Ανθεκτική κατάθλιψη η κάτι άλλο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    sos υπάρχει κάποιο να μου προτείνει - βοηθήσει σε όλο αυτό
    Δυστυχώς πρέπει να κουμπώνεις σε κάποια αγωγη που να ανταποκρίνεται καλά και μετά να αρχίζεις να προσπαθείς και να περιμένεις με τον καιρο μήπως φτιάξουν τα συμπτώματα.εχω τα ίδια συμπτωματα με εσένα αλλά κάνω υπομονή δε γίνεται αλλιως

  2. #32
    brian 23 μα απ το 2018 που βγήκα από το το λούκι έπαιρνα για συντήρηση αυτά που μου είχε πει η γιατρός μέχρι και τα τέλη του 22 δεν είχα αλλάξει τίποτα παρόλα αυτά το ξαναεπαθα , και εντάξει δεν είναι το πρόβλημα εκεί είναι στο ότι έχω χάσει τη μνήμη τη λειτουργικότητα μου, είναι σαν να μην έχω προσωπικότητα και όλα σαν να τα κάνω πρώτη φορά, το μυαλό δεν συγκρατεί τίποτα ούτε μπορεί να επεξεργαστεί απλά πράγματα εδώ δεν καταλαβαίνω τη λέει η κόρη που είναι μόνο 5 χρόνων , εσύ τι προβλήματα έχεις και πως το αντιμετωπίζεις?

  3. #33
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    brian 23 μα απ το 2018 που βγήκα από το το λούκι έπαιρνα για συντήρηση αυτά που μου είχε πει η γιατρός μέχρι και τα τέλη του 22 δεν είχα αλλάξει τίποτα παρόλα αυτά το ξαναεπαθα , και εντάξει δεν είναι το πρόβλημα εκεί είναι στο ότι έχω χάσει τη μνήμη τη λειτουργικότητα μου, είναι σαν να μην έχω προσωπικότητα και όλα σαν να τα κάνω πρώτη φορά, το μυαλό δεν συγκρατεί τίποτα ούτε μπορεί να επεξεργαστεί απλά πράγματα εδώ δεν καταλαβαίνω τη λέει η κόρη που είναι μόνο 5 χρόνων , εσύ τι προβλήματα έχεις και πως το αντιμετωπίζεις?
    Αυτά που έχεις και εσύ συν αλογια και δεν καταλαβαίνω και εγώ κάποιες φορές κάτι όταν διαβάζω η μου λένε δεν εχω φαντασια δημιουργικοτητα αναβλητικοτητα διαυγεια μνημη και καλή συγκεντρωση.Η συγκεντρωση έχει βελτιωθεί λίγο αλλά η μνήμη όχι είναι εξασθενημένη.Ολα αυτά μετά από δύο υποτροπές ψυχωσης

  4. #34
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by brian23 View Post
    Αυτά που έχεις και εσύ συν αλογια και δεν καταλαβαίνω και εγώ κάποιες φορές κάτι όταν διαβάζω η μου λένε δεν εχω φαντασια δημιουργικοτητα αναβλητικοτητα διαυγεια μνημη και καλή συγκεντρωση.Η συγκεντρωση έχει βελτιωθεί λίγο αλλά η μνήμη όχι είναι εξασθενημένη.Ολα αυτά μετά από δύο υποτροπές ψυχωσης
    Κάνω υπομονή διαβάζω κάνα βιβλίο και προσπαθώ να πάω κόντρα όσο γίνεται.Εμενα η λειτουργικότητα είναι που με πονάει πιο πολύ και ότι δεν καταλαβαινω κάποιες φορές λες και είμαι αναπηρος αισθάνομαι κάποιες φορές.

  5. #35
    και τη κάνεις πώς την παλεύεις εγώ δεν μπορώ να κάνω της δουλειές μου δεν μπορώ να δουλέψω το τρακτέρ και γενικά να κάνω πράγματα που πριν τα μέσα Δεκεμβρίου ο γιατρός σου τη σου λέει ε μένα μου λέει ότι αν περάσει η κατάθλιψη θα επανέλθουν όλα, πράγμα που έχω χάσει την υπομονή μου. εσένα τη σου λέει ο γιατρός και άμα θες μου λες πως το έπαθες, εγώ πάντα αγχωνομουν πράγμα να μην μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια και να είμαι μετά σαν κοτόπουλο και από της πολλές μέρες να μην μπορώ να κάνω τίποτα και να το ξανάπαθενω αλλά πάντα ήταν από πράγματα που δεν μπορούσα να αντιμετωπίσω

  6. #36
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    και τη κάνεις πώς την παλεύεις εγώ δεν μπορώ να κάνω της δουλειές μου δεν μπορώ να δουλέψω το τρακτέρ και γενικά να κάνω πράγματα που πριν τα μέσα Δεκεμβρίου ο γιατρός σου τη σου λέει ε μένα μου λέει ότι αν περάσει η κατάθλιψη θα επανέλθουν όλα, πράγμα που έχω χάσει την υπομονή μου. εσένα τη σου λέει ο γιατρός και άμα θες μου λες πως το έπαθες, εγώ πάντα αγχωνομουν πράγμα να μην μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια και να είμαι μετά σαν κοτόπουλο και από της πολλές μέρες να μην μπορώ να κάνω τίποτα και να το ξανάπαθενω αλλά πάντα ήταν από πράγματα που δεν μπορούσα να αντιμετωπίσω
    Υπομονή κάνω μέχρι να βρεθεί που βρέθηκε η αγωγή που έκανε την κατάσταση υποφερτ.Επισης προσπαθώ με το ζόρι να κάνω καμιά δουλειά να πάρω μπρος και δυσκολεύομαι η αλήθεια ειναι είναι ανυπόφορο αλλά σφίγγω τα δόντια.Οσο περνάει ο καιρός θα φτιάχνει.εσυ παίρνεις αντιψυχωτικο;

  7. #37
    εγώ παίρνω wellbutrin brintellix depakine και quepin τώρα δεν ξέρω πως είναι ένα επεισόδιο γιατί ο γιατρός λέει ότι έχω ανθεκτική κατάθλιψη αν θες μου λες? εσύ τη παίρνεις

  8. #38
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    εγώ παίρνω wellbutrin brintellix depakine και quepin τώρα δεν ξέρω πως είναι ένα επεισόδιο γιατί ο γιατρός λέει ότι έχω ανθεκτική κατάθλιψη αν θες μου λες? εσύ τη παίρνεις
    Cipralex 30 mg και sycrest 10mg.Ψυχωσικο επεισοδιο είναι όταν ακούς βλέπεις πράγματα που δεν υπάρχουν η πιστεύεις ότι σε παρακολουθούν και διάφορα τέτοια.

  9. #39
    συγνώμη που ρωτάω εσύ το καταλαβαίνεις η στο λένε η άλλη?

  10. #40
    εγώ μόνο μια φορά έκανε του αδερφού ότι παίρνω τα φάρμακα στο τηλέφωνο και δεν τα έπερνα.

  11. #41
    σόρυ που ρωτάω γιατί πάντα το τελευταίο καιρό λέω του γιατρού ότι έχω σχιζοφρένεια και μου λέει συνέχεια όχι απλά εγώ το κολλάω ότι δεν θυμαμαι και δεν μπορώ να λειτουργησο σωστά και γενικά δεν είμαι ο εαυτός μου

  12. #42
    Μάλλον κοιμηθηκατε όλοι....

  13. #43
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    Μάλλον κοιμηθηκατε όλοι....
    Για να στο λέει δεν θα χεις τότε καλό αυτό καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον ίδιο τι διάγνωση ακριβώς σου έχει βγάλει να ηρεμήσεις

  14. #44
    brian 23 καλημέρα και καλό μήνα σε όλους ο Γιατρός μου λέει ότι έχω ανθεκτική κατάθλιψη απλά εγώ επειδή δεν θυμάμαι και γενικά επειδή έχω χάσει την προσωπικότητα μου για αυτό αμφιβάλλω, ευχαριστώ για την συμμετοχή περιμένω προτάσεις - λύσεις για το πρόβλημα και πάλι ευχαριστώ

  15. #45
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    brian 23 καλημέρα και καλό μήνα σε όλους ο Γιατρός μου λέει ότι έχω ανθεκτική κατάθλιψη απλά εγώ επειδή δεν θυμάμαι και γενικά επειδή έχω χάσει την προσωπικότητα μου για αυτό αμφιβάλλω, ευχαριστώ για την συμμετοχή περιμένω προτάσεις - λύσεις για το πρόβλημα και πάλι ευχαριστώ
    Κοίτα λύσεις δεν ξέρω καλημέρα και καλό μήνα.και εγώ δεν πιστεύω πως έχω καταθλιψη βασικά μόνο καταθλιψη αλλά και κάτι άλλο όπως εσύ αλλά δεν βγάζεις άκρη με τους γιατρούς.εχω μείνει άφωνος και γιατρό να αλλάξω δεν νομίζω να αλλάξει κατι

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ανθεκτική κατάθλιψη και rTMS
    By LiarTMS in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-2023, 21:56
  2. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ
    By Anta84 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 30-12-2019, 20:13
  3. Εχω καταθλιψη ή κατι αλλο?
    By Stavrosbmw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 01-04-2017, 23:29
  4. ανθεκτικη στη φαρμακοθεραπεια καταθλιψη
    By weakpointexpose in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 05-06-2010, 12:02
  5. Ανθεκτικη καταθλιψη ελεος
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 60
    Last Post: 14-01-2010, 00:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •