μαζι του.
    Το κακο ειναι πως το ήξερα απ την αρχή τι ήταν αλλά έχω αυτή την ανόητη μανία να πιστεύω ότι οι άνθρωποι αν τους αγαπήσεις και τους βοηθήσεις αλλάζουν..Ηθελε ν αλλάξει έλεγε.
    Δεν ξερω τι ισχύει σωστά αυτή ήταν η οπτική του.
    Μου έστειλαν την φωτογραφία για να μου πουν ότι τελικά είχα δίκιο και ότι είναι μαζί...Γιατί είχα πει στη φίλη μου ότι ίσως το είπε εκδικητικά...και γιατι με ειχε κανει να πιστέψω μέχρι πρόσφατα που το είπε ο ίδιος πάνω στο καβγά ότι ήταν απλοί φίλοι συνάδελφοι με κοινούς γνωστούς....και ήμουν υπερβολική...
    Το δικο μου θέμα είναι ότι τα ζητάω και δεν τα παίρνω είναι σαν θα τον εμοιστευτώ η όχι αλλά δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ όταν είδα όλα αυτά...

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Το κακο ειναι πως το ήξερα απ την αρχή τι ήταν αλλά έχω αυτή την ανόητη μανία να πιστεύω ότι οι άνθρωποι αν τους αγαπήσεις και τους βοηθήσεις αλλάζουν..Ηθελε ν αλλάξει έλεγε.
    Δεν ξερω τι ισχύει σωστά αυτή ήταν η οπτική του.
    Μου έστειλαν την φωτογραφία για να μου πουν ότι τελικά είχα δίκιο και ότι είναι μαζί...Γιατί είχα πει στη φίλη μου ότι ίσως το είπε εκδικητικά...και γιατι με ειχε κανει να πιστέψω μέχρι πρόσφατα που το είπε ο ίδιος πάνω στο καβγά ότι ήταν απλοί φίλοι συνάδελφοι με κοινούς γνωστούς....και ήμουν υπερβολική...
    Το δικο μου θέμα είναι ότι τα ζητάω και δεν τα παίρνω είναι σαν θα τον εμοιστευτώ η όχι αλλά δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ όταν είδα όλα αυτά...
    αυτα τα ειπαμε ομως και γυρνας στα ιδια.
    ειπαμε:
    η τον εμπιστευεσαι και αφηνεσαι στους χρονους του και τις διαθεσεις του.
    η του τα χαριζεις
    η βαζεις εναν δικηγορο να τον βαλει να εξηγησει και να δεσμευτει πως και ποτε θα τα επιστρεψει.
    αυτα ειναι.
    τεταρτο δεν υπαρχει.
    τα σκεφτεσαι και αποφασιζεις... δεν μπορει να αποφασισει αλλος για εσενα.
    ισως αν τα συζητησεις με τον δικηγορο, να βοηθηθεις να αποφασισεις.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. Μια γνώμη
    By Iwsif95 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 19
    Last Post: 01-01-2022, 00:57
  2. ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ
    By Δημήτρης1996 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2020, 20:16
  3. Γνώμη?
    By fotini29 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-2012, 09:46
  4. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 21:49
  5. Η γνωμη σας???
    By elafaki20_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 05-06-2011, 19:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •