Μαυρίλα ζωη χωρίς νοημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    brian23
    Guest

    Μαυρίλα ζωη χωρίς νοημα

    Καλησπέρα και πάλι.Εδω και καιρό όντας άφραγκος και μαχομενος με τους δαίμονες μου με ζουν οι δικοί μου όπως καταλαβαίνετε.το θέμα είναι ότι δεν με ευχαριστεί τίποτα βλέπω τους άλλους λέω πως βρίσκουν νόημα στη ζωή γελούν μιλάνε αλληλεπιδρουν εμένα δεν με συγκινεί τίποτα από αυτά θέλω την ησυχία μου και μια δουλειά την οποία βρήκα και θα ξεκινήσω αμεσα αλλά νιώθω ότι κάτι μου λείπει.Εχω νοσηλευτές δύο φορές έχω περάσει τα χίλια μύρια αλλά δεν το έβαζα κάτω ποτέ.Εχω πάθει δύο υποτροπές ψυχωσης και είμαι ακόμα εδώ και κάνω ότι μπορώ αλλά δεν είναι αρκετό.μου φαίνονται δύσκολη η ζωη και οι απαιτήσεις της και εγώ λαβωμένος μετά από αυτά που πέρασα.πραγματικα περνάει η μέρα και δεν έχω τι να κάνω στο σπίτι δεν αντεχω και λεφτά δεν μου δίνουν οι δικοί μου δεν τους ζητάω κιόλας πάρα μόνο για τσιγάρα.Το έξω έχει γίνει άγνωστο για εμένα και οι υποχρεώσεις να τρέχουν.Εσεις πως την παλευεται;Εγώ αν μπορούσα θα πατούσα ένα κουμπί και θα έφευγα ανώδυνα χωρίς δεύτερη σκέψη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,500
    επιδομα δεν παιρνεις?

  3. #3
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    επιδομα δεν παιρνεις?
    Θα πάω πυροφυλακας Παύλο 4 μήνες και μετά θα δω ίσως πάω σε άλλο γιατρό αυτός δεν μου το δινει

  4. #4
    brian 23 επειδή δεν τα πάω καλά με τους υπολογιστές και την παλεύω με κινητό πως μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα ευχαριστώ

  5. #5
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    brian 23 επειδή δεν τα πάω καλά με τους υπολογιστές και την παλεύω με κινητό πως μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα ευχαριστώ
    Πάτα πάνω στο προφίλ μου και θα σου βγάλει μυνημα θα πατήσεις εκεί και μου στέλνεις ότι θες.

  6. #6
    στο κινητό δεν μου δείχνει τέτοια ενέργεια μήπως πας από κάπου αλλού

  7. #7
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by τεστ View Post
    στο κινητό δεν μου δείχνει τέτοια ενέργεια μήπως πας από κάπου αλλού
    Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή tapatalk αλλιώς δεν ξέρω εγώ από την εφαρμογή μπαινω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,374
    αν δε εχεις απ τους ανθρωπους αποδοχή αγαπη κατανοήση το χρώμα της ζωης μετατρεπετε σε γκρι τοπίο το ζω μα προχωράω τι να κανω >?? ας προσπαθούμε να βρίσκουμε λιγες στιγμες χαρας απο αλα πράματα. λιγη κουβεντα με κανεναν ανθρωπο η βολτα περπάτημα η τραγούδια να ακους η να κοιτας αστεία βιντεακια στο γιουτουμπ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  9. #9
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αν δε εχεις απ τους ανθρωπους αποδοχή αγαπη κατανοήση το χρώμα της ζωης μετατρεπετε σε γκρι τοπίο το ζω μα προχωράω τι να κανω >?? ας προσπαθούμε να βρίσκουμε λιγες στιγμες χαρας απο αλα πράματα. λιγη κουβεντα με κανεναν ανθρωπο η βολτα περπάτημα η τραγούδια να ακους η να κοιτας αστεία βιντεακια στο γιουτουμπ .
    Δεν συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο από το να ζω όπως ο υπόλοιπος κόσμος.αμα αρχίσω να γίνω κακομοίρης καλύτερα να πάω να φουνταρω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,374
    οφειλουμε τη ζωη μας να την φυλασουμε σα θυσαυρο ποτε μην λεμε πραματα που εχουν να κανουν με φουνταρισμα κι τετοια φιλαρακι μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #11
    Πώς πιστεύεις ότι ζει ο υπόλοιπος κόσμος ; Σε τι νιώθεις ότι υστερείς ; Γιατί δεν στέκεσαι στο οτι βρήκες δουλειά ,ότι θα έχεις τα δικά σου χρήματα και ότι έχεις κάνει ήδη κάποιο βήμα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Μαθε την αληθεια κ μετα ξαναελα γτ δε συννενοουμαστε με τιποτα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,374
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΙΖΕΡΟς ΔΕ ΕΙΝ ΚΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗς ΟΠΟΙΟς ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΚΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΛΙΓΗ ΕΣΤΟ ΧΑΡΑ ΣΕ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΙΚΡΑ ΟΜΟΡΦΑ . ΟΠΟΙΟς ΖΗΤΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΣΚΕΨΟΥΤΟ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΙΖΕΡΟς ΔΕ ΕΙΝ ΚΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗς ΟΠΟΙΟς ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΚΙ ΒΡΙΣΚΕΙ ΛΙΓΗ ΕΣΤΟ ΧΑΡΑ ΣΕ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΙΚΡΑ ΟΜΟΡΦΑ . ΟΠΟΙΟς ΖΗΤΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΓΑ ΣΚΕΨΟΥΤΟ .
    Συμφωνώ πολύ σε αυτό, τα μικρά όμορφα πράγματα, τα καθημερινά μπορούν να δώσουν χαρά, καμιά μιζέρια δε βλέπω σε αυτό, ίσα ίσα το αντίθετο, αποβάλλεται κάθε μιζέρια όταν εκτιμάει κανείς ωραίες στιγμές της ζωής.

    brian23, και μόνο που γράφεις πόσα πέρασες και στέκεσαι στα πόδια σου και βρήκες και εποχική έστω εργασία, βλέπω ότι βρίσκεις το δρόμο σου, ίσως νιώθεις στην αρχή ακόμα και πελαγωνεις, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Πάντως το επίδομα πραγματικά μπορεί να σε βοηθήσει, είχες και νοσηλείες κλπ, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα του ψυχιάτρου σου, πολλά άτομα το παίρνουν, με αντίστοιχα θέματα και ήταν και αυτό κάτι που τους βοήθησε να ορθοποδήσουν και να βρουν τι θέλουν να κάνουν αργότερα στη ζωή τους.
    Hit me with music...

  15. #15
    brian23
    Guest
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Συμφωνώ πολύ σε αυτό, τα μικρά όμορφα πράγματα, τα καθημερινά μπορούν να δώσουν χαρά, καμιά μιζέρια δε βλέπω σε αυτό, ίσα ίσα το αντίθετο, αποβάλλεται κάθε μιζέρια όταν εκτιμάει κανείς ωραίες στιγμές της ζωής.

    brian23, και μόνο που γράφεις πόσα πέρασες και στέκεσαι στα πόδια σου και βρήκες και εποχική έστω εργασία, βλέπω ότι βρίσκεις το δρόμο σου, ίσως νιώθεις στην αρχή ακόμα και πελαγωνεις, αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Πάντως το επίδομα πραγματικά μπορεί να σε βοηθήσει, είχες και νοσηλείες κλπ, δεν καταλαβαίνω το κόλλημα του ψυχιάτρου σου, πολλά άτομα το παίρνουν, με αντίστοιχα θέματα και ήταν και αυτό κάτι που τους βοήθησε να ορθοποδήσουν και να βρουν τι θέλουν να κάνουν αργότερα στη ζωή τους.
    Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση σου.Εχω περάσει πολλά και μου έχει μείνει κάτι σαν μετατραυματικο στρες.οσο για το επίδομα αν ζορίζουν τα πράγματα θα δω τι θα κανω.ειμαι 130 κιλά εκεί εστιάζω τώρα να τα χάσω σε ένα χρόνο σιγά σιγά γιατί έχω θέμα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 7
    Last Post: 10-09-2015, 15:38
  2. το νοημα της ζωης
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 04-05-2015, 23:37
  3. Δε βρισκω νοημα στη ζωη μου.
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 30-03-2015, 20:52
  4. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 21:51
  5. Το νόημα της ζωής
    By anton in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-01-2012, 05:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •