Γιατρος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: Γιατρος

  1. #1
    brian23
    Guest

    Γιατρος

    Γειά σας και πάλι.Σημερα έχω ραντεβού με τον γιατρό και τα πράγματα γενικά με εμένα δεν πάνε καλά.Η κατάσταση είναι ανυπόφορη.Ξερω είναι χαζή ερώτηση αλλά τι του λες όταν τα πράγματα έχουν έρθει σε αδιέξοδο;όταν δεν αντέχεις την κατάσταση την οποία ζεις και απλά υπαρχεις και δεν ζεις.Πραγματικα έχω μείνει άφωνος δεν βλέπω διαφορα και μου φαίνεται πως τζάμπα φεύγουν τα 50ρικα κάθε μήνα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Πες του ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Αυτό είναι το νόημα της συνεδρίας, ούτε να στρογγυλευουμε ούτε να κρύβουμε πράγματα ή συναισθήματα. Δεν θα μας κρίνει, θα το χρησιμοποιήσει για να βοηθήσει.

  3. #3
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πες του ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Αυτό είναι το νόημα της συνεδρίας, ούτε να στρογγυλευουμε ούτε να κρύβουμε πράγματα ή συναισθήματα. Δεν θα μας κρίνει, θα το χρησιμοποιήσει για να βοηθήσει.
    Θενκς Niels

  4. #4
    Συμφωνώ με τον Niels. Περιμένουμε εξελίξεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Πώς πήγαν τα πράγματα με τον γιατρό; Του είπες τις αλήθειες σου; Και τι σου απάντησε;

  6. #6
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Πώς πήγαν τα πράγματα με τον γιατρό; Του είπες τις αλήθειες σου; Και τι σου απάντησε;
    Του τα είπα όλα και μου άλλαξε το ένα φάρμακο το αντιψυχωτικο.Περιμενω να δω.Μου είπε πως πρέπει να σταθώ στα πόδια μου και πως κάπως πρέπει να κινητοποίηθω και να μην τα περιμένω όλα από τα φάρμακα και από αυτόν.Τα έχω παίξει λίγο και σκέφτομαι τι θα κανω τωρα να βοηθηθω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Θα βοηθηθείς από τα φάρμακα σίγουρα κι από εκεί και πέρα συνέχισε τις συνεδρίες με τον ψυχίατρο για καλύτερα αποτελέσματα. Μπράβο σου πάντως που το παλεύεις!!!

  8. #8
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Θα βοηθηθείς από τα φάρμακα σίγουρα κι από εκεί και πέρα συνέχισε τις συνεδρίες με τον ψυχίατρο για καλύτερα αποτελέσματα. Μπράβο σου πάντως που το παλεύεις!!!
    Τι να κάνω 1 χρονο είμαι σε απραξία τα ψυχολογικά είναι τα πιο δύσκολα προβλήματα για μενα και θέλουν πολλή δουλειά.ειδωμεν παντως νιωθω καλύτερα με το καινούργιο φαρμακο και πήρα μια ένεση αισιοδοξίας

  9. #9
    Brian26 χαίρομαι που εισαι καλύτερα. Και εγώ πιστεύω ότι το χάπι μόνο του δεν λύνει κανένα προβλημα. Σκέψου και το ενδεχόμενο της ψυχοθεραπείας.
    Έχεις κάποιο στοχο, κάποια επιθυμία που θα μπορούσε να σε κινητοποίησει;

  10. #10
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Valeria kat View Post
    Brian26 χαίρομαι που εισαι καλύτερα. Και εγώ πιστεύω ότι το χάπι μόνο του δεν λύνει κανένα προβλημα. Σκέψου και το ενδεχόμενο της ψυχοθεραπείας.
    Έχεις κάποιο στοχο, κάποια επιθυμία που θα μπορούσε να σε κινητοποίησει;
    Δουλειά θα ξεκινήσω σε δύο εβδομάδες να μαζέψω λεφτά 5μηνη απασχόληση και να χάσω κιλά.Για την ωρα σε αυτά θα επικεντρωθώ και βλέπω με τον καιρο πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.Καλα μπάνια σου εύχομαι καλό μηνα

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    12
    Τι ακριβώς αντιμετωπίζεις και ποια ειναι η αγωγή σου τώρα, αν θες απαντας εννοείται.

  12. #12
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Giannisp View Post
    Τι ακριβώς αντιμετωπίζεις και ποια ειναι η αγωγή σου τώρα, αν θες απαντας εννοείται.
    Η αγωγή μου ειναι cipralex 30mg και sycrest 10mg.Εχω πάθει ψυχωσικο επεισοδιο γι αυτό λαμβάνω αυτή την αγωγή πριν ένα χρόνο και κάτι το έπαθα και νοσηλευτηκα.Εσυ τι εχεις;αν επιτρεπεται

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    12
    Ο γιατρός που με παρακολουθει μου είπε για κατάθλιψη και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή.

Similar Threads

  1. ΑΙ σαν Γιατρός
    By homebod in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 09-04-2023, 15:31
  2. ο γιατρος μου...
    By hlias1988 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 9
    Last Post: 07-06-2020, 18:48
  3. ΝΕΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-10-2016, 22:01
  4. 1 ΓΙΑΤΡΟΣ??
    By xena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-2010, 15:07
  5. Γιατρος?
    By moonshadow in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-2009, 21:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •