η ζαλη ως συμπτωμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306

    η ζαλη ως συμπτωμα

    παιδια ολα αυτα τα χρονια που βιωνω την αγχωδη διαταραχη η ζαλη ειναι παντα παρουσα..ως ασταθεια..εσεισ πων την βιωνεται?σαν περιστροφη των παντων και δε βλεπεται τιποτα γυρω σασ?πχ ιλιγγος?τα εχω παιξει με αυτο το συμπτωμα...δε μπορω αλλο...ειναι κανεις που να το εχει 14 χρονια.....................................? ??τιποτα δεν εχω ευχαριστηθεικαι ειμαι μονο 26

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    20
    Εχεις 14 χρόνια ανχώδη διαταραχή?? Γιατιιιί?? Δε ζητησες καποια βοήθεια ε..
    Εγω πάντως που είμαι λίγο καιρό σαυτη την κατάσταση ναι εχω περιστασιακά ζαλάδες, ειδικά αν σηκωθώ απότομα θολώνω τελείως.. Αυτο είναι και χαμηλή πίεση πάντως, καμια φορά και τα χαμομήλια που πίνουμε για να χαλαρώσουμε το παρακάνουν!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    εχω και εγω ζαλαδα 2 χρονια!ακολουθω και φαρμακευτικη αγωγη αλλα μου εμεινε κουσουρι μαλλον!ειναι μια περιεργη ζαλαδα,σαν να εισαι σε βαρκα!!εγω νιωθω επισης ιδιαιτερα οταν ειμαι εξω οτι κανω τα παντα μηχανικα,δηλαδη δεν νιωθω τι κανω ,απλα το κανω...σαν ζομπι ειμαι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εγω αυτη τη ζαλαδα για την οποια μιλατε εχω καθε φορα που κοβω απο μονη μου τα χαπια.
    ζωζα μου χαπια ποσα χρονια παιρνεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    εγω την εχω και με τα χαπια.εχω δοκιμασει με τον γιατρο μου να αυξησω την δοσολογια αλλα με πιανει υπνηλια.

  6. #6
    o ιλλιγος θελει καλο ΩΡΛ για διερευνηση.
    Ακους και βουητα στα αυτια ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δεν ξερω τωρα τις τελευταιες μερες εχω και γω μια σαν ψιλοζαλάδα οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι το πρωι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    παιδια σε ωρλ εχω παει δεν βρηκε τιποτα ειπε.χαπια δεν παιρνω..πριν 4 χρονια εκανα μονο θεραπεια για εναμιση χρονο..και τωρα ζω καθε μερα με ολα αυτα..τα συμπτωματα ..εχω ξεκινησει και ομοιοπαθητικη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    χμ παιδια το χω αλλα θε γελασετε τωρα πιο πολυ οταν ειμαι σε μεγαλο δρομο ειδικα αθηνα και περνανε τα αμαξια πολλα γυρω μ σν ναι σε ταινια τι ειναι αυτ παλι

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    86
    ζωζα δεν ξερω αν μπορω να βοηθησω αλλα τα ματια σου τα εχεις κοιταξει?ή τον αυχενα σου?Σε ρωταω γιατι εμενα οι ζαλαδες ξεκινησαν λογο μυωπιας και αφου εβαλα τα γυαλακια μου σταθεροποιηθηκε και τωρα με πιανουν μονο οταν ειμαι υπερβολικα κουρασμενη λογο αυχενικου!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    AYTO ME TIΣ ZAΛAΔEΣ KAI THN MYΩΠIA IΣXYEI.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    τη μυωπια την εχω κοιταξει..τον αυχενα οχι..τι να κανω?σε ορθοπεδικο να παω?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    86
    ναι σε ορθοπεδικο..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    ζωζα εγω εχω ζαλη απο τοτε που επαθα την πρωτη κριση πανικου διλ απο τα 17...τωρα ειμαι 28.απο κ ει κ μετα αρχισα να εχω κ ιλλιγκους.πηγα σε παθολογους κ σε ορυλα με ξεσκονισαν κ δεν με βρηκαν τιποτα κ με ειπαν οτι ειναι απο στεναχωρια κ αγχος.απτα 17 ως τα 20 ειχα κρισεις πανικου μετα σταματησαν ξαφνικα χωρις θεραπεια χωρις τιποτα...εκεινο το διαστημα ειχα κ καταθλιψη αφου εκανα 2 αποπειρες αυτοκτονιαμετα απο τοσα χρονια ξανα επανηλθαν κ δεν ξεω για πιο λογο...παιδευομαι τωρα εδω κ 3 χρονια κ δεν μπορω να το νικησω με τιποτα.τι χαπια πηρα τι ψυχοθεραπειες δεν υπαρχει γιατρεια..........

  15. #15
    για δοκιμασε Διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης, καθώς σε αυτό το φόρουμ δεν προτείνουμε φαρμακευτικές αγωγές....

    δεν εχουνε παρενεργειες και ισως σου κανουνε κατι.

    εγω επιμενω παντος πηγαινε σε καλο ΩΡΛ να σου κανει εξονυχιστικο ελεγχο

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •