Βλέπω μαύρο παντού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω δουλευω απο 10 χρονων ειμαι 40 αλλα κανεισ ποτε δεν επαιξε με το μισθο μου εγω ξεκινησα στα χωραφια επι πασοκ οποτε ειχε επιδοτησεισ καλεσ κ αντιστοιχα μισθουσ εμαθα τη δουλεια τωρα με πληρωνουν λιγα αλλα καλα εχεισ καποιεσ αδυναμιεσ οπωσ οτι δεν γαμασ οτι να ναι εκει στο ιντερνετ καφε η σωστη απαντηση ειναι φερε κοριτσια να χαρουμε λιγακι κλπ
    Κοπέλες έφερε για να μειώσει τα δικά μας μεροκάματα. Έφερε δύο γκομενάκια, την μία την πηδούσε κι ας ήταν παντρεμένος, η άλλη ήταν κολλητή της. Δεν τις έφερε για να μας κάνει προξενιό, για να μας πάρουν την δουλειά της ήθελε και εμείς έπρεπε να τις δείξουμε την δουλειά ώστε να μας αντικαταστήσουν σιγά σιγά.

    Αλλά δεν με νοιάζει αυτό το θέμα. Ούτε σχέση θέλω ούτε τίποτα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Το προβλημα σου ειναι οτι δεν δουλευεισ με τον εαυτο σου αν την επεφτεσ εσυ με σενα θα πηγαινε δε σε ενεργοποιησε το κοριτσι γιατι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Για να σε δει το εκανε τι νομιζεισ οτι κανουν τα αφεντικα παιζουν με τουσ υπαλληλουσ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Δε θελει λεφτα μυαλο θελει ολα ειναι τσαμπα αν εχεισ μυαλο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Θα σου πω το μυστικο τησ χωρασ αμα εχεισ μυαλο ολα ειναι τσαμπα αμα δεν εχεισ πληρωνεισ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Είναι αλήθεια πως χρειάζεσαι λεφτά για να κοινωνικοποιηθείς, πώς θα πάρεις τον καφέ σου, πώς θα βγεις στο κλαμπ το βράδυ, στο ρεμπετάδικο κλπ... Αλλά αυτά είναι λόγος για να πεθάνεις; Δηλαδή έλεος! Μπορείς να βρεις τις άκρες σου κάποια στιγμή και να σταθείς στα πόδια σου.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Φανταζεσαι να πασ σε δουλεια κ να δουλευεισ αψογα οπωσ θελουν οχι το φανταζεσαι πεσ μου εσυ θα το δεχοσουν ωσ αφεντικο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Αμα εχεισ μυαλο βρισκεισ αυτον που πινει καφε στην παραλια εγω πινω ασ πουμε σε 4all δεν μπορω στην παραλια το νοημα ειναι οτι ολα ειναι ενα θεατρακι διαλεγεισ η θα εισαι α ρολοσ β ρολοσ κλπ η θεατησ βρεσ τα πατηματα σου κ ξεκινα σε απλεσ δουλειεσ

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ξυπνησατε;;;;
    https://youtu.be/czAptQ0WVTA

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Είναι αλήθεια πως χρειάζεσαι λεφτά για να κοινωνικοποιηθείς, πώς θα πάρεις τον καφέ σου, πώς θα βγεις στο κλαμπ το βράδυ, στο ρεμπετάδικο κλπ... Αλλά αυτά είναι λόγος για να πεθάνεις; Δηλαδή έλεος! Μπορείς να βρεις τις άκρες σου κάποια στιγμή και να σταθείς στα πόδια σου.
    Δεν είναι το πρόβλημα ότι δεν μπορώ να πάω έξω, ποτέ δεν μπόρεσα να διασκεδάσω από μικρό παιδί στην ανέχεια ήμουν. Εδώ και χρόνια δεν με νοιάζουν τα κοινωνικά, δεν θέλω ταβέρνες και club και καφετέριες και διακοπές, τα μίσησα γιατί όποτε τα έφερναν στην κουβέντα μου θύμιζαν ότι δεν τα αξίζω, ούτε με νοιάζει που δεν έχω φίλους πλέον, εγώ τους έδιωξα όλους για να μην με βλέπουν και ντρέπομαι που σέρνομαι σαν σκουλήκι, 40 χρονών είμαι προσπαθώ να βρω να αρπάξω κάτι για να μην φύγω από την ζωή σαν κλέφτης. Κάπου μέσα μου με ενοχλεί που σκέφτομαι να φερθώ στον εαυτό μου σαν ένα κομμάτι κρέας και που το σκότωσα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Να ρωτήσω κάτι άκυρο, εφόσον ξέρεις άπταιστα αγγλικά και γερμανικά γιατί δεν πας σεζόν; Ακόμη και ως οδηγός η υποδοχή σε ξενοδοχείο η κάτι άλλο;

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Το προβλημα σου ειναι οτι δεν δουλευεισ με τον εαυτο σου αν την επεφτεσ εσυ με σενα θα πηγαινε δε σε ενεργοποιησε το κοριτσι γιατι
    Ρε φίλε συγνώμη λίγο, πήγαινε να βρεις κανένα γκομενάκι να γαμήσεις αν αυτό είναι το πρόβλημά σου, εγώ τέτοιο πρόβλημα δεν έχω. Σε κατάθλιψη έχω πέσει γιατί από παντού βλέπω τοίχους και καμία πόρτα. Δεν έχω όρεξη να μαλώσω με κανέναν.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Να ρωτήσω κάτι άκυρο, εφόσον ξέρεις άπταιστα αγγλικά και γερμανικά γιατί δεν πας σεζόν; Ακόμη και ως οδηγός η υποδοχή σε ξενοδοχείο η κάτι άλλο;
    Γερμανικά δεν ξέρω αρκετά καλά, Αγγλικά γνωρίζω άπταιστα αλλά λίγο πολυ όλοι ξέρουν να μιλάνε.

    Σεζόν που πήγα να εργαστώ πριν πολλά χρόνια κόντεψα να πάθω υπερκόπωση. Το δεξί μου χέρι δεν σηκωνόταν πιο πάνω από τον ώμο πλέον. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις, ήταν σαν να μου το είχαν χτυπήσει και να είναι μουδιασμένο, πήγαινα να το σηκώσω και νόμιζα ότι με χτυπάει ηλεκτρικό ρεύμα. Έτυχε μέρα να εργαστώ από τις 8 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ (16 ώρες) με 2 διαλείμματα για φαγητό γιατί είχε φύγει κάποιος και δεν έβγαινε η δουλειά. Έμενα και σε ένα αποθηκάκι που είχαν διαμορφώσει σε δωμάτιο. Μύκονος, 6 ευρώ η ομελέτα με 4 αυγά πουλούσαμε για πρωινό, κι εμείς έπρεπε να εργαζόμαστε 7 ημέρες την εβδομάδα για 12 ώρες και να ζούμε σε αποθήκες για 850 ευρώ τον μήνα για 4 μήνες όλο κι όλο που μας ήθελαν (Μάιο ως Αύγουστο).

    Και μετά όταν πλέον το σώμα σου δεν αντέχει άλλο την κακοποίηση να σε αδειάζουν, να σου λένε "δεν κάνεις γι' αυτή την δουλειά" και καλά ότι απέτυχες, ότι τους απογοήτευσες γιατί τα χέρια σου δεν σηκώνουν άλλο βάρος. Να σε διώχνουν και να βάζουν το επόμενο θύμα που λόγω ανάγκης θα γίνει δούλος για 1~2 μήνες μέχρι να μην αντέχει κι εκείνος και να τον αντικαταστήσουν.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Ζεις σε πόλη;
    Π.χ μπορείς προσωρινά να βρεις σε κάποια καφετέρια ως μπαριστας.
    Αν δεν ζεις σε πόλη τότε είναι δύσκολα τα πράγματα.
    Θα ήθελες ν αλλάξεις κλάδο; Π.χ να πας σε ένα ΙΕΚ που είναι δωρεάν; Και μέσω ΙΕΚ να βρεις δουλειά;.
    Δυστυχώς στην Ελλάδα όλα με βύσμα λειτουργούν.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Γτ δεν πηγεσ για ψυχοθεραπεια εγω υποψιαζομαι την αληθεια ετσι νομιζω για τα μαγαζια αλλα δεν ξερω πωσ θα το παρεισ ετσι κ στο πω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. χαλι μαυρο
    By tamally maak in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 28-05-2020, 20:25
  2. Βλεπω παντου την μανα μου
    By Black jack in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 31-01-2014, 00:26
  3. το χάλι μου το μαύρο...
    By xrusaki17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 22-08-2013, 16:58
  4. Βλέπω παντού το νούμερο 22!
    By anemos_thir_13 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 29-07-2011, 23:37
  5. Μαύρο
    By Time in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-12-2008, 20:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •