Κατάθλιψη - Μνήμη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Κατάθλιψη - Μνήμη

    καλησπέρα σε όλους,όπως σας έχω ξαναπεί έχω ανθεκτική κατάθλιψη αλλά δεν είναι το πρόβλημα εκεί, είναι ότι έχω μεγάλα προβλήματα μνήμης τα οποία μου δημιουργούν πρόβλημα στη δουλειά και στην καθημερινότητα μου, επίσης έχω χάσει την προσωπικότητα, λειτουργικότητα μου, βλέπω πράγματα κάνω πράγματα και είναι σαν να μην τα έχω ξανακάνει, δεν μπορώ να συγκρατήσω νέες πληροφορίες αλλά ούτε να θυμηθώ της παλιές, γενικά από τα μέσα Δεκεμβρίου μέχρι τώρα η ζωή μου είναι μια κόλαση, τη να κάνω συγγνώμη αν σας κούρασα ευχαριστώ

  2. #2
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    καλησπέρα σε όλους,όπως σας έχω ξαναπεί έχω ανθεκτική κατάθλιψη αλλά δεν είναι το πρόβλημα εκεί, είναι ότι έχω μεγάλα προβλήματα μνήμης τα οποία μου δημιουργούν πρόβλημα στη δουλειά και στην καθημερινότητα μου, επίσης έχω χάσει την προσωπικότητα, λειτουργικότητα μου, βλέπω πράγματα κάνω πράγματα και είναι σαν να μην τα έχω ξανακάνει, δεν μπορώ να συγκρατήσω νέες πληροφορίες αλλά ούτε να θυμηθώ της παλιές, γενικά από τα μέσα Δεκεμβρίου μέχρι τώρα η ζωή μου είναι μια κόλαση, τη να κάνω συγγνώμη αν σας κούρασα ευχαριστώ
    Ο γιατρός τι σου λέει να κάνεις;

  3. #3
    Να κάνω σιγά σιγά βήματα ένα ένα , το θέμα είναι άμα δεν θυμάμαι πως θα κάνω τη δουλειά μου, Έχω διάφορα μηχανήματα που γειά να τα δουλέψεις χρειάζεται μνήμη και εμπειρία αν δεν υπάρχουν τώρα αυτά πως θα το κάνεις, δεν ξέρω έχω πελαγώσει, και πάνε τα πενηνταρικα από της διαδικτυακές κάθε τρεις και λίγο σύννεφο...

  4. #4
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    Να κάνω σιγά σιγά βήματα ένα ένα , το θέμα είναι άμα δεν θυμάμαι πως θα κάνω τη δουλειά μου, Έχω διάφορα μηχανήματα που γειά να τα δουλέψεις χρειάζεται μνήμη και εμπειρία αν δεν υπάρχουν τώρα αυτά πως θα το κάνεις, δεν ξέρω έχω πελαγώσει, και πάνε τα πενηνταρικα από της διαδικτυακές κάθε τρεις και λίγο σύννεφο...
    Άσε οποίος δεν το περνάει δεν το καταλαβαίνει.Εγω διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω πολλές φορές το μυαλο μου δεν παίρνει στροφές και δεν έχω πνευματικη διαυγεια.Εχεις κάτι από αυτα;Έκανες μήπως καμία κατάχρηση αυτά τα χρονια;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Εγώ όταν είχα κατάθλιψη ως φοιτητής δεν έμενε τίποτα στο μυαλό μου απ'ο,τι διάβαζα. Βέβαια είχα τρομερό πρόβλημα συγκέντρωσης πάλι λόγω κατάθλιψης. Υπάρχουν κάποια συμπληρώματα διατροφής που βοηθούν στη μνήμη. Ίσως βοηθούσε μια μαγνητική εγκεφάλου και μια νευρολογική εκτίμηση.

  6. #6
    Εγώ σχεδόν πάντα διαβάζω και μετά δε θυμάμαι και το ξαναδιαβάζω, αλλά δεν είναι μόνο εκεί έχω χάσει και της γνωστικές λειτουργίες και γενικά την προσωπικότητα μου

Similar Threads

  1. Ψυχωση μνημη
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 04-02-2023, 01:07
  2. Εμμονή με τη μνήμη
    By rainbow96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-02-2016, 20:38
  3. αδυναμη μνημη
    By Αρης31 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 22-10-2015, 16:22
  4. Λεκτικη μνημη
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 38
    Last Post: 12-07-2011, 08:17
  5. ΕΥΦΙΑ=ΜΝΗΜΗ
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 16-12-2010, 01:37

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •